Vytautas Radžvilas. Paprastas stalinizmas

Autorius yra politikos filosofas, Vilniaus universiteto profesorius, Nacionalinio susivienijimo pirmininkas Revoliucinis judėjimas yra aukšč...

Autorius yra politikos filosofas, Vilniaus universiteto profesorius, Nacionalinio susivienijimo pirmininkas

Revoliucinis judėjimas yra aukščiau už valstybę. Teisės ir teisingumo šaltinis – judėjimo išpažįstama ideologinė doktrina. Konstitucija – ideologijos tarnaitė. Įstatymai – tik įrankis pažangiems revoliuciniams pertvarkymams įgyvendinti.

Teisėja, nesutikusi priimti sprendimo byloje pasiremdama tik D. Žalimo troškimuose egzistuojančiu įstatymu (tai yra priimti sprendimo be jokio teisinio ir įstatyminio pagrindo) – nusikaltėlė, kuri nedelsiant turi būti išmesta iš darbo. Besivadovaujantiems bent jau popieriuje dar galiojančia LR Konstitucija ir įstatymais, o ne ideologiniu „revoliucinio teisingumo“ principu nuo pažangos atsilikusiems reakcingiems teisėjams – šalies teismuose ne vieta. Švelniausia bausmė tokiems teisėjams – pamiršti net mintis apie padoresnę algą.

Be abejo, paklusti ne ideologinei D. Žalimo atvirai diktuojamai direktyvai, bet priimti sprendimus remiantis Konstitucija ir įstatymais – akivaizdus tarnavimas Rusijai. Nieko naujo. Bet kuris SSRS pilietis, nukrypęs nuo ideologinės SSKP „generalinės linijos“, akimirksniu tapdavo tarptautinės buržuazijos pakaliku ir kenkėjiška diversine veikla užsiimančiu Vakarų imperializmo tarnu. Nekaltumo prezumpcija – vėl atšaukiama.

Neįsivaizduojamos patyčios iš naikinamų liaudies priešų buvo didžiųjų valymų epochoje pagarsėjusio Stalino prokuroro A. Vyšinskio teismuose sakytų kaltinamųjų kalbų firminis braižas. „Niekingi šliužai“, „klastingi ropliai“, „visuomenės atmatos“ – tokie ir panašūs epitetai mirgėjo šiose kalbose. Lietuvoje patyrę teisėjai, vis dar žvelgiantys į teisės kodeksų straipsnius, o ne besistengiantys išgirsti, ką jiems į ausį pašnibždės nematomoji „Konstitucijos dvasia“, vis dažniau prabylanti dar toje Konstitucijoje formaliai neįrašytos, bet realiai jau  diktuojančios teismų sprendimus politinės diktatūros ir jos ideologinės direktyvos balsu, dėsningai sužinojo esą didesni nemokšos negu „žali“ teisės fakultetų pirmakursiai. Bet nereikia nusiminti – tai tik kukli pradžia. Nebus D. Žalimas ir panašūs į jį sustabdyti ir pastatyti į vietą – jie išdrąsės dar labiau ir teisėjai virs tokiais pačiais kirminais ar ropliais ar net blogiau. Todėl, kad istorija negailestingai aiškiai parodė – laiku neuždėjus apynasrio ir nepažabojus tokio vyšinskiško siautėjimo baigtis visada būna tokia.

Tai nėra paprastos buitinės patyčios. Tokias ne buitines ir ne spontaniškas patyčias būtina įvardyti tiksliai – ideologiškai motyvuotu moraliniu ir psichologiniu terorizavimu ir bauginimu, kuriuos masiškai naudojo visi totalitariniai režimai. Tai, ką paskelbė D. Žalimas, iš tikrųjų yra gaivinama visų Lietuvos gyvenimo ir profesinės veiklos sričių totalinio apvalymo nuo  ideologiškai nepatikimų elementų visapusiška ir nuosekli programa. Gautų šitaip mąstantis buvęs KT pirmininkas ir jo bendraminčiai absoliučią valdžią – tą pačią akimirką toji programa būtų pradėta įgyvendinti. Masiškai ir beatodairiškai – kaip buvo SSRS totalitarinio režimo laikais. Tai – paprasčiausias, bet į laisvės, demokratijos, europinių vertybių ir žmogaus teisių retorikos rūbą įvilktas, todėl savo kilmę ir prigimtį slepiantis senasis naujasis stalinizmas. Vakarietiškas terminas „atšaukimo kultūra“ yra tik eufemizmas, slepiantis tą pačią nuožmiai totalitarinę to naujo stalinizmo pavidalo esmę.

Todėl Nacionalinis susivienijimas ir kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl D. Žalimo elgesio. D. Žalimą būtina stabdyti. Kol nevėlu.

Susiję

Vytautas Radžvilas 5394437555344883760

Rašyti komentarą

10 komentarų

Anonimiškas rašė...

Ar ne laikas pačiam ideologui Žalimui trauktis iš pareigų, nes LR Konstituciją pažeidinėti mokantis studentus , yra labai žalingas precedentas valstybei ir jos žmonėms.

Anonimiškas rašė...

Lansberginius padugnes žalius reikia sustabdyti kol nevėlu.

Anonimiškas rašė...

Padugnes žalimus reikia sustabdyti, vėliau bus vėlu.

Blaivaus proto rašė...

Geras tekstas. Tikrai geras. Taip, Žalimas yra stalinistinės natūros dogmatkas ir fanatikas. Narcizas įsivaizduojantis, kad tik jis konstituciją supranta geriausiai. Kol kas galiojančioje konstitucijoje, 38 straipsnyje aiškiai parašyta, kad santuoka yra tik tarp vyro ir moters. Reikia būti apsirijus narkotikų norint aiškinti kitaip.

Anonimiškas rašė...Čia dar tik gėlytės:

tiesos.lt/jonas-grigas-ar-galite-patiketi-sia-beprotybe/

Anonimiškas rašė...

VLKK – I. Pakarklytės iniciatyva dėl moterų pavardžių skatina nedarnią teisėkūrą
– alfa.lt/aktualijos/politika/vlkk-i-pakarklytes-iniciatyva-del-moteru-pavardziu-skatina-nedarnia-teisekura/288930/

(Negi būti moterimi tokia gėda, kad bet kokias moteriškumą išduodančias žymes skubiai slėpti reikia? Ar gal jau ir pačios į pogrindį lįsime? Tada gal geriau apskritai atsisakyti šeimos, iš kurios esi kilusi, pavardės ir bet kokio vardo? Gal apskritai bevarde būti?)

Aras rašė...

Tokius "teisininkus" ir jų darbus reikia viešinti, kad jaunoji karta pamatytų kokia panaši sovietinė cenzūra ir dabartinė "cancel" mada - vienos ideologijos daigai.

Anonimiškas rašė...

Ar arešto orderis veikia?
Tai kodėl dėdė Vova ramiausiai planuoja kelionę į P. Afriką?!
Avaaz.org kviečia mus milijonu parašų pareikalauti iš P. Afrikos valdžių pranešti „garbiam svečiui", jog bus suimtas, vos tik jo lėktuvas nusileis oro uoste.
- secure.avaaz.org/campaign/en/south_africa_arrest_putin_loc/?bMmqipb&v=147829&cl=20425037231&_checksum=fe79dae0b24269afbb88916b198d31276cd2c682b5b97f3af70073fd54156e62

(kam puslapis anglų k. netinka, adrese vietoje /en/ įrašykite jums tinkam kalbą)

Anonimiškas rašė...

Ar matėte tai:
˖ Generolas: ar tikrai mums jau galas?
- komentaras.lt/nuomones/generolas-ar-tikrai-mums-jau-galas/122078/
˖ Lietuvos ateitis. Susitelkimo principai (I)
- komentaras.lt/lietuva/politika/lietuvos-ateitis-susitelkimo-principai-i/121314/
„Iniciatyvinė grupė „Lietuvos ateitis“ kviečia Lietuvos patriotus susitelkti politinei kovai dėl mūsų valstybės ateities, dėl mūsų teisės spręsti, kokio valstybės gyvenimo mes norime sau ir savo vaikams. Pribrendo laikas kurti tikrą opoziciją dabartinei politinei klasei [...]. [...] kad susitelkimas būtų patvarus, reikia laikytis vieningos pozicijos dėl pagrindinių principų ir vertybių, kuriais ateityje turėtų remtis valstybinė Lietuvos politika."

Anonimiškas rašė...

Kas Lietuvoje sustabdys žalimus?! Pradžiai bent vieną - Žalimą.

item