G. Landsbergio laiškas partiečiams dėl vaikų atiminėjimo įstatymo

propatria.lt nuotr. Siūlome susipažinti su viešojoje erdvėje išplatintu TS-LKD pirmininko Gabrieliaus Landsbergio laišku savosios parti...

propatria.lt nuotr.
Siūlome susipažinti su viešojoje erdvėje išplatintu TS-LKD pirmininko Gabrieliaus Landsbergio laišku savosios partijos nariams. Atkreipiame dėmesį į itin demagogišką ir cinišką G. Landsbergio veikimo būdą, aiškinant, kad vaikų atiminėjimo reforma savaime nėra problemiška, bet, priešingai, „pamažu pradeda duoti teigiamus rezultatus“. Pažymėtina, jog viešai pritardamas TS-LKD prezidiumo nurodymui TS-LKD frakcijos nariams nepalaikyti vaikų atiminėjimo įstatymo pataisų, G. Landsbergis visiškai nepagrįstai aiškina, kad masinis vaikų atiminėjimas iš šeimų tėra „tariamas“ bei melagingai tvirtina, kad D. Šakalienės vaikų atiminėjimo įstatymo „smurto“ sąvokos koregavimas „vėl įteisintų smurtą prieš vaikus“. Žemiau pateikiame netaisytą ir pilną G. Landsbergio laišką.

Mieli bendražygiai, 

Visi esame susirūpinę dėl Lietuvos šeimų ir vaikų saugumo bei jų gerovės užtikrinimo. Mes nuosekliai pasisakome ir pasisakysime už šeimų gerovę, taip pat už tinkamą vaikų teisių apsaugos užtikrinimą. Todėl šiandien noriu kreiptis į Jus ir informuoti apie paskutinius partijos prezidiume priimtus sprendimus bei pasidalinti rūpesčiu dėl Lietuvos vaiko teisių apsaugos sistemos. 

Visi pamename Lietuvą sukrėtusias tragedijas, kai buvo užmušti vaikai ir kai susivienijusi tiek pozicija, tiek opozicija parengė taip vadinamą “Matuko reformą”, kuri turėjo užtikrinti tinkamą savalaikę pagalbą sunkumus išgyvenančioms šeimoms ir vaiko teisių apsaugą, kad panašios tragedijos ateityje nepasikartotų. 

Prie minėtos reformos ir pataisų rengimo reikšmingai prisidėjo ir mūsų gerbiamas bendražygis Rimantas Dagys. Iš vyriausybės pateikiamos informacijos matyti, kad reforma pamažu pradeda duoti teigiamus rezultatus ir vaikų, kuriems nustatyta laikinoji globa mažėja (2018 m. – 1801 atvejai, 2017 – 2524 atvejai). 

Deja, dėl nepakankamo vyriausybės dėmesio sklandesniam reformos įgyvendinimui, abejotinos reputacijos žmonių įdarbinimo vaiko teisių apsaugos specialistais Kaune, nepakankamų finansinių resursų sutelkimo ir padarytų klaidų bei nepakankamo komunikavimo su visuomene, kilo abejonių bei baimių, kad neva imtasi masiškai “paiminėti” vaikus, nesant tam būtinybės. 

Nors vyriausybė teigia, kad tokių atvejų nėra, o vaikai laikinai paimami globai tik tada, kai kyla pavojus jų gyvybei, dalis suklaidintų Lietuvos šeimų pasijuto nesaugios. Plačiai nuskambėjęs Kauno atvejis yra apmaudus ir skaudus, įrodantis, kad problemiškai veikia įstatymo įgyvendinimas. Ir dabar įstatyme numatyta, kad vaikų paėmimas - kraštutinė priemonė, o ir specialistai vykdantys tokius veiksmus turi būti ypatingai aukštos kvalifikacijos. 

Vyriausybė turi užtikrinti, kad įgyvendinant įstatymus tokie nepakankamai kvalifikuotą veikimą liudijantys atvejai nepasikartotų. Tačiau tai nieko bendro neturi su smurto apibrėžimu - bet koks smurtas turi būti netoleruojamas, bet kokios pastangos “išplauti” smurto sąvoką keltų grėsmę vaikų gerovei. 

Šia situacija ėmėsi dėl savo siaurų politinių interesų naudotis, klaidinti, skleisti nepagrįstą informaciją bei bauginti visuomenę įvairaus plauko kontraversiški ir prieštaringos reputacijos veikėjai - nuo Mindaugo Puidoko, Vytauto Šustausko iki V.Tomaševskio bendražygio Zbigniew Jedinskij. Taip pat nuoširdžiai nustebome, kad šio kilusio ažiotažo buvo suklaidintas ir mūsų bendražygis Rimantas Dagys. 

Nors paties gerbiamo Rimanto Dagio didelėmis pastangomis buvo pernai parengtas vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas, tačiau, matyt, pasidavęs emocijoms ir nepasitaręs net su TS-LKD partijos bei frakcijos bendražygiais p. Rimantas kartu su Mindaugu Puidoku užregistravo kontraversiškas pataisas, kurios, anot ekspertų, vėl įteisintų smurtą prieš vaikus. 

Todėl vakar vakare posėdžiavęs partijos Prezidiumas apsvarstė susiklosčiusią situaciją ir patvirtino tokias pozicijas, kurių turėtų laikytis Seimo TS-LKD frakcijos nariai, toliau svarstant vaiko teisių apsaugos klausimus. 

Patvirtinta pozicija pareikalauti iš Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio konkrečių pagalbos šeimai priemonių ir Vyriausybės veiksmų plano bei keičiamų poįstatyminių aktų projektų, kuriais būtų kuriama vaikui saugi ir šeimai palanki aplinka bei kuriais būtų užtikrinamas sklandus įstatymo įgyvendinimas, įskaitant pakankamą finansavimą vaiko teisių apsaugai bei tinkamą šios srities darbuotojų kompetenciją ir nepriekaištingą reputaciją. 

Taip pat buvo priimta pozicija, kad TS-LKD frakcija Seime neturėtų palaikyti M. Puidoko ir kitų mūsų politinių oponentų Seimo narių grupės pateiktų Lietuvos Respublikos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų, kurios įteisintų teisę smurtauti prieš vaikus ar kitaip iškreiptų dabar galiojantį Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, o pasirašiusiems po minėtomis pataisomis – parašus atsiimti. 

Galiausiai, nuspręsta rekomenduoti TS-LKD frakcijos nariams laikytis suderintos bendros vieningos pozicijos dėl Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų, jeigu tokios būtų registruotos ateityje, taip pat pasisakyti prieš faktais nepagrįstą visuomenės gąsdinimą dėl tariamo masinio vaikų atiminėjimo iš šeimų. 

Prezidiumo nutarimas patvirtintas 14-ai narių balsavus „už“, vienam (R.Dagiui) – „prieš“. Nuoširdžiai tikimės, kad gerb. Rimantas Dagys atsiribos nuo prieštaringos reputacijos veikėjų bei kontraversiškų smurtą prieš vaikus įteisinančių pataisų, bei savo didelę patirtį ir žinias nukreips bendram darbui kartu su partijos bendražygiais, o ne su politiniais oponentais, kad šeimos ir vaikai Lietuvoje jaustųsi saugios bei gautų reikiamą pagalbą bei tinkamas paslaugas. 

Pagarbiai, 
TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis

Susiję

Šeimos politika 8399789626640292038

Rašyti komentarą

14 komentarų

SmikiZ rašė...

Aišku viena, su tokiu lyderiu šita partija mano balso nebegaus. O krikščionys demokratai turi pagaliau pasiryžti ir palikti šią liberalėjančią partiją. GL veiksmai, net jei jis ir įsivaizduoja kitaip, iš esmės ardo mūsų valstybės ir tautos pagrindus ir pamatus.

Anonimiškas rašė...

"Prezidiumo nutarimas patvirtintas 14-ai narių balsavus „už“, vienam (R.Dagiui) – „prieš“. Nuoširdžiai tikimės, kad gerb. Rimantas Dagys atsiribos nuo prieštaringos reputacijos veikėjų bei kontraversiškų smurtą prieš vaikus įteisinančių pataisų, bei savo didelę patirtį ir žinias nukreips bendram darbui kartu su partijos bendražygiais, o ne su politiniais oponentais, kad šeimos ir vaikai Lietuvoje jaustųsi saugios bei gautų reikiamą pagalbą bei tinkamas paslaugas. "-šitaip sako Lansbergis. O štai, ką sakome mes, rinkėjai: šita jo(Lansbergio vadovaujama) partija nebegaus palaikymo ateinančiuose rinkimuose, kaip tapusi nepatikima ir einanti prieš rinkėjų valią.Priešingai, nuoširdus ačiū R.J.Dagiui,stoiškai kaip mūras stovinčiam tiesoje, doroje, Dieve. Stiprybės Jums tikras Seimo nary.

tanas rašė...

įduodu koncervatoriams slaptą ginklą, galės dabar daugumą kaltinti bendradarbiaujant su Lukašenka(o gal iškart parsidavus Putinui) :
https://www.facebook.com/tut.by/videos/150758292535694/

Anonimiškas rašė...

ačiū už tą ginklą ... :) O Lukašenkos pasisakymas geras ... žodžių kišenėj neieško. Atvirai pasakius jo žodžiuose daugiau sveiko proto negu neoliberalų kliedesiuose.

Anonimiškas rašė...

Kaži Landsbergis sąmoningai visus dezinformuoja ar nesugeba suprasti, kad tėvai nereikalauja smurto įteisinimo? Tėvai yra PRIEŠ vaikų atiminėjimą iš šeimų! Jei įstatymą šitaip galima iškraipyti, vadinasi, smurto sąvoka netinkamai apibrėžta. Nustokit vieną sykį ėsti savo rinkėjus! Ir taip Lietuvą pavertėte ubagynu, dabar dar kėsinatės į šeimas? Geriau savo žmoną prižiūrėkite, kad lietui lyjant iš mašinos vaikų neišvarytų ir nelieptų jiems grįžti pėstiems, o paskui jau kitus kritikuokite. Jūsų žmona ne tik kad pažemino savo vaikus, viešai pripažįsta, kad naudoja psichologinį smurtą, bet dar ir sukėlė REALŲ pavojų vaiko sveikatai ir gyvybei!

Giedrius rašė...

Cia jis dirba ar zaidzia su telefonu darbo metu? Va kaip Landsbergis priima istatymus .kol tokie valdis Lietuva nieko gero nebus
...

Anonimiškas rašė...

Ne be reikalo seniau žmonės sakydavo:,, Bu jaunas bu durnas'',labai tinkantis apibūdinimas, jokios minties tik trafaretu atkartoja visų skylių, klykiančiu apie smurtą'', informaciją, vargas Lietuvai kada toks TS-LKDP,vadas, kokia liks Tėvynė, kada už abortus klykia, pirmyn, kur tikras smurtas ir nužudymas, o nėra smurto, piestu stoja kad jis yra.

Unknown rašė...

Dailidė mylintis savo kūrinį su kirviu drožinio netašys!..
Mylintis Lietuvą tokių akibrokštų nebarstys!

Anonimiškas rašė...

Taigi 117lemu vai vai

Anonimiškas rašė...

Kas tie "anot ekspertai, kurie teigia, kad pataisos vėl įteisins smurtą?" Laikykitės konstitucijos, baudžiamojo kodekso straipsnių ir nereikės grybauti, visiems bus aišku.

Pikc rašė...

"nereikės grybauti" - geras kalambūras! ;)
Konservatnykai negrybauti negali - jie su "grybe" jau vos ne biologiškais simbiozės ryšiais susiję. Va, ką šita "grybautojų" šutvė darys, jei (tikėsimės) į prezidento kėdę naujas "grybas" neatsisės - čia jau įdomus klausimas. ;)

Karininkas rašė...

Pas mum Aukštaitijoje sakoma:
Didelis (ūgio prasme), ale durnas..

Anonimiškas rašė...

Kažkodėl juos vis dar vadina konservatoriais, seniai laikas pamiršti, konservatizmo ten neatrasi su žiburiu, net ir su šunimi kuris gerai užuodžia konservatizmą, tikriausiai ten net kvapo neliko, gerų konservatorių matyt nebeliko, ant pakilos ,,modernieji'',liberazminiai, ir visokio plauko komitetai, žalieji, visa vaivorykštinė estafetė.

Unknown rašė...

tiesiog geri niekšeliai, kurie virtuoziškai juodą padaro baltu. Šlykštu

item