TS-LKD prezidiumas nurodė frakcijos nariams nepalaikyti pataisų prieš vaikų atiminėjimą

propatria.lt nuotr. Antradienio vakaro posėdžio metu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas nusprendė, ka...

propatria.lt nuotr.
Antradienio vakaro posėdžio metu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas nusprendė, kad TS-LKD frakcijos nariai turi laikytis „vieningos pozicijos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų atžvilgiu ir nepritarti Seimo svarstymui pateiktoms pataisoms, kuriomis siūloma keisti Dovilės Šakalienės inicijuotą vadinamąjį vaikų atiminėjimo įstatymą. Šis prezidiumo nutarimas patvirtintas 14-ai narių balsavus „už“, vienam (R. Dagiui) – „prieš“.

„TS-LKD frakcija neturėtų palaikyti M. Puidoko ir Seimo narių grupės pateiktų Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų, kurios įteisintų teisę smurtauti prieš vaikus ar kitaip iškreiptų dabar galiojantį Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, o pasirašiusiesiems po minėtomis pataisomis – parašus atsiimti“, – rašoma prezidiumo sprendime.

Vaikų atiminėjimo įstatymo pataisas buvo pasirašę ir trys konservatoriai Rimantas Dagys, Irena Haase bei Sergėjus Jovaiša. Pastarieji du, teigdami, kad tinkamai nesuprato pasirašytos iniciatyvos prasmės, savo parašus jau atsiėmė.

Savo ruožtu, reaguodamas į viešumoje pasirodžiusį TS-LKD prezidiumo nurodymą, Rimantas Dagys pareiškė, kad, nepaisant partijos vadovybės ultimatumo, savo parašo tikrai neatsiims. R. Dagys taip pat patikino, kad nesutinka su partijos pirmininko G. Landsbergio aiškinimu, kad jis „buvo suklaidintas“ bei reziumuodamas teigė aiškiai suprantantis, kokią iniciatyvą ir kodėl jis pasirašė.

Reaguodamas į susidariusią situaciją, vakar TS-LKD pirmininkas G. Landsbergis išplatino partijos nariams skirtą laišką. Paviešintame laiške G. Landsbergis pabrėžia, kad TS-LKD frakcija „neturėtų palaikyti“ jokių vaikų atiminėjimo įstatymo pataisų, kurios „įteisintų teisę smurtauti prieš vaikus ar kitaip iškreiptų dabar galiojantį Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą“.

Laiške partiečiams nurodoma, kad TS-LKD turi „pasisakyti prieš faktais nepagrįstą visuomenės gąsdinimą dėl tariamo masinio vaikų atiminėjimo iš šeimų“. G. Landsbergis jame pažymi, kad dabartinį vaikų atiminėjimą įgalinančios „smurto“ sąvokos keisti nereikia – esą ydingas ne pats įstatymas, bet jo įgyvendinimas.

Rimantas Dagys „užregistravo kontraversiškas pataisas, kurios, anot ekspertų, vėl įteisintų smurtą prieš vaikus“, – neįvardindamas jokių konkrečių ekspertų ir nepateikdamas jokių konkrečių argumentų, grindžiančių teiginį, kad registruotos pataisos įteisintų smurtą prieš vaikus, aiškino G. Landsbergis.

Šiandien R. Dagys išplatino laišką, kuriame nurodė ir savąjį susidariusios situacijos vertinimą:

PASIRINKIMAS LAUKIA VISŲ

Vis labiau kaista diskusija dėl galimų Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimų. Susiduria du aiškūs požiūriai ir esminiai vertybiniai pasirinkimai.

Vienoje pusėje – realių įvykių įbaugintos Lietuvos šeimos, nenorinčios diržu auklėti savo vaikų, bet norinčios būti išgirstos. Joms baisu kai valstybė pirmai progai pasitaikius – už menkiausią pastabą, nesugebėjimą užtikrinti aukštų pragyvenimo standartų, įvykus menkiausiam nesusipratimui šeimoje ar nepagrįstai paskundus kaimynui – gali atimti jų vaikus ar bent grasinti tai padaryti. Gaila, bet tėvus puola ne tik vaikų paėmimu suinteresuotos organizacijos, bet ir liberali žiniasklaida bei Lietuvos šeimomis nepasitikintys visuomenės atstovai. Prieš sunerimusias šeimas naudojami ne argumentai, bet smerkimo ir niekinimo metodai, dažnai neleidžiant piliečiams net normaliai išdėstyti savo nuomonės.

Kitoje pusėje tie, kurie mano, kad geriau žino, ko reikia mūsų šeimoms. Jie nori primesti savo požiūrį ir sukurti vaikų atiminėjimo sistemą, leidžiančią tam tikroms interesų grupėms iš jos turėti vienokios ar kitokios naudos. Jie siekia sistemos, leidžiančios atimti vaikus už menkiausią nusižengimą, todėl karštligiškai priešinasi bet kokiai smurto apibrėžimo korekcijai. Jie neturi tam jokių rimtesnių teisinių argumentų, todėl renkasi kaltinimo ir etikečių oponentams klijavimo taktika. Jų pusėje visas propagandinis aparatas. Jie nori užtildyti sunerimusius tėvus.

Politikai šioje situacijoje turi rinktis, ar jie nori įsiklausyti į sunerimusių Lietuvos šeimų balsą ar spręsti problemą valdiškai – poįstatyminiais aktais, kurių ydingumas didžia dalimi ir sukėlė pagrįstą žmonių nerimą. Aš nuo pat pradžių pasirinkau būti silpnesniosios, bauginamos šeimos pusėje ir trauktis niekur nesiruošiu, todėl, kad tikiu, jog šis pasirinkimas yra vertybinis ir problema turi būti sprendžiama iš esmės, o ne tiesiog biurokratinėmis priemonėmis.

--

G. Landsbergio laišką TS-LKD partijos nariams galite rasti ČIA.

G. Landsbergio laiškas TS-LKD partijos nariams


Susiję

Šeimos politika 309478466995826018

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-11-29 14:34

  Ačiū Seimo nariui R.Dagiui.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2018-11-29 14:42

  Partijos užuolaidai vis plačiau atsiskleidžiant matosi vis įdomesnis vaizdas. Bus labai įdomu stebėti finalą. Stiprybės R. Dagiui.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2018-11-29 15:57

  G. Landsbergio laiško neina įskaityti - ar galite padidinti?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Užeikite ant to teksto su pele, paspauskite dešinį klavišą ir atidarykite jį kitame skirtuke - o jau tada galite padidinti, keik reikia.

   Panaikinti
 4. Konpartijos Generalinis Sekretorius Anūkas aiškiai nubrėžė homunistinę Partijos Liniją - bet štai R. Dagys kelia "maištą laive". Kaip jis drYsta?!Pasmerkt! Laiko klausimas, kada prasidės "draugiškas teismas", ir R. Dagys bus "pendrapartiečių" "vieningai pasmerktas" už trukdymą kurti "šviesų homunistinį rytojų" bei išmestas iš Šlovingosios Partijos.
  Beje, Kasčiūnas su Ažubaliu, kaip suprantu, nusprendė įsiklausyti į Vado grasin... oi, pardon - draugiškus perspėjimus ir nerizikuoti?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-11-29 23:56

   Čia jau matyti asmenybės kulto požymiai. ,,Tirukurale'' yra toks dvieilis: ,,Neturėdamas kritikų bei patarėjų / Valdovas be priešų pražus.''

   Panaikinti
 5. Anonimiškas2018-11-29 17:07

  Kaip ne keista kartojasi istorija, kažkada seniai, kada visi teigė kad Žemė yra čemodano formos, bet atsirado vienas kuris pasakė:, ,,Ji apvali ir sukasi'', tada jį sudegino ant laužo, dabar tas pats dezi skylės klykia SMURTAS, SMURTAS, ir tam pritaria, TS-LKDP, vadas ir visa gauja, vienas tik pasako:, ,,Čia ne smurtas'', ir jį matyt sudegins, istorija jį atsimins, sėkmės žmogui su stuburu, matyt lauksim rinkimų, ir nueisim tiesos keliu, kaip ir istorija, Žemė sukasi ir ji apvali.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2018-11-29 17:28

  Manau, kad reikia pradėti rinkti Tėvynės išdavikų, jos naikintojų galeriją, kur G.Landsbergis turėtų pakliūti pirmasis. Pagarba R.Dagiui.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sąrašas būtų labai ilgas :( Deja, žmonių atmintis trumpa ir, sąrašiniams gražiai pagiedojus, per sekančius rinkimus vėl sėdės seime. O Dagys greičiausiai ne. Va kur mūsų tragedija.

   Panaikinti
 7. Anonimiškas2018-11-29 17:35

  Kur prezidiumo posėdžio metu buvote jūs Irena, Dainiau, Pauliau, Valentinai?

  AtsakytiPanaikinti
 8. Anonimiškas2018-11-29 18:13

  „Stovėjome po medžiu“ - atsakė anie...

  AtsakytiPanaikinti
 9. Anonimiškas2018-11-29 19:51

  Taip Audriau, jei Dagys tikrai nebus Seime, tai jau tragedija, ir gana didelė rinkėjų tragedija, tai reikš, Lietuvos šeimų, kaip jos pagrindo, mažumą, ,,modernizacija'' bus paveikusi daugumą.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Anonimiškas2018-11-29 22:01

  Ar čia nebus kas nors susiję su Šakalienės gautais pinigais įvairiausioms ,,vaikų teisių programoms''? Būtų neblogai išvardinti visus tų pinigų vartotojus Lietuvoje, tuomet daug kas paaiškėtų.

  Remdamas dabartinį vaikų grobimą, G.Landsbergis ir jo šalinininkai rizikuoja prarasti daug rinkėjų.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jie į kitus rinkėjus orientuojasi - liberalų elektoratą. O pinigų gavėjų įvardinimas LABAI praverstų. Va, čia tai būtų TIKRA tiriamoji žurnalistika. ;)

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2018-11-30 01:35

   Turint omenyje dabartinę situciją, D.Šakalienės ir Co (nors nemanau, kad tai darė viena D.Šakalienė, greičiausiai tai visas kol kas neįvardintas tandemas) valdomų norvegiškų ir ne tik pinigų kiekis jau bus spėjęs pasklisti įvairiomis kryptimis. Ir tai jau ne tk žurnalistų, bet ir FNTT ir kitų spec. tarnybų užduotis. Galima viena versija, kodėl taip stengiamasi palikti dabartinį ,,vaikų teisių'' įstatymo variantą: vaikų grobikai jau negali sustoti arba trauktis atgal, nes šešėliniai finansuotojai reikalauja rezultatų už duotus pinigus.

   Ir jau laikas formuluoti klausimą: ar kai kurių politikų artimieji arba netgi ir šeimos nariai nėra susieti su D.Šakalienės ir Co valdomais norvegiškais ir kitais fondiniais pinigais, skirtais ,,vaikų teisėms'', o tiksliau - tolesniam vaikų grobimui iš Lietuvos? Nes jeigu ši versija pasitvirtintų, tuomet aišku, kad čia bus iš anksto labai ne bet kokių galvų paruoštas ir nuosekliai vykdomas scenarijus, siekiant destabilizuoti padėtį Lietuvoje prieš artėjančių rinkimų seriją.

   Garliavos įvykiai taip pat buvo prieš rinkimus; panašus braižas, o du panašūs įvykiai panašiomis sąlygomis - ne atsitiktinumas, o sistema, pritaikyta gerai išstudijavus vietines sąlygas ir žmonių mentalitetą.

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2018-11-30 06:30

   Analizavau, analizavau ir nusianalizavau.

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2018-11-30 11:30

   Apie dabartinį Seimą galiu pasakyti tik viena: po 1992-ųjų Lietuvos Seimas nustojo būti valstybės administravimo institucija ir tapo paprasčiausia vagių priegloba. Darbas Seime dabar yra pirmiausia priemonė praturtėti, ir niekas nekalba nei apie politines idėjas, nei apie valstybės valdymo kokybę, nei apie realius darbus spręsti realioms problemoms Lietuvoje.
   O jeigu kas ir šiek tiek pašneka apie tiesą - vien dėl akių, kad pasirodyti teisuoliais - savaime aišku, tik tiek, kiek tai nekenkia praturtėjimo perspektyvoms.
   Ir jeigu bus rimtai imtasi tirti, kas iš tiesų vyksta su vaikų grobimu ir su ,,vaikų programoms'' skirtais pinigais iš neaiškių šaltinių, tai bus daroma, deja, ne dėl Lietuvos visuomenės, nacionalinės savimonės arba šeimų Lietuvoje apsaugos, o iš baimės, kad užsienio partneriai ir sąjungininkai netikusiems Lietuvos institutams gali paimti lazdą arba dar baisiau - nei ES, nei tarptautinai fondai neduos pinigų!! - o ką tada vogs?!
   Argi ne apgailėtina, kad partijos pirmininkas Seime paprasčiausai gina savo pačios biznį ir tai verčia daryti visą partiją? - ir toks elgesys netgi nekvestionuojamas, o teisėsauga apie vaikų grobimą apskritai tyli.
   Belieka tik įsivaizduoti, kaip toks tylėjimas atrodo mūsų sąjungininkams ir kaimynams.
   Negi tokie ,,tylėtojai'' mano, kad žmonės ničnieko nesupranta?

   Panaikinti
 11. Gyvulių ūkis2018-11-30 01:11

  Manau greitai sužinosime,kad draugas Dagys peržengė ribas drįsdamas prieštarauti Partijos centriniam komitetui ir vyriausiajam gyvulių ūkio vadui drg. Landsbergiui. Manau greitai sužinosime, kad draugo Dagio neapdairumas ne atsitiktinis, o yra sistemingo priešiškų valstybių veikimo pasekmė ir draug. Dagys rizikuoja atsidurti konpartijos ir kartu valstybės ir liaudies priešų sąrašuose.
  Šiuoju atveju drg. Dagys turėtų susiprasti ir imti pavyzdį iš drg. konpartiečių Kasčiūno, Jovaišos ir Ažubalio, kurie pripažino savo klaidas ir jų žalą į šviesų rytojų žengiančiai liaudžiai ir jos avagarde einančiai konpartijai.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Už balos

Papunkčiui su V. Sinica

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

item