JAV pasitraukia iš JTO Žmogaus teisių tarybos

Antradienį, paskelbdama apie JAV pasitraukimą iš Jungtinių Tautų organizacijos (JTO) Žmogaus teisių tarybos, JAV ambasadorė Nikki Haley š...

Antradienį, paskelbdama apie JAV pasitraukimą iš Jungtinių Tautų organizacijos (JTO) Žmogaus teisių tarybos, JAV ambasadorė Nikki Haley šią tarybą pavadino „žmogaus teisėmis piktnaudžiajančiais asmenimis ir politinio šališkumo kloaka“.

„Aš noriu, kad būtų visiškai aišku, jog šis ėjimas nėra atsitraukimas nuo mūsų įsipareigojimų žmogaus teisėms“, – teigė Haley. „Priešingai. Mes šį ėjimą žengėme, nes mūsų įsipareigojimai neleidžia mums likti dalimi hipokritiškos ir sau pačiai tarnaujančios organizacijos , kuri tyčiojasi iš žmogaus teisių.“

JAV ambasadorė JTO patvirtino, kad Žmogaus teisių taryboje yra „siaubingų trūkumų“, kurių ši taryba nesprendžia.

Trumpo administracija pabrėžia, kad Žmogaus teisių tarybos narėmis yra ir daugybė realiai žmogaus teisių iš esmės nepaisančių valstybių (tokių kaip Kinija, Saudo Arabija ar Venesuela).

Nors didžioji žiniasklaida nepraleido progos šį JAV pasitraukimą aiškinti kaip beprecedentį nutolimą nuo tradicijos, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad ši vadinamoji „tradicija“ yra gana naujas reiškinys.

JTO Žmogaus teisių taryba įsteigta 2006 metais, pakeisdama iki tol veikusią JTO Žmogaus teisių komisiją. Tuometinė Busho administracija šioje organizacijoje nusprendė nedalyvauti. 2009 metais Obamos administracija nusprendė prie jos prisijungti. 

Ne paslaptis, kad JTO Žmogaus teisių taryba dirba pagal kairiųjų ideologinę darbotvarkę. Praeitais metais ši taryba kritikavo Lenkiją dėl to, kad ši užtikrina dar negimusių vaikų gyvybių apsaugą. 2012-aisiais ji bandė nustatyti, kad abortas – žmogaus teisė. 2016-aisiais sukurta atskira biurokratinė tarnyba išskirtinai LGBT „teisių“ gynybai.

Per pastaruosius 17 mėnesių Trumpo administracija siekė keisti Žmogaus teisių tarybos ideologinę kryptį ir neleisti šios tarybos naudoti kaip kairiųjų ideologinės propagandos įrankio. JAV teigė nepritarianti JTO „šeimos planavimo“ supratimui, buvo pasakyta, kad abortas „nėra žmogaus teisė“, o JAV yra „už dar negimusių vaių gyvybės apsaugą pasisakanti (pro-life) valstybė“.

Susiję

Demokratija ir valdymas 6284554424152509152

Rašyti komentarą

 1. Išties geras sprendimas. Tikėsimės, kad amerikiečių sprendimas bus geras pavyzdys kitoms su sveiku protu dar nesusipykusioms valstybėms, ir šita skambiomis iškabomis prisidengusi neobolševikų kloaka bus išformuota.

  AtsakytiPanaikinti
 2. JTO Žmogaus teisių taryboje vyrauja stiprios antiizraelietiškos nuotaikos Artimųjų Rytų konflikto atžvilgiu. O Izraelio lobistų pozicijos šiandien JAV kaip niekad stiprios. Štai ir pasitraukė.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2018-06-21 21:54

  Bravo, JAV teisingai padarė. Jau seniai buvo aišku, kad toji JTO žmogaus teisių taryba - leftistų ir sorošininkų įrankis. Ją išvis reikia anuliuoti.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2018-06-21 21:56

  Trampas dar galėtų išsiaiškint ir su PSO, kas ten per genderistų lizdas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nesiaiškins - vis dėlto, tai viršvalstybinė organizacija, tad konkreti valstybė ten tvarkos pareguliuoti negali.

   Panaikinti

emo-but-icon

item