Gintautas Vaitoška. Lietuvoje bus kastruojami jūsų sūnūs ir dukros

www.laikmetis.lt Vienas Lietuvos mokyklos vienuoliktokas, paklaustas, ar jo rate madinga būti „transgender“, atsakė: „Mano klasėje iš vienuo...

www.laikmetis.lt

Vienas Lietuvos mokyklos vienuoliktokas, paklaustas, ar jo rate madinga būti „transgender“, atsakė: „Mano klasėje iš vienuolikos mergų devynios yra lesbietės, o viena papus nusipjovė“. Žinia nepatikrinta, kalba necenzūruota. Tačiau konkretumas mūsų dienomis vertingas.

Pats naujausias ir korektiškiausias chirurginio lyties keitimo terminas užsienio šalyse yra sufomuluotas pagal geriausius Georgo Orwello (Džordžo Orvelo) naujakalbės standartus – „Lytį patvirtinančią chirurgiją“ (angl. Gender affirmative surgery). Tai reiškia, kad chirurgas jauną vyrą iškastruoja, o merginai nupjauna krūtis, dažnai pašalindamas ir gimdą bei kiaušides.

Ministro potvarkiu Lietuvoje toks dalykas taip pat tapo legaliu (nors teisės požiūriu – nelegaliu, kadangi tokios svarbos klausimas turi būti sprendžiamas įstatymu). Taip „gydytis“ sūnūs ir dukros galės sulaukę 18 metų. Yra apgailestaujančių, kad jaunesni šios laimės laukdami labai kentės. 

Tikrai, „lyties tapatybės sutrikimas“ arba „gender disforija“ yra kentėjimas – psichinės sveikatos sutrikimas. Jauną žmogų kankina iliuzija, kad jis „gimė ne toje lytyje“. Kaip plačiai diskutuojama, dėl plačios gender ideologijos propagandos, tokių jaunuolių per pastarąjį dešimtmetį kai kuriose šalyse padaugėjo iki 25 kartų. Daugeliui jų buvo diagnozuotas kitas psichinis sutrikimas, prieš ateinant „nušvitimui“, kad depresija, nerimas ar autizmo simptomai pranyks išsikastravus arba nusipjovus krūtis. „Šviesa“ ateina iš socialinių tinklų ir jutubo filmukų. Ten vaizduojamos gražuolės „transmoterys“ ir stipruoliai „transvyrai“, pasakojantys apie laimingą savo gyvenimą. Vaikai nesupranta, kad už kadro lieka kai kas nepasakyta. 

Tėvai paprastai sunerimsta praėjus dvejiems – trims metams nuo jų vaiko „transgender“ studijų – ar indoktrinavimo – pradžios. Vaikinas arba mergina jau būna viską „supratę“, neretai išsiaiškinę kelius, kaip gauti kitos gimties (lyties) hormonų, ar kaip kalbėti su medikais. Kadangi nuomonė, kaip yra pastebėjęs F. Dostojevskis, keičiasi tik pasikeitus emocijai, parodyti tragiškas „lytį patvirtinančios chirurgijos“ pasekmes sunku. Depresiškiems, savęs nepriimantiems, blogai tarp bendraamžių besijaučiantiems jaunuoliams gimties pakeitimo galimybė atrodo kaip išsigelbėjimas.

Tokia svajonė užkemša ausis. Švedijoje, praėjus 10 metų po lyties keitimo operacijos, vyrai žudosi 19 kartų daugiau nei tie, kurie nebuvo iškastruoti. Nieko tokio, Amerikoje laimingų transmoterų yra tūkstančiai. Nyderlanduose jos dukart dažniau nei „paprastos“ moterys serga širdies ligomis, triskart dažniau – plaučių vėžiu, devyniskart dažniau – infekcinėmis ligomis ir 50 kartų dažniau miršta nuo ŽIV sukeltų ligų.

Taip pat nieko tokio – jutube galima pamatyti laimingą 70-ties metų transmoterį. Testosteronas moters kūne vietoje estrogeno yra kaip „dyzelinas benzininiam varikliui“. Na ir kas, moterys taip pat gamina testosteroną. Emocijų racionalumas neįveikia.

Labiau protą paveikia kūno pojūčiai. Štai Keirą Bell, kurios brendimas buvo sustabdytas jai būnant šešiolikos, ėmė varginti  menopauzei būdingi simptomai. Norėdama „jaustis kaip jaunas vyras, o ne sena moteris“, septyniolikmetė Keira noriai ėmė vartoti testosteroną, o dar po trijų metų jai pašalintos krūtys.

Tačiau nepaisant vyriškos išvaizdos, vyru ji nepasijautė. Vargino karščio pylimai, prakaitavimas, vaginos gleivinės atrofija ir „migla smegenyse“. Nors paauglystės metais ji „tvirtai“ žinojo, kad turėti vaikų ateityje nenorės, būdama virš dvidešimties ėmė galvoti kitaip. Dėl testosterono poveikio visam laikui praradusi moterišką balso tembrą, barzdota ir krūtų neturinti mergina Tavistocko klinikos „pagalbą“ jai tapti vyru ėmė vertinti kitaip.

Keira rašo, kad užauginta nuo alkoholio priklausančios, psichine liga sergančios motinos, ji buvo socialiai apleista, nutolusi nuo bendraamžių, nerimo ir depresijos varginama, savo kūno nepriimanti mergaitė. Tačiau šių problemų, kurios, kaip rodo tyrimai, yra būdingos daugeliui gimtį (lytį) norinčių pakeisti jaunuolių, gender ideologiją propaguojančios klinikos spręsti nenori. Tačiau žymiajai klinikai mergina iškėlė bylą, jos argumentus palaikė žymūs medikai, o klinikos veikla buvo sustabdyta.

Emocinę iliuziją, kad bus laiminga tapusi vyru, Keirai išblaškė kūno vargai. Pakalbėkime šia tema daugiau. Ji paradoksali: ir stebėtinai paprasta, ir labai „nediskretiška“. „Vaginos monologų“ spektakliuose ar „septynių naujausių orgazmo technikų“ dienos naujienose laikais anatomijos detalės subtilesnį šios gyvenimo srities suvokimą sunaikino seniai. Tačiau kalbėti apie tai, kas vyksta kūne pakeitus gimtį, ar kaip išeinamosios žarnos gleivinę veikia „analinis seksas“, laikoma nejautru. Gyvename lozungo „tik nelieskite mano emocijų!” epochoje. Tačiau kaip matome, žalojant savo kūną, galop apkarsta ir emocijos. 

Medijų garsenybė transgender mergaitė Jazz Jennings (Džaz Dženings) savo kelionę į kitą gimtį publikavo milijonams žmonių. Tačiau patyrė ir patiria „apatinės kūno dalies“ problemas, reikalaujančias operacijų dėl skausmo ir sutrikusių funkcijų. Jazz sako nebežinanti, kas ją traukia ­– lyg vaikinai, bet gal ir merginos, o gal ji yra „aseksuali“.

Saldžią įžymaus asmens euforiją pakeitė depresija ir su ja susijęs valgymo sutrikimas, sąlygojantys didžiulį viršsvorį. Skaudantis kūnas primena, kad jis, pasirodo, nėra tik mažai emociškai reikšmingas, bet kokius pjaustymus ištveriantis asmenybės „priedas“. Tad atsiprašydami skaitytojų dėl medicininių detalių, pažvelkime į kūno realybę.

Chirurgai atkakliai ieško būdų įtaisyti vyro kūne neegzistuojančią angą. Vienas iš kelių – storosios žarnos gabalo atpjovimas ir įsiuvimas dirbtinai padarytoje angoje tarpvietėje. Metodas geras tuo, kad žarnos gleivinė yra natūrali ir išskiria sekreciją, dėl ko tepalai lytinių santykių metu mažiau reikalingi. Tačiau žarnos gleivinė ne visada prigyja, kartais nekrozuoja, o žarnos dalies išpjovimas yra „šiokia tokia“ operacija, galinti sukelti ir žarnų nepraeinamumą ar peritonitą.

Toji ertmė išklojama oda iš buvusių vyro gimtinių organų. Teigiama, kad kadangi iš varpos sukonstruojamas klitoris, naujoji moteris gali patirti orgazmą.

Deja, „neovagina“ linkusi užsitraukti ir prevencijai reikalinga reguliariai naudoti diliatatorių. Jutubo vaizdo įrašuose ši praktika yra detaliai pavaizduota. Nekalbant apie tai, kad diliatacija nėra labai malonius pojūčius kelianti procedūra, naujoji ertmė vyro kūne taip pat gali gerai nefunkcionuoti dėl infekcijos ir kraujavimo pavojaus.

Nepaisant tvirtos nuostatos būti moterimi, vyro kūnas vaginą „nori“ uždaryti; kad tai neįvyktų, diliatatorių reikia naudoti visą likusį gyvenimą. Tokia proziška patirtis dabar bus galima ir poetiškiems Lietuvos vaikams…

Gal būtent dėl tokio kūno nenoro būti emocijų vergu žmogaus organizme transgender judėjimas pasaulyje šiuo metu gerokai susvyravo. Redito socialinio tinklo padalinyje „detrans subreddit“ galima rasti „detransitioners“ patirtis – žmonių, kurie suprato buvę ideologijos suklaidinti. Paskyra turi 26 tūkstančius narių.

Dėl panašaus į Keiros Bell patirtą skausmą šiuo metu Londono Tavistocko klinikos teisinės atsakomybės už vaikų sužalojimą reikalauja daugiau negu tūkstantis šeimų. Kaip rašyta anksčiau, lyties keitimą jauniems žmonėms sustabdė suomiai, toks „gydymas“ kvestionuojamas Švedijoje, Prancūzijoje, ir net jį pradėjusioje Nyderlanduose. 

Tad jei Europa jau ima atsibusti nuo iliuzija pagrįsto „gydymo“, Lietuva mėgina šokti į jau svirduliuojantį traukinį. Pasaulyje yra buvę kontroversiškų medicininių praktikų, kurios buvo atšauktos prasiblaivius. Pavyzdžiui, lobotomija, kurios metu psichines ligas buvo mėginama gydyti perpjaunant jungtis tarp kaktinės smegenų žievės ir vidurinių smegenų. Nemažą dalį pacientų ši terapija nuvedė į dar gilesnį neįgalumą.

Pasaulyje keičiantis nuomonei dėl „lyties keitimo“ vertės kyla klausimas, ar mūsų šalies medikai nesulauks bylų dėl sunkios žalos sveikatai, emocinį kentėjimą gydydami chirurgo peiliu?Susiję

Įžvalgos 533324847961052244

Rašyti komentarą

item