Kard. Sigitas Tamkevičius. Didysis įsakymas

Kartą Rašto aiškintojo paklaustas, koks yra didžiausias įsakymas, Jėzus atsakė: „Pirmasis yra šis: „Viešpats, mūsų Dievas, yra vienintelis V...

Kartą Rašto aiškintojo paklaustas, koks yra didžiausias įsakymas, Jėzus atsakė: „Pirmasis yra šis: „Viešpats, mūsų Dievas, yra vienintelis Viešpats; tad mylėk Viešpatį savo Dievą visa širdimi, visa siela, visu protu ir visomis jėgomis. Antrasis: Mylėk savo artimą kaip save patį. Nėra įsakymo, didesnio už šiuodu“ (Mk 12, 29–31).

Dykumoje prie Horebo kalno izraelitai gavo dešimt Dievo įsakymų, kurių, eidami į laisvę, jie turėjo laikytis. Didžiausi iš jų buvo įsakymas mylėti Dievą ir artimą. Šie įsakymai turėjo tapti laisvų žmonių gyvenimo pamatu. Meilė Dievui reikalavo gerbti ir mylėti vieną Dievą, išvedusį izraelitus į laisvę, ir atmesti bet kokius stabus; meilė artimui reikalavo mylėti savo tėvynainius ir bėdoje jiems pagelbėti. Meilės įsakymas izraelitams buvo didelis iššūkis, nes gyvendami Egipte jie garbino stabus ir rūpinosi tik savimi ir pačiais artimiausiais asmenimis.

Jėzus praplėtė suvokimą, kas yra artimas, kurį reikia mylėti. Tai ne tik izraelitai, bet ir svetimtaučiai. Palyginime apie gailestingąjį samarietį Jėzus aiškiai nurodė, kad mums artimas yra kiekvienas į bėdą patekęs žmogus (plg. Lk 10, 25–37).

Kalno pamoksle Jėzus dar labiau praplėtė artimo meilės įsakymą: „O aš jums sakau: mylėkite savo priešus ir melskitės už savo persekiotojus, kad būtumėte savo dangiškojo Tėvo vaikai; jis juk leidžia savo saulei tekėti blogiesiems ir geriesiems, siunčia lietų ant teisiųjų ir neteisiųjų“ (Mt 5, 44–45).

Dievo ir artimo meilės įsakymų laikymasis parodo, kokie mes esame krikščionys ir kaip nuosekliai laikomės krikščioniškojo tikėjimo pamatinių nuostatų. Apaštalas Jokūbas pirmiesiems krikščionims priminė: „Kaip kūnas be dvasios miręs, taip ir tikėjimas be darbų negyvas“ (Jok 2, 26). Negyvas be meilės darbų.

Mes gyvename laikmetyje, kai sukurtos idealios sąlygos vešėti ne meilei, bet savimeilei: rūpintis savo gerove, pamirštant kitus. Medžiaginę gerovę susikūręs žmogus laikomas laimingu, o stokojantis medžiaginių gėrybių – apgailėtinu vargšu. Iš tikrųjų, laimingas yra tik tas, kuris myli, o didžiausias nelaimėlis – meilės stokojantis žmogus. Apaštalas Paulius apie tai rašė pirmiesiems krikščionims:  „Jei kalbėčiau žmonių ir angelų kalbomis, bet neturėčiau meilės, aš tebūčiau žvangantis varis ir skambantys cimbolai. Ir jei turėčiau pranašystės dovaną ir pažinčiau visas paslaptis ir visą mokslą, jei turėčiau visą tikėjimą, kad galėčiau net kalnus kilnoti, tačiau neturėčiau meilės, aš būčiau niekas“ (1 Kor 13, 1–2). Aiškiau pasakyti neįmanoma.

Bažnyčios bendruomenė yra pašaukta skelbti šią meilės Evangeliją ir rūpintis pačiais silpniausiais žmonėmis. Vos prasidėjus Atgimimo sąjūdžiui Lietuvoje giliai tikinčios katalikės moterys susibūrė po Carito organizacijos vėliava; jos  tapo pačiomis gražiausiomis liudytojomis, kaip reikia vykdyti meilės įstatymą, padedant varge esantiems žmonėms. 

Tačiau meilė nėra tik ištiesta ranka gyvenimo pakraščiuose esantiems žmonėms; jos praktika būtina kiekviename mūsų gyvenimo žingsnyje. Ji ypač aktuali dabar, kai tarp žmonių tvyro labai daug susipriešinimo ir pykčių. Kokia privalo būti mūsų meilė, labai tiksliai nusako apaštalas Paulius Laiške Korinto krikščionims: „Meilė kantri, meilė maloninga, ji nepavydi; meilė nesididžiuoja ir neišpuiksta. Ji nesielgia netinkamai, neieško savo naudos, nepasiduoda piktumui, pamiršta, kas buvo bloga, nesidžiaugia neteisybe, su džiaugsmu pritaria tiesai. Ji visa pakelia, visa tiki, viskuo viliasi ir visa ištveria“ (1 Kor 13, 4–7). Tepadeda Viešpats mums eiti šiuo meilės keliu.

Susiję

Sigitas Tamkevičius 4743163387449723074

Rašyti komentarą

 1. Sveiki; Ar jums reikia paskolos? Kreipkitės dėl paskolos su Novelty Finance. Mano vardas Davina Claire, aš esu „Novelty Finance“ vyriausioji finansų pareigūnė. Pastebėjau, kad asmenims ir įmonėms taip sunku gauti paskolą iš bankų ar kitų finansinių institucijų. Mano įmonė (Novelty Finance) yra čia, kad suteiktų ir padėtų jums gauti paskolą. Galite susisiekti su mumis el. paštu: [email protected] ARBA atsiųskite žinutę WhatsApp telefonu +447915601531

  Nesvarbu, ar norite pagerinti savo gyvenimo būdą, ar turite netikėtų išlaidų, jums reikia „NOVELTY FINANCE“ paskolos.

  NAUJOVĖS FINANSAI yra lankstūs: siūlome įvairių paskolų variantų, galite kreiptis dėl trumpalaikių ir ilgalaikių paskolų, paskolos su užstatu arba paskolos be užstato.
  Mes siūlome platų asmeninių paskolų, verslo paskolų, būsto paskolų ir skolų konsolidavimo paskolų asortimentą, kuris gali būti pritaikytas atsižvelgiant į jūsų besikeičiančius poreikius ir aplinkybes už labai mažą palūkanų normą.

  Ką gausite pateikę paraišką „Novelty Finance“:
  √ Nedelsiant prieiga prie savo lėšų po patvirtinimo.
  √ Konkurencingos palūkanų normos (3% per metus)
  √ Lanksčios grąžinimo sąlygos
  √ Galimybė greičiau grąžinti paskolą
  √ Lengvas patvirtinimas, jei reikia papildomų lėšų
  √ Neskubėsite grąžinti paskolos, gausite laiko pradėti paskolos grąžinimą.
  √ Jokių paslėptų mokesčių

  Kaip taikyti:
  Kreiptis dėl paskolos greita ir paprasta!
  Įmonės ar asmenys, norintys kreiptis dėl paskolos su „Novelty Finance“ ir norintys gauti daugiau informacijos apie paskolos pasiūlymą, turėtų ATSIŲSTI EL. laišką adresu ([email protected]) ARBA siųsti žinutę WhatsApp telefonu +447915601531, kad gautumėte daugiau informacijos ir žodinių instruktažų. Taikomos sąlygos.

  AtsakytiPanaikinti
 2. I am so delighted I found your weblog, I really found you by accident,
  And would just like to say thank you for a fantastic post and a all round entertaining blog (I also love the theme/design), HOW TO OBTAIN DMV & DVLA FAKE DRIVERS LICENSE THAT WORKS I don't have time to go through it all at the minute but I have bookmarked it and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the excellent job.

  Y’all don’t forget to join this DMV EXPERTS TELEGRAM GROUP for more information about new drivers license and updated materials being used along the production process of the DL . You can also take advantage to learn and meet many Experts who will guide you on numerous techniques for anyone who love hacking and don’t know how to go about it .

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item