Justas Stankevičius. Kaip pasikeitė Vokietijos viešasis saugumas nuo pabėgėlių krizės pradžios?

Viešasis saugumas yra vienas iš svarbiausių piliečių lūkesčių, nes viešasis saugumas yra kritinė visuomenės progreso sąlyga (šalys su au...

Viešasis saugumas yra vienas iš svarbiausių piliečių lūkesčių, nes viešasis saugumas yra kritinė visuomenės progreso sąlyga (šalys su aukštu viešuoju saugumu turi geresnius ekonominius rodiklius, įprastai jose yra žemas nusikalstamumas). Tačiau dėl neteisingos valstybės politikos gyvenimo kokybės indeksas gali stipriai nukentėti dėl neatsakingos politikos ir būtent tai nutiko Vokietijoje.  

Klausimas skaldantis visuomenę ir ES

Vyriausiasis „Politico“ korespondentas Europoje Matthey Karnitschingas teigė, kad „kai Angela Merkel sutiko priimti tūkstančius pabėgėlių, prisiglaudusių pagrindinėje Vengrijos traukinių stotyje 2015 m. vasarą, ji tai suvokė kaip humanitarinį veiksmą ir europietiško solidarumo gestą. Ji vylėsi, kad kitos ES šalys taip pat „atliks savo pareigą“ ir priims dalį pabėgėlių“. Tačiau tas neatsitiko ir suskaldė Europą į dvi dalis: į Vakarus, kurie gan noriai dalinosi solidarumu ir į Rytų Europą, kurioje politikai atvirai kritikavo tokią ES politiką. 
        
Tačiau Europą buvo bandoma suvienyti viršnacionalinėse ES struktūrose įvedant migrantų kvotas, kurios turėjo sudiktuoti aiškias sąlygas visom šalims kas ir kiek turi priimti migrantų. Migrantų kvotas ir atviras sienas kaip Europos Sąjungos išsigelbėjimo planą matė ir George Sorošas. Be to, žiniasklaidoje pasirodęs nutekintas Atviros visuomenės fondo dokumentas sako, jog Europos pabėgėlių krizę reikia priimti kaip „naują normą“ ir, kad pabėgėlių krizė reiškia „naujas galimybes“ Sorošo organizacijai paveikti migracijos politiką pasauliniu mastu, o tokios pat pozicijos tarp Sorošo fondų ir ES yra nieko nuostabaus. G. Sorošo organizacijos paskelbė 177 puslapių knygą, kurioje yra pateikta išsami informacija apie 226 patikimus „draugus“, kurie dirba Europos Parlamente. Tai reiškia, jog mažiausiai trečdalį parlamento vietų užima G. Sorošo „patikimi sąjungininkai“.
Tačiau viršnacionalinėse struktūrose sukurta kvotų sistema neveikė ir išprovokavo antrą egzistencinį referendumą ES, šį kartą Vengrijoje: rinkėjams buvo pateiktas klausimas „ar norėtumėte, kad Europos Sąjunga turėtų teisę privaloma tvarka perkelti asmenis, kurie nėra Vengrijos piliečiai, į Vengriją net be Nacionalinės asamblėjos (parlamento) pritarimo?“. Tiesa, nors referendumas laikomas neįvykusiu, savo valios išreikšti atėjo 44% Vengrijos rinkėjų, iš kurių daugiau kaip 98% atsakė neigiamai ES migracijos politikai. Tokiu būdu Vengrijos piliečiai palaikė savo vyriausybės poziciją priešintis pabėgėlių kvotoms. Galų gale kaip ir teigė Matthey Karnitschingas „pabėgėlių antplūdžiui į Vokietiją pasiekus rekordinį lygį, likusi Europa tik dar labiau įsitikino, kad nenori tapti A. Merkel humanitarinės misijos dalimi“.

Pabėgėlių krizė ir ideologiniai šešėliai 

  Dabartinė atvirų sienų politika vadovaujasi nuostata, kad senojo žemyno gyventojai sensta, tad senasis žemynas privalo priimti migrantus, jog jie mokėtų pensijas europiečiams. Tai skamba sąžiningai, jei užmerksime akis faktui, jog artėjame link automatizacijos įgyvendinimo. Taip pat mes nežinome, kiek kainuoja pabėgėlių išlaikymas ES. Pamirštant tai ir grįžtant prie nuostatos gali peršasi mintis, jog siekiant sukurti ekonominę gerovę su naujais žmonėmis privalome turėti informaciją apie diplomus ir kvalifikaciją žmonių, kurie atvyksta į Europą: deja, vargiai ką nors žinome apie žmones, kurie yra jau tarp mūsų.
Tą liudija faktas, jog 2016 m. agentūra Europol teigė, kad ES yra tarp 3000 ir 5000 asmenų, kurie buvo apmokyti ISIS ir šiuo metu gyvena Europoje.
Kitas svarbus aspektas yra tai, kad sunkiai šie žmonės yra „pabėgėliai“ turint omeny 1951 m. Ženevos konvencijos pabėgėlių apibrėžimą. O kur dar vieša paslaptis, kad didžioji dalis Sirijos karo pabėgėliais vadinamų asmenų nėra net iš Sirijos: „DailyMail“ teigia, kad tik vienas iš penkių Sirijos pabėgėlių yra išties iš Sirijos.

Viešojo saugumo iššūkis

Ryšys tarp viešojo saugumo pokyčių ir pabėgėlių atsiradimo yra gan akivaizdus. Ryškiausias to pavyzdys 2015–16 m. naujųjų metų išvakarių šventės Vokietijoje kuomet daugiau nei 1250 moterų mažiausiai dvylikoje miestų buvo seksualiai užpultos. Tačiau svarbu dar ir tai, jog kelias dienas po išpuolių daugelis Vokietijos nacionalinės žiniasklaidos atstovų nenorėjo tyrinėti galimų sąsajų tarp išpuolių ir pabėgėlių antplūdžio, mat nusikaltėlių tautybės įvardinimas primena į nusikaltėlių tautybės akcentavimą nacistinėje Vokietijoje. 
Prieš šį incidentą 2015 m. gruodžio mėn. Allensbacho institutas atliko tyrimą, kuriame paaiškėjo, jog 53% Vokietijos piliečių teigė netikintys, kad žiniasklaida pateikė tikrovę atitinkančią informaciją apie pabėgėlių klasifikaciją, įsidarbinimo galimybes ir pan. Ir jie buvo visiškai teisūs.
  
Net 40% tokios šalies gyventojai, kuri vis dar kenčia nuo antrojo pasaulinio karo nusikaltimų gėdos pripažįsta, kad medija yra šališka pabėgėlių klausimu. Jie yra teisūs, nes net masinės Vokietijos medijos žurnalistai pripažįsta faktą, jog jie sąmoningai slėpdavo nusikaltėlių tautybę. Ar visgi teiginys, kad masinės žiniasklaidos priemonės yra Fake News neskamba įtikinamai?

Tad matome, kad saugumo situacija reikšmingai pablogėjo. Nutekintas ir į Vokietijos dienraštį „Bild“ patekęs Vokietijos Federalinės kriminalinės policijos agentūros pranešimas atskleidžia, kad 2014-aisiais ir 2015-aisiais metais atvykėliai iš trečiųjų šalių Vokietijoje atliko daugiau nei 200 tūkst. nusikaltimų. Kitaip sakant per metus už 100 tūkst. nusikaltimų buvo kalti būtent pabėgėliai.
Klausimas yra paprastas: ar mes norime to pačio Lietuvoje? Žiūrint į Vokietijos patirtį peršasi mintis, jog absoliuti dauguma Lietuvos gyventojų nenori, kad jų gretas papildytų nedokumentuoti migrantai iš Afrikos bei artimųjų Rytų. Be to, tai kuria įtampą tarp vietinių ir atvykstančių žmonių, kuomet dėka atviros sienos politikos patys atvykstantys žmonės tampa pabėgėlių nusikaltimų pasėtos baimės aukomis.
Galų gale kalbant apie menamą pabėgėlių atnešamą naudą galime paklausti savęs, ar šitaip pablogėjusi saugumo situacija niekaip nėra atsveriama tariamai ekonominės naudos, kurią sukuria nekvalifikuoti imigrantai.

Susiję

Migracijos politika 2187614439398746666

Rašyti komentarą

21 komentaras

Anonimiškas rašė...

Vokietijai merkel berniukų išlaikymas kainuoja dešimtis mlrd per metus. Viešasis saugumas - nulis. Fašistinių antifa ir kriminalinių imigrantų aljansas šalyje sukėlė tikrą chaosą. Gatvėse nesaugu net dieną - jau net ne vagystės, o apiplėšimai vidury baltos dienos. Čigonai, sirai, afrikiečiai, afganai ir t.t. - visi išlaikomi valstybės dar prisiduria plėšdami. Čigonai butus pavertę blogiau už taborą, šiukšles mėto per langus balonus, gaujos plėšikauja ir smurtauja. O apie nužudymus seniai tylima ir kalbėti draudžiama. Visko nepapasakosi, reikia ten gyventi, kad pamatytum, koks chaosas ir nevaldoma padėtis įsivyrauja toje šalyje. Ir kiekvienas, kuris tokia padėtimi nepatenkintas, yra nacis, rasistas ir panašus. Tik anie - geri ir jiems visos durys atviros. Pilnos gatvės, stotys tų vargšų imigrantų su brangiais išmaniaisiais tel. "Wir schaffen das" - Merkel tikrai pavyko išmontuoti savo valstybę ir griauti visą Vakarų civilizaciją. Vokietijai brangus kiekvienas neeuropietis. Tik taip bus galima nuslopinti tautas ir suvaryti visus į JEV.

Anonimiškas rašė...

Visa tai sumanė ne pati Merkel - jai direktyvą kartu su instrukcija nuleido jos tikrasis darbdavys į Rytus nuo Vokietijos, kuris seniai suprato, kad, norint užkariauti Europą, pakanka privežti neginkluotų teroristų, o apginkluoti juos bus galima vėliau.

Anonimiškas rašė...

Pasidomėkite kaip į 30 klausimą atsakė jūsų taip mėgstamas prezidentas http://www.manobalsas.lt/Gitanas-Nauseda/

Anonimiškas rašė...

Nu tikrai, merkel nekalta - aplinka kalta. :))

Anonimiškas rašė...

Jeigu jau rašot nuorodą, tai rašykit tiksliai. Nes neaišku, nei kokioj apklausoj ieškoti, nei kur tas 30 klausimas.

Anonimiškas rašė...

Kažkaip jau neskoninga kaltinti kažką kitą, kai pati frau yra komunistuojanti.

Anonimiškas rašė...

Prie tokios informacijos cenzūros, kokia yra pas mus, nenuostabu, kad žmonės žino tik apie Putiną, bet nežino, kas yra Merkel. Labai paprasta klišė - visas blogis tik iš Rytų, o iš Vakarų tik demokratija. Nu dar pinigai. Paradoksas, bet dažniausiai tai yra brazauskininkų rinkėjai.

Anonimiškas rašė...

Komunistuoti frau pradėjo ne savo valia - tai vienas iš ilgalaikių Maskvos projektų dar nuo II-ojo pas. karo pabaigos, kuomet tapo aišku, kad Vokietija ir Europa su JAV yra vienoje pusėje, o TuSuRuSu - kitoje.
Kai Stalinas suprato, kad ,,pasaulinė proletariato revoliucija'' neįvyks, pabandė kitus metodus, kurie suplanuoti daugeliui metų į priekį. Tam ir prireikė ,,Morning Star'' laikraščio tarp UK komunistų, tam prireikė užsiauginti A. Spinelli ir apskritai ruošti kitus komunistinius akdrus, kurie vėliau - kaip Kremlius ir planavo - užėmė ir tebeužima aukštas pareigas ES administravimo aparate.
Bet ir tai nedavė laukiamo efekto, nes Maršalo plano rezultatai buvo tokie, kokių ir tikėjosi JAV bei Vakarų Europos pokario lyderiai, gerai supratę raudonojo maro pavojų. Todėl galiausiai buvo nutarta burti nedideles pavienes teroristų grupes, kurias būtų galima bet kuriuo momentu apginkluoti - nėra reikalo aiškinti, kokiam tikslui.
O kai Rytų Europa galiausiai išsivadavo iš sovietinės okupacijos ir tvirtai stojo į JAV pusę, teko griebtis ,,laisvių'' kategorijos ir kaip rezervinę armiją kurti Antifą.
Žodžiu, patys viską suprantate.

Anonimiškas rašė...

Jokio paradokso.
Kai tik atsivėrė sienos, pirmieji, kurie plūstelėjo pasisemti pinigo į iki tol taip keiktus ,,kapitalistinius'' Vakarus, buvo raudonųjų nomenklatūrininkų sūneliai ir dukrelės.

Anonimiškas rašė...

"komunistuoti" merkel pradėjo dar nuo štazi laikų. Bet jei kam geriau, kad dėl to kaltas putinas, - tebūnie :)

Pikc Kažinkavičius rašė...

Jei teisingai suprantu, čia apie tai:
Klausimas: "30. ES šalys turi pačios spręsti dėl pabėgėlių priėmimo"
Nausėdos atsakymas: "Greičiau nesutinku"
Komentaras: "ES šalys narės turi išlaikyti savarankiškumą ekonominėje politikoje, mokesčių, švietimo, kultūros, viešojo sektoriaus valdymo srityse. Išorinės grėsmės turi būti sprendžiamos bendru sutarimu."

Anonimiškas rašė...

Na jūs čia kaip iš vadovėlio. Jei frau buvo užauginta komunistine dvasia, tai ji nėra kalta.

supratingas rašė...

Administratoriau, gal galėtumėte paaiškinti kuom mano trumpas komentaras apie "pabėgėlių" sąvoką nusipelnė tokio tamstos dėmesio, kad jį pašalinote?

Anonimiškas rašė...

Nieko čia naujo. Šiais laikais daug kas turi ne tik karštą vandenį, bet ir internetą. Todėl aikčioti dėl parašymo vertingumo nėra jokio pagrindo. Braukiama paviršiumi: nėra jokios analizės apie Lietuvos politinių partijų pozicijas taip vadinamų pabėgėlių klausimu (kokios partijos už, kokios prieš, kokios tyli), kokia Lietuvos Bažnyčios pozicija, kur, kas ir kada Bažnyčios poziciją oficialiai išsakė (kadangi susivienijimas yra tvirtai krikščioniškas, vertėtų atsiversti Bibliją, tada ir Vatikano pozicija taptų suprantamesnė), kiek šiuo metu yra Lietuvoje taip vadinamų pabėgėlių (kiek jų jau išvyko iš Lietuvos, kiek jų dirba, kiek nedirba ir t.t.), kaip ten su tuo Višegrado, LV, EE, PL palaikymu visai neseniai (prisijungė Lietuva ar ne, nes iki šiol neaišku, kur oficiali informacija apie tai?), kokia taip vadinamų žaliųjų valstiečių pozicija dėl taip vadinamų pabėgėlių (vis tik valdantieji!) ir t.t., ir t.t.

x rašė...

Taip visada, suprantingasai, būna kai rėki kad reikia blokuoti komentatorius kurie neva baisingi liberastai - tik staiga bum - antras lazdos galas pačiam į kaktą.

Anonimiškas rašė...

paprasto nepartinio žmogaus iš šalies mėginimas paaiškinti: matyt, esate jaunas ir naivus (naivus ne blogąja prasme)

Anonimiškas rašė...

Visi politikai, taip kaip pasisakė tuo klausimu, surūšiuoti čia https://arsaba.lt

Unknown rašė...

Na A.Merkel"ė tai J.Fischer"io iškelta veikėja. Na o pats Joškė F. tai jau senas STAZI veikėjas. Taip viskas ir susidėlioja.

supratingas rašė...

Ar iš jūsų paaiškinimo turėčiau suprasti, kad administratorius panaudojo cenžūrą dėl to, kad aš, anot jūsų, matyt esu jaunas ir naivus? O jeigu būčiau mažiau jaunas ir naivus, tada nebūtų panaudojęs? Ir leiskite paklausti kaip jūsų partiškumas susijęs su jūsų mėginimu paaiškinti?

supratingas rašė...

>x 2020-07-03 22:33

Panašu, kad nelabai supratote kas čia įvyko. Mane visiškai nejaudinas, kad pašalino būtent mano komentarą, tačiau mane jaudina pats pašalinimo faktas ir priežastis.

supratingas rašė...

Administratoriau, ar ketinate pateikti paaiškinimą dėl kokios priežasties pašalinote komentarą?

item