Vygantas Malinauskas. Kunigai turi nesikišti į politiką prieš Šimonytę

Asmeninio archyvo nuotrauka  Šimonytės štabas desperatiškai bando suvilioti už Šimonytę balsuoti katalikus, kurie šiaip jau turi gerą p...

Asmeninio archyvo nuotrauka 
Šimonytės štabas desperatiškai bando suvilioti už Šimonytę balsuoti katalikus, kurie šiaip jau turi gerą priežastį už ją nebalsuoti. Mano feisbuke iššoko mokama Šimonytės rinkiminė reklama. Reklamoje buvęs pranciškonų provincijolas agituoja už kandidatę, kuri dvasininko žodžiais: „pakvies juos [tėvus ir vaikus] žiūrėti į horizontą. Tada vaikai turės ateitį. Nes horizonte laukia jis – Dievas“ ... 

Šią Šimonytės štabo apmokėtą rinkiminę agitaciją išmanusis feisbukas pakišo neatsitiktinai. Feisbuko užsakomosios reklamos nustatymai leidžia parinkti tikslines grupes, kurioms rodomi mokami postai. Todėl, jei feisbukas tave atpažįsta kaip kataliką greičiausiai gausi šią reklamą. Katalikai šia ir kitomis panašiomis reklamomis gundomi atsisakyti savo ištikimybės Bažnyčios mokymui ir balsuoti už kandidatę, kurios pozicijos katalikams svarbiais klausimais aiškiai prieštarauja pamatiniams Bažnyčios mokymo principams. Katalikų gundymui išsižadėti Bažnyčios mokymo principų metami dideli pinigai, pasitelkiami influenceriai, demagogai, anaiptol ne baltos rinkiminės technologijos. 

Pasitelkiami net tokie dvasininkai kaip buvęs pranciškonų provincijolas. Pranciškonas Jurčys gundo mus balsuoti už Ingridą, nes ji siūlo „naują horizontą“. Žinoma gerasis br. Jurčys nutyli, kad tame Ingridos siūlomame „naujame horizonte“ mūsų laukia visai ne Dievas, bet be jokių apribojimų naikinami ir kaip žaliava moksliniams tyrimams naudojami žmogaus embrionai, išplauta šeimos samprata, leidimas įsivaikinti homoseksualioms poroms, lytis paversta pasirinkimo dalyku, laisvė atskirta nuo tiesos, teisės ignoruojančios bendrąjį gėrį ir pats bendrasis gėris paverstas susitarimo dalyku. Tačiau, skirtingai nei brolio Arūno Peškaičio ar kunigo Roberto Grigo pasisakymų atveju, nepastebėjau, kad tokia tiesioginė bei mokama rinkiminė agitacija, kurioje dalyvauja žinomas dvasininkas, užkliūtų liberaliai žiniasklaidai. Ir tai labai nestebina. Liberalai toleruoja Bažnyčią tik tol, kol ji netrukdo liberalizmo projektui. Bažnyčia gali tik tol viešai reikšti savo poziciją politiniais ar kandidatų vertinimo klausimais, kol jos pozicija sutampa su liberalizmo agenda. Tačiau vos tik liberalizmo projektas pajunta grėsmę iš Bažnyčios, pasistengiama kuo greičiau jos balsą užčiaupti.

Yra esminis skirtumas tarp pranciškono Peškaičio ir buvusio pranciškonų provincijolo Jurčio pasisakymų bei veiksmų. Br. Peškaitis už jokį kandidatą neagitavo. Jis tik atkreipė dėmesį, kad kai kurios kandidatės Šimonytės nuostatos yra nesuderinamos su pamatiniais Bažnyčios mokymo principais. Kaip sąžiningas sielovadininkas, Br. Peškaitis tai pasakyti turėjo ne tik teisę, bet ir pareigą. Dvasininkų pareiga yra įspėti ir informuoti tikinčiųjų sąžines, kad jie dėl nepakankamo susiorientavimo netaptų bendradarbiai bei įgalintojais to, kas prieštarauja pamatiniams moralės ir Bažnyčios mokymo principams. Ir tikintieji, jei jiems brangi religijos laisvė, turi kovoti už dvasininkų teisę viešai įvardyti kas dera ir kas nedera su Bažnyčios mokymu. 

Tuo tarpu br. Jurčio pasisakymai yra nuoga politinė reklama, kurioje dvasininko autoritetas, bažnytinės pareigos ir net pats Dievas yra paverčiami politinės agitacijos įrankiais. Ir tokiame dvasininko veiksme nėra jokio sielovadinio rūpesčio ar ištikimybės Bažnyčios mokymui. Vien tik gundymas.


Susiję

Vygantas Malinauskas 1030620164110025918

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2019-05-20 09:11

  Šimonytės "naujame horizonte" laukia ne Dievas, o antikristas, todėl būkime budrūs.Dėkoju autoriui, ir pritariu, kad reikia klausyti išmintingų kunigų:R.Grigo,A.Peškaičio žodžių.Nors situacija apgailėtina, nes abu kandidatai absoliučiai blogi ir....tikrai nežinau, kuris yra mažesnis blogis.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-05-20 12:30

   Mažesnis blogis yra atvirkščiai proporcingas atstumui iki konservatorių.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-05-20 12:31

   Būsiu sumaišęs. Kuo toliau nuo konservų, tuo mažesnis blogis.

   Panaikinti
  3. Juozas Garla2019-05-20 15:12

   Ar dar galima tikėtis kokio nors kito susimaišymo pripažinimo?

   Panaikinti
 2. Situacija tikrai apgailetina.Turejome viena nors kazkiek priimtinesni kandidata (A.Juozaiti), bet kam musu "avinu tautai" galvoti, jeigu uz mus galvoja globalistai.O mes (neveltui avinu tauta) nulenke galvas darome taip, kaip mums liepiama.Net neprasoma, o liepiama.Dabar turim dvi blogybes, tai nors pasirinkim geresne.Isiklausykim i tai, ka sneka abu kandidatai.As tikrai eisiu balsuoti, tikedamasi, kad bus isrinktas G.Nauseda, nes Simonytes pozicijos mazumos atzvilgiu man nepriimtinos.Zmones, lietuviai, galvokit ka darot.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Juozas Garla2019-05-20 15:25

   Aš nesu avinų tautos atstovas kaip tamsta, kuriai liepia. Kiek suprantu iš kandidatų pasisakymų - Šimonytė sako, kad problemą reikia spręsti, o Nausėda nuomonės nesako (gal jos neturi) ir pasiryžęs daryti, kaip mes liepsime. Taigi aš nelieptas pats žinau, kad balsuosiu už Šimonytę, nes ji turi nuomonę visais klausimais ir pasiryžusi kalbėtis su visais, kurie turi kokią nors nuomonę. O ką galima tartis su tuo, kuris be nuomonės? Apie svetimą nuomonę? Ačiū, nereikia.

   Panaikinti
  2. Jeigu tamstai liberal-neomarksizmas yra priimtina ideologija, tada tikrai turite pagrindo už tą veikėją balsuoti. Priešingu atveju tamsta ne tai, kad neturite SAVO nuomonės - turite NE SAVO nuomonę. ;)

   Panaikinti
  3. Kaimynas įsitikinęs, kad jis tai jau tikrai "bandai" nepriklauso ir reklama jo neveikia, o colgate ir gillette naudoja, nes yra šiuolaikiškas ir turi savo nuomonę.
   Ingrida į reklamą ypač nespjauna. Todėl visi, kurie nepriklauso "avinų tautai" leis problemas spręsti šimonytei.
   Nausėda mažai kuo skiriasi nuo šimonytės, bet balsuosiu už jį. Todėl, kad nekenčiu apsimetinėjimų. Kuomet pagrindinis ingridos "buksyras" Austėjos vyro partija apsimeta konservatoriais, o pati šimonytė dedasi nepartine ir dar žmonių prezidente.

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2019-05-20 21:35

   p. Juozai G., vienoje FB paskyroje teko skaityti, kad viename balsavime Seime Š-tė, būdama Seimo posėdžių salėje, posedžio metu ruošiantis balsavimui, ištraukė savo kortelę iš e-sistemos.
   Klausiu tiek Jūsų, tiek ir kitų: ar tai tiesa?
   Jei tai netiesa, laikau tai šmeižikišku išpuoliu, kurio autoriai turi būti nubausti
   vadovaujantis Lietuvos BK.
   Jeigu tai tiesa, toks elgesys yra Seimo statuto pažeidimas, ir šį pažeidimą padaręs žmogus ne tik kad negali kandidatuoti į LR prezidento postą, bet ir turi būti pašalintas iš Seimo ir jam turi būti uždraust balotiruotis į bet kokį valstybinį postą ateityje, nes tai yra sąmoningas sabotažas ir piktavališkas trukdymas Seimo darbui.
   Jeigu yra tokių Seimo narių, kurie posėdžio metu, būdami Seimo posėdžių salėję, prieš balsavimą yra ištraukę iš Seimo e-sistemos savo e-korteles ir šitaip praleidę balsavimą, VTEK turi išnagrinėti visus tokius atvejus, rinkėjams viešai įvardinti šitaip dariusius Siemo narius ir anuliuoti jų mandatus visai likusiai kadencijai, o jų rinkiminėse apygardose turi būti skelbiami nauji rinkimai.
   Lygiai tokia pat priemonė turi būti taikoma, kuomet Seimo narys praleidžia Seimo posėdį be rimtos priežasties - sakykime, rimta prežastis yra vizitas as gydytoją ar pagalba savo šeimai.

   Panaikinti
  5. Prisiminkime Šimonytės rinkiminį vizitą Panevėžyje. Kodėl Ušackas nebuvo įleistas į salę? Kodėl koncervai ją o ne Ušacką nutarė remti? Kas išstūmė Polikarpovną? kas stumia Šimonytę? Tie patys, kurie pažadėjo vienalytes santuokas įteisinti. Kaip čia gaunasi: TS-LKD, o eina už LGBT? Čia taip Šventame rašte, kuris kiek suprantu yra krikdemų pamatas, parašyta?
   Dvokia sugedę konservai. Tik kažkodėl niekas jų mėšlan neišmeta....

   Panaikinti
 3. Nausėda Judas. Šimonytė antikristas.Pasirinkimas ne koks...

  AtsakytiPanaikinti
 4. Miesto vaikis2019-05-20 13:03

  Na, B. Jurčys seniai žinomas kaip "netikra moneta", o ir A. Peškaitis, akivaizdžiai patyręs spaudimą po savo pasisakymo, nėrė į krūmūs. Tokie iš jų abiejų ir katalikai, jau nekalbant kaip apie dvasininkus ar autoritetus... Vienintelis kun. R. Grigas drąsiai, išdidžiai ir oriai atstovėjo savo dorą ir tiesią poziciją.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Mūsų pranciškonai ne kažką, deja...

   Panaikinti
 5. Šimonytė sakydama, kad reikia diskutuoti primeta kitiems savo liberalias pažiūras šeimos ir mažumų atžvilgiu(kad ir balsuodama). Nausėda išsako konservatyvesnes pažiūras šeimos atžvilgiu, o mažumų klausimu sutinka, kad reikia diskutuoti, bet būtina atsižvegti į visų nuomone(galbūt netgi referendume). Jūs gerbiamasis turbūt Jakilaičio laidų nežiūrit - ten tas klausimas iškeliamas kaskart ir atsakomas taipogi.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Liūdėsys... problema matyt tame yra, kai normalių kandidatų į prezidentus visuomenė neišugdo, tada juos tiesiog gažkas pakišša. Tai vadinama pakištiniai.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Kunigai į politiką turi teisę kištis tiek pat, kiek kitų profesijų žmonės, taip sako Konstitucija. Ypač kai kalba eina apie tokį nežymų kišimąsi, kaip savo viešo dienoraščio rašymas (snukiaknygė)..

  AtsakytiPanaikinti
 8. Šimonytė dar nedeklaravo savo seksualinės orientacijos. Šeimos nesukūrusiems kandidatams mano įsitikinimu BŪTINA tai padaryti, nes NETRADICINĖS orientacijos atveju nuslėpęs orientaciją kandidatas būtų pažeidžiamas - kai kas jį galėtų šantažuoti, grąsindamas nuslėptą orientaciją paviešinti.
  Bet dar yra laiko, tikiuosi ji deklaruos laiku.


  AtsakytiPanaikinti
 9. Skaitytojas2019-05-21 00:14

  Vien tai, kad panelės Š. rinkimų štabui priklauso daug kam žinomas „akademikas“, vadinantis neįtikusių pažiūrų studentus b*čiulpiais (ir turintis tam oficialų etikos komisijos leidimą, pačios Frodo mamos išrašytą), žaibiškai priverčia apsispręsti.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Anonimiškas2019-05-21 07:03

  gaila kad darkart pranciskonu vardas suterstas .Apsilankius pranciskonu globojamuose sv.Klaros namuose ----PINIGAI , PINIGAI,o vadove--neduok Dieve niekam

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item