Prezidentė: artėjant Europos Parlamento rinkimams reikia stiprinti kovą su dezinformacija

lrp.lt nuotr. Pateikiame pilną ir netaisytą Prezidentės spaudos tarnybos pranešimą spaudai. Artėjant rinkimams į Europos Parlamentą...

lrp.lt nuotr.
Pateikiame pilną ir netaisytą Prezidentės spaudos tarnybos pranešimą spaudai.

Artėjant rinkimams į Europos Parlamentą Europos Sąjungos šalių vadovai ragina stiprinti kovą su dezinformacija ir melagingomis naujienomis.

Lietuvos pastangomis kova su dezinformacija ir melu tapo nuolatinės ES darbotvarkės prioritetu. Mūsų valstybės iniciatyva parengtas ir patvirtintas bendras ES kovos su dezinformacija veiksmų planas.

Viena pagrindinių šio plano dalių – kovą pradėjusi veikti speciali platforma Greitojo įspėjimo sistema (Rapid Alert System), kurios tikslas – keistis informacija tarp valstybių narių, atpažinti melagingas naujienas ir jas demaskuoti.

Planas taip pat numato veiksmų koordinavimą tarp ES valstybių narių pasitelkiant kontaktinius pareigūnus, faktų tikrintojus ir vadinamuosius „elfus“. Siekiama stiprinti bendradarbiavimą su interneto svetainių ir socialinių tinklų operatoriais, jie kviečiami savo veikloje pilnai taikyti Kovos su neteisėtu neapykantos kurstymu internete elgesio kodeksą (Code of Practice), kurį 2016 m. pristatė „Facebook“, „Google“, „Twitter“ ir „Microsoft“.

Lietuva yra viena pirmųjų ES šalių, kuri nacionaliniu lygiu ėmėsi aktyvių kovos su dezinformacija priemonių. Esame priėmę įstatymus, kurie už nesantaikos kurstymą, skleidžiamas melagingas naujienas teismo sprendimu leidžia sustabdyti televizijos kanalų transliaciją.

Aktyviai su dezinformacija kovoja ir Lietuvos žiniasklaida bei pilietinė visuomenė. Naujienų portalas „Delfi“ kartu su „Google“, pasitelkdami dirbtinį intelektą, paleido melagingų naujienų gaudyklę „Demaskuok.eu“. Socialiniuose tinkluose į kovą su melu įsitraukė „elfai“. Lietuvos žurnalistai prisideda ugdant šalies žmonių sąmoningumą, įvairiuose susitikimuose su visuomene tiek didžiuosiuose miestuose, tiek regionuose, aiškindami melagingų naujienų keliamą grėsmę.

Susiję

Demokratija ir valdymas 7160946800362579571

Rašyti komentarą

 1. Tai tikėt ar ne ,tuom kas čia paskelbta?2019-03-24 16:29

  Turėtu būti prierašas koks. Tipo : Informacija patikrinta ,dezinformacijos nėra. Cenzorius Tokstai.Parašas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Geras. :)
   O šiaip, tai visiškai "back to the USSR".

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-03-24 19:37

   Liberastų stovykloje - tikra panika. Šiaip Lietuva yra vienintelė tokia šitam rajone - nei Lenkija, nei Latvija, nei Estija taip nenusivažiavę. Keista, kaip leidžiama siauėti kažkokiam UAB'ui ,,delfi'', nes tai viso lapo privati firmelė, uzurpuojanti Lietuvao žiniasklaidos lauką. Reikia skubiai kurti objektyvios informacijos priemones - internetinius puslapius, radiją, televiziją, spaudą,kad nusimesti leftistų medios monopoliją.

   Panaikinti
 2. Lazda su dviem galais: kova su dezinformacija ir kova prieš tai ko nenorime ir neleisime išgirsti.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-04-01 03:17

   Taip tai taip, bet nenoras girdėti ir suprasti objektyvios tiesos visada baigiasi tokių cenzorių pralaimėjimu. Nuo atsisakymo supraasti tiesą ir prasidėjo visų imperijų griūtis. Gali pasirodyti keista, bet nomenklatūrinių neobjektyvumas - mums į naudą.

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2019-03-25 10:25

  Įvairių reitingų skelbimas yra kas: tiesa ar dezinformacija?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2019-03-25 12:09

  dabar taip vadinsis cenzūra - "kova su dezinformacija"? užčiaupsim tuos, kurie kritikuoja liberalkomunistinę ideologiją ir problemos savaime išnyks? bus gražu, miela, žydės žibutės, liūtas ir ėriukas gers iš vieno upelio. apgailėtina.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item