Teismas Meksikos homoseksualų poroms pripažino „teisę susilaukti vaikų surogacijos pagalba“

laisvavisuomene.lt Meksikos Aukščiausiasis Teismas lapkričio 21 dieną nusprendė, kad homoseksualios poros „turi teisę“ susilaukti vai...


Meksikos Aukščiausiasis Teismas lapkričio 21 dieną nusprendė, kad homoseksualios poros „turi teisę“ susilaukti vaikų pasinaudodamos dirbtinio apvaisinimo ir surogatinės motinystės paslaugomis.

Pranešime žiniasklaidai Teismas nurodė, kad „teisė tapti tėvu ar motina priklauso kiekvienam asmeniui“, todėl „ši teisė turi būti pripažinta ir homoseksualioms poroms, kuriose esantys tėvais arba motinomis galėtų tapti pasinaudodamos mokslo pažanga dirbtinės reprodukcijos srityje“.

Pasak Aukščiausiojo Teismo, „biologinis ryšys“ nėra reikalingas, kad būtų pripažįstama, jog vaikas yra homoseksualios poros sūnus ar dukra.

Teismo sprendimas buvo priimtas byloje, kur du „susituokę“ gėjai pasamdė surogatinę motiną ir bandė susilaukti vaiko įsigiję nežinomos moters iš Jukatano (Meksika) kiaušialąstę bei panaudoję vieno iš gėjų poros spermą. Valdžios įstaigos nesutiko gimusio vaiko įregistruoti kaip dviejų tėvų vaiko dėl „biologinio ryšio“ nebuvimo, todėl poros ieškinys atkeliavo iki Aukščiausiojo Teismo.

Juan Dabdoub, Meksikos Šeimos tarybos pirmininkas komentuoja, jog Teismo sprendimas yra „absurdiškas“ ir peržengia Teismo įgaliojimų ribas: „Tie žmonės tiesiog išgalvoja naujas teises, klaidinančiai interpretuodami įstatymo nuostatas.“ Jis pabrėžia, kad teisėjai turėtų suvokti, kad jie yra ne įstatymo leidėjai. Jo teigimu, tokie sprendimai neigia mažamečio „teisę turėti tėvą ir motiną“: „Teismo teisėjai tapo dievais, diktatoriais, nes niekas negali jų pajudinti, o jie patys gali priiminėti absurdiškus sprendimus. Tokie problemų sprendimo būdai yra pavojingi visai visuomenei.[…] Jei prokreacijai reikia dviejų skirtingų lyčių asmenų, tai ir vaiką auginti reikia skirtingų lyčių asmenims, nes vyrai ir moterys esame skirtingi ir papildantys vienas kitą.“

Teismo sprendimas buvo kritikuojamas visoje šalyje. Marcial Padilla, kitas Meksikos aktyvistas šeimos klausimais pabrėžė, kad Teismas „pavertė vaikus objektais, kurių galima „įsigyti vos užsinorėjus“, tarsi jie būtų produktai, tarsi žmogaus gyvybės sukūrimas būtų kažkieno įgeidžio reikalas. Tai prieštarauja žmogaus orumui, ypač dėl to, kad vaikas yra paverčiamas jį įsigyjančių asmenų objektu. Tai yra vergovės principas.“


Susiję

Pažangos ideologija 610739953045141920

Rašyti komentarą

8 komentarai

Wow! rašė...

Pažangos nesustabdysit!

Šiaurės Lietuva rašė...

Duok durniui kelia, ar ne taip norėjote pasakyti?

supratingas rašė...

Nelygu kaip kas supranta pažangą. Turi būti gerokai nučiuožęs, kad minėtą atvejį laikytum pažanga. Pažanga yra tuomet kai sena keičia kokybiškesnė nauja, priešingu atveju keisti ar naikinti sena yra tiesiog acilikėliška.

Anonimiškas rašė...

Jo pažangėnai kaifuoja, tik jie nežino, kad kaifas visada yra baigtinis, yra toks anekdotas apie kaifą:,,Dramblys norėjo pasikasyti straublį paprašė musės, musė įlindo į straublį ir pakasė, o kaifas sako dramblys, o kaip padaryti amžiną kaifą, musė: sukišk straublį į užpakalį o aš ratu skraidysiu''.

Pikc rašė...

Na, kokia gi čia pažanga? Pederastai, pedofilai, užsimanę "gyvų žaisliukų" - jau atgyvena. Va, moterėlė, kuri įsivaizduoja, kad yra pederastas vyras, kuris įsivaizduoja, kad yra šuo - štai kur TIKRA pažanga! https://www.dailymail.co.uk/news/article-6269051/My-partner-dog-transgender-man-identifies-canine.html

Anonimiškas rašė...

Gal garbusis teismas ir tuo gali pasirūpinti, kad hs aplinkoje augantys vaikai joje turėtų, matytų, girdėtų, užuostų, užčiuoptų ir pan. visa tai, ką natūralioje aplinkoje auginami vaikai turi, mato ir t.t.? Ėmęsis Kūrėjo teisių ir vaidmens, tikriausiai, turi Jo jam įteiktą burtų lazdelę, kurios mostas paveiks, kad vaikelis augtų viso to skirtumo nejausdamas?

Sėlis rašė...

Pikčiui. Tai to transšuns “šeimininką” galima vadinti zoofilu? :D

Pikc rašė...

Ko gero. :) Dar viena "liberaliai-tolerantiška lytinė orientacija", kuriai reikia "tiaisiū" ir paradų bei gynimo nuo "diskriminacijos" beigi zoofobijos. :)

item