Vitalija Dunčienė. Vaikų grobimas

Jeigu kam nors kyla abejonių, būtų galima padaryti apklausą:  kokias žmonių grupes sieja tvirčiausi tarupsavio meilės, ištikimybės, pasia...

Jeigu kam nors kyla abejonių, būtų galima padaryti apklausą:  kokias žmonių grupes sieja tvirčiausi tarupsavio meilės, ištikimybės, pasiaukojimo ryšiai? Daugumai žmonių nekiltų jokių abejonių, kad „kraujo“ ryšys yra patvariausia taržmoginė jungtis atspari laikui ir besikeičiančioms aplinkybėms. Beveik niekam nekiltų abejonių, kad tėvams, o ne svetimiems žmonėms, labiausiai rūpi savų vaikų gerovė, sveikata, ateitis, laimė.

Istorijos pamokose girdėtus pasakojimus apie kryžiuočių ir kalavijuočių iš lietuvių grobiamus lietuvių vaikus, laikiau baisiausiais, ciniškiausiais, nežmoniškiausiais nusikaltimais. Būdavo gera prisiminti, kad visa tai vyko labai seniai ir apimdavo džiaugsmas, žinant, kad tokie dalykai daugiau nebevyksta. Šiomis dienomis mane prislėgė suvokimas, kad dar ciniškesnė ir nežmoniškesnė istorija kartojasi šiuo metu. Dabar jau pačių lietuvių rinktas ir išlaikomas seimas vienbalsiai nutarė ir įpareigojo įstatymų vykdytojus prižiūrėti, kad jų sukurto įstatymo visi gyventojai laikytųsi. Šiandien kalbama apie šimtus jau atimtų vaikų. 

Žiniasklaidoje vaikų apsaugos ekspertai aiškina seimo priimtus įstatymus, kada ir dėl kokių priežasčių gali būti iš tėvų atimami vaikai: „..esant duomenų, kad netinkamai vykdo savo kaip motinos/tėvų pareigas ir neužtikrina visų vaikų geriausių interesų“. Taigi, žmogeli, gerai pagalvok ir nuoširdžiai atsakyk sau, ar tavo, tėvo/mamos pastangas, įtari ir priekabi inspektorė įvertintų kaip tinkamas ir atitinkančias geriausius tavo vaiko interesus? Prieš atsakydamas į šį klausimą, žinok, kad tik inspektorė žino geriausius tavo vaiko interesus. Nežinau, kaip jūs, bet, pagal tokius kriterijus, visi mano vaikai galėjo būti atimti nors aš jų nei mušiau, nei skriaudžiau. Ačiū Dievui, kad jie augo tada, kai už lango dar nestovėjo vaikų auklėjimo ekspertai ir nevertino ar mano draudimas pasidaryti tatuiruotę neslopino mano vaikuose meninės išraiškos paieškų, o vėliausių ir brangiausių elektronikos prietaisų neturėjimas nebuvo prilyginamas vaikų skriaudimui, vaiko ineteresų nepatenkimui. Įstatyme neapibrėžti vaikų (ne)priežiūros kriterijai, atidaro plačiausias duris įstatymų vykdytojų, įstatymų interpretacijai.

Man skauda širdį dėl jaunų mamų/tėvų,kurie šiandien augina vaikus. Man labai gaila, kad jūsų pačių rinkta valdžia įtikinėja jus, kad jūsų vaikai nepriklauso jums (kam gi jie priklauso?), nepasitiki jumis ir jūsų gera valia;  jus įtaria ir seka;  jus gasdina vaikų atėmimu -- laiko jus nuolatinėje įtampoje ir baimėje. Man liūdna, kad valdžia tarp jūsų ir jūsų vaikų bando sunaikinti tarpusavio besąlyginės meilės, pasitikėjimo, pagarbos ryšius -- jūsų vaikams, netiesiogiai, peršama mintis, kad „jūsų tėvai jūsų nenužudė tik todėl, nes valstybinės įstaigos to daryti neleido - gerai jus saugojo“.

Ne, aš neužmiršau, kad pasitaiko tokių sadistų, kurie savo vaikus kankina ir… kartais net nužudo. Nelabai įmanoma apsaugoti vaiką, jeigu jo žudikas yra tėvas/mama. Prisiminkite, ar tuo metu, kai jūs augote ir kai nebuvo tokių vaikų apsaugos įstatymų, daugelis vaikų žūdavo nuo tėvų rankos? Kodėl keliems nusikaltėliams nužudžius savo vaikus, visi Lietuvos tėvai, staiga, tapo įtariamaisiais, sekamaisiais, potencialiais nusikaltėliais?

Ne vien tik žiniasklaidoje aprašoma kauniečių šeima, iš kurios vienam mėnesiui buvo atimti vaikai, nes mama sušėrė sūnui per užpakalį (tėvas visai nieko blogo nepadarė) patyrė stresą. Visos Lietuvos šeimos buvo traumuotos, nes visiems buvo priminta, kad kitą kartą jie gali atsidurti šios šeimos vietoje: vaikas rėkė ir kaimynas iškvietė atitinkamas tarnybas, vaikas įsidėjo mėlynę ir darželio auklytė atsiuntė tarnybas.... O tarnybos tuoj pat vaiką pasiūs į „spec. vietas“ mėnesiui/pusmečiui, kad galėtų ištirti. O kol jie tirs, pabandyk įrodyti, kad nesi dramblys.

Ar jums teko girdėti, kad vaikų globos įstaigų darbuotojai atsiklausia ir atsižvelgia į grobiamų vaikų pageidavimus, pasirenkant su kuo jie nori gyventi?  Man neteko tokių pranešimų skaityti. Su žmonių vaikais elgiamasi kaip su baldais, akvariumo žuvytėmis, šuniukais, užmirštant, kad vaikai turi jausmus, norus, pageidavimus ir juos gali išreikšti.

O gal aš turėčiau vaikų apsaugos tarnybas įsivaizduoti, kaip norinčias apsaugoti šeimas nuo iširimo, padedančias tėvams susidoroti su iškylančiais sunkumais, auginant vaikus? Deja, niekur neteko skaityti, kad visokiausio lygio vaikų apsaugos įstaigos dalintų veltui tėvams (tuokiantis, pagimdžius vaiką, apsilankius pas vaikų gydytoją) sėkmingos tėvystės patarimų knygeles. Neteko girdėti, kad kokia nors vaikų apsaugos vyriausioji specialistė organizuotų spec. laidas televizijoje visos Lietuvos tėvams apie „teisingą“ auklėjimą… apie geriausius vaikų interesus apie vaikų apsaugos įstaigų vertinimo kriterijus, pagal kuriuos vertinami tėvų atitikimo duomenys. Neteko skaityti reklamos, kur tėvai galėtų pasiskambinti į vaikų apsaugos skyrius ir pasiklausti ar paprašyti konkrečios pagalbos konkrečiu atveju. Ar yra Kaune vieta vaikų visoje globos sistemoje, į kurią aptariama mama galėjo nueiti ir pasiklausti, kaip reikėtų sudrausminti 2 metų labai aktyvų berniuką, kuris visai „negirdi“ mamos, o jo elgesys kelia pavojų jo saugumui? Ar mama galėjo į tą įstaigą ateiti su sūnumi… pasiklausti…išklausyti patarimų… pabandyti patarimus pritaikyti, jeigu neveikia sugrįžti atgal kitam pasitarimui? Jeigu panašia veikla vaikų saugojimo įstaigos užsiima, tai ta veikla yra slapta, nereklamuojama ir niekam nežinoma. Atvirkščiai, susidaro įspūdis, kad vaikų apsaugos įstaigos yra užsiėmusios tėvų terorizavimu – kas gali baisiau nutikti normaliam tėvui/mamai, kaip savo vaikų praradimas.

Todėl užbaigdama savo mintis pasikartosiu, kad žiniasklaidoje aptariama kauniečių tėvų patirtis, susidūrus su vaikų apsaugos sistema, traumatizavo ne tik visus tos šeimos narius, bet – traumatizavo visos Lietuvos šeimas – sugrąžino į sovietmetį, kai reikėjo gyventi nuolatinėje įtampoje, saugantis visur ir visada šmirinėjančių KGB agentų. Tokie faktai sunaikina bet kokį žmonių pasitikėjimą savo rinktais valdžios atstovais.  Toks grubus valdžios atstovų elgesys su tėvais atbaido nuo bet kokio noro turėti vaikų – tapti pažeidžiamu valdžios įkaitu.

Susiję

Vitalija Dunčienė 100078297583371621

Rašyti komentarą

15 komentarų

Anonimiškas rašė...

Teisingas skaudus straipsnis, matyt rinkėjai, rinkdami savo vadinamus tautos atstovus, nenumanė ir net nesapnavo tokio košmaro kuris dabar vyksta,atrodo kad jie neturėjo savo vaikų, dabar gi pagal svetimą įstatymą, kuris Lietuvai visai netinka, vienbalsiai priima kad galima grobti vaikus, pagal kažkokius algoritmus, atrodo ir ne bepročiai, bet nubalsavo beprotiškai, čia bus atmintinė rinkėjams, kad tokių klaidų mažiau darytų, dabar teks pakentėti, o vėliau juos nušluoti.

Anonimiškas rašė...

Teisingas skaudus straipsnis, matyt rinkėjai, rinkdami savo vadinamus tautos atstovus, nenumanė ir net nesapnavo tokio košmaro kuris dabar vyksta,atrodo kad jie neturėjo savo vaikų, dabar gi pagal svetimą įstatymą, kuris Lietuvai visai netinka, vienbalsiai priima kad galima grobti vaikus, pagal kažkokius algoritmus, atrodo ir ne bepročiai, bet nubalsavo beprotiškai, čia bus atmintinė rinkėjams, kad tokių klaidų mažiau darytų, dabar teks pakentėti, o vėliau juos nušluoti.

Pikc rašė...

Pagal balsavimą, praktiškai visus reiktų šluoti - ne, rimtai, kokie bukagalviai turi būti "tautos išrinktieji", kad visiškai išjungtų smegenis ir kaip veršiai nubalsuotų pagal suinteresuotų atmatų ir purvasklaidos sukeltą isteriją? Gi per kilometrą matėsi, kas ten per nesąmonė ir kokios bus pasekmės - juolab, kad jau prieš tai užteko makabriškų pavyzdžių iš "civilizuotųjų Vakarų".

Rasa rašė...

"Neteko skaityti reklamos, kur tėvai galėtų pasiskambinti į vaikų apsaugos skyrius ir pasiklausti ar paprašyti konkrečios pagalbos konkrečiu atveju."

gal to nėra, nes šią reformą buvo siekiama prastumti visai dėl kitų tikslų - ne dėl vaikų gerovės, bet dėl "dėdžių", mėgstančių vaikus, gerovės. Juk tuos vaikus vežioja iš globos namų pas globėjus, i ligonines ir pan. ir visai nesudėtinga važiuojant iš vieno taško į kita, juos keletui valandų ir pas kokius nors "dėdes" nuvežti. Gal todėl ir įdarbinami atitinkamo mentaliteto asmenys, tokie kaip Ismailovas.
Bet visgi man didžiausią pasišlykštėjimą kelia daugiavaikis praktikuojantis katalikas socialinis ministras L. Kukuraitis.

Vakar delfio straipsnyje vienas sakinys yra labai iškalbingas ir verčia pamastyti, ka tuo norima pasakyti.

„Vaikai vežami ne tik pas globėjus, bet ir pas kitus žmones. Mes to patikrinti negalime. Taip, gali pasakyti, kad tai gandai, bet mes žinome ir ne gandų“.

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/psichologe-apie-tai-kas-atsitinka-su-isimtu-is-seimos-vaiku-veza-ne-tik-pas-globejus-bet-ir-pas-kitus-zmones.d?id=79445139&com=1&no=0&s=2

Anonimiškas rašė...

Jei aš norėčiau nuslėpti nusikaltimus, tai vaikų nevežiočiau po visokius globėjus, o atiduočiau į kokią nors statutinę organizaciją, kurioje dirbtų parengti ir nupirkti žmonės. Darau prielaidą. Pavyzdžiui į SOS vaikų kaimus ar kitus kanclagerius. Bet čia laiko klausimas. Čia ne Sibiro platybės, kas nors prabils. Kur Lietuvoje rasite 1000 vaikų globėjų, kad jų nebūtų galima išaiškinti. Visų našlaičių nepriglaudžia, o kažkaip dirbtinus našlaičius sugeba patalpinti. Būtų įdomi piniginė šio reikalo analizė. Čia projektas rimtesnis, nei skalūnų dujos.

Anonimiškas rašė...

Pinigine puse. Galime paspelioti. Per 4 menesius buvo atimta 1000 vaiku. Jeigu 6 menesiams, taigi vaiku atemima organizavusiems biurokratams, vaiku globejams.... reikejo moketi atlyginimus. Manau sumos dideles.

Anonimiškas rašė...

Mano nuojauta sako, kad reikia raustis į šio nehumaniško įstatymo gilumą...Ten ,manau, slypi dideli pinigai ir dideli nusikaltimai...Reikia pasidomėti šio įstatymo iniciatoriais..Reiktų , kad LVI ir kitos visuomeninės organizacijos organizuotų mitingus Kaune ir kituose Lietuvos miestuose. Nes vienas mitingas nieko nepadės. Paglaistys kokį žodelį iš įstatymo, papudruos...kokį asmenį nubaus, atleis iš darbo...ir viskas.O tuojau glaistas ir pudra nubyrės ir liks, kas buvę.Turi ATŠAUKTI cinišką, prieš žmoniškumą nukreiptą įstatymą...Kaltieji atsiprašyti,GRĄŽINTI VISUS pagrobtus vaikus. Pasakyti, KUR , KOKIOSE RANKOSE randasi Lietuvos vaikai.Kokiais klyksmais jie klykia naktimis ir dienomis. Kokiais vaistais šeriami, kad neklyktų...Reikalaukime ir nesustokime, kitaip nužmogėjimas tęsis ir nesustos.

Rasa rašė...

na bet juk visi jau puikiai žino, kad pedofilijos Lietuvoje nėra. O jeigu kas mano kitaip, tai jiems baigsis panašiai kaip ir Venckams - bus iškelta krūva kaltinimų už šmeižtus ir pan.
nežinau, man visa šita dabar vykstanti istorija yra labai keista. Keista, kad žiniasklaida šiuo metu taip aktyviai palaiko nukentėjusių pusę. O gal taip tiesiog pučiamas skalndalas, norint išsiaiškinti silpnas šio nusikalstamo įstaymo ir jo vykdytojų grandis. Nu pvz. psichologė prakalbėjo užuominomis - po kiek, geriausiu atveju darbo neberas, o blogesniu - nukris nuo laiptų ar prigers balutėje. Koks globėjas prakalbės irgi jo globos bus užrauktos, o pats "pasikars" O kai jau sistemoje liks visi patikimi bendrininkai ir bailiai už pinigus pardavę savo sąžines, tuomet jau galima bus ir dar drąsiau ir nagliau ieškoti patinkančių vaikų ir juos tvirkinti.
Ir šiandien naujas straipnis delfyje, labai pritinkantis šiai temai
https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/po-kaimynu-skundo-is-seimos-paeme-4-menesiu-kudiki-mama-teigia-kad-kudikis-grazintas-suzalotas.d?id=79442121&com=1&no=0&s=2

o šiaip jau 2008 metais buvo rašyta apie naujas "dėdžių mėgstančių vaikus" madas.

Paedophiles are increasingly targeting babies and children too young to speak in an orchestrated strategy to avoid being caught, police have revealed... detectives from Britain's Child Exploitation and Online Protection Centre (CEOP) revealed that they were uncovering growing evidence that paedophiles were concentrating on 'pre-verbal' victims.
https://www.theguardian.com/society/2008/aug/24/childprotection

kauniečių mergaitės ir berniuko elgesys pas globėjus rodo, kad jie labai bijojo svetimų suaugusiųjų, gal tam yra ir kitos priežastys, nei vien tik atskyrimas nuo tėvų?

ale, rašė...

O juk čia tik žiedeliai tos įpirštos naiviems mulkiams "laisvės" - orientacijos į vakarus, kur viskas yra perkama ir parduodama, kur sukčiai ir vagys atsiriboja nuo žmonių grynai formaliais įstatymais, ir kad patiems sukčiams netektų matyti terorizuojamųjų skausmo ir siaubo jų akyse, sukuriamos bejausmės institucijos iš pačių žemiausių padugnių. - Ir tas pavadinama "Teisine valstybe"!

Henrikas Miuleris rašė...

Dar daugiau - ''gerovės valstybe'', ar ''liberalia demokratija''.

Anonimiškas rašė...

Pagalvokit tik koks cinizmas: vaiko globos ir saugojimo biurokratai, pagal ju vertinimus skriaudziama vaika nuskriaudzia baisiausiai kaip galima (atima is tevu, istremia pas svetimus zmones, i svetimus namus...) ir tai pavadina "apsaugojimu" ir galiausiai paskelbia savo darbo resultatus "apsaugojo pagrobto vaiko gyvybe". Budamas blaivaus proto tokios logikos negali suprasti.

SmikiZ rašė...

L. Kukuraičio katalikybė tokia labai jau novusordinė, liberali, bijau kad.

Pikc Kažinkavičius rašė...

Herr Miuller, "ale" komentaro intencija buvo kita - įdiegti, jog "durnei buvom, kad nuo ruso bėgom!". ;)

Pikc Kažinkavičius rašė...

Nesinervinkite - vaikų saugumu rūpinasi tikri profesionalai - pvz. http://www.santarve.lt/aktualijos/vaiku-teisu-gynejas-i-restorana-atejo-girtas-ir-su-pistoletu/ ar https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2018/10/30/news/kauno-vaiko-teisiu-specialistas-nusalintas-tiriant-skunda-del-jo-neetisko-elgesio-8068825/
O ir perspektyvos, panašu, šviesios: https://plus.google.com/118198014712853689988/posts/9L3WKdxBjr2
P.S. Smagus klipukas apie "vaikū tiaisias": https://www.facebook.com/592331007811468/videos/253746635283173/

ale, rašė...

Henrikai, piktojo intencija yra tokia, kad ir toliau vergais turime išlikti. Jei netyčia ištrūkom iš vienų pavergėjų nagų, tai savo (ne)laisva valia be muilo būtinai turime sulįsti kažkam kitam į subinę.

item