Tomas Čyvas. Garliavos sindromas

Kalbant apie tą istoriją su Kauno vaikais ir gėdingai apsijuokusiais valdininkėliais, ji man įdomi vienu aspektu. Mūsų sistemą, jos gynėj...

Kalbant apie tą istoriją su Kauno vaikais ir gėdingai apsijuokusiais valdininkėliais, ji man įdomi vienu aspektu. Mūsų sistemą, jos gynėjus, dalį apžvalgininkų, netgi laikančių save liberalais, kamuoja Garliavos sindromas. Taip taip – būtent juos.

Jie šventai tiki, kad sistema tada buvo visame kame teisi (nors neaišku – iš kur tada tiek lavonų?), o visi, kas galvojo ar galvoja kitaip, yra marazmatikai, gatvės padugnės, violetiniai marginalai, o gal ir Rusijos šnipai arba naudingi idiotai. Tarkime, taip galvojantieji būtų netgi teisūs, nors viskas yra ir daug sudėtingiau. Bet tarkime. Šis tikras ar tariamas 100 procentų teisumas temdo akis, blogina virškinimą ir bemaž psichiškai užciklina. Panašu į amerikiečių Vietnamo sindromą, kai jie, iki pat „Audros dykumoje“ bijojo įsivelti į kokį rimtesnį karą, net jei būtų tikras reikalas. Jei Vietnamas buvo neteisingas ir patirtas fiasko, tai taip neva bus visada.

Tas pats ir čia – jei Garliavos niekadėjai vartojo žodį „pedofilija“, tai dabar išvis apie tai galvot nevalia, nes reiškinys išsigalvotas sąmokslo teoretikų. Jei kas pabaksnoja į sistemos neadekvatų elgesį vaiko teisių apsaugos, kuri jau liaujasi tokia būti dėl perteklinio siautėjimo, tai jis yra paternalistinė iškasena, garliavinio patvorio šiukšlė ir gal dar Rusijos šnipas. Visiems tėvams ir apsikritai suaugusiems preziumuojama kaltė bemaž bet kokioje vaiko teisių prievaizdų pačiupinėtoje situacijoje. Abejoti sistemos tobulumu, reiškia pasisakyti už vaikų kankinimą ir žudymą.

Dar galima suprasti sistemos vyrus ir moteris, kurie iš paskutiniųjų nori, kad jų batai, ant kurių patys apsitriedė, blizgėtų. Bet kaip suprasti visuomenės gyvenimą ir politinius procesus komentuojančių kolegų fanatišką iki kiaurumo dėmėtų valdiškų mundurų skalbimą? Mažų mažiausiai – juokinga. Bandoma visaip pateisinti viešą melavimą, skubotą vaiko plėšimą – girdi, tėvai „nebendradarbiavo“. T.y. iš karto nepuolė ant kelių ir nepripažino nebūtų dalykų. O dar be to labai tipiškas sisteminis veiksmas – kai pagrindinis kaltinimas nueina velniop – bandoma prisikabinti bent prie stulpo. Tai, girdi, rykštę rado ar pan. Ir kiek tokias nesąmones adoruojančių balselių kakariekuoja….?

Sovietų laikais man – vaikui ir paaugliui – visus abejojančius sistema vadino Amerikos ir Vakarų šnipais arba pakalikais. Politvalandėlėse ir tame, kas vargiai būtų galėję vadintis žiniasklaida. Šiandien panašų vermišelį (makaronai tokie) man ant ausų mėgina kabinti nūdienos mentaliniai klipatos.

Dar vienas įdomus aspektas – raginimas, kad žmonės įskundinėtų vieni kitus bet kokia proga. Imkime net ne tokį jautrų pavyzdį. Aš esu svečiuose pas rūkantį asmenį – netgi draugą. Jis eina traukti dūmo balkonan, ką uždraudė rūpestinga sociopatų valdžia. Aš negaliu jo neįduoti, nes pats būsiu apkaltintas nusikaltimo slėpimu. Turiu fotkinti ir iš tualeto skambinti į policiją. Tada aš pilietiškas pilietis ar šiaip pašlemėkas ir durnius? Apie tai irgi pagalvokite.

Susiję

Tomas Čyvas 2559037200219899518

Rašyti komentarą

 1. Skaitytojas2018-10-27 21:03

  Nebrandus straipsnis.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2018-10-27 21:04

  Ne Čyvai, tiesiog atsidaryk balkono langą išsivėdinti savo butelį ir prisileisk rūkančio kaimyno iš apačios dūmų, o ryte dar gali nueiti po balkonu to kaimyno nuorūkų parankioti.

  Netikę pavyzdžiai išduoda tikrąsias vertybes.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Neostribas apsireiškė su savo pez... ahem... “nuomone”. :D

   Panaikinti
  2. Skundiko komentaras.Tik tiek.

   Panaikinti
  3. Nia nia - "skundikas" yra nepolitkorektiškas žodis. Reikia sakyti "pilietiškas pilietis" - kaip straipsnyje rašo. Va, Pavlikas Morozovas buvo LABAI pilietiškas pilietis, tad yra puikus sektinas pavyzdys. :)

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2018-10-27 22:51

  Nupiepę libtardai išlindo pakūkariekuoti prieš Čyvą. Kretiniški komentarai išduoda tikrąsias šitų išgamų "vertybes".

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taikliai pastebėta. ;)
   Beje, įdomus faktas: apie "teises" ir "laisves" žvygaujantys libtardai visomis keturiomis pasisako už totalinę valstybės kontrolę piliečiams ir totalinę viršvalstybinių kontorų (pvz. eurosajūzo) kontrolę valstybėms. Su sąlyga, aišku, kad viskas būtų "ideologiškai teisinga". ;)

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2018-10-28 06:55

  Puikiai, Čyvai, ačiū!

  AtsakytiPanaikinti
 5. O tai ką, Tomai Čyvai, nereikėjo vaiko išgelbėti nuo savanaudiškų senių ir jų dukters, kurie tvirkino vaiką, nes norėjo išsukti savo sūnų ir brolį, kuris nužudė du žmones? Ar gal nereikia parvežti į Lietuvą šmeižikės, kuri kurstė šmeižto istoriją ir kurios sūnus išsityčiojo iš Lietuvos himno? Tarp kitko, ta pati socialinė tarnyba nuolankiai, pagal aukšto autoriteto skambutį, tada atidavė vaiką vėl kankintojams. O dabar ta tarnyba apkaltino nereikšmingą šeimą, kaip kažkada neapgynė nereikšmingos motinos. Todėl problema tos tarnybos darbuotojų mentalitete, nes jie neturi paprasčiausio žmogiškumo.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Cituoju: "Šis tikras ar tariamas 100 procentų teisumas temdo akis, blogina virškinimą ir bemaž psichiškai užciklina." ;)

   Panaikinti
 6. Nors vien žodis "Garliava" jau mirtinai įkyrėjo ("Tiesos" portale jau susikūrė religinė grupė, kuri bemat puola ekstazėn, kai tik pasirodo eilinė žinutė apie Garliavą), bet Čyvas šįkart puikiu stiliumi ir švariomis mintimis padarė visai neblogą įspūdį.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anonimiškas2018-10-28 15:26

  Sistema nebūna nei teisi, nei neteisi, atlepausi tu Čyvai. Visos tavo šitų paistalų prielaidos nieko vertos

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O, vėl pacientas vaistų neišgėrė. Ė, pala - taigi pilnatis! Na, tai jei ne viską, tai bent jau daug ką paaiškina. :)

   Panaikinti
 8. Anonimiškas2018-10-28 17:37

  Šaunuolis Čyvas, parašė tikrai taikliai, nes bematant sujudo rūšiniai liberastiniai manjakai , vieni tikri manjakai, kiti apsimetėliai, piniginiai.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Saunuolis Cyvas.Visada perskaitau jo straipsnius.Niekada nieko nevynioja i vata.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Anonimiškas2018-10-29 07:40

  Mūsų didysis tinklapio sanitaras (tai teigiamas dalykas) ir neklystantis teisėjas, bei didysis išsiaiškintojas (čia neigiamas dalykas) Pics stojo dvasios ubago Čyvo pusėn. Apie vaikų skriaudikus bet koks Čyvas gali parašyti, bet kas yra Čyvas, Pics nežino.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item