Po susidorojimo su profesoriumi – susidorojimas su studentu?

propatria.lt nuotr. Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas antradienį paskelbė, kad dėl VU Filosofijos magistranto Vyt...

propatria.lt nuotr.
Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas antradienį paskelbė, kad dėl VU Filosofijos magistranto Vytauto Vyšniausko tariamai neetiško elgesio savo iniciatyva kreipėsi į VU Centrinę akademinės etikos komisiją (toliau – CAEK). Rektorius A. Žukauskas, naudodamasis privačios teisinės kontoros paslaugomis, suformulavo ir V. Vyšniauskui išsiuntė raštą, kuriame reikalauja paneigti straipsnyje „MG Baltic“ korupcijos tinkle - ir universitetas“ teigtus ir tariamai tikrovės neatitinkančius teiginius. V. Vyšniauskas įspėtas, kad viešai nepaneigus šių teiginių bus kreiptąsi į teismą.

„Tvarka yra tokia. Jei kas iš VU bendruomenės narių patiria kolegų neetišką elgesį, jis gali kreiptis į padalinio arba centrinę akademinės etikos komisiją. Nustačius akademinės etikos pažeidimą, administracija reaguoja. Rektorius šiuo atveju nėra teisėjas. Rektorius neseniai pats kreipėsi į CAEK dėl studento pavarde Vyšniauskas (nesu tikras ar to paties) galimai neetiško elgesio ir laukia komisijos išvadų“, – taip VU rektorius A. Žukauskas vakar, antradienį, viešai paskelbė apskundęs V. Vyšniausko elgesį CAEK.

Rektorius tokiu būdu reagavo į universiteto studentų prašymą įvertinti VU Tarybos nario prof. Pauliaus Subačiaus veiksmus. Socialiniuose tinkluose paviešinta medžiaga, kuri rodo, kad Paulius Subačius išreiškė viešą paramą komentarui, kuriame VU studentas – tas pats Vytautas Vyšniauskas – apibūdinamas ir necenzūriniais bei žmogaus orumą akivaizdžiai pažeminti siekiančio pobūdžio žodžiais. 

Rektorius įvairiais būdais vengė atsakyti į klausimą, ar tokio tipo veiksmai yra VU Tarybos nariui ir universiteto profesoriui priimtinas veikimo būdas, ir jokio eksplikuoto prof. P. Subačiaus veiksmų vertinimo nepateikė. Vietoje to paskelbė apie savo paties skundą prieš V. Vyšniauską. Kadangi apie šį – kaip dabar jau žinoma – faktą rektorius nebuvo klausiamas, lieka neaišku, kokiais tikslais – studento diskreditavimo, grasinimo ar kitais – A. Žukauskas pasirinko būtent tokį komentarą kaip atsakymą į su šiuo komentaru visiškai nesusijusį klausimą. Keletas VU studentų teiravosi, kokie yra tokio tipo VU rektoriaus viešo pareiškimo motyvai, bet į šiuos jų pasiteiravimus rektorius A. Žukauskas atsakyti nesiteikė.

Savo ruožtu tariamai neetišku elgesiu kaltinamas VU studentas V. Vyšniauskas savo feisbuko paskyroje pasidalino įrašu, kuriame teigia, kad jis su žinia, kad VU rektoriaus iniciatyva yra apskųstas CAEK, susipažino tik „šįryt“, t.y. antradienį.

„Netrukus pasiekė dar viena žinia: Vilniaus universitetą atstovaujanti advokatė raštu kreipėsi prašydama paneigti minėtame straipsnyje pateiktus išvadinius ir galbūt kiek per daug kategoriškus teiginius (link jų vedantys faktai lieka nepajudinti) bei antraštę, o kartu panaikinti galimybę internetu pasiekti šį straipsnį“, – teigė V. Vyšniauskas

Pripažindamas, kad tarpininkaujant privačiai kontorai pateiktų rektoriaus A. Žukausko reikalavimų nevykdymo atveju „grasinama teismu“, V. Vyšniauskas sakė: „Dar nežinau, ką darysiu, bet bent jau dėl etikos komisijos, tai tik pakartodamas anuomet ištartus A. Šliogerio žodžius galiu pasakyti viena: jokie skundai čia nepadės ir manęs nenutildys.“

Stebėdamasis VU rektoriaus veikimo būdais ir metodais V. Vyšniauskas neslėpė nusivylimo: „Ot laikai: administracinių galių pritvinkę akademijos vadybininkai ima persekioti laisvą žodį, prašydami paneigti, kad laisvas žodis yra persekiojamas. Rektoriui rūpi universiteto reitingai ir šiuolaikiškumas. Man visų pirma rūpi universiteto studijų lygis ir nesuvadybinama kokybė. Iš šito skirtumo, matyt, ir kyla visa problema.“

Verta pažymėti, kad A. Žukauskas komentaruose palietė ir prof. Vytauto Radžvilo persekiojimo istoriją. VU rektorius nurodė, jog sprendimas dėl Vytauto Radžvilo etato VU naikinimo buvo priimtas ne jo, o VU TSPMI administracijos iniciatyva. Jo teigimu, „Konkurso sąlygos nebuvo prieš ką nors nukreiptos. Jos tik atspindi TSPMI tarybos sprendimą skelbti konkursą tam tikro profilio profesoriaus pareigoms užimti. TSPMI taryba taip pat nepritarė skelbti konkursą profesoriaus, kurio profilis atitiko iki tol dr Radžvilo užimamų pareigų profilio. Mano galva, taip nutiko tikrai ne dėl dr Radžvilo politinių ar dalykinių įsitikinimų (jie man asmeniškai yra labai įdomūs).“ Tokie VU rektoriaus teiginiai negali nestebinti, nes VU TSPMI administracija šių metų kovo mėnesio Tarybos posėdyje VU TSPMI Tarybos nariams, o vėliau ir atviro pokalbio su VU TSPMI studentais metu, aiškino, kad profesorių etatų skaičius VU TSPMI yra mažinamas ir būtent V. Radžvilo etatas naikinamas VU rektoriaus, o ne TSPMI administracijos iniciatyva. Lieka neaišku, kas – VU rektorius A. Žukauskas ar VU TSPMI direktorius R. Vilpišauskas – meluoja apie tikruosius V. Radžvilo atleidimo iniciatorius.

Susiję

Vytautas Vyšniauskas 321290665304089513

Rašyti komentarą

36 komentarai

Anonimiškas rašė...

jei taip toliau tai šitai valstybei liūdni popieriai...

Anonimiškas rašė...

Studentai! Solidarizuokitės už Vytautą! Nes darosi sovietmetis

gediminas rašė...

Labai, labai negeras kvapas sklinda iš VU... Na, kokiais 1948 m. tas studentas jau važiuotu Sibiro link. Dabar,žinia, yra teismai. O kas yra teismai,- visi žino pagal nutylėjima. Belieka tikėtis, kad studentu tarpe dar yra drasiu asmenybiu... Nes čia,- be kokia Emilija iš laisvės alėjos,- čia realybė

Dėstytojas rašė...

Reikalingi studentų mitingai prieš administracijos veiksmus. Galingi mitingai. Nuo pat rugsėjo 1-osios.

Ir beje, daugelis dėstytojų jus palaiko, tik labai bijo, kad jiems nenutiktų taip, kaip prof. Radžvilui. Supraskite juos ir labai nesmerkite, jei mitinguose jų pasirodys nedaug.

Kitaip tariant, po 30 metų ciklas apsisuka ir grįžta 1988-ieji; daugelis detalių kartojasi.

Anonimiškas rašė...

Universiteto rektorius paduos į teismą universiteto studentą???!! Ar tam rektoriui galvoj negerai? Ar toks atvejis apskritai pasaulio istorijoje yra kada nors buvęs? Tuo rektorius pasirašytų sau viešųjų ryšių mirties nuosprendį.

Kita vertus, jis jau dabar yra viešųjų ryšių lavonas.

Anonimiškas rašė...

Pakalbėjau apie tai su šeimos nariais. Jeigu Žukauskas iš studento prisiteis kokią nors pinigų sumą, mes iš karto aukosime, tereiks tik sąskaitos numerį paskelbti.

Anonimiškas rašė...

Bijo? Lai paprašo gerb. Nijolės Sadūnaitės baimes išblaškyti

Anonimiškas rašė...

Už nepagrįstą šmeižtą turi būt atlyginama, Vyšniauskas turi padengti visas išlaidas susijusias su Universiteto įvaizdžio subjaurojimu.

Anonimiškas rašė...

Labiau už Žukauską universiteto reputacijos niekas nėra subjaurojęs per pastaruosius 400+ metų.

Anonimiškas rašė...

Visų šalių proletarai! Vienykitės! Nes darosi liberalūs laikai

Anonimiškas rašė...

Dar būtų galima truputį pasidomėti, kaip pono Ž. tėvas, rektoriaudamas Šiauliuose, šalindavo studentus už „antitarybinę veiklą“.

Anonimiškas rašė...

Net sovietu laikais nebuvo taip persekiojami studentai del nuomones. Subacius tai gali tyciotis. O studentas negali pasakyti ka mato visi tik bijo garsiai ivardinti. Baime kausto VU studentus ir destytojus. Demokratineje salyje tukstanciai iseitu i gatves ir reikalautu nusalinti toki rektoriu kuris daro geda visai valstybei.

Anonimiškas rašė...

na,jei Vytautas V.nebijo, o profesoriai bijo, tai šalin tokius profesorius. Čia toks Lietuvos elitas? Taigi pirmieji profesoriai turi stoti ginti persekiojamo studento, ne atviurkščiai. Vargas Lietuvai su tokia mokslo bendruomene. Bijojo sovietmečiu, bijo ir dabar? Neskanu

Pikc rašė...

Reiktų perfrazuoti į "visų šalių liberastai" - ir būtų pats tas. O liberastijos laikai ir sovietmetis yra LABAI artimi dalykai. ;)

Anonimiškas rašė...

Dėstytojus tikrai kausto baimė, galiu tai patikimai patvirtinti. O iš studentų dauguma nėra gerai informuoti apie tai, kas vyksta. Komjaunimo komitetai (studentų atstovybės) palaiko generalinę partijos liniją, o rimti ir geri studentai dažniausiai nieko nežino. Reikia kažkokios alternatyvos toms studentų atstovybėms, tikriausiai. Kažkokio informavimo būdo.

Anonimiškas rašė...

Išmirė senieji profesoriai. Liko tokia, hm, vištidė. Kurioje nupiepęs komjaunimo sekretorius yra labai svarbus gaidys.

supratingas rašė...

Dėstytojas
2018-07-18 14:31

"Reikalingi studentų mitingai prieš administracijos veiksmus. Galingi mitingai. Nuo pat rugsėjo 1-osios."

Kaip taikliai pastebėjo vienas lietuvių filosofas, tie veršiai studentai greičiau nuogi eis ketvirtadieniais į paskaitas administracijai pareikalvaus nei eis mitinguoti dėl bendramokslio.

Anonimiškas rašė...

Vidurinėje mokykloje Paulius buvo aktyvus komjaunimo sekretorius, po to patapo aktyviu katalikiško jaunimo lyderiu, dabar profesorius aktyviai “auklėja” jaunimą, tps sakant išmušinėja iš jų galvelių laisvo mąstymo užuomazgas. ‭

Anonimiškas rašė...

čia jau įdomiau.

Anonimiškas rašė...

Čia ir kai kuriems dėstytojams labai tinka. Jeigu administracija paskelbtų, kad nuo kitų mokslo metų vyks fakulteto darbuotojų korimas, tai jie tik paklaustų, ar virves išduos administracija, ar savo atsinešti. O tada ilgai ir entuziastingai fakulteto taryboje svarstytų korimo reglamentą, nuostatus ir tvarkos aprašą. Kad neapsijuoktų prieš administraciją ir spėtų iki centrinės korimo komisijos patvirtintos korimo datos. O jei kas nedrąsiai pareikštų nenorą būti pakartas, tai būtų iškviestas pasiaiškinti etikos komisijai. Autonomija yra autonomija.

Anonimas rašė...

Ar jau pajutote PRO TĖVYNAINIAI, kad pirmiausia susidorojus su kunigais patriotais (partizanai nuėjo į pogrindį o politiniai kaliniai ir tremtiniai kabina medalius Prezidentei)ateina eilė visiems piliečiams. Laisva Lietuva man buvo tik Sausio 13,o kuo dabar pavirto juntame ir matome. Sakoma nėra kas parodytų išeitį. Parodė teisėja N. Venckienė kokioje Lietuvoje gyvename. Na ir kas? Manau iškeis už dolerius? Išrėžė kalbą ir tampys po teismus. Lietuviai prabunda kai pamato,kai ant stalo nėra duonos. Ji seniai atimta bet jau nemato ir neprabunda.

Anonimiškas rašė...

Šioje situacijoje svarbiausia drąsa ir vienybė. Studentai, ne toks baisus velnias kaip jį malevoja. Melas niekada neleis jums tapti padoriais žmonėmis. Kuo labiau įsitrauksite į liūną, tuo didesniais vergais tapsite. Ginant bendramokslį nuo persekiojimo, ginate patys save.

Gabrielė rašė...

Blogai, kaip prieš nuodą nėra priešnuodžio. Bet baimės priešnuodis - drąsa. Melo - tiesos sakymas. Paprasta, ir net labai paprasta, kai imi ir veiki vienybėje.Bet saugok, Dieve, nuo į tarpą įsisukusių parsidavėlių išdavikų.

Anonimiškas rašė...

Garliavos čia nepainiok.

Gylys rašė...

Ir vėl reikia Romo Kalantos!

Unknown rašė...

Ka noreti is studentu jeigu aukstosiose dirba visokio plauko nebetinkami seime,neisrinkti kaip V.Valentinaviciu s arsiai puoles Kubiliau dauguma,o kai gavo kaula tai is karto nutilo .Neuzmirsome kaip jis lakste i STT tuo pazeisdamas istatymus.Ko jis dabar moko studentus.Ir daznai reiskiasi per televizija,savo agresyviais komentarais.Arba Navaitis nesuprantantis kodel mes nemokame buti laimongi,kai jam truko iki pilnos laimes porcialeninio servizo,dirbant seime.Ko moko tokie ,ar jie galvoja,kad mes viska pamirsom.Neturetu buti aukstosios mokyklos drambliu kapinemis

Anonimiškas rašė...

Šio studento laukia N. Venckienės likimas. Nėra teisybės Lietuvoje.

supratingas rašė...

Anonimiškam
2018-07-19 00:20

Puikus humoras!

Anonimiškas rašė...

Čia tai jau akivaizdus bandymas gasdinti ir tildyti net komentarų skiltyje. Nors kokio panašumo palyginamoje sitacijoje reikėtų...bet kam ten ieškoti: pakeverzojo ir "pagasdino"...

Pikc Kažinkavičius rašė...
Autorius pašalino šį komentarą.
Anonimiškas rašė...

Reiškia ir tu prie gasdintojų. Arba tiesiog bailys. Arba nereikalauji logikos jokiame pateiktame palyginime. O gal jį pats ir parašei? Dar galima priminti ir 1863 m. ar 1941 birželį. Įvykių daug, jei kas, tai galėsit panaudoti savo skiltyse

Anonimiškas rašė...

Ir dar gasdintojams: gaila, kad negalit Vasario 16 signatarais pagasdinti, mat gerai pasibaigė.

Pikc rašė...

Kažko neadekvatumu padvelkė... ;)

Anonimiškas rašė...

Laikykis Vytautai. Pasakei tai, ką reikėjo padaryti prieš 10 ar 15 metų. Tavo kalba atskleidė kokios moralės yra senojo universiteto vadovai. Tarybiniais laikais garbioji profesūra eidavo pas prorektorių Sudavičių užtarti persekiojamų studentų. Net Sudavičius (kuris buvo atsakingas už sovietinio jaunimo idėjinį auklėjimą) "pasigailėdavo". Laisvoj Lietuvoj viskas atvirkščiai. Uolūs dėstytojai ir pats rektorius puola studentą, išmeta profesorių už laisvai išreikštą nuomonę.

Unknown rašė...

Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts? { [email protected] } Is Here To Put A Stop To Your Financial Problems. We Offer All Kinds Of Loan (Personal Loan, Commercial Loan, etc.) We Give Out Loan With An Interest Rate Of 1.00%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: [email protected]

Please Fill the Application Form Below:
- Complete Name:
- Loan Amount Needed:
- Loan Duration:
- Purpose Of Loan:
- City / Country:
- Telephone:
- How Did You Hear About Us:

If You Are Interested To Get A Loan Then Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via email: [email protected],,,

Autonomiškas rašė...

Kažkas paminėjo prorektorių Sudavičių. Taip, prisimenu šį vardą kitados girdėtuose senų profesorių pasakojimuose apie dar senesnius laikus.

Šiaip nepavydžiu Žukauskui ir jo pakalikams: bėgs dešimtmečiai, o jie bus pasakojimuose minimi taip pat, kaip sovietinis Sudavičius.

item