M. Adomėnas – „MG Baltic“ įtakos agentas TS-LKD?

propatria.lt nuotr. Korupcija ir papirkinėjimu įtariamo koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis, kuriam taip pat yra...

propatria.lt nuotr.
Korupcija ir papirkinėjimu įtariamo koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis, kuriam taip pat yra pareikšti įtarimai, ne vienam aukštas pareigas einančiam valstybės tarnautojui gyrėsi, kad palaiko artimus ryšius ne tik su liberalais, bet ir konservatoriais.

Vienas aktyviausių koncerno „MG Baltic“ viceprezidento užduočių vykdytojų – konservatorius ir ilgametis Seimo narys dr. Mantas Adomėnas. Jo liudijimas, kurio dalis publikavo portalas delfi.lt, atskleidė, kad politikas, vykdydamas verslininkų prašymą, 2015 m. pavasarį net sutiko kandidatuoti į Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininko vietą.

„R. Kurlianskis man sakė, kad koncernui „MG Baltic“ būtų gerai, jeigu partijos poziciją užimtų Irena Degutienė, – kalbėjo M. Adomėnas. – Partijos pirmininko rinkimuose dalyvavau ir aš, o jie – koncernas – palaikė mano kandidatūrą, kadangi mano dalyvavimas galėjo „atimti“ balsų iš G. Landsbergio“, – apklausos metu prisipažino M. Adomėnas.

Išties, kai 2015 m. pavasarį po vykusių savivaldos rinkimų iš partijos pirmininko posto atsistatydino Andrius Kubilius, M. Adomėno dalyvavimas partijos vedlio rinkimuose pakenkė G. Landsbergiui – pirmajame ture jam pritrūko 21 balso iki pergalės, todėl buvo surengtas antras turas, kuriame jis varžėsi su I. Degutiene. 

Konservatorių prezidiumui priklausantis M. Adomėnas pareigūnams taip pat prisipažino, kad su R. Kurlianskiu pradėjo bendrauti maždaug nuo 2014 m., kai jį su „MG Baltic“ viceprezidentu supažindino toje pačioje mokykloje mokęsis šio koncerno valdybos narys Romanas Raulynaitis. 

Kaip skelbiama delfi.lt, M. Adomėnas tyrėjams aiškino, kad su R. Kurlianskiu susitikdavo maždaug kartą per tris mėnesius, šie susitikimai vyko viešose vietoje – kavinėse, vyninėse. „Dviese gerdami vyną kalbėdavome R. Kurlianskiui rūpimais klausimais, susijusiais su 2016 m. Seimo rinkimais, politine situacija, taip pat situacija TS-LKD partijoje, – kalbėjo „MG Baltic“ bylos liudytojas. – R. Kurlianskis taip pat domėjosi savivaldos rinkimais, su kokiomis partijomis konservatoriai eis į koaliciją – man susidarė įspūdis, kad jis buvo suinteresuotas, jog TS-LKD eitų su Liberalų Sąjūdžiu.“ 

Konservatorius neslėpė, kad susitikimai su R. Kurlianskiu dažniausiai vyko vakare, tačiau 2015 m. lapkričio 2 d. popietę jis sulaukė netikėto verslininko skambučio – pasiūlė kuo skubiau susitikti. „Šio susitikimo metu su R. Kurlianskiu kalbėjausi apie Liberalų Sąjūdžio frakcijos nario Šarūno Gustainio pateiktą Vartojimo kreditų įstatymo pataisą, – sakė M. Adomėnas. – R. Kurlianskis sakė, kad „ateis“ Š. Gustainio registruotas projektas, kuris yra kompromisinis, palankus tiek kredito davėjams, tiek gavėjams. Jis prašė palaikyti šį projektą Seimo plenariniame posėdyje.“

Politikas tikino, kad R. Kurlianskis neprašė paveikti kitų partijos narių, tačiau prisipažino, kad po trijų dienų vykusiame Seimo posėdyje balsavo už Š. Gustainio pateiktą projektą. „Tokia nuomonė susiformavo po R. Kurlianskio pasakymo, kad aptariama įstatymo pataisa yra išlaikytas interesų balansas“, – aiškino konservatorius. 

Dar vienas M. Adomėno susitikimas su R. Kurlianskiu įvyko 2016 m. kovo mėnesį – konservatorius prisipažino, kad koncerno viceprezidento paprašė finansinės paramos. „R. Kurlianskiui užsiminiau, kad ateityje norėsiu kreiptis dėl paramos rinkimams 2016 m. spalio mėnesį į Seimą – apie paramos dydžius ir kaip ji man būtų skiriama, nekalbėjome, tik bendrai pasikalbėjome apie rinkimus ir galimybę mane paremti, – sakė M. Adomėnas. – R. Kurlianskis šiuo klausimu atrodė „teigiamas“, nemačiau jokio interesų konflikto dėl to, kad prašau paramos, tiesiog kreipiausi į asmenis, kurie gali tai padaryti, turi pinigų“. 

Konservatorius tikino, kad anksčiau nei R. Kurlianskis, nei koncernas „MG Baltic“ jo nerėmė. Paramos konservatorius negavo ir po šio susitikimo – po mėnesio, įtariant kyšio davimu Eligijui Masiuliui, R. Kurlianskis buvo sulaikytas. 

„Su R. Kurlianskiu bendravau, nes man buvo įdomu bendrauti su tokiu įtakingu žmogumi – jį laikiau įtakingu dėl jo užimamų pareigų koncerne ir jo turimų viešosios nuomonės formavimo galimybių“, – M. Adomėnas pažymėjo, kad su koncerno viceprezidentu bendravo „kaip su galimu rinkiminės kampanijos rėmėju“.

Parengta pagal delfi.lt informaciją.

Susiję

Mantas Adomėnas 1629491864902633868

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-06-05 11:06

  Ar agentas, ar ne, nuspręs atitinkamos tarnybos; o kad narcizas ir nevykėlis, tai nežinau, kas galėtų paneigti tokią galimybę.

  AtsakytiPanaikinti
 2. konservuojuDaugiauNeiKonservai2018-06-05 11:22

  Iš kelio doktor Adomėnui! Ne mi takie, zizn takaja.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Pasvarstymai2018-06-05 12:29

  Hm... šiaip ar taip, tai reiškia, kad jaunasis lordas rimtai susipyko su Gabriuku. Tai reiškia, kad per kitus rinkimus nebus traukiamas į sąrašą aukštoje vietoje. Tai reiškia, kad nebebus išrinktas. Tai reiškia, kad neturės darbo; ar už buvusias paslaugas (menkas ir nepavykusias) gaus kokias pareigas MGB, labai abejotina. Turbūt tai reiškia, kad vėl bandys patekti į universitetą. O tenykščiai liberalnevykėliai, kuriems atrodo visai šaunus poelgis atleisti Radžvilą, tikriausiai lordą priims, kaip jau kartą priėmė jo draugelį, visų ir nežinia kokių mokslų specialistą, neprilygstamąjį intelektualą V.A., nes o kaipgi kitaip.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Arba rimtai susipyko - arba tiesiog "paaukotas" kaip nereikšmingas, siekiant "išsukti" Anūką, nes jau per arti "svilėsiais pakvipo". Dabar visi šunys bus kariami ant šito "pušiaus", o Anūkas bus pateikiamas kaip auka: gi Adomėnas jam per rinkimus trukdė, bjaurybė - ir juk dabar "visiems žinoma" (nes libkonų atstovas taip sakė), jog MGB nenorėjo, kad Anūkas pirmininku būtų - matyt, dėl jo didžiulio sąžiningumo. :)
   Beje, šiek tiek medžiagos pamąstymams: kaip vos ne isteriškas Anūko siekimas sudaryti koaliciją su liberastais atrodo Adomėno paatviravimo "man susidarė įspūdis, kad jis buvo suinteresuotas, jog TS-LKD eitų su Liberalų Sąjūdžiu" kontekste? Tiesa, čia apie savivaldos rinkimus kalbama - bet būtų keista, jei Seimo rinkimų atveju MGB pozicija smarkiai skirtųsi.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2018-06-05 18:42

   Bus įdomu, nes šiaip Mantukas prie pinigo - kuo jo žmona užsiima?... - be to, dar klausimas, kaip seksis su patekimu į universitetą jie tikrai bandys rasti užuovėją VU. Už draugystę su tokias veikėjais Kembridžas gali anuliuoti diplomą ir atimti visas kitas universiteto regalijas. Mantukas ginsis, ir smarkiai, bus žiežirbų, o ką jos apdegins - bus matyti.

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2018-06-05 20:25

   Po Seimo rinkimų pokalbiuose dėl koolicijos sudarymo G. Landsbergis atvirai diktavo sąlygą - jie sutiks kartu darbuotis,tik jei bus pakviesti liberalai. Aukštino Šimašių. Taigi - labai didelis prieštaravimas tarp to ką matė visi ir to, ką šneka Adomėnas, kuris maždaug prieš 5 metus apsirėdęs J. Basanavičium sakė kalbas prie Filharmonijos, Signatarų namų -agitacija dėl paminklo Patriarchui atsiradimo. Kokia veiksmų amplitudė!

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2018-06-05 20:44

   Šiaip ar taip, po kelerių metų universitete tikriausiai bus naujas "profesorius".

   Panaikinti
  5. Anonimiškas2018-06-06 14:14

   Vargu, nes studentai turi puikų humoro jausmą - kam tų eilėraštukų ir karikatūrų? :))) Ir šiaip karikatūros ir kitos satyros formos gali tapti puikiu ginklu.

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2018-06-05 12:48

  Ot rupūžės! Parazitai! Glitūs aštuonkojai.Nieko jiems nėra švento.Visiškai degradavę, pardavę sielas Velniui!!!!

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2018-06-05 17:16

  Konservatoriai kaip ir leberalai, vienodai "dirbo" ne žmonėms, bet piniguočiams. Tik vaidino šventuolius. Adomėnas niekada nekėlė pasitikėjimo, jau buvo įsimaišęs į skandalą Universitete. Steponavičiui, Adomėnui ir dar kitiems, kurie susitikinėdavo su koncernu turi būti apkalta. Kaip jie gali būti Seimo nariais? Kodėl Seimo nariai tyli?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Alfred Naujocks2018-06-05 18:00

   Tyli, nes bijo. Visi, laikui atėjus, traukia iš stalčių kompromatus viens ant kito. Tai ir yra vadinamas 'politinis procesas' Lietuvoje, kaip susumavo Raimundas Lopata. Arba, kaip pažymėjo Rimvydas Paleckis, valdžiai keičiantis iškylantys skandalai yra viešinami ne tam, kad būtų keliamas kažkoks atsakomybės klausimas ar būtų išsiaiškintos piktadarystės kokretaus asmens, o tam, kad jis būtų pašalintas norint į tą vietą įklijuoti statytinį.

   Panaikinti
 6. Nieko keisto as cia nematau, visame pasaulyje ir visais laikais sitaip. O kai kur net dar blogiau, tad nereikia cia panikuoti. Visi viska ir taip zinojo arba nujaute, dabar visi matom pavardes, ir tai labai gerai. Tik itariu, kad viskas cia laikinai iki kito naujo skandalo ir niekas nesikeis, nei geres, nei bloges. Bus nauji mgb ir nauji masiuliai.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anonimiškas2018-06-08 15:36

  Ar blogiau būtų įtakotu ar tuo, kuris daro įtaką? ProPatria yra tie, kurie daro įtaką.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item