Birželio 3 d. – Minėjimas-konferencija „Su Sąjūdžiu už Lietuvą!“

Birželio 3 d. 14 val., Vilniuje, Mokslų akademijos salėje (Gedimino pr. 3), įvyks Sąjūdžio trisdešimtmečio minėjimo konferencija „Su Sąjū...

Birželio 3 d. 14 val., Vilniuje, Mokslų akademijos salėje (Gedimino pr. 3), įvyks Sąjūdžio trisdešimtmečio minėjimo konferencija „Su Sąjūdžiu už Lietuvą!“. 

Šis renginys yra ypač svarbi minėjimo programos dalis. Juo siekiama priminti Tautą telktis ir kilti į kovą už Nepriklausomybę įkvėpusią Sąjūdžio įkūrimo dieną istorinėje salėje vyravusią laisvės dvasią. Taip pat bus prisimintos to meto patriotiškos visuomenės keltos ir šiandien vėl tapusios aktualios Lietuvos išlikimo problemos bei puoselėtos dvasinio, moralinio ir politinio šalies atgimimo ir valstybės atkūrimo viltys.

Tačiau visapusiškos ir didžiulės Lietuvos vidaus krizės ir augančių geopolitinių grėsmių sąlygomis minėjimas negali tapti grynai memorialiniu renginiu.

Pagrindinių minėjimo organizatorių – Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Iniciatyvinės grupės klubo ir Vilniaus Forumo požiūriu, renginys turi tapti naujos sąjūdinės bangos – Tautos Forumo realaus kūrimosi pradžia. Bus skelbiama Deklaracija „Su Sąjūdžiu į Tautos Forumą“.

Dalyvius sveikins LMA prezidentas akademikas Jūras Banys, kalbės Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio (LPS) Iniciatyvinės Grupės klubo pirmininkas Romas Pakalnis, LPS narys ir Vilniaus universiteto profesorius Vytautas Radžvilas, sambūrio „Pro patria“ pirmininkas politologas Vytautas Sinica, publicistas Algimantas Rusteika, kalbininkė Sofija Jūratė Laučiūtė, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir kitų regionų besikuriančių forumų atstovai, sąjūdiečiai.

Dainuos Lietuvos mokslų akademijos choras. 

Renginį transliuos Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija.

Susiję

Įvykiai 4171090810858255020

Rašyti komentarą

5 komentarai

Unknown rašė...

noreciau pabuti ten,pajusti ta dvasia,nes renkasi aukstos prabos zmones

Pikc rašė...

Iš visos šitos info, man keisčiausia vieta - "Renginį transliuos Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija." Gal kažkas supainiota - gal turėta omenyje, kad elertė transliuos "valdišką" paminavojimą su "ideologiškai teisingomis" figūromis ir kalbomis, o ne "nepolitkorektišką" minėjimą, kur (neduok Šv. Tolerancija!) dar ir buržuazinio nacionalizmo apraiškų gali pasitaikyti? :)

Anonimiškas rašė...

O kas groja? po kiek bilietai? o Juozaitis bus su žvakutėmis?

Pikc rašė...

O štai ir pilnaties poveikis pasireiškė. ;)

Anonimiškas rašė...

06.03 d. MA vyks didelis renginys skirtas Sąjūdžio 30-čiui. Suprantama. Tą pačią dieną ir tą pačią valandą kitoje to paties miesto vietoje vyks XVI Lietuvos Sąjūdžio suvažiavimas. Nelabai suprantama. Vilniaus Sąjūdžio taryba atsiribojo nuo šio suvažiavimo, kuris vėluoja jau 2 metai. Nesuprantama Kokie santykiai yra tarp Vilniaus ir Lietuvos Sąjūdžių? Kao[p matyti, Lietuvos Sąjūdis MA minėjime nedalyvaus. Bet neaišku taip pat ar jame dalyvaus Vilniaus sąjūdis. Ar ne per daug neaiškumų?

škumų?

item