Europos Komisijos pirmininkas švęs 200-ąjį Karlo Marxo jubiliejų

Europos Komisijos (EK) pirmininkas J.-C. Junckeris nusprendė atiduoti pagarbą komunizmo tėvui Karlui Marxui.  Jau suplanuota – gegužė...

Europos Komisijos (EK) pirmininkas J.-C. Junckeris nusprendė atiduoti pagarbą komunizmo tėvui Karlui Marxui. 

Jau suplanuota – gegužės 5 d. Junckeris keliaus į Vokietijos Tryro miestą, kur sakys kalbą 200-ųjų Marxo gimimo metinių minėjimo proga.

EK pirmininkas kalbą sakys Karlo Marxo paminklo atidengimo ceremonijoje. Paminklą socialdemokratų valdomam Tryrui padovanojo komunistinės Kinijos vyriausybė.

Pasklidus žiniai apie šią K. Marxo pagerbimui skirtą kelionę, Junckeris susilaukė daug kritikos dėl to, kad ryžtąsi garbinti ideologą, kurio iškreiptas pasaulio matymas tapo įrankiu šimtų milijonų žmonių išžudymui.

EK atstovė spaudai gindama Junckerį teigė, kad nekalbėti apie K. Marxą „būtų artima istorijos paneigimui“. Jos teigimu, Junckeris puikiai žino visus istorinius faktus, tačiau negalima paneigti to, kad „Karlas Marxas yra figūra, kuri vienu ar kitu būdu formavo istoriją“.

Susiję

Europa 7385845871594887152

Rašyti komentarą

 1. Na, Adolfas Hitleris irgi "formavo istoriją", galbūt ir jam Komisijos pirmininkas atiduos pagarbą?
  Beje, kas nors žinot, ar mūsų prezidentė dalyvaus minėjime Tryre??

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2018-05-01 11:43

  joo,studentas teisus-Hitleris savu laiku irgi formavo Istoriją. Gaila,kad mūsų valdžia ir dalis lietuvių ir toliau nenori matyti paralelių tarp Sovietų ir Europos sąjungų.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Keista, kaip čia liberastiniai teletabiai neatropojo savo sajūzo genseko ginti. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Pikc, dar ne vakaras, dar ateis :) Nors turbūt kartu su Junkeriu bušavos už Karlą Marlą. :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-05-01 21:18

   Kodėl "tik" kartu su Junckeriu? Ką, draugelio Putino kartu nebus? O kitaicų marksistų, dovanojančių naujosios Europos pradininko paminklą?

   Panaikinti

emo-but-icon

item