Kardinolas R. Burke: Bažnyčiai tikrai reikėtų bijoti islamo

Bažnyčiai „tikrai reikėtų bijoti“ islamo ir jo negebėjimo taikiai koegzistuoti su kitomis religijomis, naujame savo interviu perspėja ka...


Bažnyčiai „tikrai reikėtų bijoti“ islamo ir jo negebėjimo taikiai koegzistuoti su kitomis religijomis, naujame savo interviu perspėja kardinolas Raymondas Burke'as.

Knygoje „Viltis pasauliui: visa suvienyti Kristuje“ (angl. Hope for the World: To Unite All Things in Christ) ir naujame interviu portalui Religion News Service buvęs Apaštališkosios Signatūros prefektas, dabar Maltos ordino globėjas, teigia, jog islamas kelia grėsmę krikščionims ir Vakarų civilizacijai.

„Nekyla abejonių, kad islamas nori valdyti pasaulį“, - teigia Burke'as. „Kai musulmonai tampa dauguma kurioje nors valstybėje, jie turi religinį įpareigojimą tą valstybę valdyti. Jei piliečiai to nori, tuomet tegul tiesiog tai leidžia. Bet jei jie to nenori, tuomet jiems reikėtų rasti būdą su tuo kovoti.“

„Kitoms religijoms vietos nėra. Islamas nesustos, kol neužvaldys tautų ir pasaulio“, - pastebi kardinolas. „Krikščionims svarbu įsisąmoninti radikalius skirtumus tarp islamo ir krikščionybės, liečiančius mokymą apie Dievą, sąžinę ir kt. Jei tikrai supranti islamą, tuomet suprasi ir tai, kad Bažnyčiai jo iš tiesų reikėtų bijoti.“

Kardinolo teigimu, tinkamas atsakas į šią augančią grėsmę būtų tautų ir Europos krikščioniškų šaknų patvirtinimas.

Jis taip pat kritikuoja katalikus vadovus, kurie mano, kad islamas yra „tokia pati religija kaip katalikybė ar judaizmas“.

Kardinolas Burke'as nėra vienintelis katalikų kardinolas, išreiškęs susirūpinimą dėl islamo plitimo. Šį birželį tai padarė ir kardinolas Robertas Sarah, Dievo kulto ir sakramentų konfregacijos prefektas, pareiškęs, jog islamiškas fundamentalizmas yra „demoniškas“ ir „apokaliptinis“ žvėris, kaip ir „laisvės stabmeldystė Vakaruose“.

Parengta pagal Lifesitenews.com


Susiję

Religija 1219870768417701835

Rašyti komentarą

 1. Lietuvoje neseniai viešėjęs Vatikano "baltaskvernio" atstovas kitaip kalbėjo. Sakė, kad nereikia kitų religijų bijoti.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Abu yra apikaliptiniai zmonijos naikintojai: ir islamo fundamentalizmas ir "laisves" stabmeldyste. Cia kaip Hitleris ir Stalinas: abu labu tokiu.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2016-07-26 13:01

  Idomu, ka kalbesi papuoles i nagus juodaskverniams :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Vaje, kaip baisu konkuruojančios firmos nepasidalina opiumo liaudžiai rinka...
  Kas dabar bus :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2016-07-26 17:33

  Manau,reikia prisiminti visiškai neseną krikščionybės istoriją, kai kryžiu ir kalaviju buvo naikinamos (krikštijamos) ištisos tautos. Lietuviai tai patyrė savo kailiu. Prūsams visiškai nepasisekė. Su musulmonų tikėjimu bus panašiai, kai kam irgi gali nepasiskti��

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item