Bronius Puzinavičius. Vietoj valstybės simbolio – interaktyvus fontanas?

Kaip žinoma, kūrybinių dirbtuvių organizatoriai – Kultūros ministerija kartu su Šiuolaikinio meno centru – Lukiškių aikštės memorialo pro...

Kaip žinoma, kūrybinių dirbtuvių organizatoriai – Kultūros ministerija kartu su Šiuolaikinio meno centru – Lukiškių aikštės memorialo projektus visuomenei žadėjo pristatyti šį  rudenį. Vertinimo komisijos atrinktų penkių idėjų autoriai ir autorių kolektyvai apie savo projektus viešai vis dar nekalba, bet, reikia tikėtis, intensyvus kūrybinis procesas vyksta.

Tačiau rugsėjo 3 dieną, dar nesulaukus viešo projektų pristatymo, pasirodė informacija, kad Vilniaus savivaldybė, tarsi norėdama užkirsti kelią kitų projektų įgyvendinimui, aikštės reprezentacinėje dalyje, dengtoje granito plokštėmis, jau pradeda interaktyvaus fontano įrengimo darbus (daugiau apie šią „verslininkų dovaną miestui“ skaityti ČIAred. past.).

Tas skubėjimas, ko gero, leidžia daryti prielaidą, jog Savivaldybė siekia, kad Lukiškių aikštėje vietoj valstybę reprezentuojančio monumento su memorialiniais akcentais atsirastų dar vienas pramoginės paskirties įrenginys. 

Atrodo, kad Vilniaus savivaldybės vadovai puoselėja panašius tikslus kaip ir prieš kelis mėnesius paskelbtos peticijos „Už laisvą Lukiškių aikštę!“ autoriai, kaltinę istorinės atminties įamžinimo Lukiškių aikštėje šalininkus „skubotu isterišku paminklizmu“. 

Bet ar neatrodo, kad ir peticijos autorius, ir Vilniaus savivaldybės vadovus irgi galima apkaltinti „skubotu isterišku antipaminklizmu“, kitaip tariant, liguistu nenoru įamžinti Lietuvos istorinę atmintį Lukiškių aikštėje, pagerbti ant Laisvės aukuro sudėtų aukų atminimą?


Susiję

Politika 7424223390561459196

Rašyti komentarą

 1. Ar nebus taip , kad atsibus Vilnius vieną rytą , o Lukiškių aikštėj jau paminklas stovi. Toks "koks reikia" ir tam"kam reikia"?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2017-09-07 17:01

  Jau aišku, kad čia skubiai suveikė globalistų pinigai. Įvardinkite visus tuos niekšus, už trisdešimt sidabrinių pardavusius Lietuvą ir su demonišku atkaklumu besipriešinančius lietuvių tautos šventenybių įamžinimui. Jei to nebus padaryta dabar - jų vardai vistiek anksčiau ar vėliau išaiškės. Ką apie situaciją sako Vilniaus meras Šimašius? Tegul su juo būna detalus interviu šia tema.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Šimašiui turėtų patikti: gi, pagal aprašymą, "[...] vandens srovės bus apšviestos spalvas keičiančiu ekonomišku apšvietimu, kiekvienas šviestuvas galės veikti tiek atskirai, tiek ir kartu sinchroniškai su kitais šviestuvais." - tad kokia nors "tolerantiška" proga bus galima tą fontaną ir homikų "iškastruotos vaivorykštės" spalvomis apšviesti. Bus labai liberalu. :)

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2017-09-07 22:26

   Visiškai teisingai, o jei dar vamzdį iš Neries perkeltų, būtų ne tik liberalu, bet ir progresyvu... qua vadis Lietuva ???

   Panaikinti
  3. Nežiniukas2017-09-08 07:12

   Šiaip gi fontanas vietoje paminklo yra ne tik liberalu, progresyvu, bet ir praktiška:

   Šiandien sakome, kad šis fontanas simbolizuoja trykštančias Lietuvos valstybingumo versmes, rytoj bus galima sakyti, kad tai dėkingumas Eurosąjūzui už visas suteiktas teises ir laisves bei pareig... (atsiprašau, apie pareigas negalima).

   O dar porytoj bus galima dar kažką sugalvoti. Svarbu, kad pakeitimai nereikalauja daug materialinių išlaidų, o ir bet toks tūlas žmogus fontno prasmei galės sugavloti savo išaiškinimą, kuris bus vienintelis teisingas.

   Panaikinti
 3. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS2017-09-08 07:27

  Išpuolis prieš Lietuvą.
  Internetiniame šiukšlyne, mūsų Vytis pavadintas balvonu ir LRT (siauru_vizos – kasper_vizijos) veikėjų pagalba tai (su pasitenkinimu) paskleista Tautai. Paklausykim kaip niekinama Lietuva ir Tauta,
  va čia nuo (1:13:00)
  lrt.lt/mediateka/irasas/1013673412/ryto_garsai_2017-08-08_06_30

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2017-09-08 07:37

   Pastatykite ne holivudinį Vytį ir niekas jo nevadins balvonu. Nors čia skonio, kokį asmuo gavo savo šeimoje, reikalas.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2017-09-08 12:44

   Ar galima paklausti? - kuo holivudinis Vytis skiriasi nuo neholivudinio?

   Panaikinti
  3. Nu, toks, kur "talpus prasmėms" (pvz. http://alkas.lt/wp-content/gallery/lukiskiu-aikstes-konkursas/Lukiskiu-aikstes-konkuras2.jpg). :) Šitas, pvz., netgi labai liberalus: nei gyvūno rūšis aiški, nei raitelio lytis ar tautybė - labai daug vietos interpretacijai. Ir atkreipkite dėmesį - jokio militarizmo! Bet šiaip jo - fontanas, vamzdis ir "kastruota vaivorykštė" būtų pats tas!

   Panaikinti
 4. Mindaugas Kazlauskas2017-09-08 12:48

  Vilnius neturi normalaus fontano, idėja tikrai puiki; aikštė atsigaus ir bus skirta laisvalaikiui. Geras sprendimas, vaikams patiks.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jo, ir svarbeuse - jokiū buržuaziniū-nacionalistiniū simboliū nebus! Na, ir peder-vaivorykštės idėją bus galima įgyvendinti. :)

   Panaikinti
  2. Mindaugas Kazlauskas2017-09-08 16:11

   Tai galima ir paminklą į fontano vidurį įdėt. Galės suktis Vytis aplink savo ašį, o aplink vanduo taškysis ir lemputės mirgės. Visai nebloga įdėja ir liberalu ir siaurakaktiška. Visi bus patenkinti.

   Panaikinti
  3. Smagu, kad pasidalinote savo meniniu skoniu - tikrai liberali koncepcija ("liberalu" ir "siaurakaktiška" yra sinonimai, tad kartoti nevertėjo). Siūlau savo idėją kuo skubiau pristatyti į Š... Miano Centrą - garantuotai sulauks pasisekimo tarp tamstos bendraminčių. Tik ne Vytį reikia dėti (vis dėlto, buržuazinis nacionalistinis simbolis - o ir šiaip militaristinis seubas), o tą neaiškios rūšies ir lyties padarų tandemą (žr. nuorodą mano 2017-09-08 15:24 komentare) - va, tada tai tikrai bus Mianas iš didžiosios "Mia" ((C) T. Baranauskas). ;)

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item