Almantas Stankūnas. Didelis aplaidumas ar galimai nusikalstama veika

Taip įvardinu Vilniaus m. savivaldybės administracijos vadovų elgesį Nacionalinio stadiono projekte. 2024-05-09 Vilniaus m. savivaldybės Apl...

Taip įvardinu Vilniaus m. savivaldybės administracijos vadovų elgesį Nacionalinio stadiono projekte.

2024-05-09 Vilniaus m. savivaldybės Aplinkos ir miesto paslaugų komitete akcentavau kelis esminius dalykus:

1. Kainos indeksavimas dėl nenumatytų aplinkybių yra nepagrįstas. Tokio indeksavimo klausimą turi kelti Koncesininko BaltCap įmonė bet ne savivaldybė, o savivaldybė privalo nesutikti ir ginčyti šį klausimą teisme. Dėl to Koncesininkas neįgaus teisės stabdyti sutarties vykdymo. 

2. Koncesininkas dar 2023 m. spalio mėn. sustabdė statybos darbus. Dėl to savivaldybė privalėjo kreiptis į Koncesininką, pareikalauti paaiškinimų ir negavus aiškaus pagrindimo, kad Koncesininkas yra pajėgus laiku užbaigti statybos darbų, inicijuoti sutarties nutraukimą.

3. Dar 2023 m. atsirado pakankamai informacijos, kad Koncesininkas yra finansiškai nepajėgus vykdyti projekto. Dėl to savivaldybė irgi privalėjo kreiptis į Koncesininką, pareikalauti paaiškinimų ir negavus aiškaus pagrindimo, kad Koncesininkas yra finansiškai pajėgus vykdyti projektą, inicijuoti sutarties nutraukimą.

Papildomai iškyla klausimas ar Koncesininkas turi galiojančią banko išduotą projekto įvykdymo garantiją. Jeigu tokią garantiją bankas rengėsi anuliuoti, apie tai turėjo būti informuota savivaldybė. Jeigu savivaldybė yra informuota apie tai, bet nesiėmė jokių veiksmų dėl to prieš Koncesininką (privalėjo nutraukti sutartį) ir nėra galiojančios projekto įvykdymo garantijos, tai yra didžiulis skandalas. 

Apibendrinant visa tai konstatuoju, kad savivaldybės vadovams galima inkriminuoti didelį aplaidumą neveikiant ar netinkamai veikiant ir galimą sąmoningą veikimą Koncesininko naudai. 

O tai jau būtų veika pagal Baudžiamąjį Kodeksą. 

Komentaruose nuorodos į mano pasisakymą komitete dėl balsavimo motyvų dėl Nacionalinio stadiono projekto klausimo ir nuoroda į visą komiteto posėdį - dėl stadiono svarstymas prasideda 1.55

P. S. Šiandien valdantieji neatvyko į neeilinį tarybos posėdį dėl Nacionalinio susivienijimo. Įdomu tai, kad prie valdančiųjų prisidėjo ir socialdemokratų frakcija. Tai klausimas jiems - už kiek parsidavėte TS-LKD ir LP? Povilas Pinelis turėtų žinoti atsakymą.

Susiję

Savivalda 380035870430506626

Rašyti komentarą

item