Jūratė Laučiūtė. Apie L. Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Autorė yra kalbininkė, humanitarinių mokslų daktarė, Nacionalinio susivienijimo tarybos narė Atsitiko taip, kad feisbuko prižiūrėtojas užblo...

Autorė yra kalbininkė, humanitarinių mokslų daktarė, Nacionalinio susivienijimo tarybos narė

Atsitiko taip, kad feisbuko prižiūrėtojas užblokavo mane, aiškindamas: „Negalite skelbti įrašų ir komentuoti 3 d. Pakartotinai pažeidus bendruomenės standartus paskyrai gali būti taikomi papildomi apribojimai“.

Kad man neliktų neaiškumų, už ką esu nubausta, „prižiūrėtojas“ paslaugiai pacitavo mano tekstą, kuris susilaukė tokio  „aukšto“ įvertinimo.

Cituoju jį ir aš, kad ir kitiems skaitytojams nebeliktų neaiškumų:

„Susidomėjusi ir šiek tiek nustebusi skaičiau pirmąją šio straipsnio dalį, atpažindama joje tą L.Pociūnienę, kurią kažkada gerbiau, bet kuri pastaraisiais metais neatpažįstamai pasikeitė. 

Deja, pasirodė, jog intelektuali pradžia buvo tik gudrus ėjimas privilioti skaitytoją tam, kad įbruktų jam eilinę porciją agitacinio, propagandinio kratinio vardan netradicinės šeimos įteisinimo. Betgi aiškėja, jog net ir tokiai miklialiežuvei, kaip L. Pociūnienė, sunku buvo surasti bent kiek logiškesnius argumentus pagrįsti tam, kas svetima SVEIKAI žmogaus prigimčiai. Politikė mėgina įpiršti skaitytojui „geros homoseksualios šeimos“ idėją, remdamasis tuo, kad... toli gražu ne visos heteroseksualios šeimos yra tobulos, ir kad heteroseksualioje šeimoje užaugo rusiškieji monstrai, šiandien siautėjantys Ukrainoje. Tačiau nereikia būti nei „akademiku“, nei egzistencijos problemose ne vieną pūdą druskos sugraužusiu filosofu. Pakanka būti tikrąsias vertybes nuoširdžiai išpažįstančiu žmogumi, kad į panašias spekuliacijas šeimos klausimais atsakytum paprastu klausimu: „Madam, o kokiose šeimose užaugo tie didvyriai, tie narsumo ir pasiaukojimo stebuklus pasauliui demonstruojantys Ukrainos gynėjai, vyrai ir moterys? Gal jūs sakysite, kad homoseksualiose?“

Manau, kad nors beveik visus padorumo atvarslus vardan įsitrynimo į politiką yra paleidusi ponia Pociūnienė, iki šitokio melo net ir ji dar nėra „priaugusi“. Žmonijos laimei, Ukraina liudija, kad „tradicinė“ šeima, kurioje, deja, kartais trūksta ir šio, ir ano, ir sutarimo tarp tėvų ir vaikų, visgi PATI SAVAIME tebėra VERTYBĖ“.

Tai tiek to mano „nusikaltimo“. Nežinau, kuri mano  atsako dalis taip nepatiko feisbuko cenzoriui. Užtat galiu pacituoti tą L. Pociūnienės straipsnio dalį, kuri išprovokavo manąjį atsaką: 

„Ir tada kyla klausimas, ar tokia „tradicinė“ šeima, kurioje trūksta paprasčiausios atjautos, pati savaime yra vertybė? Karo kontekste šis klausimas įgyja išties dramatišką skambesį. Galime klausti, kokiose šeimose išaugo monstrai, kurių siautėjimo laikinai okupuotose Ukrainos vietovėse pėdsakai sukėlė visuotinį civilizuoto pasaulio pasibaisėjimą? Pagal visus formalius požymius tai – „tradicinės“ šeimos. O pagal turinį – tai šeimos, kuriose vaikai kasdien mato žeminamą, kartais net prievartaujamą motiną; kuriose retai matomas blaivus tėvas, o keiksmažodžiai sudaro mažne pusę viso nuolatinio leksikono. Klausimas, kokia tokios šeimos vertė?“

Ar mano atsakas į šitą klausimą apie „tokios šeimos“ vertę kritiškas? Taip. Ironiškas? Na, gal ir ne be to. Bet jei palygintume su R. Valatkos ar  A. Užkalnio viešai, o ne kuklioje feisbuko paskyroje skelbiamais tekstais, manasis – tai tik drovuolės iš provincijos vapėjimai...

Natūraliai kyla klausimas: nuo kada normali kritika, be keiksmažodžių, be pasityčiojimų, net be epitetų „fašistai“, „kirmėlynas“ ar „šunauja“ Lietuvoje nebeatitinka „bendruomenės standartų“? 

Beje, senokai nedalyvavau  tuose akademinės bendruomenės posėdžiuose, kuriuose yra analizuojami jaunų ir nelabai jaunų mokslininkų darbai ir kur sprendžiama, kokio mokslinio laipsnio nusipelno jų autoriai. Negi ten oponuojantys asmenys šiandien apsieina be kritikos, skleisdami vien liaupses? O aš kaip tik tokiuose posėdžiuose galandau ir šlifavau savo pastabų formą ir turinį, nes teko oponuoti ne vienam magistro ar daktaro laipsnio siekiančio autoriaus darbui. Ir manęs nė karto nė viena Mokslo Taryba nediskvalifikavo.

Savo straipsnį ponia L. Pociūnienė baigia iš pirmo žvilgsniu lyg ir teisingu raginimu: „Labai svarbu priimant svarbius sprendimus vadovautis tiesos pažinimu, o ne išgalvotomis ar netgi ir tikromis baimėmis“.

Bet pati autorė elgiasi lyg tas  pakelės stulpas, kuris rodo kelio kryptį, bet pats tuo keliu neina. Nes nenurodo, kokiais tyrimais, kokiais faktais paremtas jos apibendrinimas apie Ukrainoje kariaujančių karių šeimas, teigiant, jog tai tokios šeimos, „kuriose vaikai kasdien mato žeminamą, kartais net prievartaujamą motiną; kuriose retai matomas blaivus tėvas, o keiksmažodžiai sudaro mažne pusę viso nuolatinio leksikono“.

Atsiprašau, kad kartojuosi, bet aptariamai temai tai labai svarbus apibendrinimas, nes būtent juo, ir tik juo paremtas L. Pociūnienės provokacinis klausimas apie tai, kokia tų  – heteroseksualių – šeimų vertė, o atsakymas jau iš anksto pasufleruotas: vertė tokia žema, kad būtina kuo greičiau tokias šeimas pakeisti ar bent jau „pagerinti“  homoseksualių porų šeimomis. 

Belieka tik apgailestauti, kad kažkada intelektualia laikytos moters šiandien nuo primityvaus manipuliavimo nesustabdo  elementarus žmogiškas padorumas, ir didžiausioji XXI a. Europos tragedija jos (kaip ir jos bendraminčių) rankose tampa tik dekoracijomis tapatybėje pasimetusios ir vien savo malonumais besirūpinančios mažumos spektakliui apipavidalinti.

Susiję

Šeimos politika 6831344395594201647

Rašyti komentarą

23 komentarai

Anonimiškas rašė...

Dienos bėga, pensija artėja. Ji gali būti solidi, arba nekokia. Ūkiškai mąstantis žmogus paskaičiuoja, prie ko šlietis bus naudingiau... :(

Sofija rašė...
Autorius pašalino šį komentarą.
Anonimiškas rašė...

Teisingi pastebejimai. Tik kam tai rupi?

Anonimiškas rašė...

Keičias rūbas margo svieto

Anonimiškas rašė...

Kai 70 procentų Lietuvos gyventojų nepalaiko liberalų ir konservatorių modernią politiką ir ją vadina agresyvia kairioji, tai ne to prisigalvosi, kad prastumti žlungančios ideologinis teiginius

Anonimiškas rašė...

Šaunuolė profesorė. Čia ir yra mūsų Lietuvos tikroji akademinė visuomenė. Stiprybės Jums

Anonimiškas rašė...

Ačiū už drąsa

Anonimiškas rašė...

Mažiau gerk sekmadieniais, vata, nes ir toliau tie 30% pribalsuos, daugiau nei 70% runkelių.

Anonimiškas rašė...

pagrindinė kasdienė šių dienų tema - prievartinė Lietuvos pederastizacija. Daugiau jokių reikalų nėra

Anonimiškas rašė...

Pociūnienė nusigyveno visais atžvilgiais.Ji - viena ryškiausių marionečių.Bjaurastis.

Anonimiškas rašė...

Ir vėl suskrido "elfai", prisisrėbę fondinio "nektaro". Į klaviatūra nebepataiko, bet raides maigo.

Anonimiškas rašė...

Ir vėl suskrido "elfai", prisisrėbę fondinio "nektaro". Į klaviatūra nebepataiko, bet raides maigo.

Anonimiškas rašė...

Nusijuokime kartu; Panele ar barysnia is Leningrodes anu laiku ,,,mokina ir AUKLEJA / ugdo / gerb. Pociuniene, kurios ir jos seimos nuopelnu netenka pristatineti !!! Gal nori uzsidirbti " ordina " lygintuvo dezeje, ar kitoki apdovanojima ,,,is tos saleles ,,,is kurios purvai sklinda per visa pasauli !!! Kvatosiuosi ilgai, kol anukai mane nuramins !!! Cha;

Anonimiškas rašė...

Na,tai,kad profesorės kritika dėl Pociūnienė yra visiškai buitinio konflikto lygio,deja.

Anonimiškas rašė...

Užjaučiu L.Pociūnienę. Matomai giliai jai įsiminė girtaujantis tėvas, prievartaujama motina, kas antras keiksmažodis šeimos bendravime. Užjaučiu, kad jai pačiai ir savo "tradicinėje" šeimoje tai teko patirti. Todėl nesmerkit jos taip griežtai...

Anonimiškas rašė...

Gal jau girdėjot, kad Vakarų Europoje, Vokietijoje randasi nauja liga - beždžionių raupai. Kilmės šalis Afrika. Kad nekiltų visuotinė panika, Vokietijos sveikatos ministras buvo priverstas oficialiai pareikšti, - šita liga plinta tarp homoseksualių vyrų. Teip sknat, nuramino visuomenę.
---
"Wer ist besonders betroffen?
Bislang sind es vor allem Männer, die sexuelle Kontakte zu anderen Männern hatten. Übertragungsorte der in Deutschland bislang bekannt gewordenen Fälle seien Partys, unter anderem auf Gran Canaria in Spanien und in Berlin, so der Regierungsbericht. Das offenbar erhöhte Risiko in der schwulen Community ordnet Charité-Forscher Sander statistisch ein: „MPXV interessiert sich nicht für sexuelle Orientierung oder Geschlecht. Es geht nur um engen Körperkontakt mit möglichst vielen Menschen. Das ist alles.“
---
Tegu tuokiasi tie vyrai, dar ir vaikus jiems auginti leiskim. Padarysim gerą paslaugą ateities kartoms, ypač vaikams. Ar ne, sexintelektualai?

Anonimiškas rašė...

Gal dar i dūdą gerai gaudavo ir kasdien su fanarais vaikščiojo. Mouči boba, kaip Vingių Jonas sakė. Kas nedubasina savo žmonos, tas evrogėjus.

Anonimiškas rašė...

Manau kilmės vieta galėjo būti sodyba pakaunėj, kur rinkosi neaiškūs Putino gerbėjai nedideliame plote, tai ir kontaktas gan artimas buvo.

Anonimiškas rašė...

Kas yra ypač paveiktas?


Iki šiol tai daugiausia buvo vyrai, turėję lytinių santykių su kitais vyrais.

Kaip teigiama vyriausybės pranešime, Vokietijoje iki šiol žinomų atvejų perdavimo vietos yra šalys, įskaitant Gran Kanariją Ispanijoje ir Berlyną.

Charité tyrinėtojas Sanderis statistiškai klasifikuoja akivaizdžiai padidėjusią riziką gėjų bendruomenėje: „MPXV nesidomi seksualine orientacija ar lytimi.

Viskas apie artimą fizinį kontaktą su kuo daugiau žmonių.

Kas yra ypač paveiktas?


Iki šiol tai daugiausia buvo vyrai, turėję lytinių santykių su kitais vyrais.

Kaip teigiama vyriausybės pranešime, Vokietijoje iki šiol žinomų atvejų perdavimo vietos yra šalys, įskaitant Gran Kanariją Ispanijoje ir Berlyną.

Charité tyrinėtojas Sanderis statistiškai klasifikuoja akivaizdžiai padidėjusią riziką gėjų bendruomenėje: „MPXV nesidomi seksualine orientacija ar lytimi.

Išsiverskit su Google, negi sunku. Ir žinosit, apie ką kalba. Jeigu net Vokietijos (!) tokios politkorektiškos šalies ministras taip oficialiai pareiškė, vadinasi, nejuokavo.

Anonimiškas rašė...

abrakadabra :)

Anonimiškas rašė...

Tai dabar neliečiamieji tą ministrą sudraskys :):)

Sėlis rašė...

Awww, kaip miela, pratrydo sena konservatinė tarka. 🥰

Anonimiškas rašė...

Dėl L.P. matau tik du variantus. Arba moteriškei kažkas įvyko psichikoj. Vis tik šitokia tragedija su vyru. Arba kažkokios jėgos privertė. Viskas įmanoma. Netikiu, kad sveiko proto žmogus propaguotų homošeimas su įsivaikinimu. Mačiau keletą kartų homoseksualų porą su vaikučiu. Reikia pamatyti to vaiko akis ir veidą, apsiblaususį su sekso paženklintu padūmavusiu žvilgsiu. Gal kokių 5 metukų. Širdis sudreba. Valstybės pareiga ginti vaikus, o ne homoseksualams pataikauti. Tegu jie būna, kokie yra, bet nekiša nagų ir klyno prie nekaltų būtybių. Nereikia sekso statyti aukšiau už vaiko gyvenimą.

item