Prezidentas vetavo darbuotojų testavimąsi savo lėšomis

Roberto Dačkaus nuotrauka  Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, grąžino Seimui pakartotinai svarst...

Roberto Dačkaus nuotrauka 
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, grąžino Seimui pakartotinai svarstyti Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimo įstatymą, siūlydamas jį laikyti nepriimtu.

Vyriausybės inicijuotu ir Seimo priimtu įstatymu nuo gruodžio 1 d. atsisakoma iš valstybės biudžeto lėšų apmokėti darbuotojų privalomą periodinį testavimą, numatant, kad už testavimą moka darbuotojas arba darbdavys.

Šalies vadovas pabrėžia, kad įstatyme numatytas reguliavimas gali reikšmingai pabloginti privalomojo sveikatos tikrinimo – testavimo dėl užkrečiamosios COVID-19 ligos – prieinamumą ir žmonių motyvaciją atlikti šiuos tyrimus. Tai reikšmingai sumažintų privalomai tikrintis sveikatą dėl užkrečiamosios ligos turinčių darbuotojų skaičių ir lemtų pavėluotą COVID-19 ligos diagnostiką ir nekontroliuojamą plitimą.

Prezidentas atkreipia dėmesį, kad ekstremaliosios situacijos metu valstybė privalo užtikrinti žmonių sveikatos apsaugą ir visų trijų pandemijos valdymo dalių – vakcinavimo, testavimo ir gydymo – prieinamumą. Pritardamas įstatymo iniciatorių deklaruojamam tikslui padidinti vakcinacijos lygį, šalies vadovas pažymi, kad vienintelis kelias pandemijai valdyti – taiklus testavimas ir aktyvus skiepijimosi skatinimas.

Pasak šalies vadovo, testavimo ir skiepijimo negalima priešpriešinti vienas kitam. Tai – kartu veikiančios priemonės, todėl skiepijimas turi būti skatinamas, o testavimo prieinamumas – užtikrintas. Be to, ekspertų teigimu, nėra mokslinių tyrimų, kurie pagristų mokamą testavimą kaip vakcinacijos skatinimo priemonę.

„Neapsigaukime ieškodami lengvų, bet nepagrįstų sprendimų. Venkime visuomenę skaldančių, pasitikėjimą valstybe mažinančių praktikų. Kovokime su nesiskiepijimo priežastimis, didinkime žmonių sąmoningumą“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovas paragino visus to dar nepadariusius pasiskiepyti. „Skiepai saugūs ir naudingi: vakcinos Lietuvoje jau išgelbėjo nuo mirties ir apsaugojo nuo sunkios ligos tūkstančius žmonių. Pasiskiepykite. Aš ir mano šeimos nariai netrukus skiepysimės trečiu skiepu. Netikiu prievarta, bet tikiu mūsų – lietuvių sąmoningumu ir vienybe. Pasiskiepykite ir paraginkite skiepytis savo artimuosius“, – kreipėsi į Lietuvos žmones Prezidentas.

Susiję

Gitanas Nausėda 2709886846550624587

Rašyti komentarą

 1. Ar tai "skiepai" nuo Covid saugus??? Ar dar neuztenka mirusiu ir gyvenanciu skausmuose po skiepo zmoniu Lietuvoje?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kada bus paskalbta, kad vakcina praėjo visus tyrimus, tada ir pasiskiepisiu!!!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2021-11-04 15:12

   Tu gi durniau netikėsi net jei ir paskelbtų. Sakysi čia Sorošas meluoja. Tiesa, tu to laiko jau nesulauksi, nes delta atmaina randa kiekvieną antivakserį.

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2021-11-04 15:10

  Raminkis antivaksere, o tai paspringsi baltomis putomis. Pagarink acto, palengves.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Kvailas sprendimas2021-11-04 15:15

  Grynas populizmas ir antros kadencijos rinkimų kompanija. Tai gal ir cigaretes rūkoriams padarykime nemokamas, iš mokesčių mokėtojų pinigų.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2021-11-08 20:48

  Prezidentas yra tamponas....

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item