J.E. Kęstutis Kėvalas. Kunigas turi pasisakyti (laiškas kunigams)

Brangūs broliai kunigai, Pastaruoju metu žiniasklaidoje pasklido diskusija ar kunigas ir pati Bažnyčia gali pasisakyti rūpimais klausimais? ...

Brangūs broliai kunigai,

Pastaruoju metu žiniasklaidoje pasklido diskusija ar kunigas ir pati Bažnyčia gali pasisakyti rūpimais klausimais? Atsakymas yra TAIP!

Demokratinės visuomenės esmė – visi turi lygias teises, taigi ir žodžio laisvę pasisakyti, jei tai neprovokuoja smurto ar nepagarbos kitam žmogui ar visuomenės grupei.

Jei kas neigtų tikėjimo, sąžinės ar nuomonės pareiškimo laisvę, tas palaiko totalitarinės galios ideologiją. Drausti pasisakyti yra labai pavojinga tendencija demokratinėje ir pliuralistinėje visuomenėje.

Todėl jei žmogus nepritaria Stambulo konvencijos ratifikavimui ar partnerystės instituto įteisinimui jis ar ji turi teisę apie tai pasisakyti. Tam yra įvairūs būdai ir vieši ir privatūs.

Bažnyčia palaiko laisvę pasisakyti žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose, viešuose debatuose ar renkant parašus. Drąsinkime vieni kitus būti aktyvius reiškiant savo nuomonę ir nebijoti tų, kurie prieštarauja prieš teisę pasisakyti.

Šią žinutę galite panaudoti parapijų skelbimuose.

Pagarbiai

† Kęstutis Kėvalas

Kauno arkivyskupas

Susiję

Religija 8569250276263558039

Rašyti komentarą

 1. Pagarba Ganytojai. Tiesiai ir aiškiai pasakyta.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2021-03-02 20:53

  Ačiū už tiesos žodį.kalbekit garsiai apie tai bažnyčiose.mes dustame nuo medijose brukamo melo,skęstame neviltyje matydami kaip kėsinamasi sugriauti mums įprasta pasaulį,mūsų šeimas,sunaikinti paprocius

  AtsakytiPanaikinti
 3. Man baisiausiai knieti paklausti, KUR JŪS BUVOTE VAKAR? Kur buvote per sinodą, ne per seniausiai vykusį, kai buvo puolama šeima ir jos vertybės, kai tradiciniai katalikai buvo vadinami fariziejais ir viduramžių atsilikėliais (taip taip, pats rymo popiežius svaidėsi epitetais, "šiuolaikinio leksikono" negailėdamas), kai po srtraipsniais mirgėjo tūkstančiai piktų komentarų, kur buvote per paskutiniu metu vykusį gėjų paradą, kai tradicinės Katalikų Bažnyčios kunigai meldėsi prie Arkikatedros? Nebuvo nei toliato, anei jūsų, nebuvo nė vieno iš jūsų. Kodėl ginate tik nevykėlį toliatą (šiuo metu tik apie jį sukasi "advokatūra"), kuris greit pabruko uodegą, vos tik pragydo interneto "žvaigždutės" ir ne tik jos? Kodėl neginate Kretingos vienuolio, kuris net darbą kapeliono mokykloje prarado dėl savo pažiūrų, neatitinkančių mokyklos "vizijų"? Todėl, kad nusmurgęs vienuolis ir "provincijos" davatkų kunigas? Ką, ištuštėjo bažnyčios, o dabar pabūgote, kad prarasit ir savo "klientus" - turtingąjį "elitą", maitinamą sorošo kontoros? Taip bandote sugrąžint savo pseudobažnyčios autoritetą? Nepamirškit, kad minia vis dar TURI ATMINTĮ...

  AtsakytiPanaikinti
 4. Gėjai vietoj evangelijos bruka gėjų manifestą.
  Manau, kad Seimo nario Puidoko teisingas reikalavimas dėl Stambulo konvencijos rengti referendumą. Seimo pirmininkė sureagavo ir konvencijos svarstymo klausimą nukėlė į rudens sesiją?

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item