Trakų salos pilyje – D. Stanciko knygos „Kūju per Lietuvos istoriją“ pristatymas!

Rugpjūčio 5 dieną, 16.30 val. Trakų salos pilyje įvyks daug diskusijų sukėlusios Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų cent...

Rugpjūčio 5 dieną, 16.30 val. Trakų salos pilyje įvyks daug diskusijų sukėlusios Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro specialisto Daliaus Stanciko knygos „Kūju per Lietuvos istoriją“ pristatymas. Birželio sukilimo dieną pasirodžiusi knyga analizuoja šiandien Lietuvoje išpopuliarėjusius rezistentų juodinimo atvejus, argumentuotai paneigia daugelį viešumoje nuskambėjusių mitų apie XX amžiaus Lietuvos istoriją, ieško šio keisto reiškinio priežasčių. 

„Ši knyga – tai rimtas ir savalaikis atsakas į organizuotą bandymą diskredituoti Lietuvos valstybę ir lietuvių tautą Vakarų visuomenių akyse, išnaudojant jautrią ir skausmingą XX a. įvykių seką ir jos atmintį. Šis jau kelis dešimtmečius vykdomas mūsų šalies ir visuomenės puolimas sulaukė rimto faktų ir mokslinių argumentų atsako. Autoriai labai subtiliai ir argumentuotai pateikė Lietuvos okupacijų specifiką ir išskirtinumą, vidinę veiksmų logiką, išpainiodami sudėtingą įvykių kamuolį taip, kad galima būtų paaiškinti ne tik specialistams, bet ir platesnei visuomenei, pasitelkti kaip šaltinį mokyklose“, - knygos recenzijoje teigė karo istorikas profesorius Valdas Rakutis. 

Dalius Stancikas (1963) – Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro specialistas, buvęs Seimo pirmininkės patarėjas, „Bernardinai.lt“ portalo redaktorius, ilgus metus rašantis aktualiomis politikos temomis šalies žiniasklaidoje. 

Jokia paslaptis, kad pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje vyksta informacinis karas prieš antisovietinės rezistencijos dalyvius. Nesiskaitant su faktais, rezistencijos istorija straipsniuose ir knygose perrašoma iš esmės pagal sovietinį istorijos pasakojimą, o šiam spaudimui pasidavę politikai trina laisvės kovotojų atminimą iš šalies viešųjų erdvių.

Knygoje ”Kūju per Lietuvos istoriją” autorius pirmąkart pateikia išsamų ir visapusišką atsaką šiai Rūtos Vanagaitės ir daugelio kitų paleistai melo lavinai. Nesusitelkdamas į kurį vieną atvejį D. Stancikas analizuoja ryškiausius rezistencijos istorijos „perrašymo“ epizodus, leisdamas kalbėti gausiems šaltiniams ir amžininkų liudijimams. Knygoje persipina šiandieninės diskusijos ir karo bei pokario meto ginkluotos rezistencijos istorijos klausimai. Studijai kontekstą suteikia istorikės profesorės Rasos Čepaitienės įvadinis straipsnis, novatoriškai konceptualizuojantis vykstantį kultūrinį karą istorinės atminties fronte.

Renginyje bus galima įsigyti knygą leidėjo kainomis ir su autoriaus autografu. 


Susiję

Įvykiai 3641359244062376620

Rašyti komentarą

 1. Visiems rekomenduoju šią knygą. Perskaičiau. Puikios įžvalgos, argumentacija. Gal paskatins pasitempti "tikrus" istorikus.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Gal yra knygynuose? Kaip būtų galima įsigyti?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Yra ir Pegasuose, ir Vagose, ir humanitas.lt ir patogupirkti.lt

  AtsakytiPanaikinti
 4. Gal galų gale tiesa triumfuos?
  Ir skausmas kiek atlėgs...

  AtsakytiPanaikinti
 5. Galėtų tuo kūju sau per galvą pervažiuoti už savo aktyvią veiklą Venckienės patvory.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Dėl to patvorio pagarba jam...nes ši istorija dar laukia savo eilės...

   Panaikinti
  2. Kiek ten tų patvory? Už tai visų kitų panieka...

   Panaikinti

emo-but-icon

item