Ekonomistai perspėja dėl laukiančios euro griūties

Du ekonomikos ekspertai prognozuoja, kad iš Kinijos kilęs koronavirusas kitoje pasaulio pusėje gali pribaigti euro valiutą, o kartu poten...

Du ekonomikos ekspertai prognozuoja, kad iš Kinijos kilęs koronavirusas kitoje pasaulio pusėje gali pribaigti euro valiutą, o kartu potencialiai ir visą Europos Sąjungą. 

Belgijos ekonomikos profesorius Paulas De Grauwe teigė, kad jeigu ES nerodys solidarumo su savo narėmis, kurios kaip Italija buvo skaudžiausiai paveiktos viruso pandemijos, „visas europinis projektas gali žlugti“. 

Jis siūlo išleisti koronos obligacijas, finansinį įrankį, kuris būtų ankstesnių euroobligacijų atitikmuo ir padėtų dalintis ekonominę riziką su viruso paveiktomis šalimis. 

Koronos obligacijų idėją palaikė ir Italija, ir Europos Centrinio Banko prezidentė Christine Lagarde, tačiau tam prieštarauja turtingiausios eurozonos šalys kaip Vokietija ir Nyderlandai. 

Profesoriaus P. De Grauwe nuomone, šalys kaip Nyderlandai gyvena lyg „kitoje planetoje“ ir pridūrė, kad būdamas italu ir matydamas kitų ES šalių abejingumą šioje situacijoje tikrai svarstytų išėjimą iš Sąjungos. 

Desmondas Lachmanas, Amerikos verslo instituto analitikas, taip pat teigė, kad Europos Centrinis bankas turi labai mažai kitų pasirinkimų kaip tik padėti Italijai, pabrėždamas, kad Italija yra viena euro steigėjų ir trečia didžiausia eurozonos ekonomika, be kurios euras tiesiog neišgyventų.

 „Kitais žodžiais tariant, tikrasis klausimas yra, ar bus pajėgi įtikinti nelinkusius to daryti savo šeimininkus Vokietijoje ir Šiaurės Europoje skolinti Italijai pakankamai, kad šios ekonomika išsilaikytų“, - klausia jis. 

Praėjusią savaitę Confundustria pramonininkų lobio vadovas  Vincenzo Boccia pasakė, kad Italija atsidūrė „karo ekonomikoje“. UniCredit banko ekonomistas Erikas Nielsonas pridėjo, jog šiais metais tikisi Italijos ekonomikos susitraukimo 15 procentų.

Italijos senatorius ir vienas populiariausių šalies politikų Matteo Salvini savo ruožtu pareiškė, kad šalyje kils itin dideli neramumai, jei Italija nesulauks apie 100 milijardų eurų dydžio finansinės pagalbos. 

parengė Chris Tomlinson, išversta iš breitbart.com

Susiję

Pasaulis 4155197075177098336

Rašyti komentarą

10 komentarų

supratingas rašė...

Nuorodą po straipsniu pataisykite. Tiksli straipsnio nuoroda https://www.breitbart.com/europe/2020/03/29/economists-predict-potential-end-of-the-euro-due-to-coronavirus/

Pikc Kažinkavičius rašė...

"Ci salviamo da soli" - https://www.youtube.com/watch?v=LyDBzXwhGBI ;)
Bet, mums, be abejeus, bus kitajp (kas nepritare - tie rusū agentaj)! :)

Anonimiškas rašė...

Aga paremkime pietiečius kurie mūsų sąskaita žaidžia komunizmą, tai didins Lietuvos skolą kurią atidavineti mums ir mūsų vaikams, seniai aišku, kad pietiečiai nepavelka euro, reikia leisti jiems pasitraukti iš euro zonos ir leisti tvarkytis patiems, o ne komanduoti iš Berlyno.

Anonimiškas rašė...

Euras grius? O sovietinis rublis ar labai griuvo? Pamenat? Diktatūrų valiuta negriūna. ES nėra diktatūros? Juokaukit toliau.

egodraconis rašė...

griūtį galima pakeisti žodžiu masinė infliacija nors tai esmės nekeičia.

Anonimiškas rašė...

Merkel prieš kelerius metus jau pasakė "žlugs euras, žlugs Europa." Šitą lavoną jie gaivins, kol patys gyvens.

x rašė...

Aha, jeigu tinginių pančiai italai su visokiais šūdmaliais salviniais neišmus iš Angelos eilinius 100 mlrd., tai jau ims Europa su euru ir sugrius. Kad tik nesugriuvę.

Arnas Zdanevicius rašė...

Tik nereikia čia kelt bangų. Išgelbėjo ES Graikiją, išgelbės ir Italiją. Eilėj laukia ispanai bet nemanau kad italų pasitraukimas iš eurozonos reiškia ES pabaigą. Europa gyvuos tol kol mes turim grėsmes tokias kaip US, Rusijos ir Kinijos galybės. Kas tam prieštarauja - yra nepilno proto!

supratingas rašė...

Finansinėse piramidėse visada dauguma žmonių tvirtina, kad viskas yra GERAI. Jie tai tvirtina net ir tada, kai jau būna šaukštai po pietų :)

Sargus rašė...

Niekas čia niekur negrius, joks euras negrius, niekas jam neleis griūt. Tik faktas tas, kad virusas suvarys viso pasaulio ekonomiką kaip turi būt, kai senais laikais maras

item