Seime – konferencija apie lietuvybės būklę viešajame gyvenime

propatria.lt nuotrauka  Penktadienį, gruodžio 6 dieną, 11 valandą Seimo Konstitucijos salėje rengiama konferencija „Lietuvybė viešajame...

propatria.lt nuotrauka 
Penktadienį, gruodžio 6 dieną, 11 valandą Seimo Konstitucijos salėje rengiama konferencija „Lietuvybė viešajame gyvenime“. Konferencijoje įvairiais pjūviais bus aptarta lietuvybės istorinė sklaida laike ir erdvėje, o taip pat – moderniosios lietuvybės šerdį sudarančios lietuvių kalbos būklė Lietuvos gyvenime. 

Konferenciją sudarys dvi dalys. Pirmojoje bus pristatyta lietuvybės raida istoriniu, archeologiniu, antropologiniu, genetiniu ir kalbiniu požiūriu. Antrojoje bus nagrinėjama lietuvių kalbos teisinė situacija nepriklausomoje Lietuvoje, analizuojami konkretūs asmenvardžių, vietovardžių, vandenvardžių ir kitų viešųjų užrašų aspektai. Pranešimus skaitys pripažinti Lietuvos mokslininkai, iškiliausi savo tyrinėjimo sričių atstovai – nuo akademikų iki jaunųjų tyrėjų. 

Konferencijoje pranešimus skaitys akademikai Grasilda Blažienė ir Eugenijus Jovaiša, Konstitucijos bendraautorius, teisininkas Liudvikas Narcizas Rasimas, profesorė Rasa Čepaitienė, docentai Filomena Kavoliūtė ir Diego Ardoino, mokslų daktarai Vytautas Rubavičius, Laimutis Bilkis ir Daiva Sinkevičiūtė, doktorantas Pavel Skorupa, Valstybinės kalbos inspekcijos vadovas Donatas Smalinskas ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis. 

„Ne pirmus metus Lietuvos viešajame gyvenime stebime fragmentiškas ir ne visada dalykiškas diskusijas apie lietuvybės vietą mūsų valstybėje XXI amžiuje. Šios diskusijos, nors formuojančios visuomenės nuomonę ir politikų sprendimus, neretai apskritai nesiremia moksliniu požiūriu ar net jį neigia. Šia konferencija norime pakviesti dialogui apie tai, kur prasideda ir iš kokios amžių glūdumos ateina mūsų lietuviškoji tapatybė, o kartu ir kokia jos vieta ir statusas šiandien. Ypatingas dėmesys bus skiriamas lietuvių kalbos kaip svarbiausio tautą ir valstybę telkiančio lietuviškosios tapatybės dėmens situacijai aptarti“, - teigia konferencijos iniciatorius, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas akademikas Eugenijus Jovaiša. 

Norintys dalyvauti kviečiami registruotis adresu www.lrs.lt/registracija. Registracija būtina dėl patekimo į Seimą. 


Susiję

Įvykiai 3396512149729724414

Rašyti komentarą

 1. REIKIA ŽAVĖTIS TOKIA GRAŽIA LIETUVIŲ KALBA...IR VISUR JA KALBĖTI.BŪKIME NACIONALISTAI KAIP ITALAI IR PRANCŪZAI....,BET GERA PRASME--REIKIA SU KIEKVIENU RASTI KONTAKTĄ ,KAD MINĖTŲ KAIP KULTŪRINGĄ TAUTĄ SU SENIAUSIA KALBA EUROPOJE.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2019-11-15 19:18

  lietuvybės būklė žymiai pablogėjo, valstiečiams priėmus lenkus į valdančiąją koaliciją. Vien besiklausant, kaip valstybine kalba sunkiai lemena Narkevičius, kyla įspūdis, kad valdantiesiems svarbiau už lietuvybę yra valdžia, galia ir pinigai

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2019-11-20 20:49

  kaip suprasti šitą konferenciją ir jos organizatoriaus- "valstiečių" atstovo intencijas? Valstiečiai atvedė į vyriausybę antilietuvišką LLRA, ir leidžia jai sukišti savo žmones visur- pav. Kultūros ministro patarėja patapo Narkevičiaus dukra. Tai gerbiamieji, nesityčiokite iš mūsų- kam apsimesdinėti organizuojant skambias konferencijas apie lietuvybės būklę, kai tą lietuvybę žlugdote savo rankomis?

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item