Migrantai Vokietijoje sudarys trečdalį gyventojų

2040 metais Vokietijoje net 35 procentus gyventojų sudarys imigrantai ar jų palikuonys“, - teigia Herbertas Bruckeris, vadovaujantis migr...

2040 metais Vokietijoje net 35 procentus gyventojų sudarys imigrantai ar jų palikuonys“, - teigia Herbertas Bruckeris, vadovaujantis migracijos tyrimų departamentui Darbo tyrimų federaliniame institute. 

„Šiandien apie ketvirtį Vokietijos gyventojų yra užsienio kilmės (migrant background), bet po dvidešimties metų jie sudarys 35-40 procentų“, - prognozavo ekspertas.

Jo teigimu, didmiesčiuose šis skaičius bus gerokai didesnis ir gali siekti 65-70 procentų. Dabartinės migrantų proporcijos Vokietijos didmiesčiuose bus fiksuojamos visoje šalyje. 

Skaičiuojama, jog esamomis tendencijomis, Vokietijos ekonomikos stabilumui užtikrinti reikalinga 400 000 imigrantų kasmet iki 2060 metų. H. Bruckerio nuomone, Vokietijai teks dar labiau atsivertu užsienio darbuotojams, nes darbo jėgos srautai iš Pietų ir Rytų Europos senka. Pagrindiniu iššūkiu taps atsirinkti aukštos kvalifikacijos atvykėlius. 

Parengta pagal Deutsche Welle


Susiję

Pasaulis 3360997308470378168

Rašyti komentarą

4 komentarai

Anonimiškas rašė...

Vokietijos ekonomikos stabilumui ŠITŲ imigrantų tikrai nereikia. Vis daugiau net ir stambių gamintojų iš Vokietijos keliasi arba svarsto keltis į kitas šalis, kur yra kvalifikuotos darbo jėgos (į Afriką ar arabijas nesikelia). Tai Rytų Europa (Čekija, Lenkija, prasčiau su Lietuva), Kinija ir pan. Visi Vokietijoje dirba tam, kad šitiems merkel berniukams nieko netrūktų. Jiems pristatė naujų namų, akimirksniu! Dabar sisteminė žiniasklaida dejuoja, kad Vokietijoje daug benamių, vokiečių. Beje, apie Kinijos ekonomikos ekspansiją į Europą dar nekalbam? O reikėtų. Naujasis "šilko kelias" jau kelais bėgiais tiesiasi Europon.

Anonimiškas rašė...

tik ar patemps socialinė sistema visus šitus kvartirantus. ketvirto reicho ekonomika galinga, bet stabilumo ribas ir jinai turi.

supratingas rašė...

Tai, kad jau nebepatempia.

x rašė...

Tai kad reicho problema (atmetus idiotą italų bankininką kuris buvo visos eurozonos problema) yra politika, o ne ekonimoka. Šiandien Tesla paskelbė kad savo gigafactory statys Berlyne. Puiku, tik va ar tos gamyklos teikiama nauda pasieks eilinius mokesčių mokėtojus ar nuplauks arabų "pabėgėlių" 4 žmonoms išlaikyti.

item