JAV reikalaujama gydyti abortą išgyvenusius kūdikius

laisvavisuomene.lt JAV vyriausybės agentūra Centers for Medicare & Medicaid Services (toliau – CMS), kuri atsakinga už įvairių ...


JAV vyriausybės agentūra Centers for Medicare & Medicaid Services (toliau – CMS), kuri atsakinga už įvairių vyriausybės sveikatos priežiūros programų administravimą, savo regioniniams centrams išleido naujas veiklos gaires. Pasak jų, ligoninės privalo abortą išgyvenusius kūdikius tirti ir gydyti taip pat gerai kaip ir neišnešiotus naujagimius.

CMS, kuri priklauso JAV Sveikatos ir socialinių reikalų departamentui, dar kartą išleido gaires, kuriose naujai suformulavo nuostatus, derančius su Skubios medicinos pagalbos ir gimdymo įstatymu (toliau – EMTALA) bei Gyvų gimusių kūdikių apsaugos įstatymu.

„Gairėmis patikslinama, kad visi kūdikiai gimimo metu tampa teisės subjektais“, – teigė Amerikos akušerių ir ginekologų asociacijos, kurios nariai pasisako už žmogaus gyvybę nuo pradėjimo iki natūralios mirties, vykdomoji direktorė dr. Donna Harrison. „Ši apsauga jau daugelį dešimtmečių yra galiojančių įstatymų dalis, tačiau jos buvo arba nepaisoma, arba ji nebuvo vykdoma. Abortą išgyvenę kūdikiai galėjo būti paliekami mirti nesuteikiant jiems pagalbos arba sąmoningai nužudomi.“

Finansavimą per programą Medicare gaunančios ligoninės gimdyvėms patekus į skubios pagalbos skyrių, privalo joms, jų negimusiems kūdikiams ir naujagimiams atlikti medicininę patikrą. Visi kūdikiai, kuriems reikalinga skubi medicininė pagalba, įskaitant ir išgyvenusius abortą, turi šiose ligoninėse gauti  gydymą, kuris stabilizuotų jų sveikatą, o to pasiekti nepavykstant – turi būti perkelti į kitą specializuotą ligoninę.

CMS pabrėžia, kad susirūpinimą dėl to, kaip ligoninės laikosi šių taisyklių, „galima pranešti Valstybinei tyrimų agentūrai arba CMS regioniniam biurui“. „Skundus gali teikti pacientai, šeimos nariai, sveikatos priežiūros specialistai ir kitos suinteresuotosios šalys“, – teigia agentūra ir priduria, kad nors EMTALA įgyvendinamas vyksta „skundų teikimo pagrindu“, tačiau pats įstatymas nėra „žaibiško reagavimo mechanizmas įvykio metu, šiuo atveju – po aborto gyvo gimusio kūdikio gimimo metu“.

„Kol JAV įstatymai nepripažįsta mūsų pažeidžiamiausių pacientų žmogiškojo orumo, nė vieno iš mūsų teisės nėra saugios“, – teigė Amerikos pediatrų kolegijos vykdomoji direktorė dr. Michelle Cretella. „Tvirta CMS laikysena prieš vaikžudystę yra žingsnis teisinga linkme.“


Susiję

Šiaurės Amerika 2329676574579016839

Rašyti komentarą

 1. Nežiniukas2019-08-06 22:00

  Makabriškos gairės - čia būtų galiam rasti analogiją pas nacius, kad jei koncentracijos stovykloje nuodijamas žydas išgyveno, jis privalo būti gydomas.

  Abortai nedraudžiami, o vat tas, kuris jau išgyveno, turi teisę gyventi.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nesuprantu, kodėl redaktoriai niekada nerodo susijusių su tema nuorodų iš platesnio pasaulio?
  Dauguma Lietuvos tinklapių operuoja savo vieno-dviejų milijonų žinių ir intelekto baze arba išsiverčia skurdžią ir ribotą medžiagą iš anglų k. O savarankiškai tie pora Lietuvos milijonų nei medžiagos atsirinkti negeba, nei kokios kitos kalbos moka. Nuo rusų k. atsiriboja kaip nuo okupantų kalbos (ir tai iš dalies suprantama), tačiau drauge išmeta ta kalba parašytus moralės, religijos ar filosofijos šedevrus, niekuo nesusijusius su okupacija.
  Toks užsidarymas verčia lietuvius zombiais ir mankurtais. Kas nors iš tokios terpės parašo straipsnį, analizuojantį miniproblemytę, tą straisnį perskaito septyni "intelektualai" ir "eruditai", o trys tokie pat pakomentuoja. Tuo tarpu nuo medžiagos, atrinktos iš kelių šimtų milijonų aktyviai mąstančios auditorijos atsiribojama. Toks užsiblokavimas yra vienas iš svarbiausių faktorių, naikinančių tautos augimą, ugdančių vidutinybes ir sunkiai besiorientuojančių pasaulinėse problemose.
  Prieš kurį laiką buvau išvertusi vieną iš pačių geriausių visuomeninės, moralinės ir dvasinės aborto analizės pavyzdžių, bet redakcija nei jo suprato, nei reikiamai priėmė, publikavusi, po to išgąstingai paslėpusi ir neberodanti: http://www.propatria.lt/2018/09/archimandritas-rafailas-mirties-bausme.html
  Gaila. N.A.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item