Vytautas Sinica. Guogos vedama Centro partija su Ozolo vertybėmis nesusijusi (atsakymas M. Kundrotui)

D. Pipo (DELFI) nuotrauka  Sekite autorių Facebook Kadaise tautininkas, o dabar centristas Marius Kundrotas parašė, tikiu, labai nu...

D. Pipo (DELFI) nuotrauka 

Kadaise tautininkas, o dabar centristas Marius Kundrotas parašė, tikiu, labai nuoširdų ir išjaustą pasipiktinimo Radžvilo komitetu tekstą. Marius kaltina Radžvilo komitetą esą apie oponentus skleidžiamu melu. Konkrečiai, pasipiktino rinkimų laikraštyje esančia lentele, kurioje išties grubiai apibendrinta partijos pozicija esminiais ideologiniais XXI amžiaus klausimais.

Tikėjomės, kad lentelė sukels pasipiktinimo, nes prie jos neišsiplėsta apie vertinimo kriterijus. O jie paprasti: sąrašų lyderių pasisakymai ir ypač balsavimai yra daug svarbiau nei rinkimų programa, ypač jeigu rinkimų programa abstrakti ir vengia kategoriškų atsakymų. Partijų programos apskritai neturi reikšmės - jeigu vadovautumėmės partijų programomis, TSLKD vis dar būtų konservatyvi partija, o Centro Partija - kaip teisingai pastebi Marius - tebebūtų atstovaujanti Ozolo pažiūras, ko ji seniai nebedaro.

Tai štai, kai pasižiūrime į Centro Partijos sąrašo lyderio, išlaikytojo ir tuo pačiu vienintelio realaus mandato laimėtojo Antano Guogos kaip EP nario pasisakymus ir balsavimus, matome, kad jis aiškiai palaikė ir migrantų priėmimą, ir gilesnę integraciją ir vienalytes partnerystes ir eilę kitų dalykų, absoliučiai nesuderinamų su nacionalinės valstybės, krikščioniškos Europos ir tradicinės moralės išsaugojimu. Balsas už Lietuvos Centro Partiją yra be menkiausių abejonių balsas už būtent tokias kosmopolitines ir liberalias pažiūras, kad ir kas būtų prieš daugybę metų parašyta Romualdo Ozolo paliktoje ir dabar trypiamoje programoje.

O žiūrint plačiau, tai šis laikraštis ir Marių papiktinusi lentelė turėtų būti signalas, kad patogūs palaimingo rojaus laikai, kai buvo galima skirtingai rašyti programose ir kalbėti per rinkimus, o po to kitaip balsuoti ir kalbėti užimant pareigas, baigėsi. Kiek Radžvilas dalyvaus politikoje, tokių miglos pūtimui pasiduodančių vertinimų iš jo stovyklos tikrai negirdėsite. Esmė negali paskęsti detalėse arba tapti pilka dėl niuansų. O Marius vietoje piktinimosi galėtų tiesiog dalykiškai pagrįsti, kaip ir kuo jo sąrašo lyderio pažiūros ir balsavimai dera ir sutinka su jo (pagrįstai) pasididžiavimą keliančio partijos įkūrėjo R. Ozolo pažiūromis. Kaip tyręs Ozolo politinę mintį, apie ją rašęs ir ją leidęs, esu įsitikinęs, kad tarp šiandieninės partijos vadovybės elgesio ir Ozolo pažiūrų nėra nieko bendra apskritai.

P.S. Centro partija nėra pagrindiniai Radžvilo komiteto konkurentai EP rinkimuose, kaip kad mano Marius. Ji negali būti konkurentais, nes nėra nei panašiai tautiška, nei panašiai konservatyvi. Gal tik pačiai Centro partijai, tiksliau jos naująja vadovybe vis dar tebesekantiems nariams, atrodo kitaip. Centristai, likę ištikimi Ozolo idėjoms ir programai, neabejotinai atpažins jas Radžvilo komitete.

P. P. S. šiandieninis Centro partijos pirmininko Naglio Puteikio pareiškimas, kad kviečia balsuoti už jam pažiūromis artimiausius kandidatus - A. Juozaitį ir S. Skvernelį, galutinai atskleidžia jo politikos vertelgiškumą. Ne dėl to, kad A. Juozaitis ir S. Skvernelis būtų blogi kandidatai. Tai kiekvieno pasirinkimo reikalas. Lietuvos politinės prostitucijos veidu N. Puteikis tapo, nes prieš tris mėnesius viešai teigė, kad palieka valstiečių frakciją, nes S. Skvernelis jam esąs liberaliausias įmanomas kandidatas, o jų vertybės nesuderinamos. Dabar N. Puteikis jau teigia, kad jų vertybės artimiausios iš galimų. Pagal politines aplinkybes N. Puteikis pasakys tiesiog bet ką.

Arno Simučio iliustracijaSusiję

Vytautas Sinica 3563171740040316706

Rašyti komentarą

15 komentarų

Anonimiškas rašė...

Kas geriausiai atspindi bet kurios partijos vertybes? Pirmiausia tos partijos vadovas. Ne gražiai išguldytos tų partijų programos. Kokios vertybės, tokie nariai, tokie ir vadovai.

Pikc Kažinkavičius rašė...

Senokai mačiau tokį konkretų ir taiklų "padėjimą į vietą". Kaip sako, šachas ir matas. :)

Marius Kundrotas rašė...

Partijas sudaro jų žmonės. Guoga net nėra LCP narys. O kad LCP yra VR komiteto konkurentė - matyti vien pagal jai skiriamą dėmesį. Kažkodėl, gerokai didesnį, nei LRLS ar LSDP. Taip kad Vytautas arba veidmainiauja, arba vadovaujasi emociniais argumentais, kuriuos be jokio reikalo bando priskirti pašnekovui.

supratingas rašė...

Pone Kundrotai, tęsiant šmaikščia pikto pono gaida, po mato ėjimai nebedaromi.

Anonimiškas rašė...

Minutėle, jei jis yra Centro Partijos sąrašo lyderis, Nr.1 sąraše, tai koks čia skirtumas, ar jis spaudžia partijos bilietą prie širdies ar ne? Tai reiškia, kad jis yra daugiausiai nuveikęs partijos labui, ilgalaikis jos, sakysime, neformalus narys ar kaip ten ir, aišku, daug geresnis už kitus partijos narius, spaudžiančius nario bilietą prie karštai plakančios širdies. Koks čia tada paaiškinimas, kad tas žmogus tarsi ne prie ko? „Net nėra narys“? Tai partijoje nebuvo nei vieno verto žmogaus, kuris Nr.1 eitų į EP rinkimus? Tai kas čia per partija su tokiais kadrais?

Marius Kundrotas rašė...

Kas vienam - matas, kitam gali atrodyti visai kitaip :)

Pikc rašė...

Kokia partija, tokie ir kadrai - arba atvirkščiai: kokie kadrai, tokia ir partija. ;)

Pikc Kažinkavičius rašė...
Autorius pašalino šį komentarą.
Pilypas rašė...

Puteikis mitinge agitavo balsuoti už Juozaitį, tą patį padarė tiesioginiame LRT eteryje.

Dabar Juozaitininkai balsuos už puteikininkus į EP ...
Kas tave remia, tu tą remi :D

Anonimiškas rašė...

Liuks agresyvus runkeliniai "patriotai". Vienas politine prostitute, laisvo elgesio kandidatas. Kitas verksnys begantis is studijos ir vazinejantis pas AfD (gauti Kremliaus zadaniju?).

Anonimiškas rašė...

O tai už ką balsuoti?... patarkite

Sėlis rašė...

Prie ko kremlius? Vartysiesi senomis klišėmis?

Pikc Kažinkavičius rašė...
Autorius pašalino šį komentarą.
Anonimiškas rašė...

Kad čia nėra ką patarti. Nuėjau ir prabalsavau už Nausėdą. Nei su partijom nei su politine sistema nesusijęs, jam būtų lengviausia dirbti.

S rašė...

Kundrotas "nežino" su kokiu sąrašu susidėjo... :)

item