Referendumuose svarstyti siūlymai nepriimti

Sekmadienį Lietuvos piliečiai balsavo referendumuose dėl daugybinės pilietybės įteisinimo ir Seimo narių skaičiaus mažinimo. Nė vienas re...

Sekmadienį Lietuvos piliečiai balsavo referendumuose dėl daugybinės pilietybės įteisinimo ir Seimo narių skaičiaus mažinimo. Nė vienas referendume svarstytas pasiūlymas nepriimtas: ne tik išimtiniais atvejais suteikiama daugybinė pilietybė neįteisinta, Seimo narių skaičius nuo 141 iki 121 mažinamas nebus.

Referendumas dėl daugybinės pilietybės įvyko, jame balsavo 1 291 947 rinkėjų. Tam, kad referendumas būtų laikomas įvykusiu, jame turėjo dalyvauti ne mažiau kaip pusė visų rinkimų teisę turinčių piliečių. VRK duomenimis, į rinkėjų sąrašus šių rinkimų metu buvo įtraukti 2 472 000 asmenys. Tai reiškia, kad referendumas dėl pilietybės išsaugojimo būtų laikomas įvykusiu, jame turėjo dalyvauti ne mažiau 1 236 000 rinkėjų. 

Kad daugybinė pilietybė būtų įteisinta Lietuvos Respublikos konstitucijoje, „už“ taip pat turėjo pasisakyti pusė arba daugiau visų rinkimų teisę turinčių piliečių, t.y., ne mažiau 1 236 000 rinkėjų. „Už“ balsavo 927 410 Lietuvos piliečių (71,78 proc. dalyvavusių).

Suskaičiavus visus balsus referendume dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo, paaiškėjo, kad referendumas neįvyko, jame balsavo 1 160 862 rinkėjų. Šis referendumas būtų laikomas įvykusiu, jeigu jame būtų dalyvavę daugiau kaip pusė (1 236 000) rinkimų teisę turinčių piliečių. Jame „už“ balsavo 855 540 Lietuvos piliečių (73,7 proc. dalyvavusių).

Parengta pagal delfi.lt informaciją.

Susiję

Demokratija ir valdymas 1801813523249292327

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2019-05-13 09:30

  71% palaiko dvigubą pilietybę. Gal todėl Juozaitis prašovė su lietuvio pasu, nes taikė tik į likusius 29% rinkėjų.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-05-13 09:37

   to betrūko. Pagal tą logiką, jeigu būtų (JUozaitis) už dvigubą v ir lenkiškus vietovardžius, tai būtų dar kelis procentus surinkęs, ane? Baisu, kad nuo "globalios Lietuvos" įteisinimo išgelbėjo 300 tūkstančiai lietuvių. Bet smegenų plovykla (lrt) nerimsta, tai kas žino, kiek laiko praeis, ir ta dalelė tautos išnyks arba bus sunaikinta

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2019-05-13 16:46

  Sveikinu Patrios skaitytojus su jusu pergale referendume: padedant parasa po tautieciu naikinimu. Jusu, "patriotu" samoningas melas dave norimus rezultatus. Melavote apie referenduma: "Kad daugybinė pilietybė būtų įteisinta Lietuvos Respublikos konstitucijoje". Juk referendumas vyko DEL PILIETYBES ISLAIKYMO....savo etninius lietuvius laikant viengubiniais....nepripazistant jokiu dvigubiniu pilietybiu.... JUK "pripazinimas" rodo valstybes nora "dalintis" savo pilieciu. Zodziu, kvaila tauta, neverta turet savo valstybes. Pjausite tai ka vakar pasejote.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Negraudink čia, gal geriau paaiškink, kuo Pietų Amerikos ar Australijos lietuviai yra prastesni?

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-05-14 22:42

   Nenusišknekėk, liberastine iškamša. Jeigu žmogus turi dvi pielietybes - tai davinama dviguba pilietybe.

   Panaikinti
 3. Labai didelė lietuvių problema - apolitiškumas. Balsavimas už tai, ką “prigydo” telikas. Jokių alternatyvų neieškojimas, smegenėlių nepasukimas. Su šituo daugybinių pilietybių referendumu irgi ryškiai pasireiškė apolitiškumas bei naivumas: prigąsdino, jog iš emigrantų atims pilietybes, tai puolė balsuoti “už”, net nesidomėję, kad pilietybės niekas neatiminėja. Jos atsisakai pats. Kaip lengva manipuliuoti apolitiškais zombiais, iš to labai išlošia liberastai. Todėl ir laimi. Jiems naudinga, kai žmonės politiniai beraščiai. Kodėl manote taip putojasi ir dergiasi čia atsivilkę? Nes nepatinka, kai žmones bandoma priversti pajudinti aptingusius smegenukus.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Niekas pats pilietybes neatsisako. Ja atima glusu runkeliu valdzia per 30d. Panasu, kad cia per daug pilieciu, tai galima atiminet pasus.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item