Kreiptąsi į Vyriausybę dėl lietuviško švietimo padėties LLRA valdomuose rajonuose

propatria.lt nuotrauka  Seimo nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas šiandien vykusios spaudos konferencijos metu atkreipė dėm...

propatria.lt nuotrauka 
Seimo nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas šiandien vykusios spaudos konferencijos metu atkreipė dėmesį į Vilniaus rajono savivaldybės valdančiųjų vykdomą diskriminaciją lietuvių tėvų atžvilgiu. Seimo narių teigimu, Vilniaus rajone jau kelis dešimtmečius nekreipiamas dėmesys į naujakurių ir jų vaikų švietimo lietuvių kalba problemas.

Spaudos konferencijos metu kalbėjusio Vilniaus r. savivaldybės tarybos opozicijos lyderio Gedimino Kazėno teigimu, Vilniaus r. tėvų bendruomenės daug kartų kreipėsi į rajono savivaldybės tarybą dėl darželių arba papildomų grupių lietuvių kalba steigimo, tačiau šie prašymai nebuvo net tinkamai svarstomi. Vien per pastaruosius metus daugybė Vilniaus r. tarybos opozicijos atstovų parengtų sprendimų (iš viso 19 sprendimo projektų) dėl naujų darželio grupių lietuvių kalba steigimo buvo atmesti. Anot G. Kazėno, Vilniaus r. savivaldybė dėl susidariusios padėties yra gavusi pastabų iš Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, tačiau tai situacijos nepakeitė.

G. Kazėnui antrina Seimo narys L. Kasčiūnas, anot kurio, švietimo problemos yra ignoruojamos, o tai galiausiai kelia problemų ir Vilniaus miestui.

„Matant daugybę metų Vilniaus r. tarybos valdančiųjų ignoruojamą akivaizdų ir dėl naujakurių skaičiaus didėjimo nuolat augantį poreikį steigti lietuviškas ikimokyklinio ugdymo grupes, kyla įtarimas dėl rajono valdančiųjų sistemingai vykdomos lietuvių tėvų ir vaikų diskriminacijos. Apie 5000 vaikų kasdien važiuoja į Vilniaus miesto švietimo įstaigas. Šiuo atveju įžvelgiu ir politinį visos situacijos aspektą: tėvai privalo registruotis ten, kur jų atžalos lanko švietimo įstaigas – Vilniaus mieste. Situacija paprasta: kur esi registruotas, ten balsuoji. Žinant, kad lietuviai tėvai nėra linkę balsuoti už LLRA, rajono valdantieji nėra suinteresuoti lietuviškų švietimo įstaigų steigimu ir tuo, kad tokie tėvai registruotųsi rajone“, – teigė L. Kasčiūnas.

Pasak spaudos konferencijoje dalyvavusios tėvų atstovės, Vilniaus r. gyventojos Daivos Legan, valstybinės institucijos nededa pakankamai pastangų situacijai išspręsti.

„Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba teigia bendradarbiaujanti su savivaldybe sprendžiant lietuvių vaikų švietimo problemas, tačiau sprendimai dėl darželių žadami anksčiausiai 2024 m.  – tuo metu dauguma vaikų, kuriems šiuo metu nėra vietos ugdytis Vilniaus rajone, jau bus mokyklinio amžiaus“, – teigė D. Legan.

Seimo nariai dėl sistemingos Vilniaus r. savivaldybės tarybos daugumos dešimtmečius vykdomos lietuvių gyventojų diskriminacijos, vaikų ikimokyklinio ir mokyklinio švietimo valstybine kalba problemų ignoravimo, raštu paragino premjerą Saulių Skvernelį ir švietimo, mokslo ir sporto ministrą prisiimti atsakomybę dėl Lietuvos Respublikos piliečių konstitucinių ir pilietinių teisių Vilniaus rajone užtikrinimo.

„Susidariusi padėtis rodo, kad atėjo metas tiesioginiam Lietuvos Respublikos Vyriausybės įsikišimui. Vienas iš efektyviausių būdų spręsti minėtas problemas būtų 2020 m. metų valstybės biudžete numatyti papildomų lėšų Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai įsteigti jai pavaldžius darželius su grupėmis lietuvių kalba ar/ir steigti papildomas ikimokyklinio ugdymo grupes lietuvių kalba ministerijai pavaldžiose Vilniaus rajono švietimo įstaigose“, – kreipimosi į Vyriausybę tekstą pristatė A. Ažubalis.


Susiję

Ugdymo politika 7835225113715335808

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2019-04-29 13:48

  Ai čia tas, kur už Ingrido per teliką sėdėjo.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-05-01 07:33

   Tas. Ir tiltus per upelius nugriaut siūlė per pratybas, kad rusai neužpultų

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2019-04-29 21:24

  Tikra tiesa, lenkų mokyklos pustuštės, o lietuviai neturi kur mokytis. Pvz. Pavilnys! Ir tai net ne rajonas, o Vilniaus miestas!!! Vargana aštuonmetė (iki šiol buvo pagrindinė, bet nuo šiol dar sumažino) mokyklėlė, klasės perpildytos po 26 - 28 vaikus, išmėtytos per tris pastatus, o lenkų mokykloje mokosi po 7 - 10 vaikų klasėje, mokykla pustuštė!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Skaitytojas2019-05-02 20:34

  Žodyje „kreiptasi“ nosinės nereikia. Nejuokauju.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2019-05-03 13:28

  Mane taip pat nustebino tokia grubi klaida PRO PATRIA svetainėje. Nesolidu.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Juozaitis aiškia pasakė: jokių kitakalbių mokyklų ir darželių. Kraiposi jie čia...

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item