Daniel Pipes. Islamistų smurtas formuos Europos likimą

Lankant tankiai musulmonų apgyvendintus rajonus, esančius beveik visuose didesniuose Šiaurės Europos miestuose, kyla vienas klausimas...

Lankant tankiai musulmonų apgyvendintus rajonus, esančius beveik visuose didesniuose Šiaurės Europos miestuose, kyla vienas klausimas: kodėl vienos iš turtingiausių, labiausiai išsilavinusių, sekuliariausių, taikiausių ir homogeniškiausių valstybių pasaulyje taip noriai atvėrė savo duris praktiškai kiekvienam migrantui iš pačių skurdžiausių, nemoderniausių, religingiausių ir nestabiliausių šalių?

Po to seka ir kiti klausimai. Kodėl krikščionių dominuojamos valstybės nusprendė priimti daugiausia musulmonus imigrantus? Kodėl tiek daug isteblišmento politikų, iš kurių matomiausia Vokietijos kanclerė Angela Merkel, ignoruoja ar pašiepia tuos, kurie vis labiau jaudinasi, kad ši imigracija negrįžtamai keičia Europos veidą? Kodėl silpnesnėms Višegrado valstybėms tenka išsakyti patriotišką šio fenomeno atmetimą? Kur ši imigracija nuves?

Nėra vieno atsakymo, tinkančio skirtingoms šalims. Bet tarp daugybės faktorių (tokių kaip sekuliarizacija), aiškinant šį istorijoje precedento neturintį svetimų žmonių priėmimą ypač išsiskiria Vakarų Europos jaučiamas kaltės jausmas. Daugybė išsilavinusių Vakarų europiečių savo civilizacijos nesieja su moksliniais pasiekimais, precedento neturinčiu klestėjimo lygiu, žmogaus laisvių įtvirtinimu, bet su kolonializmu, rasizmu ir fašizmu.

Žiaurus prancūzų Alžyro užkariavimas, vokiečių vykdytas žydų genocidas ir kiti veiksniai verčia europiečius, kaip teigia prancūzų intelektualas Pascalis Bruckneris, matyti save kaip „planetos ligos priežastį“, atsakingą už kiekvieną pasaulinę problemą - nuo skurdo iki aplinkos netausojimo. Teigiama, kad „baltasis žmogus visur, kur tik ėjo, sėjo sielvartą ir pražūtį“. Geras pragyvenimo lygis reiškia vagystes, o šviesi oda - nuodėmingumą.

Bruckneris tai vadina „kaltės tironija“. Savo kelionėse pastebėjau ne vieną tokios neapykantos sau išraišką. Prancūzas kunigas sielvartavo dėl Bažnyčios istorijos. Iš pažiūros konservatyvus vokietis intelektualas rinkosi sirus ir irakiečius vietoj savų vokiečių. Švedas gidas visaip išsisukinėjo, pašiepdamas savo tautiečius, kad tik nebūtų palaikytas švedu.

Daugybė europiečių mano, kad šis kaltės jausmas juos padaro pranašesniais: kuo labiau jie savęs nemėgsta, tuo labiau didžiuojasi. Tai įkvepia keistą savęs nekentimo ir moralinio pranašumo derinį bei verčia juos nenorėti skirti laiko ir pinigų vaikų auginimui. „Europa praranda tikėjimą savimi, o gimstamumo rodikliai smunka iki neregėto lygio“, - pastebi airių mokslininkas Williamas Reville'as.

Katastrofiška gimimų stoka privedė prie egzistencinės demografinės krizės. Europos Sąjungos moterims vidutiniškai pagimdant tik po 1,58 vaiko (2014 m. duomenys), žemynui nepakanka palikuonių, kad būtų užtikrinta kartų kaita. Bėgant laikui, šis nepakankamas gimstamumas reiškia etninių portugalų, graikų ir t.t. skaičiaus mažėjimą. Tam, kad būtų išlaikyta gerovės valstybė ir pensijų mašina, reikia importuoti užsieniečius.

Šie du varikliai - noras išpirkti kaltę ir užpildyti neegzistuojančių vaikų vietą - skatina masinį nevakariečių antplūdį, kurį prancūzų rašytojas Renaudas Camus vadina „didžiuoju pakeitimu“. Kaip pastebi amerikiečių rašytojas Markas Steynas, „islamas šiuo metu yra pagrindinis naujų europiečių tiekėjas“.

Isteblišmentas įtikinėja, kad viskas bus gerai: kurdai taps produktyviais darbininkais, somaliečiai pavyzdingais piliečiais ir islamistų problemos nebeliks. Tai teorija ir kartais ji veikia. Tačiau per dažnai musulmonai imigrantai lieka atitrūkę nuo savo naujųjų europietiškų namų kultūros ar ją atmeta. Taip pat per dažnai jiems trūksta įgūdžių ar noro sunkiai dirbti ir tapti ekonomiškai atsakingiems.

Neintegruojamų musulmonų antplūdis verčia klausti, ar paskutinio tūkstantmečio Europos civilizacija gali išlikti. Ar Anglija taps „Londonistanu“, o Prancuzija - „Islamo respublika“?

Isteblišmentas kritikuoja, atmeta, nušalina, atstumia, užgniaužia ir net areštuoja tuos, kurie kelia šiuos klausimus, paskelbdami juos esant dešiniojo sparno ekstremistais, rasistais ir neofašistais. Lygiai taip pats ši islamizacijos perspektyva paskatina vis daugiau europiečių kovoti už įprastą savo gyvenimo būdą. [...]

Didžiausias klausimas šiandieninėje Europoje yra toks: kas, isteblišmentas ar masės, kreips žemyno ateitį? Tai tikriausiai lems islamistų smurto dažnumas ir apimtys: masinių žudikų vykdomi išpuoliai kloja kilimą masėms, o šių išpuolių nebuvimas leidžia ir toliau vadovauti isteblišmentui. Ironiška, bet būtent migrantų veiksmai didele dalimi formuos Europos likimą.

Versta iš Newsmax.comSusiję

Įžvalgos 7659027197601918546

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2019-04-20 12:12

  Trūksta logikos šiame straipsnyje.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-04-20 13:52

   Pavyzdžiui?

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-04-20 14:20

   "Daugybė europiečių mano, kad šis kaltės jausmas juos padaro pranašesniais: kuo labiau jie savęs nemėgsta, tuo labiau didžiuojasi. Tai įkvepia keistą savęs nekentimo ir moralinio pranašumo derinį bei verčia juos nenorėti skirti laiko ir pinigų vaikų auginimui."

   Šis pareiškimas yra iš piršto laužtas, kažkoks idėjų kratinys. Neva dauguma europiečių jaučia kaltę dėl klimato kaitos ir kolonizacijos ir dėl to yra mažas gimstamumas.

   Panaikinti
  3. Kodėl iš piršto laužtas? Liberal-neomarksizmas IŠ TIKRŲJŲ yra agresyvi europiečių ir apskritai baltųjų saviniekos ir savinaikos ideologija, tuo pačiu metu "stumianti" perdėtą savęs kaip individo sureikšminimą, tad visai logiška, kad, iš vienos pusės, masių lygmenyje, tokia "blogiausia pasaulyje ir dėl visko kalta" "nevertųjų rasė" praranda akstiną užtikrinti tęstinį savo egzistavimą, o iš kitos, individualiame lygmenyje, vaikai suvokiami kaip apmaudi kliūtis nuostabiojo beigi nepakartojamojo Savo Didenybės "realizavimui" (realiai, tiesiog hedonizmui).

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2019-04-20 15:28

  Atsakymas paprastas: visame pasaulyje į aukščiausą valdžią pateko ir patenka ne sąžiningi, intelektualūs piliečiai - ten alkūnėmis prasibrauna įžūlūs ir primityvūs manipuliatoriai. Todėl kilo ir kyla karai, todėl ir skurdas bei visos kitos nelaimės.

  AtsakytiPanaikinti
 3. viskas paprasta - pagerėjus gyvenimui tingisi vaikus auginti..O darbininkų reikia

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aha, nelegalai - patys tie darbininkai. :D Rimtai, kokio naivumo reikia būti, kad tikėtum pasakomis, jog tos ordos į Europą DIRBTI veržiasi ir būtent TUO tikslu jie "importuojami"? :)

   Panaikinti
  2. Ultrakrikscionis2019-04-20 21:51

   Pritariu Pikc.

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2019-04-21 00:26

  Daugiausiai tai vyksta iš per gero gyvenimo, kaip liaudiškai sakoma ES elitas ,,išprotėjo'', pradėjo modernintis, atsisakė amžinų vertybių, todėl taps laikini, ir ateis tie nemodernus, ir jų daug, ir vadinamus moderniuosius pakeis, ir procesas nelabai sustabdomas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-04-21 12:46

   Iš gero gyvenimo? Dabartinė jauna karta Europoje yra pirmoji, kuri uždirba mažiau nei jų tėvai, o išlaidos kaip būstas ir aukštas mokslas niekada nebuvo tokie brangūs.
   Tai sakyčiau, kad iš blogo gyvenimo gimstamumas mažas.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-04-21 22:37

   Labai pritariu gerb. Anoniminškam 2019.04.21 12.46val. Tik dar pridėčiau: o kas nori gimdyti vaikus, kad juos jau darželyje mokytų genderizmo arba nedrįstum augantį sūnų vadinti vaikinu, būsimu Vyru, o dukrą - mergaite, būsima Moterimi? Be to šakalininkų grupuotės tik ir laukia ištiesę žirafų kaklus, kad tik rastų progą pagrobti vaiką ir jį parduoti į nelaisvę, o gal net pražūtį

   Panaikinti
 5. Anonimiškas2019-04-21 14:47

  Keistai ir netvarkingai portale rašomos datos: viršuje JAV stilius, kitur tarsi „europietiškas“, komentaruose - lietuviškas. O juk yra atitinkams VLKK nutarimas.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2019-04-21 17:21

  anonomiskui 12:46. as esu jau tokio amziaus, aki galiu lyginti, visai pritariu, kad tai is esmes vyksta is per gero gyvenimo ir nukvailejimo. tai, kad dabartine jaunimo karta ko gero yra pirmoji vakaruose, kuri gyvens blogiau nei pries tai gyvenusi, tai yra tiesa. bet kad ji del to ir yra kalta, o ne ta ankstesnioji. iniciatyvos nulis, pastangu irgi. turiu tarp savo artimuju tokiu, zinau ka kalbu. jiems klimato kaita ir gyvunu teises, iskaitant ir migrantus yra svarbiau nei ju paciu darbo vieta ir atlyginimas. deja. ir dar tas amzinas kaltes jausmas tik del to, kad esi baltas. nemeluoju, jau lietuvai tuo irgi pradeda uzsikresti

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-04-21 23:00

   Anonimiškam 2019.04.21 17.21. Pažiūrėkite, Gerbiamasis, kokiomis aplinkybėmis tas jaunimas turi subręsti: jei vaikinas ar mergina neįsilies į mulkių kaimenę, šlovinančią kokią televizinę asabą ar nesąžiningų piniguočių gyvenimo blūdą (taip- būtent BLŪDĄ), jis bus sutryptas mokykloje ,,puikiųjų" bendraklasių dar būdamas pradinuku, o vyresnėse klasėse netgi nukankintas. Nenorėčiau būti paaugle šiuo laikotarpiu. Daug kas išoriškai atrodo vienaip. Deja, vidinė realybė būna kitokia. Reikia suprasti jaunųjų situaciją ir gerai patyrinėti kiekvieno klystančio gyvenimo aplinkybes nuo ir iki. Spręsti apie kitus, ypatingai jaunuolio poelgius labai lengva, kai vograujama ,,va, aš tai žinau". Tai gal manote iš gero gyvenimo ir aplinkinių didelės atjautos tiek moksleivių baigia gyvenimą savižudybėmis?

   Panaikinti
 7. Anonimiškas2019-04-21 19:03

  apropos, Vokietija.
  Dar niekas garsiai ir oficialiai neįvardino, kad Merkel yra totaliai antivokiška. Kad ji nekenčia savo tautos ir visų ES tautų, kad jos tikslas - JEV. Kai šitas bus suprasta, tada gal ir išeitis bus surasta. Jos atbėgėlių politikoje humanizmo nėra nė lašo. Vienas cinizmas ir veidmainystė. Ir nuolat vokiečiams kalamas kaltės jausmas, per visą propagandinę Sistemos žiniasklaidą. Vokietijoje valdžią turi komunistai-vulgarieji internacionalistai. O jie, kaip žinia, irgi yra tautų priešai. Jau pamiršom TSRS, kai reikėjo mylėti Kamčiatką, bet ginkdie, ne Lietuvą?

  AtsakytiPanaikinti
 8. Anonimiškas2019-04-23 20:48

  Prie ko čia vis minimas „išsilavinimas“? Išsilavinimas dar niekam nesuteikė nei proto, nei sąžinės.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item