Tautos forumo pareiškimas Dėl Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos veiklos

Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkui  Lietuvos Respublikos Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetui Lietuvos Respublikos Žmoga...


Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkui 
Lietuvos Respublikos Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetui
Lietuvos Respublikos Žmogaus teisių komitetui
Lietuvos Respublikos Seimo frakcijoms
Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui 
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai

Kopija:
Europos Komisijos atstovybei Lietuvoje
Žiniasklaidai

TAUTOS FORUMO
PAREIŠKIMAS
Dėl Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos veiklos
2019 m. kovo 4 d.

Nebe pirmą kartą Lietuvos pilietinės organizacijos atkreipia Lietuvos Respublikos Seimo dėmesį į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos (toliau – Tarnyba) netinkamą veiklą, kuria skatinamos patyčios ir priešinama visuomenė. 2015 metais Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centras informavo Seimą apie Tarnybos vykdomą socialinę reklamos kampaniją „Vyrai už moteris“. Minėta reklama buvo platinama įvairiuose Vilniaus miesto reklamos stenduose bei Tarnybos internetinėje svetainėje. Joje išskirtinai vyriškos lyties asmenys apibendrintai buvo vaizduojami kaip smurtautojai, paniekinamai ir įžeidžiamai vaizduojami kaip kiaulės, asilo, šuns hibridai (grafiškai pavaizduojant vyrų-kiaulių ar vyrų-asilų fotomontažuose). Tąkart pilietinės organizacijos atkreipė Seimo dėmesį, kad Tarnybos inicijuota minėta kampanija nesuderinama su Visuotine Žmogaus teisių deklaracija, kad ji pažeidžia Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją, Lietuvos Respublikos Konstituciją ir LR Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymą. Tąkart Seimas pripažino netinkamą šios reklamos poveikį visuomenei.

2018 m. spalio 2 d. Lietuvos nacionalinis transliuotojas pradėjo transliuoti vaizdo klipą, „Palaikyk“, kuris taip pat buvo Tarnybos socialinės kampanijos dalis. Minėta kampanija siekta paskatinti visuomenę palaikyti smurtą patiriančias moteris. Tačiau vaizdo klipe be kita ko buvo keliamas nepasitikėjimas valstybės institucijomis (per televiziją transliuojama žinutė perskaitoma vienareikšmiškai: „tau nepadės jokia institucija“). Be to, minėtame klipe buvo formuojamas kunigo, kaip palaikančio smurtautoją, įvaizdis, kas neabejotinai žeidė ir diskriminavo tikinčiųjų bendruomenę. 

Pastaruoju metu Lietuvos nacionalinis transliuotojas ėmė transliuoti videoklipą „Moterys moterims“, kurį Tarnyba inicijavo kartu su Žmogaus teisių stebėjimo institutu. Jame vyrai ir vėl vaizduojami kaip potencialūs smurtautojai, kurių reikia bijoti, jais nedera pasitikėti ir kurie dėl to yra visuomenės užribyje. Šis videoklipas platinamas ir socialiniuose tinkluose. Jis vėl papiktino dalį visuomenės (komentarai socialiniame tinkle facebook pridedami). Iš to darytina išvada, kad Tarnybos socialinės reklamos iniciatyvos yra nukreiptos ne visuomenei telkti, žmonių santykiams harmonizuoti, o jai skaldyti ir priešinti.  

Kaip minėta, šiose inciatyvose neretai yra patyčias skatinančių elementų (fotomontažuose vyrai su kiaulių ar vyrai su asilų galvomis). Todėl tokio pobūdžio Tarnybos veikla yra nesuderinama pirmiausia su pagarba žmogaus teisėms. 

Kartu atkreipiame dėmesį, kad inicijuojamos patyčios ir visuomenės kiršinimas nėra atsitiktinis. Juo siekiama didinti valstybės ir Europos Sąjungos (ES) institucijų finansavimą menamai kovai su smurtu prieš moteris ir smurtu artimoje aplinkoje. Šiems tikslams skiriamas lėšas paprastai naudoja („įsisavina“) tos pačios siaurių komercinių tikslų siekiančios nevyriausybinės organizacijos. Būtent dėl to pastaruoju metu nuosekliai įvairinama ir nuolat teisiškai plečiama smurto prieš moteris ir prieš vaikus įstatymuose sąvoka (psichologinis, ekonominis, emocinis smurtas ir kt.), o viešoje erdvėje ir reklamos kampanijose eskaluojamos smurto ir patyčių temos. Tokiu būdu šalies visuomenė, nekontroliuodama ir paklusdama primetamai kovos su smurtu ideologijai, tampa šios finansuojamos propagandos įkaite, kurią inicijuoja Tarnybos remiamos nevyriausybinės organizacijos (Žmogaus teisių stebėjimo institutas ir kt.).

Nėra pagrindo manyti, kad ES institucijos yra suinteresuotos didinti Lietuvoje socialinę įtampą, skatinti susipriešinimą bei neapykantą dėl lyties ar kitokiu pagrindu. Todėl priešpriešos ir neapykantos pagrindu inicijuojama Tarnybos socialinė reklama, nusipelno atidesnio ne tik šalies visuomenės, bet ir  ES institucijų dėmesio, nes dangstantis ES institucijų reikalavimais neretai grindžiamas merkantilinis, Tarnybos veiklą aptarnaujančių nevyriausybinių organizacijų elgesys, kuriuo diskredituojamos  Europos Sąjungos vertybės.

Atsižvelgdamas į tai, Tautos forumas reikalauja Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą nedelsiant nutraukti veiklą, kurstančią visuomenės susipriešinimą įsitikinimų, lyties, socialinės padėties ar kitu pagrindu.

Kartu prašome Lietuvos Respublikos Seimą spręsti dėl Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos vadovo ir šios tarnybos darbuotojų personalinės atsakomybės už konkrečias socialinės reklamos inciatyvas, kurios talkina patyčioms ir visuomenės skaldymui.

Tautos forumo vardu:

Vilniaus forumas – Arnas Simutis
Kauno forumas - Algimantas Rusteika
Klaipėdos forumas –  Benas Volodzka
Šiaulių forumas – Irena Vasinauskaitė
Trakų forumas - Albertas Žostautas
Alytaus forumas - Linas Stankevičius
Panevėžio forumas – Tomas Rutkauskas

Pareiškimui pritaria:

Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacija – Romualdas Povilaitis
Piliečių gynimo paramos fondas – Aurelija Kuzmaitė
Lietuvos žmogaus teisių asociacija – Vytautas Budnikas
Lietuvos Helsinkio grupė – Stasys Kaušinis

***
Priedai: 
Susiję

Tautos forumas 2125015565708725417

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2019-03-12 12:37

  Pritariu tautos forumo pareiškimui.Vyrai- tai mūsų tėvai, broliai,sutuoktiniai, sūnūs...O piktoji gyvatė tokiu būdu nori supriešinti šeimą,tautą ir t.t.......Šalin tokias pasibjaurėtinas reklamas...Nesileiskime apmulkinami...Neįsileiskime bjaurasties į mūsų širdis ir į aplinką...

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2019-03-12 14:21

  Iš kur toks beveik liguistas polinkis priimti asmeniškai? Reklamos nesmerkia visų vyrų, tik smurtaujančius. Jei nesi smurtautojas, bet tave įžeidžia tokia reklama, ką tai reiškia? Kad jauti kažkokį brolišką/vyrišką solidarumą smurtaujantiems, ir jautiesi įžeistas per tarpininką? Ar nesigauna taip, kad realiai palaikote smurtautojus?

  Man rodos šitas pareiškimas yra grindžiamas labai įnirtingu skaitymu tarp eilučių.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2019-03-12 14:30

  joo,palaikau kreipimąsi.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2019-03-12 17:37

  sukarikatūrintas aktyvizmas kovojant su blogiu gali išvirsti į pačios kovos sukarikatūrinimą. Yra juk toks reiškinys kaip "pareiškimų infliacija"... Gal pataupykite, gerbiamieji, pareiškimus rimtesniems klausimams?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-03-12 20:02

   Siūlau sujungti kelias temas į vieną. Šį pareiškimą jungčiau prie plokščios žemės šalininkų kurie negauna subalansuoto LRT eterio laiko, kad skelbtų tiesą.

   Panaikinti
  2. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
 5. Anonimiškas2019-03-13 00:29

  Tai aiškiai genderisitnė programa, o tai, kad LRT ryžosi transliuoti kažkokį klipą, kuris vadinasi ,,Palaikyk'' - rodo, kad LRT vis tik dideliu protu nepasižymi. Tegul pasilaiko (ar palaiko) patys ir pačios.
  Lyčių priešinimas aiškia turi vieną tikslą: kaip galima dar labai sumažinti vyrų skaičių Lietuvoje dėl keleto priežasčių: aiškiai prisibijoma lietuviškos darbo jėgos potencialo, be to akivaizdžiai siekiama griauti šeimas ir didinti žmonių nepasitikėjimą. Tai neabejotinai yra dar vienas lietuvių tautos griovimo būdas, ir nereikia perdaug sukti galvos, kas yra šio projekto autoriai; aišku tai, kad jie yra puikiai išstudijavę įvairius represijų būdus, kuriuos stengiamasi taikyti Lietuvoje, įvyniojant juos į leftistines dekoracijas.

  Greičiausiai šis destruktyvas taip pat yra apmokamas iš Sorošo fondų - būtų neblogai identifikuoti visus iki vieno Sorošo fondus Lietuvoje ir juos išmesti lauk, kaip tai padarė vengrai ir, manau, padarys lenkai. Ir apskritai reikia pasidomėti, kaip pasaulyje kovojama su Sorošo finansuojamais destrukyvais. Jiegu tie, kurie Lietuvoje nesupranta, kad be lietuvių darbo jėgos jiems labai greitai išseks pelno srautai, būtų neblogai pamažu pradėti jiems aiškinti, kad be lietuvių darbuotojų, kurie pagrįstai yra gerai vertinami visame pasaulyje,pelnai pradės mažėti akyse, todėl ir privataus sektoriaus atstovus būtų neblogai pakviesti pabendrauti su mūsų bendraminčiais, pirma jiems pasakius, kad iš o pirmiausia laimės jie patys. Būtų neblogai pasikalbėti su lenkų kolegomis, kaip jie kovoja su Sorošo pakalikais ir jų finansuojamomis programomis. Gali būti, kad šitai žinoma ir Latvijoje bei Estijoje - ypač po paskutinių Parlamento rinkimų, kuriose Estijos patriotinės jėgos pasirodė visai neblogai.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-03-13 17:41

   Istorijos kalvaratas

   Šios organizacijos visuomenės socialinius sluoksnius , išrado dar vieną segmentą visuomenėje , kuris turėtų atlikti "proletariato' vaidmenį" panašiai kaip praeito šimtmečio bolševikiniame pasaulio perversme. Kadangi proletariato dalis visuomenėje sumenko, tai reikia surasti naujiems revoliucionieriams sau ištikimą revoliucinį būrį. Šie globalaus genderinio liberastinio pasaulio ideologai nusitaiko į vieną iš visuomenės pusių- pagal lytį. Štai jų užmačiose proletariatą pakeičiant skriaudžiamomis moterimis, o engėjus kapitalistus - vyrais, atsiranda terpė revoliucinei situacijai. Tik reikia daugiau ideologijos, daugiau melo, daugiau įtikinėjimų , kad tave skriaudžia,, o revolicinio būrio vadai nurodys jūsų skriaudėją. Rusijoje Leniną finansavo vVokietija, Trockį JAV kapitalas , dabar "revoliucionierių" panašus finansuotojas irgi sėdi ten pat ...

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-03-13 17:44

   pataisau , turi būti : ""...organizacijos supriešindamos tarpusavyje visuomenės socialinius sluoksnius ..."

   Panaikinti
 6. Anonimiškas2019-03-13 00:42

  Ši Napoleono frazė verta dėmesio:

  ,,Žmonėms, kurie bandė keisti pasaulį, niekada tas nepavykdavo kreipiantis į vadus, bet pavykdavo išjudinant liaudies mases. Pirmoji priemonė yra pagrįsta intrigomis ir duoda tik antraeilius rezultatus. Antroji yra skirta genijams, ir ji keičia pasaulio veidą.''

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anonimiškas2019-03-13 07:59

  Dėsnis visada galioja ir galios, kas eina iš proto tas ir išeina, kaip ir visokie lyčių lyginimai, ir kova už visokias teises.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Anonimiškas2019-03-14 15:20

  Geriausia būtų įvardinti visos šios diskriminacinės propagandos iniciatorius, užsakovus, finansuotojus, kūrėjus ir gamintojus.
  Ir pateikite visą sąrašą su vardais, pavardėmis, pareigomis ir gaminojų firmų pavadinimais, čia PP puslapyje. jie su kiekvienu bus bent po nedidelį atskirą interviu - idealu.
  O vėliau galima pradėti prieš juos teisinį procesą - ne tik Lietuvos teismuose, bet ir EŽTT - tegul procesas prasideda dabar, nėra abejonių, kad jis užtruks iki pat Europarlamento rinkimų ir dar vėliau, o po Europarlamento rinkimų ir pats EŽTT pasikeis neatpažįstamai. Aišku, kad šitokiam procese dalyvaytų ir Lietuvos Konstitucinis Teismas - ir tai puiki galimybė ir tikrosioms Lietuvos patriotinėms jėgoms, ir kartu puikus demokratijos egzaminas Lietuvos justicijai.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Pradžiai - https://www.lygybe.lt/lt/struktura-ir-kontaktai/darbuotoju-kontaktai/362

   Panaikinti

emo-but-icon

item