Lietuvos kariuomenė pirks naują laivą

kam.lt nuotr. Lietuvos kariuomenė žada įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo užduotims Baltijos jūroje vykdyti. Kaip t...

kam.lt nuotr.
Lietuvos kariuomenė žada įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo užduotims Baltijos jūroje vykdyti.

Kaip teigiama, pirkimą vykdysianti Gynybos resursų agentūra (GRA) prie Krašto apsaugos ministerijos baigė viešas rinkos konsultacijas, kurių metu supažindino rinkos dalyvius su pirkimo dokumentais, laivo technine specifikacija, kvalifikaciniais reikalavimais laivų statybos kompanijoms, aptarė kitą su projekto įgyvendinimu susijusią informaciją, ir laivo pirkimo konkursą žada paskelbti jau šį balandį.

Preliminari projekto vertė – apie 39,6 mln. eurų. Žadama, kad projektas bus finansuojamas iš Europos Sąjungos 2014-2020 m. struktūrinės paramos fondų lėšų (priemonė: „Vandens išteklių valdymas ir apsauga“), pasirašant projekto finansavimo sutartį su Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).

Sutartį su konkursą laimėjusia laivų statybos kompanija žadama pasirašyti 2019 m. gruodį, o projektą užbaigti numatoma 2022 metais. Laivas bus pristatytas su visa jo funkcijoms vykdyti reikalinga įranga, visapusiškai sukomplektuotas ir paruoštas operacijoms vykdyti.

Naujasis Lietuvos kariuomenės laivas bus skirtas Karinėms jūrų pajėgoms (KJP) ir pakeis vienintelį šiuo metu valstybėje turimą nacionalinį teršalų likvidavimo pajėgumą – Lietuvos kariuomenės KJP turimas gelbėjimo laivą „Šakiai“. Šis dar 1986 m. gamybos perdarytas žvejybos traleris jau yra techniškai pasenęs ir nebeatitinka daugiafunkciam laivui keliamų reikalavimų. „Vykdant žmonių paieškos ir gelbėjimo bei teršimo incidentų likvidavimo darbus labai svarbus yra greitas ir veiksmingas reagavimas, kuris priklauso nuo įrangos techninio lygio. Tik įsigijus naują paieškos ir gelbėjimo bei teršimo incidentų likvidavimo laivą bus užtikrintas reikalaujamas jūrinis saugumas ir operatyvus reikalingų funkcijų vykdymas“, – sako krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

Kaip pabrėžiama, naujasis laivas taip pat užtikrins LR nacionalinių ir tarptautinių įsipareigojimų vykdymą jūroje rengiant, koordinuojant, vadovaujant ir vykdant žmonių paieškos ir gelbėjimo bei teršimo incidentų likvidavimo darbus, teikiant pagalbą kitoms valstybės institucijoms. Vykdyti teršimo incidentų likvidavimą Lietuva taip pat yra įsipareigojusi ir pagal įvairias dvišales, daugiašales sutartis. Be to, naujasis laivas galės vykdyti avarinį gaisrų laivuose gesinimą, avarinį laivų vilkimą, vykdyti darbus naftos produktais užterštoje aplinkoje bei teikti paramą narams.

Per 2018 metus Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras, kuris rengia, koordinuoja nelaimės ištiktų žmonių paieškos ir gelbėjimo užduotis, taršos incidentų likvidavimo darbus ir jiems vadovauja, užfiksavo per 60 įvykių – buvo išgebėti 38 asmenys, gauti 6 pranešimai apie teršimo incidentus, koordinuota 12 paieškos ir gelbėjimo užduotis.

Susiję

Demokratija ir valdymas 1314551915375657602

Rašyti komentarą

1 komentaras

1Chingishan rašė...

Kitaip sakant nusipirko 'Filosofų laivą" (teršalų likvidavimui) į kurį bus sukraunama ir išplukdoma 5 kolona - tipo tapinai, jakilaičiai, miliūtės, šimašiai, visa lgbt kohorta ir panašus brūdas.

item