Kviečiame į V. Radžvilo knygos „Kiek kartų gali atgimti tauta?“ pristatymą Radviliškyje

Pasitinkant valstybės atkūrimo šimtmetį 2018-ųjų pradžioje išleista prof. Vytauto Radžvilo straipsnių rinktinė „Kiek kartų gali atgimti t...

Pasitinkant valstybės atkūrimo šimtmetį 2018-ųjų pradžioje išleista prof. Vytauto Radžvilo straipsnių rinktinė „Kiek kartų gali atgimti tauta?“. Gruodžio 5 d. Radviliškyje, Radviliškio viešojoje bibliotekoje, Dariaus ir Girėno g. 9, 17 val. kviečiame į knygos pristatymą ir diskusiją apie tautos ir valstybės ateitį šimtmečio akivaizdoje. Diskusijoje dalyvaus ir knygos autorius profesorius Vytautas Radžvilas.

Vytautas Radžvilas (1958) - filosofas, Vilniaus universiteto filosofijos profesorius, vienas aktyviausių Lietuvos politinio gyvenimo komentatorių ir kritikų. Keldamas principinius tautos ir valstybės būklės ir išlikimo klausimus, pasitelkdamas turtingą istorinį ir pasaulio politikos kontekstą, autorius kviečia pakilti virš kasdienių ne be pagrindo niekinamos politikos batalijų ir pažvelgti į savo šalį jos išlikimo perspektyvoje.

Likimo aplinkybės ir valingas apsisprendimas lėmė V. Radžvilui būti ir vienu iš Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio kūrėjų, iniciatyvinės grupės narių. Kaip tautos charakteriui, taip ir knygos autoriui ši unikali istorinė patirtis paliko nenumaldomą teisingesnės, demokratiškesnės, iš tiesų laisva ir savarankiška galinčios vadintis valstybės ilgesį. Šiandieninės Lietuvos merdėjimas, autoriaus teigimu, maskuojamas mitu apie „sėkmės Lietuvą“, tačiau yra akivaizdus iš istorijoje nematytų emigracijos ir demografinio nuosmukio mastų. Laisva, politinio korektiškumo nesuvaržyta kalba V. Radžvilas klausia: ar dar gali atgimti tauta, ar nueisime į istorijos užmarštį?

„Nežinau kito Lietuvos filosofo, kurio teorinė mintis šiandien būtų taip suaugusi su Lietuvos valstybės reikalais. Sunku įsivaizduoti, kad kolegos Vytauto tekstai nesukeltų polemikos. Tokia yra politikos prigimtis. Politinis gyvenimas neįsivaizduojamas be aštraus skirtingų požiūrių susidūrimo“, - apie knygą rašo prof. Alvydas Jokubaitis. Susitikime ir padiskutuokime!

Susiję

Vytautas Radžvilas 2271761063913831275

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-12-04 15:25

  Kiek tas Radžvilas gali tą knygą pristatinėt, gal jau naują galėtų parašyt kaip jį iš univero išmetė, bet jis pats išėjo, kaip Šriodingerio katinas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kaip sako, "įdomus psichologinis momentas": liberastiniai nuopušos žino (na, bent jau turėtų žinoti), kad čia atropoję su savo idiotiškais pezalais tik pajuoką ir panieką sau sukelia - bet vis tiek lenda. Čia mazochizmas, ar kaip? O gal jie iš tikrųjų nesuvokia, kaip kvailai atrodo? Visai nenustebčiau... ;)

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2018-12-04 17:51

  Juk galima paskelbti bent prieš savaitę. Kas čia taip pasikuklino? Na, ačiū bent už tai, kad pranešėte iš vakaro...

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item