Prezidentės kvietimu į Lietuvą atvyks Vokietijos kanclerė Angela Merkel

Rugsėjo 14 d. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu į Lietuvą atvyks Vokietijos Federacinės Respublikos kanclerė...

Rugsėjo 14 d. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu į Lietuvą atvyks Vokietijos Federacinės Respublikos kanclerė Angela Merkel. Pateikiame Prezidentūros pranešimą spaudai.

Šis vizitas atspindi pastaraisiais metais ypač sustiprėjusius Lietuvos ir Vokietijos ryšius tiek dvišaliu pagrindu, tiek bendradarbiaujant ES bei NATO.

Prezidentė su Vokietijos kanclere aptars svarbiausius ES darbotvarkės klausimus, bendradarbiavimą gynybos srityje, tolesnes ekonominių ir verslo ryšių perspektyvas. Vokietijos kanclerė taip pat aplankys Rukloje dislokuotus Vokietijos karius, kurie vadovauja NATO priešakinių pajėgų batalionui mūsų šalyje.

Jau šį rudenį Europos Sąjungos laukia neatidėliotini sprendimai dėl atsako į migracijos iššūkius, ateities santykių su Jungtine Karalyste, naujo daugiamečio ES biudžeto – būtent šiems klausimams vadovės skirs daugiausia dėmesio. Kylančio populizmo, nacionalizmo, izoliacinių nuotaikų akivaizdoje Europai ypač reikalinga atsakinga lyderystė, todėl Lietuva tvirtai remia Vokietijos ir kanclerės A. Merkel pastangas stiprinti ES bei jos vaidmenį pasaulyje.

Vokietija – strateginė Lietuvos saugumo partnerė, todėl su šios šalies kanclere Prezidentė aptars geopolitinius iššūkius, bendradarbiavimą stiprinant gynybą ir įgyvendinant NATO viršūnių susitikime priimtus sprendimus. Lietuvos ir visos Europos saugumui svarbu, kad mūsų regioną Aljanso pastiprinimas galėtų pasiekti kuo greičiau, o priešakinės NATO pajėgos būtų sustiprintos ir oro bei jūrų gynybos elementais.

Lietuvą ir Vokietiją jungia intensyvūs ekonominiai ryšiai. Tai – trečia didžiausia užsienio investuotoja mūsų šalyje, kurios investicijos siekia 1,1 mlrd. eurų, o praėję metai buvo patys sėkmingiausi pritraukiant investicijas iš Vokietijos. Susitikime bus svarstoma, kaip dar geriau išnaudoti dvišales ekonominio bendradarbiavimo galimybes, ypač aukštą pridėtinę vertę turinčiuose informacinių technologijų, biotechnologijų, pramoninės inžinerijos sektoriuose.

Po dvišalio Prezidentės ir Vokietijos kanclerės susitikimo Prezidentūroje įvyks darbo pietūs, kuriuose taip pat dalyvaus Lietuvos, Latvijos bei Estijos premjerai.

Tai jau 3-asis kanclerės A. Merkel vizitas Lietuvoje. Praėjusių metų birželį Prezidentė Vokietijos kanclerei A. Merkel už atsakingą europinę lyderystę ir asmeninį indėlį skatinant Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimą įteikė vieną aukščiausių Lietuvos valstybės apdovanojimų – Vytauto Didžiojo ordino Didįjį kryžių.

Susiję

Užsienio politika 3066323547100753662

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-09-07 22:19

  Dvi komunistines, bevaikes stervos kurios dirba pries savo tautas.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2018-09-08 00:08

  Dvi raudonosios lervos

  AtsakytiPanaikinti
 3. Pasitikime Frau su lozungu "Wir sind AfD!"
  Greitai Švedijoje rinkimai, didžiausias palaikymas nacionalinei partijai. Vokiečių raudonieji jau kelia isteriją, kad neonaciai ir populistai. Merkel šalis žemai puolė.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tai kad wir sind keine AfD - ten vokiečių partija - ir teisinga partija. O pas mus net Kasčiūnas, pats pasikvietęs, jų atstovų vizitą po stalu pasislėpęs praleido, nes Anūkas pagrasino. ;)
   Tada jau geriau "wir sind mit die AfD" ar "du bist eine Mörderin Deutschlands und Europas", ar kažką panašaus. Senokai vokiečių mokiausi, tai jau sunku prisiminti, kaip ten turi būti. :)

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2018-09-08 14:34

   Pažiūrėsime, ką sakys Anūkas, kai Afd taps valdančiąja Vokietijos partija.

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2018-09-08 09:44

  Na ir užplūdo Markso pasekėjų: tėvynainė su pietų amerika.

  AtsakytiPanaikinti
 5. mielas tautieti Pikc,2018-09-08 12:58

  tokio tiesmuko šūkio gali ir neprileisti, o va, solidarizuotis su AfD - normalu. O pačiai Merkel toks šūkis bus tas pats, kaip europiečiui "specialisto" peilis :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2018-09-10 21:34

  Štai apie vakar afganistaniečio surengtą ,,peilių integravimo'' teroristinį išpuolį Paryžiuje, 19 arrondisement: BBC - ,,Paris knife attack: Seven injured, four seriously'', Le Parisien: ,,Attaque au couteau à Paris : «J’ai cru que j’allais mourir»''

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ir suskubta pareikšti, kad tai nelaikoma terorizmu (ryškiai vėl koks nors "vargšas psichinis ligonis"). Beje, tas 30+ metų fruktas pagal dokumentus - vargšas nepilnametis (https://www.dailymail.co.uk/news/article-6149285/Knifeman-arrested-injuring-seven-people-rampage-central-Paris.html). :)
   Dar vienas "varkšas pabėgėlis" su mašina įvairavo į oro uostą (https://voiceofeurope.com/2018/09/allahu-akbar-shouting-man-drives-through-french-terminal-to-ram-airport-passengers/#.W5aUy_qSxxs.twitter), Vokietijoje - dar vienas lavonas po "pažinties" su "varkšajs pabėgėleis" (https://www.dailymail.co.uk/news/article-6148693/Man-dies-fight-Germany-just-two-weeks-stabbing-sparked-violent-far-right-riots.html), valdžia (kaip visada) piktinasi ne banditais, bet išdrįsusiais nepasitenkinimą reikšti vietiniais, o antifadugnės (irgi kaip visada) patvirtino savo kaip utėlių reputaciją: https://i.dailymail.co.uk/i/newpix/2018/09/09/20/4FF0F6CA00000578-6148693-image-a-31_1536519658916.jpg

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2018-09-10 23:23

   Kai prieš dvi dienas įvyko teroristinis išpuolis Uk, Barnsley mieste (užpuolikė - moteris, daugiau - čia: ,,Barnsley stabbing: Man hurt and major incident declared after reports of woman knife attacker''), irgi nepasakyta, kad tai - teroristinė ataka. Tik pasakyta, kad dirba antiteroristinio skyriaus pareigūnai. Aišku, Delfi apie tai nei mur mur, keista, kad 15min pasirodė įžvalgesni ir parašė apie šį išpuolį. Panašu, kad leftistai ir genderistai nusitaikė ne tik į objektyvios informacijos cenzūrą, bet netgi siekia pakeisti juridinius terminus sąvoka ,,teroristinis išpuolis'' vartojama jau rečiau. Matant, kaip dažnėja teroristiniai išpuoliai, nejučia kyla mintis, kada prasidės nuožmūs europiečių susirėmimai su ,,varkšais pabėgėliais'' - ir tai tik laiko klausimas. Čia - dar vienas vaizdo reportažas, kaip ,,varkšai pabėgėliai'' veržiasi į vilkikus: https://news.sky.com/story/migrants-desperate-dash-to-catch-lorries-to-the-uk-11491961

   Panaikinti
 7. Anonimiškas2018-09-11 10:47

  pasižiūrėjau, varge tu varge kas iš tos Europos liks? visiškai praradus imunitetą infekcijoms, apsirgusi senatviniu marazmu.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item