TS-LKD perspėja narius nedalyvauti nacionalistinėse eitynėse

Opozicinės Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos prezidiumas kreipėsi į visus partijos narius, perspėdamas ...

Opozicinės Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos prezidiumas kreipėsi į visus partijos narius, perspėdamas nedalyvauti „nacionalistinėse eitynėse“.

„Informuojame, kad TS-LKD Prezidiumas įspėja, jog dalyvavimas eitynėse, vykstančiose su šūkiu „Lietuva lietuviams“, nesuderinamas su Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų išpažįstamomis europietiškomis ir krikščioniškomis vertybėmis bei su pagarba žmogaus orumui, ir perspėja TS-LKD narius vengti panašių nesantaiką ir nepakantumą kitoms tautoms kurstančių politinių akcijų,“ - rašoma partijos narių elektroninio pašto dėžutes pasiekusiuose laiškuose.Redakcijos žiniomis, iniciatyvą kreiptis į partijos narius tokio turinio laišku Prezidiumo posėdyje iškėlė Seimo Švietimo ir mokslo komiteto narys dr. Mantas Adomėnas. Paviešinus šią informaciją, pats patriotinių eitynių partinio boikoto autorius išliko lakoniškas ir autorystės nepaneigė.

„Naciukai niršta. Smulkmena, bet vis tiek malonu“, - socialiniame tinkle Facebook rašė M. Adomėnas, dalindamasis propatria.lt naujiena, netrukus patikslinę, kad naciukais vadina jo iniciatyvą paviešinusį Pro Patria sambūrį.Atskiro dėmesio vertas TS-LKD prezidiumo teiginys, kad dalyvavimas eitynėse, vykstančiose su šūkiu „Lietuva lietuviams“, nesuderinamas su „krikščioniškomis vertybėmis bei su pagarba žmogaus orumui“, kurias partija teigia išpažįstanti. Socialiniuose tinkluose netruko kilti klausimai, ar su krikščioniškomis vertybėmis ir žmogaus orumu, partijos nuomone, yra suderinamas Karalienės Mortos mokyklų Lietuvoje organizuotas Women`s March už abortus ir kitas „reprodukcines teises“, taip pat Lietuvoje kas tris metus vykstančios homoseksualų pasididžiavimo eitynės „Vilnius Pride“, kurias aktyviai palaikė TS-LKD frakcijos narys Mykolas Majauskas ir kiti partijos nariai.

Tiek abortus, tiek homoseksualių santykių prilyginimą šeimos santykiams, Romos Katalikų Bažnyčia yra daug kartų ir nedviprasmiškai pasmerkusi kaip moraliai ydingus ir prieštaraujančius žmogaus orumui. Tačiau TS-LKD niekada nėra išplatinusi jokio panašaus turinio įspėjimo vengti tokio pobūdžio viešų demonstracijų. Kaip krikščioniškoms vertybėms prieštaraujančius reiškinius atpažįsta TS-LKD ir konkrečiai šios iniciatyvos autorius, Seimo Ryšių su Šventuoju Sostu grupės pirmininkas dr. Mantas Adomėnas, lieka nežinoma.

Papildyta

Plačiau pakomentuoti situaciją Mantas Adomėnas sutiko Pauliui Gritėnui iš portalo 15min.lt. Jo teigimu, prezidiumo nariai tokį įspėjimą lengvai suklaidinamiems partiečiams patvirtino „turėdami omenyje, kad mūsų partiečiai yra aktyvūs ir pamatę trispalvę, Vytį, jie mielai jungiasi, net nepagalvodami, kad čia yra koks politiškai pavojingas kontekstas [...]. Ne visi žmonės seka, kas vyksta, atvyksta švęsti šventę ir gali tapti tokių apgaulingų akcijų įkaitais“.

„Manau, kad gavę visą informaciją partiečiai nesutiktų dalyvauti renginy, kuriame nepropaguojamos europietiškos, vienijančios vertybės“, – situaciją 15min.lt portalui komentavo ir TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis, nenurodęs, kokios vertybės partijoje yra laikomos europietiškomis.

Vėliau tą pačią dieną TS-LKD sekretoriatas partijos Vilniaus skyrių nariams išplatino dar vieną laišką, patikslinantį partijos poziciją Kovo 11-osios eitynių klausimu.

„Jūsų žiniai noriu patikslinti TS-LKD Prezidiumo sprendimą „dėl nedalyvavimo nacionalistinėse eitynėse“. Kovo 11 dieną, Vilniuje vyks dvi eitynės – vienos, į kurias maloniai kviečiu ir kurios neprieštarauja partijos vertybėms, vyks Kovo 11 dieną, 12.30 val., pradedant eiti nuo Nepriklausomybės aikštės iki Katedros aikštės. Nacionalistinės eitynės, į kurias eiti nerekomenduojama, vyks 16.00 val.,“ - rašoma TS-LKD Vilniaus miesto skyrių sueigos pirmininko Valdo Benkunsko pasirašytame laiške.

Redakcija primena, kad alternatyvių eitynių nuo Nepriklausomybės aikštės iki Katedros aikštės tradiciją prieš keletą metų iniciavo pati TS-LKD. Žiniasklaidoje šios alternatyvios eitynės įvardytos „proeuropietiškomis“, o jų dalyviams ne vienerius metus dalintos dvigubos - Lietuvos ir Europos Sąjungos vėliavėlės. Pati TS-LKD siekė savo partines eitynes vaizduoti kaip visuomeninę iniciatyvą. 


Susiję

Mantas Adomėnas 1985178677398979002

Rašyti komentarą

 1. Pūna konservai toliau. Gal greitai aplamai bus neeuropietiška vadintis lietuviu? :(

  AtsakytiPanaikinti
 2. Oho ,Liberastinis TS-LKD prisiminė krikščioniškas vertybes...

  AtsakytiPanaikinti
 3. O kas nepaklausys ir pasielgs ne pagal "Partijos liniją" - susilauks Didžio Partijos Vado Anūko sankcijų!
  P.S. LABAI taikliai nuotrauka parinkta! Pagarba! :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2018-03-06 19:16

  Buvo senelis sukūręs visai neblogą partiją, perdavė anūkui, o tas iš jos padarė kažkokią nesąmonę.

  Gal geriau Majausko mokinukėm rūpinkitės, nevykėliai.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2018-03-06 19:49

  Apgailėtina. Ši partija nepartija turi kitaip vadintis.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiskas - Matau kad tu V.Landsbergio gerbejas. O kas tu manai savo anukui diktuoja taisykles jeigu ne pats jo senelis (OZYS) Tu turbut ir uz Lietuvos prezidente Dalia dar pasisakyk nes ir ta ranka plauna su OZIU. Bendras pas juos interesas susietas su Europos sajungos pamatu kuris buvo vardu Altiero Spinelli. Tas interesas yra suskaidyti tautas i mazus lopinelius ir kontroliuoti jas tiesiai is Briuselio apeinant sostines vadovybe. Tai kaip tu manai kas Lietuva pardave? OZYS. Ir del to dabar Lietuvos zmones i gabalus plesosi bandydami islipti is skyles.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2018-03-10 07:34

   Niekada nebuvau konservatorių gerbėjas ir nebūsiu!

   Panaikinti
 6. Man nusispjauti ant visu europietisku vwertybiu jeigu jos svarbesnes uz lietuviskasias cia Lietuva

  AtsakytiPanaikinti
 7. Va, pažįstamas atkasė - iš krikdemų istorijos: http://www.epaveldas.lt/vbspi/biRecord.do?biExemplarId=84633&biRecordId=7936.
  Saruru Saruru - TIKROS europietiškos vertybės su lietuviškomis nesipjauna, o eurosajūzo peršamos (tiksliau - agresyviai primetinėjamos) "viartibes" yra LYGIAI tiek pat "europietiškos", kiek jų pirmtakės - marksistinės ir bolševikinės. ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-03-06 22:35

   5-ame puslapyje ten rašoma:

   Lietuva – lietuviams katalikams! – tai mūsų pagrindinis obalsis, mūsų svarbiausis siekimas. Per Krikščionių Demokratų Partiją to greičiausia pasieksime.

   Ar tai norėjote parodyti?

   Panaikinti
  2. Aha - kaip pavyzdį, iš kur ėjo ir kur nusivažiavo "krikdemai". ;)

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2018-03-07 12:48

   Bet kodėl LKD, t.y. krikščionys-demokratai viešai nepaskelbia savo pozicijos dėl tikrųjų krikščioniškų vertybių ir dėl primetamų ,,europietiškųjų vertybių?'' - t.y. dėl neteisingomis juridinėmis reformomis įtvirtinamų Lietuvos griovimo faktorių? Negali būti, kad LKD tarpe visi pritaria neoliberalmarksizmo infekcijai, ištikusiai TS-LKD - kaip ir TS tarpe tikrai yra žmonių, kurie neabejotinai viską mato ir supranta - bet kodėl nėra atviro, aiškaus, oficialialaus abejų partijų pareiškimo? Negaliu patikėti, kad TS-LKD visi rankas sudėję sėdi ir laukia, kol žodžių ir darbų skirtumai taps tokie akivaizdūs, kad nuo jų gali nusgręžti diždioji rinkėjų dalis.

   Panaikinti
  4. Atvejis su Kasčiūnu parodė, kad yra Partijos Linija - ir Partijos Vadas, tad jokio "atviro, aiškaus, oficialaus abejų partijų pareiškimo" nebus. Kol kas libkonai bando žaisti dviem frontais - savo liberastine politika bando vilioti liberastų ir "socdemų" elektoratą, o mojuodami keliomis padoresnių žmonių pavardėmis kvailina vyresnio amžiaus "tradicionalistus". Kai vyresnis elektoratas išmirs, tų padoriųjų poreikis dings, ir skris jie lauk. Na, o patys jie nelabai nori šiltas vietas apleisti - gi tautininkų pavyzdys labai aiškiai parodė, kad iš principų laikymosi - jokios naudos, o štai konformizmas visai apsimoka.

   Panaikinti
  5. Anonimiškas2018-03-07 13:44

   ,,Neturėdamas kritikų bei patarėjų / Valdovas be priešų pražus.'' (,,Tirukuralas'', senovės Indijos poezijos rinkinys) - tai pirma. Antra - 2016-ųjų Lietuvos Seimo rinkimuose TS-LKD netapo parlamentine dauguma, kaip ir rinkimuose prieš tai. Kažkas tarp jų tikrai galvoja - ir rimtai galvoja, tik kol kas tyli - kodėl taip yra, ir belieka palaukti, kol apie tai prabils garsiai.

   Panaikinti
 8. Anonimiškas2018-03-07 00:03

  Tai kokios tos europietiškos vertybės ponai konservatoriai? Ar seksualinė laisvė? Ar savos kalbos išsižadėjimas? Ar Lietuva be lietuvių?
  Nesuklaidinsit žmonių su savo europietiškomis vėliavėlėmis. Patriotai ateis 16 val. į Katedros aikštę. Nustokit šmeižti Lietuvą mylinčius žmones.

  AtsakytiPanaikinti
 9. Mūsų libkonaižTS-LKD toliau sėkmingai skinasi kelią būti tituluojamais pačia agresyviausia kultūrinio-marksizmo-eurofederalizmo importuotoja į Lietuvą. Liberalai liko decimuoti po Masiulio skandalo, socdemai aptilo į pensiją išėjus Marijai-Aušrinei, bet nieko baisaus - viską nustelbs KGB šeimos mokyklą perėjusi jaunoji 'konservatorių' karta.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Anonimiškas2018-03-07 08:45

  Taip dar neseniai:
  http://www.epaveldas.lt/vbspi/biRecord.do?biExemplarId=84633&biRecordId=7936.


  AtsakytiPanaikinti
 11. Koncervų draudimas yra papildomas akstinas ateiti į Katedros aikštę.

  AtsakytiPanaikinti
 12. O tuo tarpu tūlas Mantas Adomėnas tesugeba be jokio pagrindimo klijuoti etiketes, kaltindamas propatria.lt nacizmu :). Tik tiek tesugeba? Kažkaip nesigirdi argumentų, kuo remiantis Propatria galima vadinti „naciais“. O gal jaučia, kad TS-LKD sparčiai praranda sveiką patriotizmą išsaugojučių tautiečių bei piliečių paramą? Iš tikrųjų, tai toje šutvėje likę krikdemai turėtų pagaliau ryžtis ir atsikurti, kaip savarankiška partija. Arba reikėtų kurti naują krikdemų partiją. Ar tam užteks ryžto ir noro — bus matyti. Bet TS-LKD su nusiliberalėjusiom savo nuostatom ir sveiko tautiškumo atsisakymu ateities neturi.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-03-07 10:30

   Kaip gali toje partijoje likti krikščionių demokratų, jei jie ten smirdi jau daugiau nei 10 metų. Tai eiliniai konformistai be vertybių įsikibę patys nežino ko. Čia tas pats, kas vėžiui valandą virti puode ir neparaudonuoti. O jei tokie iš ten atsiras, tai reikia žiūrėti, kad nebūtų triukas persitvarkyti tvartelį naujoms kadancijoms.

   Panaikinti
 13. Kembridžas kai kuriems savo absolventams (Mantas Adomenas) daro šalutinį neigiamą poveikį dėl kurio anie diskusijose neįveikiamu argumentu laiko savo pavardę.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Buvo toks Petraitis irgi iš Kembridžio. Ten tokia nevykėlių kalvė.

   Panaikinti
 14. Lietuva lietuviams? Hmmmm? gal ir taip, tik kodėl jie iš jos tuntais išvažiuoja į Angliją, iš kurios Adomėnas bent grįžo. Manot, kad iškėlus tokį lozungą jie parvažiuos...?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tai va dėl to ir išvažiuoja, kad dabar Lietuva - NĖ VELNIO ne lietuviams. Na, o homsomolo aktyvistai su mužiko mentalitetu ir tvirta grindų skuduro reputacija (pvz. http://rojsty.blox.pl/resource/Lithuania_loves_Poland.jpg) Lietuvai naudingi tiek, kiek šuns išmatų krūva kieme ant vejos. Nors ne, išmatos naudingesnės - dar iš bėdos kaip trąšas panaudoti galima. :)

   Panaikinti
 15. Anonimiškas2018-03-07 18:51

  Nuotrauka kaip reta taikli : Adomenas lygus Burokevičiui, TS/KDP lygi TSKP ant platformos. MUAHAHA

  AtsakytiPanaikinti
 16. Anonimiškas2018-03-07 20:58

  Istorija sena kaip Žemė, pasitvirtina amžina taisyklė, skaldyk ir valdyk, Lietuviai labai lengvai skyla, nors dainuojama;, ,,Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos'', gal ir žaliuos, pavieniui, ąžuolų girios nėra, ir tikriausiai nebus,gaila, bet istorija tai sako.

  AtsakytiPanaikinti
 17. Anonimiškas2018-03-10 09:54

  Nesuprantu, kodel jie save vadina konservatoriais jei jie už europines vertybes. Europines vertybes atseit liberalios. Tai gal laikas partijai prisipazinti pagaliau, kad jie liberalai.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Negali - gi tada pensininkai už juos nebalsuos. ;)

   Panaikinti
 18. Anonimiškas2018-03-11 16:51

  kaip šlykštu būti konservantu

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Būtent. Ir niekaip nesuprantu. Kaip reikia negerbt saves, kad būti tokioje partijoje, kuri net sau vado negali išsirinkt iš savų tarpo.

   Panaikinti
 19. Neteko niekur matyti europietiškųjų vertybių sąrašo.
  Gal Mantas ar Gabrielius yra savo partijos nariams yra tokį pateikęs?

  AtsakytiPanaikinti
 20. Anonimiškas2018-03-14 20:42

  Mūsų politikai kaip dvarniaškos, ant ko Briuselius užpjudo, ant tų loja. Papūstų vėjai vėjai nuo Kremliaus, tada lotų ant kitų. Savo minčių tai neturi, o lovys taip traukia politeunuchus.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item