Vytautas Sinica. Tapinokratija

D. Pipo (DELFI) nuotrauka  Kaip veikia tapinokratija mūsų šalyje? Kaip gyvulių ūkis.  Lietuvoje, kai mokytoja netikrina pamokai pas...

D. Pipo (DELFI) nuotrauka 
Kaip veikia tapinokratija mūsų šalyje? Kaip gyvulių ūkis. 

Lietuvoje, kai mokytoja netikrina pamokai pasitelktos brošiūros šaltinių – ji, pasirodo, nebegali dirbti. O kai ministrė švaistosi atleidimo nuosprendžiais be jokio tyrimo – viskas gerai, galima dirbti toliau. Bet kurio įtakingo politiko ar pareigūno veiklos įvertinimas paskęsta tyrimuose, bet štai mokytojus galima „nuteisti“ ir atleisti tiesiog paskaičius laikraščius ar pažiūrėjus žinias. Skirtingoms kastoms ūkyje skirtingos taisyklės.

Turbūt visos žinių laidos parodė, kad Telšių Žemaitės gimnazijos tikybos mokytoja pamokoje apie lytiškumą rodytose skaidrėse įrašė, jog dauguma serijinių žudikų, kurie suvalgė savo aukas, buvo gėjai. Dar vaizdingai aprašė, ką gėjai daro miegamajam ar kur ten jiems patinka. Skaidrės šokiravo moksleivę, buvo paviešintos internete. Dar labiau šokiruojanti buvo reakcija. Viešais susidorojimais pagarsėjęs žurnalistas Andrius Tapinas pasakė, kad „Telšiuose turi lėkti galvos ilgai ir ne viena“. Ir tą pačią dieną valdžia vykdo komandą: ir mirusios Darbo partijos iškeltas Telšių meras patvirtina, kad mokytoja dirbti nebegali, ir švietimo ministrė antrina, dalinasi atleidimais. Sakytume, gal ne Tapino klauso, o vadovaujasi įstatymu, gal per pusdienį buvo atliktas tyrimas. Bet ne. Čia tokia nauja mada R. Šimašiaus pavyzdžiu: išgirsti iš žiniasklaidos informaciją ir atleisti iš darbo. Kai tuo tarpu mokytojai yra atleidžiami pagal Darbo kodeksą, Švietimo įstatymą ir žemesnius teisės aktus. Gal galėtų būti išimties tvarka nusikaltusiai mokytojai, nes pažangūs balsai užuosdami kraują jau rėkia, kad pažeistas Baudžiamojo kodekso 170 straipsnis. Bet kaip žinia, dėl jokio nusikaltimo mokytoja kalta nepripažinta, nebent ministrė su meru neigia nekaltumo prezumpciją.

Reakcija neadekvati, nors ir ne visai tuščioje vietoje. Paviešintų mokytojos skaidrių turinys sunkiai paaiškinamas, dėl įvairių priežasčių apskritai diskredituoja tradicinių pažiūrų stovyklą LGBT klausimais ir pačiai mokytojai nedaro garbės, o mokiniams – naudos. Problemos su tomis skaidrėmis bent trys.

Pirma, skaidrėse pateikti teiginiai galimai neatitinka tikrovės. Jų autoriaus P. Camerono reputacija dviprasmiška ir net skandalinga, bet neišvengiamai tenka į tai žiūrėti kritiškai, nes pseudomokslininkais yra apšaukiami visi, kurie paskelbia tyrimus, neigiančius LGBT reikalavimų „mokslinį pagrįstumą“ (M. Regnerus, R. Spitzer – plačiau knygoje „Kaip gėjai tampa norma?“). Visgi pagrįstumo skaidrėse esama. Kilus triukšmui netruko surasti jau ir kitų autorių šaltinių apie gėjų kriminologines koreliacijas (pvz., kad jie sudarė daugumą JAV sulaikytų serijinių žudikų), o labai nepatogios statistikos šita tema yra tikrai daug ir ji dažnai absurdiškai nutylima. Tobulas pavyzdys - kunigų pedofilijos atvejai. Daugiau nei pusė jų - homoseksualūs, nors LGBT asmenų visuomenėje tėra 2-3 proc. Ar šį tikrą, ne alternatyvų faktą nurodžiusi mokytoja irgi būtų neapykantos kurstytoja? Vienu metu išeitų ir prieš gėjus, ir prieš Bažnyčią. Tokio informacinio konteksto žinojimas verčia bent suabejoti, ar statistika buvo tokia išgalvota, kaip teigia, tarkime, Seimo narė Aušrinė Armonaitė. Jeigu visgi taip ir yra, mokytoja dėstė klaidinančią medžiagą, kuri turėtų būti vertinama lygiai taip pat, kaip klaidinanti medžiaga, moksleiviams pateiktas nepasitvirtinęs ar ydingas tyrimas bet kuriame kitame dalyke, bet kuria kita tema, neliečiant gėjų. Apie atrastas planetas, kurmius, ligas ir lygiašonius trikampius. Žinoma, taip būtų, jeigu mokytojos skaidrėmis iš tiesų piktinamasi dėl jų neprofesionalumo, o ne tiesiog politiškai/ideologiškai todėl, kad buvo paliesti gėjai – vis labiau neliečiama visuomenės grupė. Taigi klausimas yra vienas: ar už blogai parinktą mokymo medžiagą standartinė bausmė anksčiau neprasižengusiems mokytojams yra atleidimas iš darbo? Būtų įdomi mokytojų, mokyklų direktorių nuomonė. Nemokslinė švietimo darbuotojų apklausa veda prie išvados, kad taip tikrai nėra. 

Antra, net jei informacija skaidrėse buvo pagrįsta tyrimais, nelabai aišku, kuo ji reikšminga doriniam ugdymui. Studijos apie JAV serijinių žudikų seksualinę orientaciją apima viso labo šimtus asmenų šimtamilijoninėje valstybėje. Homoseksualumas krikščioniškoje perspektyvoje yra problema, o homoseksualių santykių praktikavimas - moralinis blogis. Normalu, kad tikybos mokytoja norėtų tą paaiškinti. Galimai religijos laisvės pažeidimas yra uždrausti aiškinti katalikišką poziciją tam ir skirtose tikybos pamokose. Bet homoseksualumo problema Bažnyčios akyse tikrai ne ta, kad koks šimtas gėjų buvo žudikai ir dešimt kanibalai. Ne dėl to krikščionybė smerkia politinį LGBT judėjimą. Smerkia už tai, jog šis ydą verčia elgesio norma. Mokytojos pateikta medžiaga atrodo tiesiog nereikšminga ir perteklinė, siekianti šokiruoti, o ne argumentuoti. Šiuo požiūriu nesunku suprasti kilusį pasipiktinimą.

Trečia, informacija skaidrėse tiesiog vulgari. Tačiau tikėtina, kad sukilusiems pries mokytoją piliečiams tai užkliuvo mažiausiai. Nežinia, ar tai užkliuvo pačiai skaidres paviešinusiai moksleivei. Turėjo užkliūti. Mokiniams rašyti, kas ką kur kiša, masažuoja ir ryja, nėra pedagogiška, kad ir kokios būtų tokio dėstymo intencijos. Nuosekliai žiūrint, smerkiant aptariamas skaidres turėtų būti pasmerktos ir visos liberalios lytinio švietimo programos, seksualizuojančios vaikystę ir dėstančios apie absoliutų kontracepcijos saugumą, lytinio gyvenimo malonumą, įvairovę, pozas ir t.t. „Įvairovės namai“ ir panašios NVO, kai kalba apie „mokslu, o ne dogmomis grįstą lytinį švietimą“, visada nepamiršta paminėti, kad jis turėtų būti pagal Pasaulio sveikatos organizacijos standartus. M. A. Pavilionienė kaip tik tokį švietimą siūlė įvesti būdama Seimo nare. Tikriausiai mažai kas skaitė tuos „mokslu grįstus PSO standartus“, tačiau visiems labai reikėtų tai padaryti (ypač nuo 40 puslapio), nes nėra abejonės, kad jie ir toliau bus aktyviai peršami Lietuvos švietimo sistemai. Vulgaresnės vaikystės seksualizacijos jūs niekur nematėte ir nepamatysite. Masturbacija iki 4 metų, seksualinio malonumo pažinimas iki 6-erių ir taip toliau. Neskaitę netiki, kaip A. Bumblauskas, todėl reikia perskaityti ir pagalvoti, ar tikrai tokio „mokslu grįsto“ lytinio švietimo nori dauguma tėvų. Tikriausiai ne. Bet vien tai, kad Telšių istoriją iškart sekė P. Gritėno straipsnis apie tai, kodėl VDU Teologijos fakultetas rengia lytiškumo ugdymo specialistus, bent kiek įskaitančiam politinio veiksmo logiką aiškiai rodo, kad Telšių istorija bus naudojama būtent „išlaisvinančiam“ lytiniam švietimui pagal PSO standartus įvedinėti. Vienas šio pažangaus lytinio švietimo aspektas jau dabar akivaizdus – seksualinių mažumų lobistinių organizacijų atstovų kelionės į mokyklas tiesiogiai bendrauti su vaikais, kad „LGBT pažinimas būtų ne teorinis, o praktinis“. Lietuvos gėjų lygos atstovas Tomas Raskevičius iškart po Telšių istorijos tą pasiūlė ne vienai žiniasklaidos priemonei. 

Tenka atkreipti dėmesį į plačiai paplitusį išimtinai emocinį argumentą esą homoseksualūs vaikai klasėje turėjo baisiai jaustis klausydami tokios pamokos. Neabejotina, taip ir buvo. Tačiau pats argumentas vertas panašiai kiek ir priešingos stovyklos argumentas „kaip aš paaiškinsiu vaikams?“. Verta šį argumentą apmąstyti iš principo. Užduodant tokį klausimą apie vaikų jauseną pamokoje kitas loginis žingsnis yra tik safe spaces („saugias erdves“) įvedimas mokyklose ir universituose, kaip tai Obamos valdymo laikotarpiu buvo padaryta JAV. Vaikučius reikia apsaugoti nuo nemalonios informacijos, net jeigu ji teisinga. Tai totalinės nemalonių ir neparankių faktų cenzūros darbotvarkės dalis. Nes jeigu skaidrių turinys nebuvo melagingas, faktai tėra faktai ir švietimo sistema negali vadovautis tuo, kaip kažkas jausis. Faktai eina pirmiau emocijų. 

Mokyklose taip pat sėdi daug girtaujančių tėvų vaikų, daug sugyventinių vaikų ir t.t. Daug komunistų, kolonistų vaikų, stribų anūkų. Pagal tą pačią logiką turėtų būti uždrausta minėti realius faktus, kad geriantys tėvai smurtauja dažniau nei negeriantys, kad susimetę smurtauja dažniau nei susituokę, kad vienišų tėvų vaikai pagal n rodiklių gyvenime „pasirodo“ blogiau už abu tėvus turinčius vaikus ir t.t. Nutylėti, ką darė SSRS režimo šalininkai ir kaip dabar juos turėtume įvertinti. Juk vaikams skaudu. Biologijos pamokose būtina nutylėti, jog ŽIV yra statistiškai daugiausiai tarp homoseksualių vyrų paplitusi liga (JAV sveikatos organizacijos 2013 m. duomenys). Juk kas svarbiau: kaip pasijaus homoseksualūs vaikai klasėje, ar galimybė, jog išgirdę šią informaciją jie gales išvengti rizikingos seksualinės elgsenos? 

Įprasta sakyti, kad homoseksualumo nesirenkama, todėl tai taip jautru ir svarbu. Tėvų taip pat nesirenkama. Ar gerai jaučiasi vaikas girdėdamas tokius faktus apie šeimas, tokias kaip jo paties? Tikriausiai ne. Ar dėl to turėtų būti uždrausta tuos faktus pasakyti, kai/jeigu jie atitinka pamokos temą temą ir kažką prasmingo įrodo (kaip šiuo atveju, deja, nebuvo)? Pagal dalį besipiktinančių, yra būtent taip. Bet tai niekaip nesiderina nei su demokratija, nei su žodžio laisve, nei su ugdymo sistemos tikslais ir principais. Kiekvienas besijuokiantis iš JAV universitetuose esančių saugių erdvių studentams išsiverkti, turėtų su tuo sutikti.

Ir visgi centrinis rūpesčio objektas šioje istorijoje kol kas turėtų būti susidorojimo taikiniu tapusi mokytoja. Kad ir kokios prastos buvo jos skaidrės, vulgari ir galimai klaidinga pateikta informacija. Jeigu mokytoja, pagal R. Šimašiaus Laisvės gimnazijoje sukurtą precedentą, bus atleista be jokio tyrimo, tai bus elementarus susidorojimas dėl pažiūrų, dar daugiau, dėl religinių įsitikinimų. Visi suprantame, kad jeigu vietoje Bažnyčios mokymui užkliūnančių gėjų skaidrėse būtų beveik bet kas kitas, bet kuri visuomenės grupė ar gamtamokslio faktas, o ypač tie nelemti pedofilai kunigai (kurių tėra gal panašiai nedaug kaip ir serijinių žudikų gėjų), panašaus triukšmo ir kalbų apie atleidimą niekada nebūtų buvę. Politinis susidorojimas yra blogas savaime, bet dar blogiau, kai tampa tendencija, kuri skatina pati save. Kiekviena dėl A. Tapino komentaro „nulėkusi galva“ Lietuvoje užveda entuziazmą skųsti dėl pažiūrų, dėl klaidų, dėl gramatikos klaidų ir t.t. Būtent taip kuriama liberali diktatūra – santvarka, kurioje vienintelė saugi pasaulėžiūra yra „pažangi“, o šio „pažangumo“ turinys keičiasi pagal įtakingiausių liberalių veikėjų užduodamą toną (štai JAV, kur šį toną užduoda spauda, o palaiko Holivudo žvaigždutės, 2013 metais dar buvo „pažangu“ pritarti vienalytėms santuokoms, o 2016 metais „pažangumas“ jau reikalavo pritarti translyčiams vyrams moterų dušuose). 

Neseniai visai pagrįstai pradėta kalbėti apie žiniasklaidos laisvę Lietuvoje. Premjeras sake, kad ji kone tobula, akademikai kritikavo vidinę medijų cenzūrą. Bet apie kokią laisvę galim kalbėti, kai laisvės šaukliu apsiskelbęs įtakingas žurnalistas leidžia sau atvirai aiškinti, kas turi būti atleisti iš darbo ir – įspūdinga – politikai tai vykdo. Jau praėjusioje Seimo kadencijoje buvo akivaizdu, kad kelių žurnalistų politikai bijo kaip velnio ir bet ką padarys, pasakys, apsigalvos ir balsuos, kad tik jiems įtiktų. Šiandien Seime ir Vyriausybėje turint tiek politikos naujokų tas reiškinys tik stiprėja. Ant rankų pirštų tilptų ratelis žurnalistų, kurių pažiūros tarpusavyje kone nesiskiria, visiškai neatspindi visuomenės pažiūrų, bet kurių įtaka politikų elgesiui didesnė už bet kokių visuomenės apklausų ar ekspertinių rekomendacijų. Groteskiška Telšių Žemaitės gimnazijos mokytojos „galvos lėkimo“ istorija yra tiesiog išraiškingas šios tendencijos pavyzdys. 

Stebint pastarųjų metų tendencijas, nesunku įžvelgti intenciją kurti tokį informacinį foną, kuriame kiekvienas suprastų, kokios pažiūros negalimos ir kuo baigiasi bandymai būti nepažangiu. Sėkmingai jį sukūrus visų lygių karjeros tarnautojai, bibliotekininkai, muziejininkai, mokytojai, politikų padėjėjai, žurnalistai ir kiti specialistai – visi – pagal nutylėjimą žinos, kad kur jau ten nesąmonės apie kanibalus, kai kuriomis temomis geriau išvis nekalbėti nieko, nes niekada nežinai, kokios gali būti pasekmės. Skundimai ir parodomieji atleidimai, kurių kitomis, mažiau jautriomis temomis, niekada nebūtų, tikėtina, skirti būtent tam. Bent Seime ši baimė yra labai sėkmingai paskleista ir išplitusi.

Tokiame kontekste mūsų visų rūpestis ir interesas yra, kad mokytojos skaidrės ir kurso medžiaga būtų nešališkai ištirta įprasta tvarka ir, jeigu buvo klaidinga, vienaip, o jeigu tik perteklinė, kitaip įvertinta ir drausminama lygiai taip pat, kaip mokytojai Lietuvoje yra ir būtų baudžiami už bet kokias klaidas, parenkant netinkamą pamokose dėstomą medžiagą. Jau dabar minėtos mokytojos kolegos, mokiniai ir tėvai renka parašus už jos darbo vietos išsaugojimą, o mokiniai ir organizuoja piketą mokytojai ginti. Tikriausiai nebuvę laisvės piknike ir nesupratę, kas yra „tikra laisvė”, moksleiviai renkasi dorą žmogų ir sąmoningai ar ne nesutinka būti naudingais idiotais parodomajame nepažangiųjų valyme. Tą matant aišku, kad jeigu bus susidorota dėl netinkamos medžiagos atleidžiant šiaip jau niekada neužkliuvusią ir bendruomenės mylimą mokytoją, Lietuvoje bus suteiktas pats geriausias šansas patikrinti jau senokai šalyje neapmokamų, ujamų ir žeminamų pedagogų profesinį solidarumą ir mūsų visų pilietinę savimonę. Juk kiekvienas gali būti sekantis tapinokratijos girnose. „Naujo žmogaus“ kūrimas, kaip ir ankstesnėje santvarkoje, reikalauja aukų. Susiję

Vytautas Sinica 7103474978299255292

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2017-04-28 12:49

  žiųrėjau peticija.lt, tai jau virš 1200 parašų remiančių L. Raudytę yra, prisijunkite ir visi: http://www.peticijos.lt/visos/72370

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2017-04-28 13:11

  Nepopuliaru ką nors lyginti su sovietų sąjunga, bet sakoma, kad istorija juda spirale. T.y. istoriniai įvykiai cikliškai kartojasi tik, žinoma, įgavę kitokią formą. Toks įspūdis, kad ciklas apsisuko ir grįžome į tą pačią vietą, tik dekoracijos kitos.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2017-04-28 14:40

  išgirtoji žodžio laisvė. aišku, jei kur statybose plytas nešiosi tai kalbėk tu kas galvoj šauna, bet jei norėsi baltesnio darbo, turėsi užsičiaupt. yra neliečiamų temų ir socialinių grupių.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Geras straipsnis, iškeliantis labai aktualią mūsų dienoms savicenzūros temą. Kodėl jis iki šiol nepublikuotas didžiuosiuose portaluose (lrytas.lt delfi.lt)?
  Autoriui siūlau pateikti savo straipsnį minėtoms redakcijoms.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2017-04-28 17:20

  joo,jau galvojau kad aušrinė nuėjo nuo arenos,bet žiū,atejo kita,jaunesnė ir dar energingesnė.Bežiūrint į tokias aušrines ir sabatauskaites vis galvoju-kur tokie žmonės augo,ką jie galvojo Sausio 13-ąją.O,kad mūsų vyriausybė su seimūnais,formuoja politiką,pagal laikraščių antraštes,jau buvo aišku,per šakalienės barneverniadą.Beje ,Vakaruose išties,kad tik neįžeistų kokių mažumų,pvz musulmonų,keičiami istorijos vadovėliai ir klastojami Istorijos faktai.O ministrė,kaip sakoma apsišvietė,nors valstiečiai ir žadėjo tautiškumą,bei šeimos vertybes.Ir darsykį kartoju-šios ministrės,pasiūlytas mokslo metų ilginimas,manau neatsitiktinis dalykas,pailginus mokslo metus,štai tokioms,lytinio ugdymo pamokėlėms ir atsiras laiko.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Šaunuolis, Sinica - kai valdžia skatina emigraciją savo mokesčių politika, kiti iš vidaus griauna Lietuvėlę gėjų propaganda, net VU Medicinos fakulteto "šviesuomenė".

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2017-04-29 14:26

   Jau tie medikai. Nenuostabu, kad toks kyšininkavimas su tokia moralė.

   Panaikinti
 7. Anonimiškas2017-04-28 18:47

  Tikybos pamokos neturėtų būti skirtos krikščioniškai, katalikiškai ar bet kokiai kitai VIENAI religijai, turint omenyje, kad Lietuva neturi valstybinės religijos. Aišku, nemanau, kad propatrijiečiai sutiks.
  "minėti realius faktus, kad geriantys tėvai smurtauja dažniau nei negeriantys, kad susimetę smurtauja dažniau nei susituokę, kad vienišų tėvų vaikai pagal n rodiklių gyvenime „pasirodo“ blogiau už abu tėvus turinčius vaikus ir t.t." gal būtų galima statistiką šitų duomenų? pirmas punktas galimas, bet dėl kitų kilo abejonių.
  Mūsų dėstytojas per paskaitą minėjo tuos pačius argumentus kaip ir čia parašyti. Tačiau diskusija sustojo, kai dėstytojas neturėjo atsakymo į vieną argumentą - tos skaidrės galimai pažeidė Visuotinę Žmogaus Teisių Deklaraciją (rašau galimai, nes neturiu daug žinių teisinėje srityje, nenoriu absoliutizuoti šito argumento). Tai mokytojos laikinas pareigų sustabdymas (kiek žinau, ji dar neatleista galutinai) yra adekvatus atsakymas į žmogaus teisių pažeidimas, ar ne?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2017-04-28 20:44

   joo.Panagrinėkite penkto puslapio suvestines....patėvis...,...sugyventinis...,na ir išskaičiuokite statistiką.O pašalinti tikybos pamokas iš sąrašo manau,būtų pavojinga,nes tuomet atsitiks kaip Vakaruose-jie skelbia save laicistinėm valstybėm ir viena ranka nuima kryžius iš mokyklų,neleidžia mokytojams nešioti kryželių ant kaklo,nebegieda Kalėdinių giesmių,bet kita ranka leidžia mokymo įstaigose musulmonams dėvėti religinius aprėdus ir paruošia jiems maldos kambarėlius.Dar eina diskusijos apie tai,kad ramadaną reikia įtraukti į kalendorines šventes.Kaip sakoma šventa vieta tuščia nebūna.

   Panaikinti
  2. Puikus straipsnis! Pritariu.

   Panaikinti
  3. "turint omenyje, kad Lietuva neturi valstybinės religijos"
   -Tai kodėl Velykos ir Šv Kalėdos yra nedarbo dienos? Tai prieštarauja valstybės laicistinei koncepcijai.
   "tos skaidrės galimai pažeidė Visuotinę Žmogaus Teisių Deklaraciją"
   - Įdomu jei skaidrėse būtų informacija apie hetroseksualių žmonių serijinius žudikus ar heteroseksualinį kanibalizmą tada irgi butų "galimas" žmogaus teisų pažeidimas ar jau ne?
   O jeigu mokytojai nutylėtų apie tokius nemalonius heteroseksualams faktus ir pateiktų "gražesnį" tos seksualinės orentacijos vaizdelį tai nebūtų kokios nors mokinių "galimas teisių" pažeidimas?
   Romėnų išmintis dabarties grimasomis: -
   Quod licet Actus Homosexualitatis, non licet heterosexual.

   Panaikinti
  4. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  5. "Tikybos pamokos neturėtų būti skirtos krikščioniškai, katalikiškai ar bet kokiai kitai VIENAI religijai, turint omenyje, kad Lietuva neturi valstybinės religijos."

   Skirkite tikybą nuo religijotyros. Ar įmanoma per tikybos pamoką mokyti pripažinti Kristų, Alachą, Budą ir kt. ir vienodai pagarbiai melstis jiems? Juk tai absurdas. Ir būtent tokia padėtis tvyro šių laikų visuomenėje. Žmonės nebežino, kuris yra tikrasis Dievas, nebepažįsta savojo Dievo, Išganytojo Kristaus ir dėl to praranda tikėjimą.

   Kas kita būtų bešališkai mokinius supažindinti su įvairiomis religijomis, atskleisti jų prieštaravimus ir nelogiškumus.

   Panaikinti
 8. Anonimiškas2017-04-28 21:03

  Šiandien dar esu mokytoja...Po šio skuboto nuosprendžio pasijutau ir aš visai nesaugi-ko iš manęs gali pareikalauti už galimybę dirbti mylimą darbą ir užsidirbti duonai?Kaip elgčiaus aš?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jo, kažkada ir aš buvau mokytoja. Jaunutė, vos bepradedančioje skleistis mūsų nepriklausomoje Lietuvoje. Mane "suvalgė" KGB dirbę mano kolegos. Matydama tai, kas pas mus darosi ir vyksta, užjaučiu visus mokytojus, esamus ir būsimus. Atvirai prisipažinsiu, dėkoju Dievui, kad man jau netenka minti mokyklos slenksčio (nieko nepadarysi, praeities nuoskaudos daro savo). Vis drąsiau sau ir kitiems šiandien sakau, ačiū Dievui, kad neturiu... vaikų. Aš įsivaizduoju, kokia reakcija bus į mano komentarą. Šiandien neturiu jėgų skaityti ir klausyti viso šio absurdo, kas ateina iš Vakarų... Praktiškai grįžtame ten, iš kur išėjome. Tik ne į Rytus, o į... Pasidžiaugiau S.Tamkevičiaus išsakyta parama ir palaikymu tai Mokytojai. O kur kiti "dvasininkai"? Kur Grušas, aktyviai reiškęsis per sausio 13-ąją? Ėt... pasimatė "tikrasis" patriotizmas. Taigi, stiprybės, visiems, kam šiandien nervai nelaiko ;)

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2017-04-29 00:47

   o tai tau, atejo KGB ir suvalge ir kazkodel padidejo noras dar giliau i rytus traukt. matyt smegenis suvalge jei nebeskiriat is kurios puses KGB valgytojai ateina :)

   Panaikinti
  3. Tamsta, mokytoja, jūs skaityt mokat, suvokiat teksto turinį apie ką skaitot? Ar ne labai?

   Panaikinti
 9. Pasirašykit ir dalinkitės, jei pritariate: peticijos . com ; peticijos pavadinimas: Prieš dvigubus standartus (dėl tikybos mokytojos pasisakymų)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Anonimiškas2017-04-28 21:35

  Tegul visai „teisėjai“ paskaito Gėjų manifestą ir pamato, ką užtaria. Jokios logikos. Pirmiau tesutramdo anuos...

  AtsakytiPanaikinti
 11. Paskaitykite, gerb. Sinica:

  http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2017-04-27-lietuvos-katechetikos-centro-vadovas-mokytojas-privalo-pateikti-ne-savo-o-baznycios-nuomone/158701

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Mh... Net neskaičius bernardinų, aišku, šiandien KB nuomonė tokia - "kas aš toks, kad teisčiau". Vadinasi, užmerkiu akis prieš blogį, o gėrį susikuriu ir pasirenku tokį, koks man parankus ir naudingas :D KB gudriai dengia savo klaidas ir ydas.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2017-04-29 10:20

   Paskaitykite, gerb Rasa Baškiene:
   http://www.propatria.lt/2017/02/laisvunas-sopauskas-simuliakrine-arba.html
   http://www.propatria.lt/2017/02/laisvunas-sopauskas-simuliakrine-arba_20.html
   bet bet ypač trečią dalį, kur taikliai įvardijama bernardinų veiklos pobūdis:
   http://www.propatria.lt/2017/02/laisvunas-sopauskas-simuliakrine-arba_27.html

   Panaikinti
 12. Sunku dabartinėje liberalų valdomoje Lietuvoje pasakyti tiesą. Stiprybės tai tikybos mokytojai, tebūna tai tik išbandymas. Ir gėda tikriems žurnaliūgoms, kurie eina prieš tiesą ir faktus.

  AtsakytiPanaikinti
 13. Anonimiškas2017-04-29 10:43

  pritariu: motyvuoti argumentai, logiški akcentai

  AtsakytiPanaikinti
 14. Anonimiškas2017-04-29 10:44

  pritariu: motyvuoti argumentai, logiški akcentai

  AtsakytiPanaikinti
 15. Bažnyčia neleidžia iš anksto pasmerkti homoseksualių asmenų, nes jie skirti susilaikymui ir skaisčiam gyvenimui. Tačiau iš kitos pusės, Bažnyčios mokymui neprieštaraujama, jei pateikiami faktai, kurie patvirtina, kad homoseksualūs veiksmai yra "netvarkingi", "prieštarauja prigimtiniam įstatymui", "negalima jų pateisinti", "homoseksualizmą Bažnyčia laiko dideliu iškrypimu". O iš edukologijos mokslo žinome, kad ugdymas, saviugda vyksta ir per pačių žmonių veiksmus, kurie juos daro atitinkamais asmenimis. Jei tie homoseksualūs asmenys nesusilaiko nuo netvarkingų homoseksualių veiksmų, toleruoja homoseksualizmą, tai juos veda prie mokytojos paminėtų degradacijų, žalingų ne tik jiems patiems, bet ir visuomenei. Manau, taip reikėtų suprasti situaciją.

  AtsakytiPanaikinti
 16. Mačiau aš tą paticiją peticija.lt ir nepilnai sutinku su Sinica.
  Dėl peticijos:
  Peticijos tekstas neteisingas- čia jokia ne klaida. Ji išvertė garsaus sociologo informaciją apie homoseksualus- niekur ta informacija nebuvo paneigta ( kas patikės kad tokioj Amerikoj paskelbus neteisinga, nepatikrintą ar netikslią info apie lgbt jie nebūtų atsidūręs teisme ir nebūtų mokėjęs iki gyvenimo galo) - o jei nepaneigta reiškias teisinga- jei teisinga- mokytoja turėjo pilna teisę sakyti teisybę kad ir kam ji būtų nepriimtina. Šios peticijos teksto pagalba prašoma pasigailėti tarsi ji būtų padarius kažkokią klaidą- tai yra visiška nesmonė. Plius tekste nurodoma kad "katalikų bažnyčioje homoseksualumas vis dar laikomas nuodeme" - ką reiškia vis dar? čia pamatinė bažnyčios poziciją ir niekas niekada (joks popiežius, kunigai, kardinolai ir .t.t) jos pakeist negali. Taip kad peticija surašyta neteisingai.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. "Mačiau aš tą paticiją peticija.lt ir nepilnai sutinku su Sinica.
   Dėl peticijos:
   Peticijos tekstas neteisingas- čia jokia ne klaida."

   Visiškai sutinku!

   "Šios peticijos teksto pagalba prašoma pasigailėti tarsi ji būtų padarius kažkokią klaidą- tai yra visiška nesmonė."

   Visiškai sutinku!

   Panaikinti
 17. Užtenka tik kalbėt- jungiamės ir kovojam. Visi kas gali sukelkit savo draugus į grupę:
  https://www.facebook.com/groups/Lietuva900/
  taip žymiai lengviau koordinuot savo veiksmus nei komentaruose.
  kuo didesnė bus grupė - tuo didesnė bus atsvara sodomija remiantiems delfiams, lrytams, 15min. tv3.lt, alfa ir pan.

  AtsakytiPanaikinti
 18. Anonimiškas2017-04-29 17:36

  Teisingas Chingishan komentaras,jokia čia mokytojos klaida, čia faktai, todėl peticija pati klaidingai suformuluota.

  AtsakytiPanaikinti
 19. Beje, grynai smalsumo dėlei - tas idiotiškas BK170 gali būti panaudotas ir jo entuziastams netikėtu būdu, nes pagal jo antrąjį punktą "2. Tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl [...] TIKĖJIMO, ĮSITIKINIMŲ ar PAŽIŪRŲ, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų."
  Būtų homsomolui visai sveika. ;)

  AtsakytiPanaikinti
 20. Anonimiškas2017-05-01 23:26

  Puikus straipsnis. Sinica lipa aukštyn ir aukštyn.

  AtsakytiPanaikinti
 21. Dar vienas geras straipsnis - manau, nepakenktų ir į Pro Patria įdėti: http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/lidzita-kolosauskaite.-lauzas-svietimo-sistemai-siekiamybe-butinybe-ar-samo

  AtsakytiPanaikinti
 22. Anonimiškas2017-05-02 21:04

  Tapinas puikus ziniasklaidos prostitucijos pavyzdys.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item