Vilniaus universitete - studentų atstovybės agitacija į homoseksualų paradą (papildyta VU SA reakcija)

Socialiniame tinkle „Facebook“ sukurtas įvykis pavadinimu „Dalyvauju eitynėse „Už Lygybę“ su VU“. „Facebook“ vartotojai, priklausantys Vi...

Socialiniame tinkle „Facebook“ sukurtas įvykis pavadinimu „Dalyvauju eitynėse „Už Lygybę“ su VU“. „Facebook“ vartotojai, priklausantys Vilniaus universiteto akademinei bendruomenei, kviečiami kartu dalyvauti artėjančiame homoseksualų parade „BalticPride2016“ Vilniuje, tuo išreiškiant paramą eitynių politiniams tikslams. 

„Šiais metais eitynėse dalyvaus ir Vilniaus universiteto studentų, alumnų bei dėstytojų grupė, kartu su kitais eitynių dalyviais išreikšdama paramą ne tik atvirumo ir tolerancijos idėjoms Lietuvoje, bet ir palaikydama savo bendruomenės LGBT narius. Norime pasidžiaugti, kad Vilniaus universitetas yra ne tik seniausias universitetas Lietuvoje, bet taip pat ir pats pažangiausias, o jo nariai aktyviai dalyvauja akademiniame ir visuomeniniame gyvenime“, - teigiama renginio aprašyme. 

Nors šis kvietimo tekstas abstraktus ir neatskleidžia renginio tikslų, juos aiškiai nurodo paties „BalticPride2016“ aprašymas. Eitynių „Facebook“ paskyroje teigiama, kad „Šį kartą festivaliu bus siekiama pasinaudoti kaip pilietine platforma, aptariant diskriminacinio pobūdžio LR Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatų taikymą LGBT* bendruomenės atžvilgiu ir skatinant konstruktyvią visuomenės diskusiją dėl tos pačios lyties porų santykių teisinio pripažinimo“. Būtent šiems politiniams tikslams telkiamas ir VU bendruomenės narių palaikymas. 

Primename, jog būtent parado tiksluose minimas Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymas draudžia nepilnamečiams prieinama forma skleisti informaciją, kuria „niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia, negu Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse įtvirtinta, santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo samprata“. Tačiau pačios homoseksualų eitynės kitu savo tikslu skelbia skatinti konstruktyvią visuomenės diskusiją dėl tos pačios lyties porų santykių teisinio pripažinimo. Tiek logiškai, tiek ir sprendžiant pagal visus be išimties Lietuvoje ir užsienio šalyse LGBT reikalavimus atstovaujančių politikų registruojamas pataisas, „tos pačios lyties porų santykių teisinio pripažinimas“ reiškia vienalyčių partnerysčių arba „santuokų“ įteisinimą. Viešas tokių diskusijų skatinimas kartu yra ir „skatinimas kitokios, negu Konstitucijoje ir Civiliniame kodekse įtvirtinta, santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo sampratos“. Atviras, tačiau viešumoje neužduodamas klausimas, ar pati eisena, deklaruojanti tokius tikslus, neprieštarauja galiojančiam Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymui. 

Renginio lankytojams taip pat siūloma užsisakyti specialiai šiam renginiui pagamintus marškinėlius su vaivorykšte ir užrašu „VU LGBT*“. 

Įvykio autorius - Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) vykdoma programa „Be etikečių“. Oficialus programos tikslas - didinti Vilniaus universiteto bendruomenės ir paties universiteto atvirumą, skatinant visuomenės mažumų pilnavertį įtraukimą į universiteto ir visuomenės gyvenimą. VU SA puslapyje vienintelis išskirtas ir minimas programos prioritetas - geresnis neįgaliųjų įtraukimas į universitetą bei palankesnės socialinės aplinkos kūrimas universitete.

Papildyta:

Reaguodama į portale propatria.lt pasirodžiusį pranešimą, Vilniaus universiteto Studentų atstovybė išplatino pranešimą, kuriame teigia, jog „palaiko savo bendruomenės LGBT+ narius“ ir kartu su kitais eitynių dalyviais „reiškia paramą atvirumo bei tolerancijos idėjoms Lietuvoje“.

Komentuodama pranešimą Studentų atstovybė savo „Facebook“ paskyroje nedviprasmiškai pareiškė, jog organizacija palaiko eitynes „Už lygybę“, kurių šių metų tikslas yra „aptarti diskriminacinio pobūdžio LR Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo nuostatų taikymą LGBT* bendruomenės atžvilgiu ir skatinti konstruktyvią visuomenės diskusiją dėl tos pačios lyties porų santykių teisinio pripažinimo“.

Žemiau pateikiame minėtą VU SA komentarą, išreiškiantį paramą eitynėms „Už lygybę“:

„VU SA, kaip organizacija, remia savo programos „Be etikečių“ iniciatyvą tiek įkurti LGBT grupę Vilniaus universitete, tiek kvietimą dalyvauti eitynėse „Už lygybę“ palaikant VU LGBT bendruomenę bei tokiu būdu išreiškiant paramą atvirumo bei tolerancijos idėjoms Lietuvoje.“


Susiję

Pažangos ideologija 5454575668289887080

Rašyti komentarą

25 komentarai

1Chingishan rašė...

TIESIOG NEITIKETINA.

1Chingishan rašė...

p.s. kas suteike tokias teises sitai studentu atstovybei dalyvauti studentu pederastinime? patys studentai su tuos sutinka?

Anonimiškas rašė...

Na "propatria", kur jusu lyderis? Ar sikart surengsit koki atsaka geju eitynems? Ar taip sedesit ir verksit internete, kaip bobutes ant suoliuko bedas pasakodamos? Kur jusu veiksmai? Gal bijot? O ko bijot? Skausmo? Skausmas praeina ir nenuzudo.. Be to, gyvenimas toks dalykas, kur skausmo neisvengsit.. O be to, juk eitumet del kilnaus tikslo.

Pikc rašė...

Kažkokie atsilikėliai tie "lgbt" - nespėja koja kanopon su progresu. O kur 31 genderis? Kur "inter"? Kur "kvyrai"? Kur "zoo"? Kur "pedo"? Kur "nekro"? Kur "incesto"? Kur dar krūva parafilijų??? Pervertofobaj - ir ne kitajp! Kur žiūri eurosajūzo ir barako chebros iškrypėlių teisių gynimo kontoros? Seubas! Šitam parade turi būti atstovaujamos VISOS seksualinės mažumos (https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_paraphilias) - kitaip tai bus netolerancija beigi diskriminacija! Ura, tavarišči homsomolcy - dajoš homunizm!

1Chingishan rašė...

o pats ka darysi? moralizuosi ar pats imsies ko nors?

Anonimiškas rašė...

Taip, eisiu vienas ir visus isdauzysiu :D

Anonimiškas rašė...

Bet tokie klausimai rodo, kad tik pezėt ir tesugebat.. Ir slėptis po lapais..

Dovilė rašė...

Kai žiniasklaidoje taip šurmuliuojama apie visokias eitynes, ant kiekvieno kampo daroma politika ir varžomasi kas pirmas užpils daugiau chlamo ant visuomenės narių, norisi tieisog pasakyti vieną dalyką iš savo pusės.
Žmonės, kada susimąstysit? Gal tada, kai atsidursite ant opercinės stalo ir kažkas Jums išgelbės gyvybę? Gal tada, kai Jus apgins nuo užpuoliko? O gal tada kai ištrauks Jūsų vaiką iš gaisro? Gal tada, kai kažkas garsins Jūsų šalį mokslo laimėjimais?
Nejau tada ir toliau norėsite drapstytis savo vėmalais?
O ką jeigu tai vyksta nuolat? Nuolat gelbstimos gyvybės, nuotal demonstruojamas pilietiškumas ir mokslo pasiekimai. To negana? Tai būtinai turi paliesti Jus, kad išmoktumėte gerbti visus aplinkui?
Tik nepamirškite prieš tai paklausti Jums padėjusio ar Lietuvą garsinančio žmogaus, kokiai politinei partoijai jis priklausė, kokia jo rasė, religija, lytinė orientacija, kokį universitetą jis baigė...
Gal tada visgi suprasite, kad ne tie žmonės Jūsų, bet Jūs jų tieisog neverti...

Augustinas rašė...

Cit.: "Gal tada visgi suprasite, kad ne tie žmonės Jūsų, bet Jūs jų tieisog neverti..."

Tai čia ne apie vertumą ar nevertumą kalba eina, gerbiamoji Dovile, ir ne apie nuopelnus Lietuvai. :) Čia kalba eina apie destrukcines idėjas ir kaip jas atpažinti bei išvengti jų (tų destrukcinių idėjų) neigiamo poveikio visuomenėje.

P.S. Beje, kalbant apie vertumą, tai vertę turi kiekvienas žmogus. Bet tai nereiškia, kad bet koks konkretaus žmogaus konkretus noras turi būti tuoj pat išpildomas, nes konkretus žmogus gali norėti tokio dalyko, kuris sugriautų ne tik jį patį, bet ir visą visuomenę.

Pikc rašė...

Gerb. Augustinai, homjaunimo aktyvistams NIEKO neįrodysite, nes jie nemąsto. Jų "stichija" - NE argumentai, logika, bet lozungai ir emocijos. Viskas, nieko daugiau. Pažiūrėkite į tos Dovilės emocingos diarėjos srautą - kur ten nors lašas logikos? Taigi. ;)

Augustinas rašė...

Teisingai pastebėjot, gerb. Pikc. Panelė ar ponia Dovilė kaip reikiant įsižeidusi ir supykusi. Emocijos liejasi laisvai. :) Tik vat aš kažkaip prieš moterišką vardą nepajėgiu (tiesiog psichologiškai negaliu) trolinti. Tai bandau mandagiai pakalbinti.

Anonimiškas rašė...

Dovile, panašu, kad jūs nors kartą gyvenimą susidūrėte su zoofilu, kuris padarė jums kažką gero. Ar iš to darote išvadą, kad zoofilo ir pav. ožkos santykius privaloma pripažinti santuoka?

Pikc rašė...

LABAI taikliai! :)

Pikc rašė...

Bergždžiai stengiatės. Homjaunimas - infantilūs praplautsmegeniai fanatikai. Jiems egzistuoja tik du variantai - arba a) besąlygiškai pritari jų (tiksliau, ne jų, bet jiems įdiegtoms) "ura, dajoš homunizm!" idėjoms - arba b) esi nacius-fašius-racistas-netolerastiškas pervertofobas. Bet koks, kad ir mandagiausias bandymas kalbėti argumentais iškart parodo, kad esi NE jų stovykloj, vadinasi - žr. punktą b, nes jie argumentų neturi ir jais neoperuoja. Kaip ir sakiau, tai ne jų stichija. Asmeninė patirtis rodo, kad mandagus kalbėjimas su ta fauna neišvengiamai baigiasi agresijos pliūpsniais (internete) arba raudom ("kaip tu taip gali, beširdi!") - "oflaine" (čia be bajerio). Nebuvo NĖ VIENO karto, kad ta fauna bandytų RACIONALIAI pagrįsti savo poziciją. Nė vieno. Čia tas pats, kaip ir su koloradais. Tad jie trolinimui ir tetinka. ;)

Pikc rašė...

Beje, prisimenate, sakiau, kad dabartinis homsomolas - tiesioginis senojo homsomolo "tradicijų tęsėjas"? Štai ir smagus istorinis priminimas - kuo ne dabartinių "progresyvų" šnekos apie visokias "teises"? https://www.youtube.com/watch?v=AtgjYSGbdIU ir https://www.youtube.com/watch?v=AtgjYSGbdIU&t=1m4s - esminiai momentai. :)

1Chingishan rašė...

nesupratau? tu idiotas ar kaip?

gediminas rašė...

labai gerai viskas nusakyta:"... VU SA puslapyje vienintelis išskirtas ir minimas programos prioritetas - geresnis neįgaliųjų įtraukimas į universitetą..." Tad jie ir eis su neįgaliaisiais

Augustinas rašė...

Taikliai pastebėta, gerb. Pikc. :) Ačiū už priminimą. :)

1Chingishan rašė...

Visiems siulau rasyt tiek VU vadovybei tiek Seimo nariams- apie sia situacija. Vu vadovybes pareikalaut pabaigt sita studentu sodomitinimo akcija, o Seimo nariu pareikalaut - nushalint VU vodovybe jei ji nesiims veiksmu stabdyt LGBT bendruomenes veikla VU. VU tai Lietuvos mokslo istaiga kur studentai turi mokytis mokslo o ne kaip santykiaut analiniu budu.

Apuokiukas rašė...

Beje, jeigu kalbame apie toleranciją, tai mes turime toleruoti ne tik LGBT, bet ir tuos, kurie sako ,,Pederastams – NE“, turėtume toleruoti ir tuos, kurie sako, kad ,,lytinius iškrypėlius reikia gydyti dilgėlėmis per minkštą vietą“, turėtume netgi toleruoti ir tuos, kurie sako, kad iškrypėlius reikia šaudyti. Taip kad tolerancija, kaip tokia beveik ir neegzistuoja*, tiesiog žmogus pasirenka tam tikras vertybes. Tokiu būdu LGBT-istai, prisidenginėdami ,,tolerancijos“ sąvoka varo savo idėjų propagandą, kuri yra NEPRIIMTINA ir netgi nuodėminga daugumai žmonių.
*Tiesa, galima ir surasti tolerancijos pavyzdžių. Vienas jų – katinas Leopoldas su savo ,,Vaikai, gyvenkime draugiškai“. Bet kaip galima gyventi draugiškai, kai vieni kitiems primetinėja nepriimtinas idėjas. Antras tolerancijos pavyzdys - ,,O man pochui...“ Taigi tolerancija iš esmės yra pochuizmas, kai žmogui visiškai ,,dzin“, kas vyksta.

Hm... Dovilė... Dovilė... rašė...

Dovilė Šakalienė?

Anonimiškas rašė...

Tau labai tinka tavo nickas. Viduramziskas mongolas, kurio smegenys atitinka laika ir vieta. Kieno ir kokio leidimo reikia norint pareiksti savo nuomone, asilene?

Pikc rašė...

Ne, jis tiesiog ligonis. Nekreipkite dėmesio, jam čia taip nuolat būna. :)

1Chingishan rašė...

o tau labai tinka tavo- Anonimishkas kiausingalvis zydras idiotas.

Anonimiškas rašė...

Paskaitykite nuorodą, studentai. Moksliškai pagrįsta, kad vienalyčių porų auginamiems vaikams yra blogai: http://link.springer.com/article/10.1007%2Fs11150-013-9220-y#/page-1

item