Kaip gėjai tampa norma? Atsakymas knygų lentynoje

Robert R. Reilly. Kaip gėjai tampa norma (vertė Elena Raudaitienė) – Vilnius: Valstybingumo studijų centras, 2016. – 252.  „Mes atėj...


Robert R. Reilly. Kaip gėjai tampa norma (vertė Elena Raudaitienė) – Vilnius: Valstybingumo studijų centras, 2016. – 252. 

„Mes atėjome čia paskelbti, kad jūs nebeturite įgaliojimų vadinti mus nesveikais ir psichikos ligoniais. Mums, homoseksualams, jūsų profesija yra baisiausias priešas. Mes reikalaujame, kad psichiatrai elgtųsi su mumis kaip su žmonėmis, o ne kaip su pacientais, kuriuos reikia gydyti!“ 

- gėjų aktyvisto Franklino Kameny pareiškimas, su grupe protestuotojų įsibrovus į Amerikos psichiatrų asociacijos tarybos posėdį 1971 metais. Ligos statusas homoseksualumui panaikintas po du metus trukusių protestų, spaudimo ir psichiatrų persekiojimo

Balandžio mėnesį Lietuvos skaitytojus pasiekė Valstybingumo studijų centro išleista provokuojanti knyga seksualinių mažumų (LGBT) judėjimo tema. Buvęs JAV prezidento Ronaldo Reagano patarėjas, nacionalinio saugumo ekspertas Robertas R. Reilly knygoje Kaip gėjai tampa norma (angl. Making Gay OK) klausia, kaip tapo įmanoma Vakaruose įvykusi radikali mąstymo apie seksualinę moralę revoliucija. Kaip Vakarų šalių politikai ir mokslininkai pradėjo kalbėti, jog normalu ir saugotina tai, kas visoms visuomenėms visais amžiais ir dar XX a. pabaigoje atrodė akivaizdžiai smerktina? Kaip gėjai tapo norma? 

Knyga išsiskiria tiek savo kritišku požiūriu į tiriamą reiškinį, tiek ir giliu žvilgsniu į jo priežastis. Ieškodamas atsakymo Robertas Reilly pirmoje knygos dalyje leidžiasi atgal laiku iki pat senovės Graikijos. Akivaizdu, kad Vakarų šalyse seksualinių mažumų lytinius santykius norma pavertęs mąstymas nesusiformavo staiga ir iš niekur. Jo šaknis autorius randa lygindamas du požiūrius į mus supantį pasaulį. Klasikinis požiūris teigė, jog visi dalykai turi prigimtį ir kiekvieno elgesys turi ją atitikti. Modernusis Apšvietos požiūris pareiškė, jog visa yra žmogaus mąstymo ir valios vaisius, todėl ir gali būti pakeista pagal žmogaus valią. Tikrovė yra tai, ką manome ja esant. Būtent iš pastarojo požiūrio gimsta įsitikinimas, kad seksas galimas ne vien santuokoje tarp vyro ir moters, bet iš esmės tarp bet ko, kas nori juo užsiimti. Ant jo pastatytas visas LGBT judėjimas. 


Antroje knygos dalyje žvelgiama į patį seksualinių mažumų „išsivadavimo“ judėjimą, sugebėjusį sėkmingai išnaudoti Vakarų mąstymo revoliuciją. Siaura mažuma įtikėjo, kad jų problema – homoseksualus potraukis – iš tiesų gali būti paversta nauja elgesio norma. Šios mažumos laukė sunkus uždavinys: įtikinti savo teisumu daugumą ir racionalizuoti homoseksualų elgesį kaip visuotinę normą. Net ir ten, kur dar nepavyko savojo elgesio paversti visuotine norma, Vakarų šalyse pavyko ją įtvirtinti įstatymuose ir be visuomenės pritarimo. Autorius atskleidžia, kaip tai pavyko ir kokios buvo objektyvią moralės tvarką ginančių visuomenės grupių klaidos. 

Knyga parašyta 2014 metais, tad dar prieš naujos „žmogaus teisės“ į vienalytes „santuokas“ sukūrimą JAV Aukščiausiojo teismo sprendimu. Visgi pats santuokos ir šeimos sampratos pakeitimas tėra autoriaus tiriamus procesus vainikuojantis veiksmas, tad knygai tai neturi įtakos, priešingai, padeda suprasti, kad pati santuokos samprata tėra trofėjus, kurį LGBT judėjimai įvairiose šalyse pasiima, kai mūšį dėl mąstymo revoliucijos būna jau laimėję.  

Skaitytojas gali paklausti, kuo ir kam tai aktualu Lietuvoje? Juk mūsų šalyje, pagal apklausas, vienalyčių „šeimų“ įteisinimui pritaria vos kas penktas pilietis. Ramybė dėl šeimos sampratos ateities Lietuvoje būtų didelė klaida, ką knygos įvadiniame straipsnyje argumentuotai atskleidžia prof. Vytautas Radžvilas. Seksualinė revoliucija į naujas šalis visada judėjo lėtai, tačiau nesustabdomai. Lietuvoje taip pat auga pastangos gydyti visuomenės „atsilikimą“. Homoseksualų paradai, laidos, reklamos, populiariosios kultūros personažai, brangiai apmokami ir visuomenės normas kritikuojantys viešieji „ekspertai“ skleidžia įsitikinimą, kad homoseksualus elgesys yra norma, o vienalyčių santykių smerkimas – banali neapykanta. 

Tokiame kontekste visiems Lietuvos gyventojams, kurie nepritaria šiam subtiliai prievartiniam gyventojų mąstymo ir įstatymo normų pakeitimui, Roberto Reilly knyga tampa nepamainomu leidiniu, atskleidžiančiu kaip, kada, kas ir kodėl sugebėjo įvykdyti seksualinę revoliuciją kitose šalyse ir sėkmingai paskelbti, jog gėjai tapo norma. Knyga paneigia daugybę mitų, suteikia galimybę ne tik pasimokyti iš svetimų klaidų, bet ir perprasti visuomenių mąstymą keičiančią ideologiją, be to, suteikia gausių sekuliarių argumentų neišvengiamose diskusijose visuomenėje ginant savo įsitikinimus.


Susiję

Vytautas Sinica 939851861227500699

Rašyti komentarą

 1. Įsivaizduokite knygą apie stribus, pavadintą "Kaip liaudies gynėjai kovojo prieš banditus", arba knygą apie komunistus, pavadintą "Progreso nešėjai". Skamba absurdiškai, ne? Bet pederastus "gėjais" vadinti absurdas neatrodo? O juk tai LYGIAI tas pats - abiem atvejais perimamas žargonas tos ideologijos, prieš kurią bandoma kovoti. Mano galva, tokiu būdu laimėti šansų nėra. PIRMAS ginklas tiek senųjų, tiek naujųjų bolševikų ideologijoje buvo ir yra terminijos iškreipimas, perdirbimas. Žaidimas pagal jų taisykles, jų naujadarų perėmimas - garantuotas būdas pralaimėti.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2016-06-05 07:00

   Del terminu jus teisus. Bet jei autorius butu viska vadines nesusvelnines, ytariu, kad knyga visai nebutu isleista.
   Gerai, kad isvis atsiranda tokios knygos, o del terminu zmones susigaudys :)

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2016-06-06 10:20

  Teisingas straipsnis, nušviečiantis apie sparčiai plintantį absurdą, o plinta jis todėl, kad yra tamprus ryšys su seksu,jaunimo tarpe jis populiarus, čia jau gamtos šauksmas, iškreipęs tą šauksmą, tapsi gamtos šiukšle, o tapęs šiukšle greit būsi nupūstas nuo Žemės.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Gay gay, go away!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2016-06-09 15:38

  O ar musulmonai turi teisę pagal šariatą naikinti pederastus? Jei taip tai kieno teisės mes turime užtikrinti Europoje? Įdomu įdomu manau geriausia nesikišti ir palaukti kas laimės.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Musulmonai dar progresyvesni už liberastus - pas juos su pedofilija viskas OK, o liberastam bandymas pedofiliją įteisinti nepavyko (tiesa, tik kol kas - bet vis tiek atsilikimas nuo progreso). :)

   Panaikinti
 5. homoseksulumas ,kaip maras plinta...baisu net pagalvoti apie vienalytes seimas,apie tuos vaikucius kurie gyvens ten,,,

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. J.Radovičius2017-07-24 15:00

   Vienalytės šeimos visiškai niekam netrukdo. Heteroseksualių paauglių jos paveikti negali, jei šeimoje buvo skiepijamas heteroseksualumas. Bet homoseksualių porų teisė įvaikinti yra labai abejotina. Čia būtinas tik vaikų psichologų bei seksologų verdiktas: ar homoseksuali pora gebėtų išauginti heteroseksualų vaiką, net turint geriausią norą. (Homoseksualus lavinimas turi būti uždraustas, savaime suprantama).

   Panaikinti
  2. Pirmiausia, nereikia vadinti šeima to, kas šeima nėra ir būti negali. Antra, niekam išties nerūpi, su kuo ir pro kurį galą jie santykiauja, kol tai daro savo noru - bet juk pakantumas iš normalių žmonių pusės nėra iškrypėliškos ideologijos apologetų tikslas (manau, tai tiek akivaizdu, kad papildomai aiškinti nereikia). Trečia, KAIP uždraustumėte homikams "savaip" auklėti įvaikintą vaiką? Ketvirta, iškrypimų tema tiek ideologizuota, kad bent kiek nepalankesnės mokslininkų išvados sukelia isterijos audrą. Kokia garantija, kad, esant tokiai situacijai, tas "vaikų psichologų bei seksologų verdiktas" būtų objektyvus? Nepamirškime, kad kontora, kuri "normalizavo" pederastiją (ir pabandė "normalizuoti" pedofiliją) vadinasi Amerikos psichologijos asociacija.

   Panaikinti
 6. Anonimiškas2018-01-11 21:55

  as manau, kad sitas judejimas skinasi kelia nusikalstamu budu. uz to stovi gerai organizuota, visokiems seksualiniams iskrypimams pasidavusiu zmoniu mafija. jie turi savo zmones paciose ivairiausiose strukturose ir yra gerai finansuojami. Vytauto Rubaviciaus persiakiojimas puikiai iliustruoja kaip jie dirba. sitas judejimas yra gresme nacionaliniam saugumui!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Jonas Kazimieras Burdulis2018-06-14 11:53

  Kviečiu paskaityti https://sites.google.com/a/nezudyk.lt/seimos-priesu-gedos-stulpas/Home/homoseksualizmo-esm

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item