Virginijus Savukynas. Kaip nužudyti Lietuvą?

Mes gyvename totalaus karo akivaizdoje. Didelio, aštraus, žiauraus. Ir tam tikra prasme nepastebimo. Čia nešaudoma iš patrankų ir nemėtom...


Mes gyvename totalaus karo akivaizdoje. Didelio, aštraus, žiauraus. Ir tam tikra prasme nepastebimo. Čia nešaudoma iš patrankų ir nemėtomos bombos iš lėktuvų. Tačiau tikslas toks pats žiaurus – sunaikinti Lietuvą. Taikinys yra mūsų tapatybė ir tai, kas sudaro jos vieną pagrindinę dalį – istoriją. Ir ši kova nėra nauja, ji tęsiasi šimtmečius.

XIX amžiuje ne tik Lietuvos vardas buvo ištrintas, buvo ištrinta istorija, o M.Muravjovo dėka buvo paskelbta, kad Lietuva yra nuo amžių rusų žemė. Atitinkamai buvo mokoma mokyklose ir Lietuvos istorijos. Vadovėliuose nebuvo minima Lietuvos didžiojo kunigaikštystė. Lietuviams, baigusiems mokslus, susidarydavo įspūdis, kad mūsų kraštas buvo Rusija, o lietuviai – jos pavaldiniai.

Carinė Rusija žinojo, kad vien fiziškai pavergti tautą nepakanka. Reikia sunaikinti lietuvių tapatybę. O tai geriausiai padaryti, ištrinant istoriją. Lygiai tokios pačios strategijos laikėsi ir Sovietų sąjunga: ji iškreipė ir manipuliavo Lietuvos istorija.

Praeitų metų pabaigoje beveik be jokio dėmesio nesusilaukė krašto apsaugos ministro Juozo Oleko pranešimas apie tai, jog 2013 metais Lietuvos istorija buvo dažniausiais informacinės konfrontacijos taikinys.

Taikiniai pasirinkti ne atsitiktinai. Pirmiausiai atgaivinamos senos klišės, esą Lietuvos didžioji kunigaikštystė buvo baltarusiška, o ne lietuviška. Didieji kunigaikščiai esą buvo baltarusiai, o ne lietuviai. Tai ne vien istorijos savinimosi klausimas. Tai lietuvio vardo savinimasis. Esą tie, kurie XIII–XVIII amžiuje vadinosi lietuviais, iš tikrųjų yra baltarusiai. Tokia koncepcija nereiškia, kad mums nieko nelieka. Mums lieka žemaičių pavadinimas ir etnografinis praeities supratimas: esą buvome tik valstiečių tauta. Ir tai yra lietuvių tapatybės griovimas.

XIX amžiuje vyko milžiniška kova dėl lietuvio vardo. Ją laimėjo J. Basanavičius, V. Kudirka ir kiti. Todėl mes ir atkūrėme Lietuvos valstybę 1918 metais. Dabar siekiama parodyti, kad viskas kuo rėmėmės, mums nepriklauso.

Kiti taikiniai – tai pokario kovos ir Lietuvos išsivadavimas iš Sovietų sąjungos. Siekiama sumenkinti šiuos laikotarpius. Kodėl? Ogi tai dar vienas smūgis mūsų tapatybei. Tauta negali skleistis be laisvės, o pokaris ir Sąjūdis – tai tie laikotarpiai, kai tauta kovojo už savo laisvę. Būtent juos ir reikia sunaikinti.

Ir dabar pagalvokime, kaip atrodytų Lietuva, jei šie tikslai būtų pasiekti. Lietuviai tuomet tebūtų kažkoks istorinis nesusipratimas, kuris išliko per klaidą. Be to, dar ilgą laiką savinosi kitų istoriją. Be to, tai tauta, kuriai niekad nesisekė su laisve. Ar lietuviai norės tapatintis su tokia tauta? Ar nėra geriau pasirinkti kitas tapatybes – juk pasaulis globalus, gali važiuoti kur nori, o jei esi jaunas, pritapsi bet kur. Lietuva taps geografiniu kraštu, kuriame gyvenantys žmonės nejaus jokio ryšio, jokios atsakomybės. Štai tada ateis Lietuvos pabaiga. Būtent to ir siekia tie, kurie vykdo tokias informacines atakas.

Lietuvos istorijos žinojimas – nuo viduramžių iki nūdienos – tad nėra vien tik išsilavinimo dalykas, tai yra mūsų tautos ir valstybės egzistencijos pagrindas. Tai mūsų tapatybės išlaikymo pagrindas. Ir labai gaila, kad daugelis politikų, visuomenės veikėjų to nesupranta.

Svarbiausias šiandienos karai vyksta dėl tapatybės, dėl mūsų istorijos. Ir tai žymiai pavojingiau už energetinius karus. Akivaizdu, kad mums šiuo metu reikia mūsų istorijos populiarinimo. Istorikų atradimai turi pasiekti visą visuomenę. Tai nėra užgaida. Tai mūsų išgyvenimo klausimas.

V.Savukyno komentaras transliuotas per Lietuvos radiją

Šaltinis: www.lrt.lt


Susiję

Virginijus Savukynas 2586695824084088392

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2014-01-28 21:26

  Trūksta žodžių. Reikia tik įsigilinti į Savukino pasąmonės srautą.Jūs tik įsiskaitykit:
  -XIX amžiuje vyko milžiniška kova dėl lietuvio vardo. Ją laimėjo J. Basanavičius, V. Kudirka ir kiti. Todėl mes ir atkūrėme Lietuvos valstybę 1918 metais.
  -Lietuviams, baigusiems mokslus, susidarydavo įspūdis, kad mūsų kraštas buvo Rusija, o lietuviai – jos pavaldiniai.
  -Lietuviai tuomet tebūtų kažkoks istorinis nesusipratimas, kuris išliko per klaidą. Be to, dar ilgą laiką savinosi kitų istoriją.
  Tokio lygio Savukino "įžvalgos" net nepasiekia pradinuko lygio, jeigu jis bent kiek jis būtų pasigilinęs į LT istoriją.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2014-01-29 14:15

   man ne Savukyno mintys pradinuko lygio, bet jusu

   Panaikinti
 2. O ko gi norėti iš LRT propogandisto? Sistemos berniukas. Ruošiama pamaina Bumbliauskui, jį gi visi perprato.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2014-01-29 02:41

  Lietuvių tauta pati seniausia Europoje(nors pats dabartinis vardas labai jaunas). Kitaip būti ir negali, nelogiška juk ir kalba viena seniausių visame pasaulyje!!! Tai kas kieno čia istorija savinasi ir iškraipo daugybę metų? Mūsų istorija didingesnė nei rašoma vadovėliuose, nors ir tapati nebeįtinka reikia dar sumenkinti....

  AtsakytiPanaikinti
 4. Toks jaunas, o jau ... Virginijus Savukynas pateikia tikslią savo paties veiklos istorijos propagandos frontuose diagnozę (pakanka pamatyti bent vieną "Istorijos detektyvų" laidą).

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2014-01-29 14:23

  pats tiksliausias apibudinimas situacijos esancios siuo metu Lietuvoje koki tik teko skaityti ir girdeti. Pagarba Virginijui Savukynui! Lietuva gyva tik tokiais teisingai lietuviskai mastanciais zmonemis, kol tokiu yra as ramus uz ateiti.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2014-01-29 21:33

  Šalia viso to laikomasi Voltero patarimo: nugirdyti, nudievinti, atimti kalbą. Ir dar viršaus: ardyti šeimos pamatus, "naujienomis" tvirkinti vaikus valdiškose "ugdymo" įstaigose.
  Karas tikrai žiaurus, tik reikia patikslinti, kad jo taikinys - ne tik Lietuva, bet iš esmės visos tautos...

  Atėjo metas Konstitucijoje nurodyti ne tik, kam priklauso suverenitetas, bet ir ... vaikai.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anonimiškas2014-02-03 08:37

  Įdomiausia, kad su Savukinu, turint sveiko proto, neįmanoma ginčytis, nes ginčas šiuo atveju būtų tarp Buko ir Bukesnio.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

item