Teisme – ginčas dėl istorinės išvados apie Joną Noreiką

Kovo 27 d. Vilniaus apygardos administracinis teismas numato skelbti sprendimą ypač jautrioje visuomenei  administracinėje byloje. Vi...

Kovo 27 d. Vilniaus apygardos administracinis teismas numato skelbti sprendimą ypač jautrioje visuomenei  administracinėje byloje.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) pradėjo nagrinėti Granto Arturo Gochino (Grant Arthur Gochin) skundą Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui dėl rašto, kuriuo buvo atsisakyta pakeisti istorinę išvadą apie Joną Noreiką (generolą Vėtrą), panaikinimo ir įpareigojimo pakartotinai atlikti tyrimą.

JAV gyvenantis G. A. Gochinas kreipėsi į teismą, prašydamas panaikinti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro 2018-07-18 raštą ir įpareigoti atlikti administracinę procedūrą pagal pareiškėjo pateiktą 2018-06-15 užklausą ir jos prieduose esančius dokumentus, įvertinant visus argumentus bei archyvinius dokumentus ir pakeičiant istorinę išvadą dėl Jono Noreikos veiklos Antrojo pasaulinio karo metais, joje aptariant visus archyvinius dokumentus, pateiktus užklausoje.

Pasak pareiškėjo, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras 2018-07-18 atmesdamas jo prašymą dėl istorinės išvados pakeitimo neaptaria nė vieno iš pareiškėjo pateiktų istorinių dokumentų, selektyviai pasirinkdamas atsakymo temas ir išvengdamas pagrindinės temos – Jono Noreikos ir Lietuvos aktyvistų fronto (LAF) vaidmens Žemaitijos žydų žudynėse. G. A. Gochino teigimu, savo išvadas Centras grindžia subjektyvia, įrodymais neparemta nuomone.

Vilniaus apygardos administracinio teismo informacija

Susiję

Istorijos politika 1369946979189298346

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2019-03-06 22:06

  Iš kur tiek įžūlumo turi tas Grant Arthur Gochin? Pabandytų koks lietuvis Izraelio teismams reikšt pretenzijas...

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2019-03-07 07:25

  Kadangi Lietuvą atstovaujantys neturi stuburo tuo pačiu ir visai tautai laužomas stuburas. Jei žinotų, kad sulauks atatrankos nesišakalintų. Tokiais atvejais kalti ne tik mus puolantys, bet ir bailūs valdžiažmogiai. Be to aišku, kad tas p. žydas turi savo stogą.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2019-03-07 17:49

  joo,bet gi, kas per tauta. Jiems niekad negana.Tik,deja,kol neišrinksime,kaip lenkai,tautininkiškos valdžios,tol tokie "teismai" vyks ir vyks.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2019-03-07 19:13

  Dievagojasi čia visi, kad Vėtra mums į didvyrius tinka, nes žydus mylėjo, netgi gelbėjo.., o tie išgelbėtieji sako, kad tas juos skriaudė. Tai jei jau gelbėjo, o tie šitaip negarbingai dabar elgiasi, tai gal su tokiais reikėjo griežčiau ir tada? Tai gal didvyriu derėjo būti ir žydų atžvilgiu, ne vien okupantų rusų ir fašistų vokiečių?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2019-03-08 08:19

  Tai apšviesk tamsią liaudį, o tai tik piktiniesi, kad ji nesupranta.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui su V. Sinica

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item