Patriotinis jaunimas kviečia į šventinį Vasario 16-osios liepsnų maršą!

2019 m. vasario 16-ąją jau antrus metus iš eilės patriotiškai nusiteikęs jaunimas kartu su sambūriu “Pro Patria“ organizuoja žygį su degl...

2019 m. vasario 16-ąją jau antrus metus iš eilės patriotiškai nusiteikęs jaunimas kartu su sambūriu “Pro Patria“ organizuoja žygį su deglais reikšmingiausiai Lietuvos laisvės datai paminėti. Savivaldybės išduotas leidimas renginiui, kuris vasario 16 dieną, 18 valandą startuos nuo Vilniaus Aušros Vartų. Socialiniame tinkle Facebook sukurtas įvykio puslapis, kuriame gali registruoti ir draugus pakviesti planuojantieji dalyvauti šventiniame žygyje. 

„Prieš 101-erius metus, 1918 m. vasario 16-ąją, sukurta moderni tautinė Lietuvos valstybė, kuri nuo pat gyvavimo pradžios buvo priversta nepaliaujamai kovoti už savo nepriklausomybę, o ją sukūrusi lietuvių tauta – ginti savo teisę laisvai gyventi iš protėvių paveldėtoje žemėje. Būtent todėl šios datos minėjimas simbolizuoja ne tik tautinės valstybės pradžią, bet ir visų jos laisvę gynusių ir dėl jos pasiaukojusių piliečių atminimą“, - skelbia renginio organizatoriai. 

„Šį kartą laisvės šventė bus ypatingos reikšmės. Šią Vasario 16-ąją bus minimas 70-asis Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) deklaracijos jubiliejus. Šios deklaracijos signatarai, lietuvių partizaninio pasipriešinimo vadai, tuomet pasiuntė pasauliui ir ateities kartoms aiškią žinią – iš pasaulio politinio žemėlapio pavergėjų ištrintos Lietuvos valstybės idėja tebėra gyva, ji niekada nemirs laisvę susigrąžinti trokštančios ir dėl jos krauju plūstančios šalies patriotų protuose iš širdyse. Deklaracija buvo tarsi amžinoji ugnis, nenustojusi degti net tamsiausią tautai valandą. Ji simbolizavo ir liudijo Lietuvos valstybės tęstinumą ir valią atgimti“, - akcentuojama kvietime. 

Ankstesniais metai organizuojant Vasario 16-osios renginius buvo susiduriama su sunkumu gaunant savivaldybės leidimą. Praėjusių metų žygis su deglais vyko negavus leidimo, šventinę eiseną lydėjo policijos pareigūnai, kurie kelis kartus žodžiu raginu stabdyti eiseną su deglais. Nepaisant to, eisena buvo labai gausi, tvyrojo šventinė nuotaika, renginys praėjo taikiai ir sklandžiai pagal planuotą maršrutą nuo pradžios iki pat galo. Organizatorių spėjimu, būtent todėl šiemet nebuvo susidurta su kliūtimis gaunant leidimą renginiui. 

Vasario 16-osios eisena spaudoje, socialiniuose tinkluose ir viešojoje erdvė dažnai susiejama su tam tikrais politiniais judėjimas, partijomis. Organizatoriai mano, jog tokios sąsajos (nepriklausomai nuo to, jos pagrįstos, ar ne) diskredituoja Vasario 16-osios šventinės eisenos idėją. Būtent todėl šį kartą rengiant eiseną akcentuojama, jog tai jokiu būdu nebus platforma partijų reklamai ar proga kaip nors kitaip realizuoti savo politines ambicijas. 

„Visų pirma, tai bus šventinė eisena, skirta įprasminti tautos laisvę ir jos gynėjų atminimą. Šią eiseną organizuoja jokioms partijoms nepriklausantis patriotiškai nusiteikęs jaunimas, norintis šventiška tautine dvasia dalintis su miestiečiais ir miesto svečiais. Todėl eisenoje, nepriklausomai nuo politinių pažiūrų, kviečiami dalyvauti visi tautos laisvę mylintys bičiuliai“, - pabrėžia organizatoriai. 


Kvietime pabrėžiama, kad pastarieji mėnesiai Lietuvos vidaus politikoje buvo itin įtempti ir nusėti įvairiais skandalais bei itin intensyviomis rietenomis tarp skirtingų grupių, tačiau ši eisena nėra skirta protestui prieš Seimą, partijas ar valdžią apskritai. 

„Visų pirmą tai yra šventinė eisena. Jos tikslas kaip tik ir turėtų būti atsiribojus nuo kasdienių politinių batalijų ir susivienijus paminėti tautos laisvės prasmę, prisiminti ir atiduoti pagarbą jos gynėjams, ypač prieš 70 metų partizanų paskelbtą nepriklausomybės deklaraciją. Yra laikas protestams ir yra laikas šventėms. Manome, kad ne tik protestai, bet ir tinkamas valstybei reikšmingų datų įprasminimas gali prisidėti prie teigiamų pokyčių šalyje. Juk visi geri politiniai darbai prasideda nuo suvokimo, kokios valstybės dalimi esi, iš kur esi kilęs, ir kokia tavo tautos egzistencijos prasmė“, - komentuoja vienas organizatorių Jurgis Kudlinskas.


Susiję

Įvykiai 4027836090591722267

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Kviečiame

PALAIKOME

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item