Bostono maratone translyčiams vyrams leista varžytis su moterimis

www.laisvavisuomene.lt Pirmadienį, balandžio 16 d. vyko kasmetinis Bostono maratonas, tačiau šiais metais šventėje jaučiamas ir trans...


Pirmadienį, balandžio 16 d. vyko kasmetinis Bostono maratonas, tačiau šiais metais šventėje jaučiamas ir translyčių politikos kvapas. Bent penki vyrai, kurie save laiko moterimis, skelbėsi ketinę varžytis šiame maratone ir taip siekti būti pripažinti moterimis dėl savo lyties tapatybės, kuri neigia biologinę lytį.

Bostono atletikos asociacijos galva Tomas Grilkas teigė: „LGBT bendruomenės nariai pastaraisiais metais turėjo daug iškęsti ir mes nenorime jiems papildomos naštos.“ Jis pridėjo, kad dėl sprendimo leisti translyčiams varžytis su moterimis Asociacijoje nebuvo didelių diskusijų. Jo teigimu, maratono bėgikų neprašoma pasidalinti jų lyties tapatybės istorija, todėl nėra aišku, kiek translyčių jau varžėsi praeityje, tačiau žinoma, kad tokių jau yra buvę.

Vienas iš pretendentų varžytis Bostono maratone, save pristatantis kaip Amelia Gapin, pasidaręs lyties keitimo operaciją, sako, kad testosterono blokatoriai sumažino jo bėgimo greitį, todėl jis turi labai intensyviai treniruotis. Taip jis bando atremti argumentus, kad translyčiai yra pranašesni už biologines moteris. Dr. Aleksas Keuroghlianas iš LGBT remiančio Fenway instituto sako, kad „psichologinis vyrų pranašumas yra mitas“.

Vis dėlto Vašingtono universiteto Medicinos mokyklos endokrinologo dr. Paulo Hruzo teigimu, hormonai yra tik vienas iš keleto biologinių faktorių, kurie daro įtakos skirtingų lyčių atletams. Lytis nulemta kiekvienoje žmogaus kūno ląstelėje genų lygiu, ne vien hormonai daro įtakos kūno struktūrai.

Komentuodamas Tarptautinio olimpinio komiteto sprendimą leisti moterimis save laikantiems vyrams varžytis prieš moteris 2018 m. Žiemos olimpiadoje, dr. Hruz teigė, kad šio sprendimo logika yra „kvestionuotina“, nes egzistuoja daugiau „buvimo vyru ir moterimi aspektų. Taigi jei vyrui nuslopinamas testosteronas ir duodama estrogeno, jie vis vien yra sumoteriškėję vyrai, o ne tikros moterys.“

Bostono maratonas nėra vienintelis, kuris pripažįsta translyčių varžymąsi su moterimis. Taip jau vyksta ir Čikagos, Londono, Los Andželo, Niujorko maratonuose.

Čikagos maratono direktorė Carey Pinkovski teigė, kad iš norinčių dalyvauti renginyje nebus reikalaujama jokios teisinės ir medicininės pažymos, kadangi renginio organizatoriai nori būti „atviri ir jautrūs“ visiems dalyviams.


Susiję

Šiaurės Amerika 2554761871453012326

Rašyti komentarą

 1. ""nori būti „atviri ir jautrūs“ visiems dalyviams"", tai kaip jaustis moterims, kurios pralaimi tą rungtį šitiems translyčiams? Jautrumas joms nesvarbu? Gali tapti translyčiu, jei nelaimi tarp vyrų bei esi trenktas, trokštantis pergalės ir gali laimėti tarp moterų?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. tolerantiškas2018-04-18 17:35

   "tai kaip jaustis moterims, kurios pralaimi tą rungtį šitiems translyčiams?" citata. Kam rūpi kaip jaučiasi moteriškame kūne esantis moteries socialinis genderis, tai juk atgyvena, kuri turi nueiti į monogaminių genderių šiukšlyną. O štai translyčių pralaimėjimais nederėtų psichologiškai stigmatizuoti... Beje pralaimėjusioms moterims yra išeiti - pasijausti, kad jų suaugusiuose kūnuose yra darželinukė ir tada nugalėti "varžoves" ...

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2018-04-19 10:46

  joo,aš tai moteriškių vietoje,boikotuočiau tokias rungtynes.O organizatoriams,susirgus,rekomenduočiau eiti pas gydytojus,kurie medicinos nebaigę,nes koks gi skirtumas.Svarbu ,kaip žmogus jaučiasi-jeigu jaučiasi esantis gydytojas,tai argi galima jų diskriminuoti ir neiti pas jį gydytis.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Geras palyginimas su tais "giliai širdy besijaučiančiais gydytojais". Išties, jiems netgi nereikia būti apskritai pradėjus mokytis, nes gi koks skirtumas, kaip yra iš tikrųjų - svarbu, kaip jie JAUČIASI. :)
   o moteriškės boikotuoti pabijos - gi "nugalėjusios tolerancijos" šalyje jas tuoj pat nulinčiuotų už "transfobiją". Jei ne sveikatai, tai karjerai pakenktų garantuotai.

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2018-04-19 22:29

  "Bent penki vyrai, kurie save laiko moterimis, skelbėsi ketinę varžytis šiame maratone ir taip siekti būti pripažinti moterimis dėl savo lyties tapatybės, kuri neigia biologinę lytį.

  Aha, šitiem apuokam žydai paprotino, kad jei tam cirki užims paskutines vietas, tai tas ir bus užskaityta už įrodymu, kad anys yra beviltiškas bobas. Tik va, anys yra durniai paskutiniai, ir kaip eržilai paims pirmas vietas, ir įrodis, kad jų durnumas neturi ribų.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item