„Pro Patria“ pareiškimas dėl cenzūros LRT ir liberalaus jaunimo kontrmitingo

Korupcijos skandaluose skendinčios liberalų partijos jaunimas paskelbė rengiantis kontrmitingą prie Lietuvos radijo ir televizijos pastat...

Korupcijos skandaluose skendinčios liberalų partijos jaunimas paskelbė rengiantis kontrmitingą prie Lietuvos radijo ir televizijos pastato. Kontrmitingu žadama oponuoti, pasak liberalaus jaunimo, „Pro Patria“ sambūrio organizuojamam protestui prieš LRT įsivyravusią „neteisingų“ nuomonių cenzūrą. 

Pagal geriausias sovietmečio komjaunimo ir kitų režimo ideologinę kontrolę palaikiusių organizacijų tradicijas Lietuvos liberalus jaunimas apsimeta nematantis, kad „Pro Patria“ nėra nei vienintelis, nei pagrindinis protesto organizatorius. Priešingai, esame kukliausi jo dalyviai. Tai, ką liberalus jaunimas vadina „Pro Patria“ mitingu, iš tiesų yra organizuojama visų pirma Tautos forumo ir Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubo. Patogu ir tikslinga nutylėti, kad prieš vienos nuomonės įsivyravimą visuomenėje pasisakyti kviečia būtent tie patys žmonės, kurie prieš 30 metų pakvietė tautą kovoti ir su viena teisinga nuomone tuometėje Juozo Kuolelio vadovautoje valstybinėje televizijoje. Vertybiškai nuoseklu ir tapę įprasta, kad liberalus jaunimas vietoje to, kad kurtų pozityvias akcijas, stoja piestu prieš Lietuvai laisvę iškovojusio Sąjūdžio kūrėjų iniciatyvas. Tą darydami, jaunieji liberalai propagandiškai nutyli šią priešpriešą.

Liberalų kontrmitingo organizatoriai taip pat sąmoningai dezinformuoja ir klaidina visuomenę iš sovietmečio pažįstamu stiliumi nutylėdami tikruosius protesto mitingo tikslus – nutylimi ne tik jame keliami reikalavimai, bet ir formuojamas įvaizdis, kad mitingas palaiko valdančiųjų partijų pasiūlytas LRT valdymo pataisas. Būtent taip okupuotos Lietuvos Komunistų partijos CK, komsomolo ir KGB vadovybė elgdavosi Sąjūdžio rengiamų akcijų išvakarėsė, mėgindamos jas sužlugdyti aba diskredituoti. 

„Pro Patria“ sambūris niekada nėra išreiškęs paramos valdančiųjų siūlomoms LRT valdymo struktūros reformoms, priešingai, siūlomas pataisas laiko netikslingomis. Mitingo organizatoriai kviečia ieškoti valdymo modelio, kuris užtikrintų kuo didesnį visuomenės, o ne politinių valdžios institucijų įsitraukimą į LRT valdymą ir valdymo organų sudarymą. 

„Pro Patria“ nesistebi, kad partinio jaunimo aktyvistai nepalaiko tokių siūlymų ir aktyviai stoja ginti LRT šiuo metu esamą tvarką. LRT televizijos programose dėsningai tildomos būtent tautiškos, konservatyvios, prieš globalizmą, leftizmą ir politinį korektiškumą pasisakančios nuomonės – taigi viskas, prieš ką ir pasisako liberalais save nepagrįstai vadinantis jaunimas. Atitinkamai LRT programose klesti būtent liberalų sau priskiriamos vertybės. Natūralu ir suprantama, nors ir neteisinga, ginti tokią sau palankią situaciją. Lygiai taip pat galimai labiausiai korumpuotos šalies partijos – Lietuvos liberalų sąjūdžio – jaunimui artimas ir todėl neprobleminis gali atrodyti ir Seimo komisijos atskleistas dešimtmetį vykęs neskaidrus valstybės lėšų naudojimas LRT vykdytuose pirkimuose. Tik tuo galima paaiškinti, kodėl Lietuvos liberalus jaunimas niekada nei viešai pasmerkė, nei protestavo prieš LRT valdant A. Siaurusevičių vykusį švaistymą. 

Pastarojo dešimtmečio LRT svarbiausių televizijos programų turinį „Pro Patria“ sambūris laiko esant šališku, nutylinčiu politiškai nekorektiškas, tautinę valstybę ir tradicinės moralės normas atstovaujančias nuomones, o atskirų laidų vedėjų ginamos pozicijos silpnina visuomenės valstybinę savimonę ir atsparumą priešiškų šalių keliamoms informacinėms grėsmėms. 

LRT įstatymo 4 straipsnio 1 dalis skelbia, kad „LRT radijo ir televizijos programose turi būti užtikrinta temų ir žanrų įvairovė, programos turi būti skirtos įvairiems visuomenės sluoksniams, įvairaus amžiaus, įvairių tautybių ir įvairių įsitikinimų žmonėms. LRT radijo ir televizijos programose neleidžiama įsivyrauti vienašališkoms politinėms pažiūroms; LRT informacinėse programose, komentaruose pateikiama informacija turi būti pagrįsta, atspindėti įvairias politines pažiūras, o nuomonės ir faktinės žinios – autorizuotos, patikrintos ir išsamios.“ Viename įstatymo straipsnyje net tris kartus pabrėžtinai kartojama būtinybė užtikrinti, kad neįsivyrautų vienos pažiūros ir įsitikinimai, priešingai, programos turi būti skirtos įvairių įsitikinimų žmonėms. Tai privalo būti užtikrinta. 

Nelaikome naujosios LRT vadovės atsakinga už šią situaciją ir vis dar tikimės iš jos bei jos komandos esmingų permainų, sprendžiant šią objektyviai nepriimtiną, su demokratija ir žodžio laisve nesuderinamą situaciją. Kviečiame spalio 22 dieną 12 valandą atvykti į mitingą prie LRT būstinės Konarskio g. 49 ir kartu pareikalauti permainų, kurios leistų pagaliau iš tiesų realizuoti žodžio laisvę Lietuvoje. Visoms pozityvioms permainoms reikalingas visuomenės spaudimas ir palaikymas. 


Susiję

Įžvalgos 1720348703040848335

Rašyti komentarą

30 komentarų

Anonimiškas rašė...

"Butelio partijos" jugend-komjaunimas praleido šansą patylėti. Tas prakeiktas lindimas šiknon:) Gal dar rėš kalbas apie LTSR komjaunimo CK sekretoriaus Linelio, komjaunuolių Mogerini, Merkel, marksizmo propagandininko Junkerio Internacionalo pozicijų rėmimą ir apie būtinybę vyti amerikonus iš Europos, kad PAKTAS Nr.2 sklandžiau pavyktų.

Eilinis dėstytojas iš gatvės rašė...

Ei, kolegos, nepraleiskit seminaro :)

Anonimiškas rašė...

Nieko tie liberastai nerėš, ne su tokiu proteliu kalbas rėžti. Tai tik Soršo pinigias apmokėti rėksniai.

Anonimiškas rašė...

Kontrmitingas įrodo, kad dalykai rimti ir verti kovos, kad užkabinta dalyko šerdis ir pasimatė tikras priešas (o gal tik samdytas?). Tik kontra save stato į juokingą padėtį: ketina ginti pūvantį melą. Bet kadangi patys savo kvapo neužuodžia, tai mano, kad ir kitiems nesmirdi. Tai gerai, tegul iki galo susikopmromituoja, taip greičiau išsikvėps... Tvirtumo ir tiesos jėgos linkime PROPATRIA žmonėms. Viešpats tebūna su jumis!

Valentinas Šapalas rašė...

Šaunuoliai propatrijiečiai, kad demaskavo leftistus. Visi padorūs žmonės turi suprasti kas vyksta ir kas vyks pirmadienį prie Lietuvos televizijos ir radijo pastato (taip turime vadinti šią įstaigą, o ne Siaurusevičiaus sugalvotomis trimis raidėmis). Pirmadienį ginsime tuos idealus ir vertybes, kurias pamynė sovietinis okupantas užimdamas Lietuvos televiziją 1991 m. Dabar tos vertybės vėl yra mindomos mūsų televizijoje (tik jau ne okupanto, o taip vadinamų savų, kuriems nebeliko nieko švento), todėl privalome atsakyti tuo pačiu, kuo atsakė niekadėjams Lietuvos žmonės tada, 1991 m. Vėl ateikime ir būkime kartu, kaip tada ir pasakykime, kad mes nepritariame tokiai Lietuvos televizijos ir radijo veiklai, kuri gniaužia laisvą žodį ir mintis, neteisėtai segreguoja nuomones,pašnekovus, švaisto mūsų jai skirtus milijonus eurų.

Anonimiškas rašė...

O, geras! - tik pagalvokite! Verta sukviesti kuo daugiau žmonių, parodti jiems tuos kontrmitinguotojus ir pasakyti - ,,Va, pasižiūrėkite į dabrtinės LRT valdžios šalininkus ir patys viską pamatysite.'' Nėra to blogo, kad neišeitų į gera.

Anonimiškas rašė...

Įdomu: Kaune net sovietinės okupacijos laikais pagrindinė aalėja taip ir liko vadintis Laisvės alėja, kaip ir mūsų dienomis. Net sovietinis režimas neįveikė mūsų laisvės siekio.

Anonimiškas rašė...

Ne liberalai ten organizuoja. Bus gal ir ju, bet dauguma is kitu partiju jaunimo, o didziausia dalis is futbolo Zalgirio ir krepsinio LRyto ultru. Tas kontr butu didesnis uz tikraji mitinga jei policija leistu susiburti vienoje.

Pikc rašė...

net smalsu patapo - kokio lygio debilumo reikia, kad įtikėtum, jog ultros gali būti pederjugendu? :)

Anonimiškas rašė...

Ginsim Vilniu nuo Karbauskio marozu. Trakai su jumis!

Sėlis rašė...

Štai pavyzdys, kokie kontrmitinguotojai rinksis su kiaušinio smegenimis. :D

Anonimiškas rašė...

Apginsim Vilnių nuo Karbauskio b*bčiulpių.

Anonimiškas rašė...

Šiaip savotiškai malonu, kad čia užplaukia ir delfinų, užskrenda elfų ir kitų gyvūnijos karalystės atstovų. Reiškiasi, domisi.

Sėlis rašė...

Aha. Štai Jums “nacystų-fašystų diktatūra”. Pilna žodžio laisvė visokiai marksistinių nuobezdų faunai. Gali tiek tepliotis kuo patys kvepia kiek tinkami. Pabandykite tolerastinėse kloakose pasinaudoti žodžio laisve ir diskutuoti prieš ideologinę liniją, greitai banais ir blokais užvers. ;) Matosi, kas tikrai gerbia laisvę, o kas tik apsimeta.

Anonimiškas rašė...

Vilnius mūsų, o ne jūsų! Namo į savo Labanorą visokių komunistuojančių forumų ciucikai.

Anonimiškas rašė...

Greičiausiai tai tik gąsdinimai ultromis. Bet nenustebčiau, jei liberkomunistai turi rezervistų-našistų mušeikų būrį dienai X, ypač artėjant Paktui Nr. 2. Amerikoje Sorošas irgi disponuoja "Black Matters" smogikais.

Anonimiškas rašė...

Be abejo.

Pikc rašė...

Ultros šitiems iškrypėliams į snukį spirtų - tik gaila batų terlioti. ;)

Anonimiškas rašė...

Hey hey liudna diena bus Naisiu kolchozenfiurerio skalikams.

Anonimiškas rašė...

Mitingai ir reikalavimai - gerai, bet efektyviausias sprndimas - įkurti tokį TV kanalą, kuris savo turiniu taptų atasvara leftistų propagandos bastionams, .t.y kokybiniu pobūdžiu (prmniausia - informacijos objektyvumu ir nešališkumu) pranoktų tiek komercines, tiek ir leftistinę nuostatą formuojančias TV. Kažkada teko kalbėtis dėl vieno savo autorinio TV projekto, kurio vienas egzempliorius (spausdintnas ir antspauduotas variantas) kažkokiu mistiniu būdu dingo LRT patalpose. Tiesiog TV projekto aprašyms buvo įteiktas vienam tuometiniam LRT žurnlitui susipažinti, o kai to žunalisto buvo paklausta, ar galimaprojektą jau atsiimti atgal, autoriui žurnalistas atsakė, kad jis to ptojekto niekaip negali surasti. Po kurio laiko to projekto fragmentų buvo pastebėta kai kuriuose komerciniuose kanaluose, bet autorius paskambino į šių TV kanalų redakcijas, primindamas 1997 m. Lietuvos Seimo ratifikuotą Žebnevos autorinių teisių konvenciją.

Anonimiškas rašė...

...papildau: minėtas TV projektas yra autoriaus patentuotas LATGA; yra ir registracijos/patentavimo nr. LATGA direktoriumi tuomet buvo Vaitiekūnas.

Pasvajokit ir praeis rašė...

Studentai su kastetais ar be jų ne jūsų pusėje. Rytoj po 1-os paskaitos organizuotai prie konarskynes parodyt atejūnams kaip juos čia "palaiko".

Anonimiškas rašė...

"...Nelaikome naujosios LRT vadovės atsakinga už šią situaciją..."
Tai kad šita nauja vadovė ką tik kreipėsi į UNESCO (kodėl būtent į ją, o ne EBU - Europos Transliuotojų Sąjungą?)dėl dabartinio, neva, LRT puolimo ir, neva, dėl noro cenzūruoti LRT.
LRT tapo kolaboruojančių politikų propagandiniu ruporu. Viena nuomonė ir viena tiesa.

Anonimiškas rašė...

Mitingų organizavimas pats geriausias ir teisingiausias reikalas, bet muštynių reikia vengti.

Sėlis rašė...

Jei kas muštynes ir kels, tai tik psichuojantys libtardai.

Sėlis rašė...

Ar tie apsisnargliavę vaivorykštiniai vėplos bent sugeba ranką sugniaužti į kumštį?

Eikit miegot rašė...

Permečiau komentarus, spėju, kad rytoj vėl bus rašoma daug peticijų į Šikagą, Kongresą ir kitur, nes policija vėl bananų balių suruoš.

Anonimiškas rašė...

Holokaustas buvo organizuotas ne Lietuvos ir ne lietuvių. Gi dabar per LRT bandoma visus "griekus" suversti lietuviams. Pastoviai kartojamas melas apie 90% išžudytų žydų Lietuvoje. Žydai ir jiems prijaučiantys pastoviai kiršina Lietuvą iš aukščiausių tribūnų. Tuo tarpu jei kas nors "išsižioja" apie žydų įvykdytus masinius nusikaltimus- tas greitai užčiaupiamas. Jau taip užsiėmėme saviplaka, kad net nusipelniusių Lietuvai žmonių vardais nebegalima vadinti net gatvių. Kodėl taip save niekiname?

Anonimiškas rašė...

Jūsų deklaracijoje yra tiek surašyta nesąmonių, kad net juokinga darosi. Galima sutikti tik dėl žurnalistikos standartų suprastėjimo, nes profesiniai standartai dabar blogėja visose srityse, tai nėra tik žurnalistikos problema. Tačiau jūsų deklaracija ir jos įgyvendinamas neturės teigiamo efekto, kaip jūs tikitės, tik apribos laisvo žodžio sklaidą, užtikrins tautos degeneraciją ir galutinį jos išnykimą. Jūsų keliamas problemas reikia spręsti priešingai negu jūs siūlote. Taip pat noriu pridėti, kad didžioji dalis faktų, pateiktų deklaracijoje yra visiškai neteisingi.

Pikc rašė...

Da, da, tavarišč - TASS upolnomočen zajavit, čto homunističeskaja molodiož osuždajet... :)
Kiekvienąsyk, kai koks liberastinis nuopuša išsižioja, TOKIU sovietizmu dvokteli, kad, kaip sako, "nosį riečia".
P.S. Kai šita mankurtinė fauna pradeda postringauti apie "tautos degeneraciją ir galutinį jos išnykimą"... :D:D:D Ar bent įsivaizduojate, kaip idiotiškai-šizofreniškai atrodote? Ai, pala, gi tam būtina turėti, SU KUO įsivaizduoti. :D

item