Įsteigtas Klaipėdos forumas

Sausio 12 dieną Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute įvyko Klaipėdos forumo steigiamasis susirinkimas, kuriame dalyvavo ...

Sausio 12 dieną Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute įvyko Klaipėdos forumo steigiamasis susirinkimas, kuriame dalyvavo mokslininkai, studentai ir kiti šalies ateičiai neabejingi klaipėdiečiai. Forumo iniciatyvinę grupę sudaro verslininkai Mindaugas Karalius, Steponas Jurevičius, Dainius Petkus, politologai Mantas Macikas, Edgaras Bloškis, gimnazistas Benas Volodzka bei Klaipėdos universiteto profesoriai Arūnas Acus ir Rimantas Balsys. Forumas yra atviras naujiems nariams, palaikantiems jo deklaracijoje išdėstytas vertybines nuostatas ir tikslus. 

Klaipėdos forumas paskelbė ir pasirašė deklaraciją, pabrėždamas, kad didžiausia ir svarbiausia Lietuvos problema šiuo metu yra milžiniškas atotrūkis tarp šalyje didėjančių pavojų ir valdančiųjų nesugebėjimo imtis veiksmingų priemonių jiems mažinti. Atkreiptas dėmesys, kad augančių iššūkių akivaizdoje būtina iš pagrindų pakeisti požiūrį į šalies piliečių tautinio ir valstybinio sąmoningumo ugdymą – jis turi tapti vienu svarbiausių švietimo ir informacinės politikos prioritetų.

Steigiant forumą bandoma vienytis ir vienyti, ugdyti politinį sąmoningumą ir pilietinę atsakomybę. Taip pat skleisti krikščioniškus dorovės principus, skatinti nesavanaudišką tarnavimą valstybei ir taip kurti stiprios Lietuvos, o ne tik Europos administracinio užkampio savimonę. 

Forumo susirinkime dalyvavę Klaipėdos universiteto studentai reiškė susirūpinimą, kad nepaisant įsitikinimo, kad šiuolaikinėse lietuvių partijose labai stinga demokratijos, dalyvauti partinėje veikloje paprasčiau nebūtų, nes jose nėra tokios veiksmų, savarankiško mąstymo bei retorikos laisvės, kokia galima džiaugtis už partijų ribų. Pripažįstant, kad politinėse partijose tikrai pilna puikių, Lietuva tikinčių žmonių, akcentuota, kad patijų ydas matantys jaunuoliai negali pakeisti partijų krypties ir veiklos, todėl toks forumas tampa atvira tribūna ne tik atvirai nuomonių raiškai, bet ir kokybiškai naujam, visuomenę telkiančiam politiniam veikimui.

Forumo steigiamajame susirinkime taip pat aptartas nacionalinio identiteto stygius, aktyvios išorinių jėgų pastangos jį dar labiau susilpninti. Tautos nepilnavertiškumas skatina dar didesnę priklausomybę nuo išorinių jėgų, susvetimėjimą ir emigraciją. Vienintelis būdas kurti valstybę yra išlaikyti tautą, jos orumą ir savigarbą, o tam būtini orų gyvenimą šalyje kuriantys politiniai sprendimai. Forumas supranta, kad savaime atsirasti kitokiai politikai šalyje nėra prielaidų – to turi valingai ir sutelktai pareikalauti pati visuomenė. 

Nepamiršta ir apverktina Klaipėdos miesto paveldo situacija bei gyventojų orumas šiaurinėje miesto dalyje. Miesto Kultūros paveldo apsaugos strategija nesprendžia konkrečių paveldosaugos problemų. Miestas ir toliau išlaiko tipiško posovietinio miesto įvaizdį, kuriame uosto plėtra tampa neišvengiamai svarbiu valstybiniu prioritetu, tačiau pamirštant miesto gyventojų sveikatą ir architektūrinės raidos svarbą. 

„Viešojoje erdvėje pasigirdę kaltinimai forumo darbu Rusijai yra laužti iš piršto ir sąmoningai naudojami viešųjų ryšių tikslais. Vienareikšmiškai smerkiame Rusijos agresiją Ukrainoje ir prieš kitas kaimynines šalis bei remiame Lietuvos narystę NATO ir ES, nors turime pagrįstos kritikos Europos Sąjungos šiandieninei krypčiai ir ginamoms vertybėms. Turime dalyvauti tobulinant ES, o ne iš jos trauktis. Ši pozicija vargiai paranki Rusijai. Ilgai netruks ir vis daugiau žmonių neišvengiamai supras, kas iš tiesų esame ir kad kaltinimai prorusiškumu neatitinka tikrovės. Tai atsilieps šiandien mus šmeižiančiųjų reputacijai. Apskritai po tokiais kaltinimais slypi gilus nerimas ir nepasitikėjimas visuomene, jos sąmoningumu“, - teigė politologas Mantas Macikas.

Organizatoriai pabrėžia, kad Klaipėdos forumo nariai tvirtai pasisako už Europos Sąjungos egzistavimą bei Lietuvos narystę joje. Tačiau Europos Sąjunga matoma kaip lygiateisių tautų ir nacionalinių valstybių sąjunga, o ne iš anoniminių biurokratinių plytų sudėliota, neomarksistiniais klijais sulipdytą federacija. Forumo nariai teigia, kad šiandieninė Europos Sąjunga stokoja vakarietiškų, demokratiško sprendimų priėmimo ir iš tiesų europietiškų vertybių. Priešingai, juntamas didžiulis valdžios ir piliečių atotrūkis ir vienintelės, marksizmo, ideologijos įsitvirtinimas. Forumo steigėjų įsitikinimu, Europos Sąjunga išliks ir stiprės tik įveikusi šias problemas. 

Didėjant grėsmėms Lietuvos nacionaliniam saugumui ir augant profesionalių bei valstybiškai atsakingų vidaus ir išorės politikos tyrimų poreikiui numatoma surengti mokslinę-praktinę konferenciją kartu su Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės ir Valstybės saugumo departamento atstovais: „Nacionalinio saugumo situacija Vakarų Lietuvoje ir piliečių įsitraukimas“, o taip pat nepatogių minčių debatus tarp Vilniaus ir Klaipėdos universiteto filosofų. Artimiausiu metu bus tęsiami Klaipėdos forumo plėtros ir Lietuvos atkūrimo šimtmečio minėjimui skirti darbai.Susiję

Mindaugas Karalius 6817554356867415822

Rašyti komentarą

10 komentarų

Anonimiškas rašė...

Sveikintinas veiksmas. Panašūs forumai turi būti įsteigti visuose septyniuose didesniuose Lietuvos miestuose.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS rašė...

Lietuvoje, krikščionybė - okupacinė.

Anonimiškas rašė...

,..Nepamiršta ir apverktina Klaipėdos miesto paveldo situacija bei gyventojų orumas šiaurinėje miesto dalyje.."_______Dėl Paveldo - tikra tiesa,o va prie ko čia gyventojų orumas šiaurinėje miesto dalyje bet ne visame mieste, tai jau įdomu.Mėginame skirstyti klaipėdiečius į rūšis?Ar 2/3 gyventojų esančių į pietus nuo Akropolio:) jau ,,ne į temą"?Tai juk jie Baltijos ir Statybininkų prospektuose dūsta nuo šiuo metu užplūdusių į uostą traukiančių vilkikų srauto ir kamščių, tai jiems čia pat stovi pavojingiausias gyvybei objektas-SDT, kuris jeigu-ką ,,nuneš"viską mažiausia 2km aplik spinduliu.Jie nuodijami naktinių smarvių, LEZ taršos ir apiplėšinėjami komunalininkų..Kas dėl Forumo, tai viskas kas deklaruojama labai gražu.Kalbos kalbom, bet žiūrėsime kas iš to naudos.Gal kaip visada?Vėl organizuojamas idėjinis organas, kuris prifarširuotas demagogijos, atsargių,minkštų filosofinių išvedžiojimų bei tardicinio inteligentijos bedantiškumo.Galima lažintis kad vykdytojų šioje kompanijoje nebus.Tik nurodinėtojų ką reikia daryti.Tik kas vykdys tuos nurodymus?..

T0mas J. rašė...

Pirmąją narystės ES dieną, 2004.05.01, po okupacijos atstatytai Lietuvos nepriklausomybei buvo 14 metų.
Ir nuo tada 14-metė paauglė Lietuva kasmet pragyvenimui reikalingas lėšas ne visas pati užsidirba, bet apie trečdalį lėšų gauna dovanų iš Briuselio. Ir taip - kol Lietuvai sukaks 30 metų.
Ar prie svetimų pinigų pripratusi Lietuva mokės savarankiškai gyventi ir ką dėdė Briuselis tuomet mums pasiūlys?
Lietuvos ateičiai svarbu, kad kuo daugiau žmonių suprastų, jog su Briuselio išmokomis dabar Lietuva "pasodinta ant adatos" ir nemokamos dozės tęsis tik pora metų. Turiu omeny ne tas išmokas, kurios buvo skirtos Lietuvos milijonieriams, bet tas, kurios kasmet sudaro nemažą Lietuvos biudžeto dalį. Ar pakaks sveiko proto neparsiduoti, kai NEmokamos injekcijos baigsis?

Pikc rašė...

Atsižvelgiant į tai, kiek Lietuva eurosajūzą aprūpino (savo sąskaita) pigia, kvalifikuota ir lengvai besiintegruojančia darbo jėga, apie "nemokamas injekcijas" reiktų kalbėti atsargiau. ;)

Senukas rašė...

Baik trolinti ir pilti vandenį ant Putino malūno. Turėk bent truputį sąžinės.

Pikc rašė...

Dėl paties teiginio galima ginčytis - bet "per kurį galą" tai yra "vandens pylimas ant Putino malūno"? Čia labai primena poziciją "visi, kas galvoja ne taip, kaip aš, yra rusū agentaj, o visos nuomonės, kurios skiriasi nuo manosios, yra prorusiškos!"

kest turbo rašė...

Klaipėdos forumas irgi labiausiai sielojasi dėl tautinio identiteto, kai pagrindinė problema
yra Lietuvos žmonių engimas per minimaliausias algas, apvogimas - per mažas pensijas, ir kasdienis ujimas per nesibaigiantį netramdomą kainų šėlsmą.

Kol to forumas nesiims -nieko gero nelaukime. Kaip ir iš Lietuvos politinių partijų

Pikc rašė...

Nemanote, kad vienos problemos akcentavimas kaip pretekstas ignoruoti kitą yra ydingas požiūris? Ir apskritai - jei Forumas sakytų "velniop tą tapatybę ir valstybingumo problemas - žiūrėkim tik algų, pensijų ir kainų", tai jie būtų tiesiog socialistų sambūris, ir tiek. Ar tikrai Lietuvos problemos - TIK materialinės? Pamąstymui: jei taip būtų, tai, atsižvelgiant į emigracijos ir savižudybių mastus, Lietuva turėtų būti skurdžiausia valstybė jei ne pasaulyje, tai bent jau Europoje. Bet juk taip nėra?
Beje, kalbant apie tapatybines ir kitas problemas - LABAI neblogi pamąstymai: http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/kaip_buvo_prie_sovietu_butent_sitaip/

Anonimiškas rašė...

Gal kas gali parupinti cbd kanapiu aliejaus. klaipeda. Lietuvj brangus labai...

item