Vytautas Sinica. Emanuelis Zingeris skleidžia klastotes, partinis elitas džiaugiasi

lrs.lt nuotrauka  Ar gali nacių ir sovietų nusikaltimų tyrimo komisijai vadovauti žmogus, atvirai klastojantis net ir savaitės senumo įvykiu...

lrs.lt nuotrauka 
Ar gali nacių ir sovietų nusikaltimų tyrimo komisijai vadovauti žmogus, atvirai klastojantis net ir savaitės senumo įvykius?

Toks klausimas kilo pamačius, kad prieš porą dienų Seimo narys Emanuelis Zingeris savo Facebook paskyroje dalinosi neva propatria.lt įrašo nuotrauka, kurioje propatria.lt tariamai gina Mianmaro perversmą, vadina jį būtinu demokratijai išsaugoti. 

„Mianmaro kariuomenės veiksmai šalyje vieneriems metams įvedant nepaprastąją ir karo padėtį bei nušalinant politinius lyderius yra tikslingi, siekiant užtikrinti valstybės stabilumą, teisės viršenybę ir apsaugoti demokratinę sistemą. [...] Šiandien kariuomenė yra vienintelis Mianmaro stabilumo garantas“, - rašoma Zingerio pasidalintame Pro Patria Facebook paskyrą imituojančiame įraše. 

Tačiau tokio Pro Patria įrašo Facebooke nėra ir niekada nebuvo. Kaip nebuvo ir jokio straipsnio portale ta tema. Zingerio skleidžiamas įrašas niekada neegzistavo ir yra banalus „fake news“. Tai, kad E. Zingerio naudojamas įrašas yra iš gabalų suklijuota melagiena rodo ir paprasčiausios, visiems prieinamos fotomontažą atpažįstančios programėlės. Žemiau pateikiame E. Zingerio publikuotą įrašo bei eilinio, originalaus Pro Patria puslapyje publikuoto įrašo palyginimus per tokių programų filtrą.Galbūt Emanuelis Zingeris galėjo pats tapti dezinformacijos auka. Tačiau vietoje to, kad jam klaidą parodytų ir sulaikytų nuo melo sklaidos, visa eilė jaunesnių ir netgi informacinių karų tematikoje besireiškiančių politikų ir ekspertų sudėjo palaikančius „like“ po šiuo E. Zingerio įrašu. 

Zingerio skleidžiamą melą „laikino“ Seimo nariai Žygimantas Pavilionis, Arūnas Valinskas, Dovilė Šakalienė, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Paulė Kuzmickienė. Abi pastarosios dirbančios su istorinės atminties, taigi neišvengiamai ir informacinių karų tematika. Ant Zingerio melą skleidžiančio įrašo taip pat pakibo ir palaikymą išreiškė Konstitucinio Teismo pirmininkas prof. Dainius Žalimas, Valstybės saugumo departamente dirbanti Eglė Samoškaitė, Baltarusijos ekspertas politologas Vytis Jurkonis, buvęs VU komunikacijos fakulteto dekanas prof. Rimvydas Laužikas, patyręs žurnalistas Valentinas Mitė, Užsienio reikalų viceministras dr. Mantas Adomėnas ir kiti įtakingi asmenys. 

Situacija netikėtai atskleidė, koks pažeidžiamas dezinformacijai yra Lietuvos partinis ir nomenklatūrinis elitas. Vienoje vietoje po net vizualiai megėjiškai parengta klastote „pakibo“ visa eilė sprendimų priėmėjų ir nuomonės formuotojų. Pavyzdžiui, VSD dirbanti Eglė Samoškaite, tikiu, gaus kolegišką patarimą tikrinti šaltinius. Tačiau Emanuelis Zingeris yra žmogus, kuris formaliai neturi jokių viršininkų. Jis jau daugybę metų vadovauja prie Prezidentūros įsteigtai Tarptautinei komisijai nacių ir sovietinių okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje tirti. Komisijos darbe nacių nusikaltimų tyrimai visiškai užgožę komunistų nusikaltimų tyrimus, neišvengta skandalų dėl to, jog jos nariai patys buvo tokių nusikaltimų vykdytojai (Yitzhako Arado atvejis). Komisijos darbas dėl tiriamų šaltinių prigimties (okupacinių režimų dokumentai, KGB bylos ir kita) yra labai jautrus dezinformacijai ir klastotėms. Suprantama, kad tokios komisijos darbas privalo būti organizuojamas tyrimus ir vertinimus patikint istorikams. Tačiau neišvengiamai kelia abejonių jai vadovaujančio politiko gebėjimas vertinti informacinio karo fronte jautrius istorijos klausimus, kai jis nesugeba atpažinti net ir šešių dienų senumo klastočių, o galimai net ir jas skleidžia. 

Vasario 16-osios išvakarėse dėmesį atkreipia ir kitas E. Zingerio įrašo akcentas. „Bet koks nacionalizmas yra pagrindinis demokratijos priešas, stabdantis valstybės vystymąsi“, - rašo Emanuelis Zingeris. Tačiau nacionalizmas, kaip teigia visi žymiausi jo tyrinėtojai, yra doktrina, pagal kurią kiekviena to siekianti tauta gali turėti savo valstybę ir joje save valdyti. Vasario 16-oji kaip tik ir buvo lietuviškojo nacionalizmo triumfas. To paties lietuviškojo nacionalizmo triumfas buvo ir Kovo 11-oji. Nacionalizmas ne stabdo valstybių vystymąsi, o yra pagrindinė ir būtina sąlyga nepriklausomoms valstybėms apskritai atsirasti buvusių imperijų vietoje. Dar daugiau, tiek istoriškai, tiek teoriškai nacionalizmas yra būtina modernios masinės demokratijos sąlyga. Visame pasaulyje moderni demokratija iškilo tik kartu su moderniu nacionalizmu, tik tautiniu pagrindu susiorganizavusios nepriklausomos valstybės gebėjo sukurti tvarias demokratines santvarkas. Įtakingo politiko politinis neraštingumas esminiais klausimais tik prisideda prie pagrįsto rūpesčio jo kompetencija einamose pareigose. 

Patriotinis „Pro Patria“ jaunimo sambūris nesitiki atsiprašymo, todėl reikalauja E. Zingerio bent pasielgti sąžiningai ir viešai paneigti jo paskleistą melagingą, tikrovės neatitinkančią informaciją. Susiję

Vytautas Sinica 2368449789290493223

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2021-02-14 21:30

  Maldose nepamirškime ir šio nusidėjėlio.

  AtsakytiPanaikinti
 2. O gal vertėtų su teisininkais dėl bylos už šmeižtą pasitarti? ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Apkaltą už šmeižtą
   ¯\_(ツ)_/¯

   Panaikinti
  2. Šmeižtas yra sąmoningas melas. Deja, bet įrodymų, kad Zingeris žinojo, jog skleidžia melą, nėra.

   Panaikinti
  3. Bet įrodymų, kad nežinojo, irgi nėra. "Progresyvistai" jau standartiškai visiems jiems nepatinkantiems taiko "kaltumo prezumpciją" - gal verta ir juos "užšerti jų pačių tabletėmis"? Bet kokiu atveju, mano pasiūlymas buvo pasitarti su teisininkais - nuo to blogiau tikrai nebus, o jei bent triukšmą pavyks sukelti - tuo geriau.

   Panaikinti
  4. BŪTINA !!!
   Pasiekti žydų ATSIPRAŠYMO !!!
   P.S.
   Tada lietuviai būtų aukščiau žydų, o žydai nebebūtų aukščiau gojų.
   P.P.S.
   Jeigu lietuviai praleis šitą šansą, tada tautos kolapsas...

   Panaikinti
  5. Lietuvos teismuose bylinėtis su politiku dėl šmeižto?
   Nesuprantate ką sakote.

   Panaikinti
  6. Yra ir kitokių priemonių )be teismų).

   Panaikinti
 3. Šaunus straipsnis. Spėju, kad iš kitos pusės bus tyla.

  AtsakytiPanaikinti
 4. "Tačiau nacionalizmas, kaip teigia visi žymiausi jo tyrinėtojai, yra doktrina, pagal kurią kiekviena to siekianti tauta gali turėti savo valstybę ir joje save valdyti."
  TAUTA GALI TURĖTI SAVO VALSTYBĘ IR JOJE SAVE VALDYTI!!!!!!!
  O kas valdo šiandien?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2021-02-14 22:00

  Zingerio tekstas kvestionuoja pačią Vasario 16-ąją, Lietuvos Nepriklausomybę. Galima nekęsti Propatria ir "laikinti" šmeižtą. Bet kaip galima "laikinti" visą šią "antivalstybinę IŠ ESMĖS" tiradą???

  AtsakytiPanaikinti
 6. Nacionalistais gali būti tik žydai. Ir žemėje su laiku turi likti tik dvi tautos, žydai ir gojai.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Jeigu jis turėtu nors kažkiek sąžinės požymių - jis nevadovautu komisijai. Stribo vaikas neturi tam moralinės teisės.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Beje, jei kam įdomu - šiek tiek NORMALIOS info apie tą perversmą Burmoje: https://youtu.be/QOl2fHVjWmg

  AtsakytiPanaikinti
 9. Gal įdarbinęs kokį diletantą padėjėją, ar kas nors pakišo? Nesitiki, kad pats tokią nesąmonę paleido - juk ne koks politikos naujokėlis iš LP.
  Jeigu jis norėjo vožtelti PP ir parodyti kad judėjimas pripažįsta tik autoritarizmą, o ne demokratiją - jis tą galėjo padaryti parinkęs gausybę tikrų pavyzdžių iš sveitainės ar FB. Rastų daug pagyrų Orbano "demokratijai", fašistuojančiai AfD, šiltų žodžių Kapitolijaus šturmuotojams-perversmininkams. Jokios prasmės kažką klastot.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2021-02-15 10:31

   Įdomu, kas po 20 metų istorijos veikaluose bus įvardijama kaip "perversmas JAV" ir gretinama su Vasario revoliucija Rusijoje bei 1933 metų rinkimais Vokietijoje?

   Panaikinti
  2. Libkoome ka tu cia veiki ?Eik zoles uztraukt

   Panaikinti
 10. Anonimiškas2021-02-15 09:16

  Lyžtelėjimų meistras nei kiek nepatobulėjo nuo tų laikų, kai degalinėse koja uždarinėjo seimo golfuko dureles. Tas vaizdelis jau tada privertė susimastyti, kokia chebra paėmė valdžią.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na o kai Juozuko kailinius vilkinti Gretutė koja uždarinėjo Ramūnėlio parūpinto džipo dureles, darbavosi "referentė" Milena ir t.t., tai neprivertė susimąstyti kokia chebra valdžioje?

   Panaikinti
 11. Rakutį nukryžiavo, nes "žydų jausmus užgavo". Šito nieks nekryžiuos, nes kažkokius ten nacius nepelnytai užsipuolė. Nieko baisaus, klaidų pasitaiko :)

  AtsakytiPanaikinti
 12. Anonimiškas2021-02-16 00:37

  Kažkas neįtikėtino iš tokio politiko. Krito E. Zingeris akyse.

  AtsakytiPanaikinti
 13. Anonimiškas2021-02-16 01:26

  Gerb. Zingeris turėtų atsistatydinti kuo greičiau po tokio fiasko!

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Už balos

Papunkčiui su V. Sinica

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

item