Užpultą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Vidmantas Valiušaitis, propatria.lt nuotr. Pozicija Patriotinės nevyriausybinės organizacijos kreipėsi Seimo pirmininką ir kitus  Seimo nari...

Vidmantas Valiušaitis, propatria.lt nuotr.
Pozicija

Patriotinės nevyriausybinės organizacijos kreipėsi Seimo pirmininką ir kitus  Seimo narius dėl Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC) direktoriaus patarėjo V. VALIUŠAIČIO apšmeižimo.

TURIME GERBTI KOVOJUSIUS IR ŽUVUSIUS UŽ LIETUVOS LAISVĘ IR TUOS, KURIE SĄŽININGAI GINA KOVOTOJŲ UŽ LAISVĘ ATMINIMĄ,- sakoma kreipimesi.

Mes visuomeninių patriotinių organizacijų nariai, kreipiamės dėl Lietuvos žydų bendruomenės (LŽB) tinklalapyje š. m. rugpjūčio 21 d. paskelbtos publikacijos „Lietuvos žydų bendruomenė reiškia susirūpinimą dėl V. Valiušaičio paskyrimo užimti vyresniojo generalinio LGGRTC direktoriaus patarėjo pareigas“.

Pažymime, kad pareikšta nuomonė yra anoniminė ir nepagrįsta jokiais įrodymais – nei vienas pareiškimo teiginys neparemtas citatomis iš V. Valiušaičio straipsnių, knygų ar pasisakymų, kurie liudytų, kad reiškiamos pretenzijos turi nors mažiausio pagrindo.

Dar daugiau. Pareiškimas nuo pradžios iki pabaigos nukreiptas ad hominem, t. y. nutaikytas ne į veiklas, bet į asmenį, tikslu pažeminti jį visuomenės akyse, suteršti reputaciją ir sukliudyti įstatymo numatytais pagrindais užimti tarnybines pareigas, atitinkančias jo kvalifikacijas. Toks elgesys primena veiką, kurią apibrėžia LR Baudžiamojo kodekso 154 str. – „Šmeižimas“.

Gerb. Vidmantas Valiušaitis yra plačiai žinomas visuomenėje žmogus, daugelio knygų ir straipsnių socialinėmis bei istorinėmis temomis autorius. Per daugiau kaip tris dešimtmečius jo viešosios raiškos metų, niekas ir niekada jam nebuvo pareiškę tokių absurdiškų kaltinimų, kurių jis susilaukė iš LŽB tinklalapio. Priešingai. Jo straipsniai ir knygos yra populiarūs, susilaukia plataus visuomenės atgarsio, daugelio žmonių, įskaitant srities specialistus, aukštai vertinami.

Vidmantas Valiušaitis daugelį metų tyrinėja 1940 – 1990 m. Lietuvos okupacijų istoriją, yra monografijų autorius ir sudarytojas, paskelbęs svarbių istorinių šaltinių.

Dera priminti, kad V. Valiušaitis yra įvertintas aukščiausiu apdovanojimu žurnalistikos srityje – Vinco Kudirkos premija (2014), už „žurnalisto profesinio vardo stiprinimą ir garsinimą asmeniniu pavyzdžiu“ jis apdovanotas Lietuvos žurnalistų sąjungos medaliu „Už nuopelnus žurnalistikai“ (2018).

V. Valiušaičio veikla įvertinta ir kitais reikšmingais apdovanojimas: Lietuvos prezidento skirtu Nepriklausomybės medaliu „Už nuopelnus atkuriant ir įtvirtinant Lietuvos nepriklausomą valstybę 1990-2000 metais“ (2000), atminimo žymeniu „Už indėlį plėtojant Lietuvos transatlantinius ryšius“ (2003), Kauno m. burmistro Jono Vileišio medaliu „Už nuopelnus įtvirtinant Kauno m. savivaldą, įgyvendinant pilietines iniciatyvas ir kuriant miesto įvaizdį“ (2016) bei kitais apdovanojimais.

Todėl minėta publikacija teikia pagrindo klausti: kaip reikėtų traktuoti šią dezinformaciją, visuomenės klaidinimą ir asmens užgauliojimus, kurie nėra pasirašyti?

Publikacija anoniminė, bet paskelbta ne anoniminiame tinklalapyje. Kas yra atsakingas už šio pareiškimo teiginius: tinklalapis ar organizacija?

Tinklalapis priklauso organizacijai. Tad turėtų būti ir asmenys, kurie šią publikaciją aprobavo?

Ar Lietuvos žydų bendruomenės vardu šiuo atveju nėra manipuliuojama ir kurstomas nepasitikėjimas tarp žydų ir lietuvių, bandant apšmeižti ir pažeminti vardą asmens, kurio profesinė etika galėtų būti pavyzdžiui daugeliui?

Mes, žemiau pasirašė visuomeninių organizacijų atstovai, prašome įvertinti Lietuvos žydų bendruomenės (LŽB) tinklalapyje š. m. rugpjūčio 21 d. paskelbtos publikacijos turinį, kuris išplatintas jau ir kitose šalyse. Taip pat labai tikimės Lietuvos žydų bendruomenės atstovų viešo atsiprašymo už gerb. Vidmanto Valiušaičio vardo pažeminimą visuomenėje.


Raštą pasirašė:


Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus, koordinacinė tarybos pirmininkė Angelė Jakavonytė,

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos pirmininkas Ernestas Subačius

LRS Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties visuomeninės tarybos pirmininko pavaduotojas Jonas Burokas

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos pirmininkas Pranas Ulozas

Nepriklausomybės gynėjų sąjungos valdybos pirmininkas Arnoldas Kulikauskis

Lietuvos Sąjūdis Vidmantas Žilius

Atsargos karininkų sąjunga dim.mjr. Vidmantas Mažeika

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrija „Kolyma“ Valentinas Padriezas

Lietuvos atsargos karininkų sąjunga dim.mjr. Pranas Urbanavičius

Lietuvos kariuomenės karių, nukentėjusių nuo sovietinio

ir nacistinio genocido, artimųjų sąjunga Vytautas Zabielskas

Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos pirmininkas Giedrius Gataveckas

Pasieniečių klubas dim.plk. Vaclovas Zabarauskas

Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacija dim.plk.ltn. Vytautas Čepukas

Krašto apsaugos bičiulių klubas dim.mjr. Antanas Burokas

Lietuvos bajorų kraštų susivienijimas Egidijus Matulevičius

Lietuvos kariuomenės savanorių draugija vyr. srž. Bronius Judickas

Lietuvai pagražinti draugija Juozas Dingelis

Vilniaus rokiškėnų klubas „Pragiedruliai“ Vytautas Būtenas

Vilniaus molėtiškių bendrija Vilius Maslauskas

Vilniaus zarasiškių bendrija „Ežerėnai“ Evaldas ŽidonisSusiję

Vidmantas Valiušaitis 2303883531994450975

Rašyti komentarą

 1. Lietuviai payriotai yra ĮDIOTAI, nes net tokia tema neišgali parašyti palaikančio komentaro.
  .
  Teisingai, tie negebantys ištarti "r" tokius vadina gojais, o patys save mieliau laiko gėjais arba jų gynėjais.
  .
  Po velnių... tokia ištižusi tauta...

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ar mūsų valdžiai ir teisėsaugai neatrodo, kad LŽB pirmininkė per daug sau leidžia? Gal jai laikas kurti kokią žydų teisuolių partiją ir kandidatuot į Seimą? Tik gaila, kad rinkimuose negali dalyvauti Izraelio piliečiai - tada laimėtų neabejotinai. Būtų perinterpretuota Lietuvos XX a. istorija, sovietinis laikotarpis būtų vadinamas Lietuvos aukso amžiumi...

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ar turite nesusipratimą su savo mylimuoju, dėl kurio išsiskyrėte, ir bandėte su juo susitaikyti, tačiau jis / ji neteikia jums teigiamo atsakymo ir jaučiate, kad jūsų santykiuose kažkas nesiseka ir jums reikia greito sprendimo , susisiekite su dr Ajayi šiandien ir pasirūpinkite, kad jūsų meilės gyvenimas sugrįžtų kuo puikiausiai su buvusiuoju. Dr. Ajayi padėjo man atkurti ramybę mano namuose, nes mano vyras paliko mane 9 mėnesiams ir gyveno su kita moterimi ir niekada nenorėjo grįžk namo, bet padedamas burtų davėjo dr. Ajayi jis grįžo namo po 3 dienų po to, kai dr. Ajayi atliko galingą atkūrimo burtą. Taigi, jei jums reikia greito santykių ar santuokos sprendimo burtų ratuko pagalba, susisiekite su dr. Ajayi dabar el. Paštu: drajayi1990@gmail.com arba „Viber / Whatsapp“: +2347084887094

  Jis taip pat gali atlikti šį burtą žemiau
  1. Loterijos burtas
  2 Sėkmės užkeikimas
  3. Burtai laimėti bylą teisme
  4. nėštumo burtas
  ir pan.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Burtininko skambutis dr. Ajayi padėjo man susigrąžinti vyrą po 2 metų išsiskyrimo dėl nesusipratimo, ir aš kelis kartus prašiau jo grįžti namo, kad būtų su manimi ir mūsų trim vaikais, tačiau atsisako apsistoti pas kitą moterį, kuri, manau, manipuliuoja juo. Ieškodamas pagalbos internete pamačiau liudijimą apie burtininką dr. Ajayi, kuris paaiškino, kaip jis padėjo jai išvesti brolį iš kalėjimo atlikęs jai malonės užkeikimą, labai noriu, kad mano vyras grįžtų namo, todėl rašau rašybos ratukas „WhatsApp“: 2347084887094 ir pasakė man, ką reikia daryti, k vykdė visus nurodymus, o šiandien aš taip pat turiu pasidalinti savo liudijimu, nes mano vyras grįžo namo praėjus trims dienoms po to, kai daktaras Ajayi atliko burtą, kad jis grįžtų namo, mes dabar gyvena laimingai. Aš turėjau abejonių, bet dabar jau nebeabejoju, nes visi burtų ratukai man pasakė, kas nutiko, kai jis man paaiškino, taigi, jei jums reikia burtų ratuko pagalbos dėl bet kokios rūšies gyvenimo problemų, susisiekite su dr. Ajayi paštas: drajayi1990@gmail.com arba „WhatsApp“: +2347084887094.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Sveiki ir Sveiki atvykę į „Spotlight Global Financial Services“, mano vardas Claudia Klein, esu skolintoja ir finansinė konsultantė.

  Ar jums labai reikia finansinės paramos? Ar jums reikia paskolos įvairiems tikslams? jei jūsų atsakymas yra teigiamas, patarsiu susisiekti su mano įmone per | spotlightglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums „WhatsApp“: +4915758108767 | ir turėkite paskolą savo sąskaitoje per 24 valandas, nes mes teikiame puikias paskolų paslaugas visame pasaulyje.

  Mes siūlome visų rūšių paskolų paslaugas (asmeninė paskola, verslo paskola ir daug daugiau), siūlome tiek ilgalaikes, tiek trumpalaikes paskolas, taip pat galite pasiskolinti iki 15 milijonų eurų. Mano įmonė padės jums pasiekti įvairiausių tikslų, naudodama įvairiausius paskolų produktus.

  Mes žinome, kad teisėtos paskolos gavimas visada buvo didžiulė problema Asmenims, turintiems finansinių problemų ir kuriems reikia jų sprendimo, daugeliui žmonių dėl didelio susidomėjimo taip sunku gauti nuosavybės paskolą iš savo vietinių bankų ar kitų finansinių institucijų. norma, nepakankamas užstatas, skolos ir pajamų santykis, žemas kredito balas ar kitos priežastys.

  Nebereikia laukimo laiko ar įtempto banko apsilankymo. Mūsų paslauga yra prieinama visą parą, be išeiginių - galite gauti paskolą ir užbaigti operacijas bet kada ir kur jums to reikia.

  Teikiame 24 valandų pasaulinės klasės paskolų paslaugas. Jei turite klausimų / klausimų? - Siųsti el. Laišką į spotlightglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums „WhatsApp“: +4915758108767 |

  Jūsų šeimai, draugams ir kolegoms nereikia žinoti, kad jums trūksta pinigų, tiesiog parašykite mums ir gausite paskolą.

  Jūsų finansinė laisvė yra jūsų rankose!

  AtsakytiPanaikinti
 6. Na,čia tai jau paskutinis kriukis!Nuo kada tokie burtininkų ar finansinių paskolų teiekėjų skelbimai ,talpinami po gana svarbiu ir reikšmingu straipsniu???!!!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kiek suprantu, jie ne talpinami, o patys įlenda ("spamas") - tiesiog, panašu, dėl rinkiminės karštinės puslapio adminams neužtenka laiko šiukšles išvalyti.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item