„Nacionalinis susivienijimas“ kaltina Lietuvos kultūros tarybą lėšų švaistymu

Pilną pranešimą galite rasti ČIA .   Pirmadienį, rugpjūčio mėn. 24 d., politinė partija „Nacionalinis susivienijimas“ kreipėsi į visuomenę ...

Pilną pranešimą galite rasti ČIA.
 
Pirmadienį, rugpjūčio mėn. 24 d., politinė partija „Nacionalinis susivienijimas“ kreipėsi į visuomenę ir Lietuvos kultūros tarybą (LKT), ragindamas LKT nedelsiant atšaukti tariamas diskusijas dėl paminklo P. Cvirkai likimo ir skirti lėšas svarbesniems kultūros tikslams. Priešingu atveju Nacionalinio susivienijimo atstovai per šių metų rinkimus patekę į Seimą įsipareigoja kelti klausimą dėl LKT narių, dalyvavusių minėto sprendimo priėmime,  atsakomybės.

Politinė partija „Nacionalinis susivienijimas“ solidarizuojasi su Lietuvos visuomene dėl šokiruojančio fakto, jog Lietuvos kultūros taryba skyrė 42 tūkstančius eurų diskusijoms, kuriomis neva siekiama išsiaiškinti, kaip derėtų elgtis su Petro Cvirkos paminklu to paties pavadinimo aikštėje, Vilniuje. Šiuo kreipimusi išreiškiamas pasipiktinimas dėl 42 tūkstančių eurų sumos, kuri akivaizdžiai skirta ne diskusijoms, o šių lėšų pasisavinimui per Mažąją bendriją „Studio Space/Time“. „Nacionalinis susivienijimas“ pabrėžia, jog prieš metus Rašytojų sąjunga jau svarstė šią problemą be jokio atlygio.

„Nacionalinis susivienijimas“ nemato jokios būtinybės tokioms diskusijoms, nes 2019 metais Vilniaus m. savivaldybės tarybos istorinės atminties komisijos prašymu Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras (LGGRTC) parengė ir pateikė išsamią 14 puslapių ekspertinę išvadą dėl P. Cvirkos gyvenimo ir jo veiklos vertinimo. Toje išvadoje aiškiai įvertintas P. Cvirkos vaidmuo naikinant Lietuvos valstybingumą, vykdant Lietuvos sovietizaciją ir jos aneksiją, kas reiškė Tėvynės išdavystę, todėl jo politinė veikla pasitarnavo okupacinei SSRS valdžiai, todėl buvo buvo nelegali, neteisėta ir neišreiškė lietuvių tautos valios.

„Nacionalinis suvienijimas” reikalauja atkreipti dėmėsį į tai, kad LKT įstatymu nesuteikta teisė spręsti dėl asmenų, kolaboravusių su okupaciniu režimu ir padariusių nusikaltimus lietuvių tautai bei Lietuvos valstybei, atminimo įamžinimo, atitinkamai ji negali organizuoti ir diskusijų šia tema ir juolab juolab švaistyti mokesčių mokėtojų lėšas.

„Nacionalinis susivienijimas“ neabejoja, kad Lietuvos kultūros taryba (Daina Urbanavičienė, Vytautas Anužis,  Ema Silvija Bojadžian, Elzė Gudavičiūtė, Virginijus Kinčinaitis, Agnė Narušytė, Rolandas Palekas, Radvilė Racėnaitė, Skaidra Trilupaitytė, Dainius Vaitiekūnas) padarė politinę ir moralinę klaidą organizuodami tariamas diskusijas dėl paminklo P. Cvirkai likimo.

„Nacionalinis susivienijimas“ ragina Lietuvos valstybės vadovus vengti politinio pataikavimo valstybės istorinės praeities iškraipymui, okupacinio režimo kolaborantų reabilitacijai, taip parodant deramą pagarbą Lietuvos genocido aukų (partizaninio pasipriešinimo dalyvių) atminimui, netoleruoti ir nepuoselėti paminklų statymo ar išsaugojimo asmenims, atsakingiems už sovietų okupacijos atneštas Lietuvos žmonių kančias.

Susiję

Nacionalinis susivienijimas 2674312360920114196

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item