Už Trispalvės alėjoje mokytoją sulaikiusios pareigūnės karikatūrą - teismas

K. Škirpos alėja, kuri buvo pervadinta „Trispalvės alėja“  respublika.lt Parengė Justina Gafurova. Tokią žinią neseniai sužinoj...

K. Škirpos alėja, kuri buvo pervadinta „Trispalvės alėja“ 

Parengė Justina Gafurova.

Tokią žinią neseniai sužinojo psichologė Eglė Mirončikienė. Prieš teismą kovo pradžioje moteris stos už tai, kad socialiniame tinkle sukūrė policijos pareigūnės karikatūrą. Taip ji reagavo į sausio 3 dienos įvykius Trispalvės alėjoje, kai ten vėliava mosavusi mokytoja buvo sulaikyta. Psichologės kritika gali kainuoti brangiai.

E.Mirončikienė kaltinama statutinio pareigūno įžeidimu, nes sausio pradžioje socialinėje erdvėje pasidalino įrašu su fotomontažu. Jame E.Mirončikienė pareigūnę atvaizdavo vilkinčią tarybinės Rusijos uniforma. Savo įraše pareigūnę moteris pavadino metų pradžios „Raudonąja žvaigžde“, kuri „įkūnija viską, ko policijos sistemoje neturėtų būti: politikos, nelojalumo valstybei, nepagarbos jos simboliams, žmogaus teisių ir laisvių negerbimo bei nekompetencijos.“ Šis įrašas galėjo pažeisti pareigūnės garbę ir orumą, todėl E.Mirončikienei teks stoti prieš teismą.

„Respublikos“ kalbinta E.Mirončikienė sakė, kad toks sprendimas jai nebuvo staigmena. „Tokios žinios ir tikėjausi, ir ne. Vos paskelbus šią karikatūrą, internetinėje erdvėje kilo diskusija, kurioje dalyvavo ir patys pareigūnai. Aš taip pat įsijungiau į šią diskusiją. Jie laikėsi nuomonės, kad tai yra garbės ir orumo pažeidimas. Aš pateikiau savo argumentus. Pateikiau nuorodą į Aukščiausiojo Teismo ir Europos Žmogaus Teisių Teismo praktikos pavyzdžius, kuriuose išaiškinama, kad karikatūra yra saviraiškos dalis, jos yra prilyginamos žmogaus nuomonei ir negali būti draudžiamos, net jeigu kažką pašiepia. Teisinėje praktikoje yra pavyzdžių, kad ši kritika gali būti ir arši, tačiau ji pateisinama, jeigu įžvelgiamas viešasis interesas“, - sako E.Mirončikienė.

Ji neslepia, kad labiausiai ją nustebino tai, jog tarnybinį pranešimą dėl galimai pažeisto pareigūnės orumo parašė ne pati pareigūnė, o Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto valdybos korupcijos tyrimų skyriaus viršininkas. Jis raštu komisariato viršininko pareigas atliekantį pareigūną informuoja apie tokią karikatūrą ir pasiūlo patraukti E.Mirončikienę administracinėn atsakomybėn.

„Mane nustebino tas karštligiškas noras pamokyti, pasinaudojant savo įgaliojimais. Kreipėsi ne pati pareigūnė, kurią galimai įžeidžiau savo montažu, kreipėsi jos viršininkai. Matau tame tam tikro spaudimo požymių. Nors praktika yra tokia, kad įžeistas pareigūnas pats kreipiasi, o šiuo atveju iniciatyva kyla iš vadovybės. Tai yra gąsdinantis signalas dėl to, kas vyksta sistemoje“, - stebėjosi psichologė.

E.Mirončikienė mano, kad artimiausias teismo posėdis gali būti tik ilgesnių procesų pradžia: „Laikau save maža persona. Manau, kad tai yra žinutė visiems: yra lygesni tarp lygių ir tai, kas galima vieniems, negalima kitiems. Manau, kad pašaipa buvo labai maža, palyginus su tuo, kaip buvo pažeistos suimtos moters teisės. Viskas buvo nufilmuota. Jeigu mūsų teisėsaugos sistema sveika, turėtų būti imtasi priemonių. Bet reakcija kita - sistema nenori keistis. Ji nori turėti išskirtines privilegijas ir tapti neliečiamaisiais. Manau, tai yra grėsmingi požymiai.

Tai, kad ši byla bus, reikia tik džiaugtis. Tai bus lakmuso popierėlis, kuris leis įvertinti, kiek tvirta ir teisinga yra mūsų teisės sistema. Tai parodys mums, kiek esame saugūs savo visuomenėje.“

respublika.lt

Susiję

Eglė Mirončikienė 4753521631989726027

Rašyti komentarą

 1. Jie mentai ir nei jie, nei sistema niekad nepasikeis. Visus reikia atleist iš darbo 100% ir pakeist naujais. Gruzijoj kai taip padarė, reikalai greitai pasitaisė.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2020-02-20 08:24

  Jeigu kaltinimus oficialiai išdėstė ne pati policininkė, o jos viršininkas - beje, kokia kaltinamąjį raštą parašiusio pareigūno pavardė? - tai panašu į procesinio kodekso pažeidimą.
  Teisinis procesas prasidės klausimu - kodėl oficialų kaltinimą surašė ne kritikos objektas, o jos viršininkas?
  Vadinasi, jokio įžeidimo nėra, o tarnautojas galimai viršijo savo įgaliojimus.
  Turi būti išdėstytos visos kaltinamojo rašto parašymo aplinkybės.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2020-02-20 13:18

  joo,"statutinai" Laisvoje Lietuvoje ,pasirodo yra neliečiamieji. Visus galima "per dantį traukti",bet tik ne juos. Ar vis dar manome,kad esame nepriklausoma valstybė? O ,apie teismo "lygį",kuris priėmė svarstyti tokią "bylą", tai išvis tyliu.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2020-02-20 17:53

  ProPatria, vadinkite alėją jos tikruoju vardu - Kazio Škirpos alėja.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Nacianalinis transliuotojas informuoja:2020-02-20 18:29

  Naujame BBC filme apie Holokausto neigimą – ir Generolo Vėtros istorija

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kai tik išgirstu apie dar vieną tos "oertė"... tfu, pardon - "elertė" propagandos dozę, iškart prisimenu "TASS upolnomočen zajavit'". :)

   Panaikinti
  2. Ne,Pikcai,čia ne propaganda. Čia objektyvi ir nešališka tiesa ,skirta neutralizuoti Putino ir vietinių nacionalistų -tikrujų istorijos perrašinėtojų fakenevvsus. O mūsų nacionalinis Ėlėrtė'as tik bešališkai ir objektyviai informuoja apie Britų nacionalinio Bibisi'o sukurtą puikų filmą.Galbūt neužilgo net išvysime jį per Ėlėrtė'o televiziją.

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2020-02-21 01:10

   Ką gi, filmo fragmentą apie gen. Vėtrą galima įdėti čia, į tinklalapį. Būtų neblogai susisiekti ir išsamiai pašnekėti su to siužeto kūrėjais.

   Panaikinti
  4. Aha - agresyvius propagandinius filmiūkščius lipdančios šutvės paprastai būna itin nusiteikusios dialogui ir nešališkam faktų aptarimui. :)

   Panaikinti
 6. Anonimiškas2020-02-20 21:08

  Sena tiesa-pavadink menta asilu ir busi nuteistas uz "garbes ir orumo pazeminima". Antanas jona pavadins asilu ir "teismas" pripazins, kad cia antano nuomone

  AtsakytiPanaikinti
 7. Anonimiškas2020-02-20 22:20

  A jau už menyni kuryni kuriame nera gyvu žmoniu tik pišimas jau baudža ir teisia. naujas istatymas draudzentis meninia veikla ir jos fantazijso išraiška ?? tik teiraujus.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Ėlėrtė įspėja.Nuoroda:2020-02-20 23:50

  Arkadijus Vinokuras naujuoju romanu nori įspėti Lietuvą apie nacionalizmo diktatūrą

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Čia apie Izraelį jis taip (https://www.theguardian.com/world/2019/mar/10/benjamin-netanyahu-says-israel-is-not-a-state-of-all-its-citizens)? :D
   O šiaip, kaip ir sakiau - įspūdis "TASS upolnomočen zajavit'". Pasivadintų jie kaip nors "progresyviai" - pvz. "Neo-Marksist Propaganda Network", tai būtų bent jau sąžininga. :)

   Panaikinti
 9. Anonimiškas2020-02-23 17:50

  oho. Dvigubi standartai visiškai realūs. Pareigūnai visiškai pablūdo.

  AtsakytiPanaikinti
 10. "Tyrimą vykdančiam pareigūnui Karina Antipova paaiškino, kad dėl minėtos karikatūros ji yra morališkai įžeista, patyrė didelę moralinę žalą, dėl to pašlijo jos sveikata, net teko kreiptis į medikus, pareigūnė turėjo nedarbingumo lapelį. Matomai po patirto smūgio ji dar nėra galutinai atsigavusi ir pati parašyti tarnybinį pranešimą dėl jos garbės ir orumo pažeidimo neįstengia." (https://infa.lt/41638/policininko-karikatura-tai-jo-garbes-ir-orumo-pazeminimas-taip-nusprende-policijos-pareigunai/) - čia man vienam toks JĖGOS STRUKTŪROS atstovės jautrumas keistai atrodo?

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item