Vokietija įveda sienų kontrolę

Vis daugiau ES šalių mato reikalą įsivesti sienų kontrolę. Vidaus reikalų ministro Horsto Seehoferio sprendimu, praėjusio ketvirtadienio ...

Vis daugiau ES šalių mato reikalą įsivesti sienų kontrolę. Vidaus reikalų ministro Horsto Seehoferio sprendimu, praėjusio ketvirtadienio vakarą sienos su Danija kontrolę įsivedė ir Vokietija. Tiesa, Danija tai buvo padariusi jau seniau. Konservatyvi Danijos Liaudies partija (Folkeparti) teigia, kad dėl tokio Vokietijos sprendimo svajonė apie Europą be sienų gali ir žlugti.

„Toks Vokietijos sprendimas – leisti sienų kontrolę pasienyje – yra visiškas vadinamosios Europos be sienų ir pačios ES žlugimas,“ – teigė Danijos Liaudies partijos atstovas spaudai Peter Skaarup komentuodamas šį faktą BT portalui.

Skaarup pabrėžė, kad sienų kontrolei tarp ES šalių labiausiai priešinosi būtent Vokietija. Pakeisti savo nusistatymą ir įsivesti sienos kontrolę Vokietiją paskatino tas faktas, kad libanietis nusikaltėlis atvyko į šalį nepaisydamas draudimo, rašė Jyllands-Posten.

„Taigi jei kas nors vis dar tiki ES be sienų idėja, pagal kurią kartą, prie išorinės ES sienos, praėjęs pasienio kontrolę toliau gali toliau laisvai judėti jos viduje, po ES šalis, dabar turėtų rimtai peržiūrėti tokį savo įsivaizdavimą ir jo atsisakyti. Tas laikas jau praėjo,“ – sakė Peter Skaarup.

Teigiama, kad Vokietijos sienos kontrolė pasienyje su Danija yra laikina, bet ir laikina sienos kontrolė gali tęstis ilgą laiką. Tokią laikinąją sienos kontrolę pasienyje su Vokietija Danija vykdo nuo 2016 m. sausio.

Mads Fuglede, Danijos liberaliai konservatyvios partijos Venstre užsienio reikalų ir integracijos politikos spaudos atstovas, taip pat pabrėžė, kad turint galvoje teroro grėsmę yra visai natūralu norėti turėti sienas.

Kai BT portalas paklausė Fugledės, ar sienų kontrolė padeda sulaikyti teroristų srautą, jis atsakė: „Tai yra tas pats, kas klausti, ar veiksminga turėti kariuomenę. Tai galėsite sužinoti tik invazijos dieną. Sienų kontrolės vykdymas turi stiprų prevencinį poveikį. Tai sako, kad tų, kurie atvyksta į šalį, priežiūra yra sustiprinta“.

Parengė Daiva Jakubonienė


Susiję

Pasaulis 7801764779453034222

Rašyti komentarą

  1. Anonimiškas2019-11-28 12:08

    Tuoj kairieji anarchistai pasakys Zėhoferiui, ką jie galvoja apie sienų kontrolę. Asmenų, ypač teroristų, judėjimo laisvė aukščiau už kažkokių piliečių saugumą. Pora kairiųjų pogromų, ir sienos vėl bus atlapos.
    Ne danams kritikuot. Jie patys net tikrą sieną nuo Vokietijos ketino statyti.

    AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

item